Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Тези 2 магазинчета продават по-евтино от останалите. В първия се продават билети за ферибота Маафуши - Мале, който тръгва всяка сутрин в 7.30 часа и пристига в Мале около 9:00 часа./в петък няма ферибот/

post-5188-0-75620900-1458807910_thumb.jpg

post-5188-0-37747200-1458807946_thumb.jpg

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В това местно ресторантче готвят много вкусно. Цените са приемливи. Следобед около 15:00 часа продават shorties / аз им казвам пърженки/. Това са мини закуски, леко лютиви, които местните хапват следобед с чаша черен чай. Има и сладки. Не са скъпи. Една бройка е между 3-5 руфий. Ще ги снимам.

post-5188-0-62958600-1458808360_thumb.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

В това местно ресторантче готвят много вкусно. Цените са приемливи. Следобед около 15:00 часа продават shorties / аз им казвам пърженки/. Това са мини закуски, леко лютиви, които местните хапват следобед с чаша черен чай. Има и сладки. Не са скъпи. Една бройка е между 3-5 руфий. Ще ги снимам.

Страхотна си, много благодарим за "вътрешната" информация! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Докато бяхме на Маафуши го видяхме при едно излизане с моторница (на нощен риболов, ако не се лъжа). Като потопиш ръка във водата и разплискаш, светеше, а когато тръгна моторницата, дирята и светеше... беше вълшебно преживяване :)

 

Чист късмет е, че сте видели светещ планктон покрай Маафуши. Наблюдава се, но много рядко в рамките на няколко дни. Не мога да кажa обаче кога :(
Има го и в Hulhumale, както бях писала преди. Нещо много важно: зa да се наблюдава това явление, трябва да е новолуние. 
 
Редактирано от Ametist
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Тези 2 магазинчета продават по-евтино от останалите. В първия се продават билети за ферибота Маафуши - Мале, който тръгва всяка сутрин в 7.30 часа и пристига в Мале около 9:00 часа./в петък няма ферибот/

Ametist  направо си златна :) . Вярно ли е , че риболовът на острова е забранен?

Редактирано от peter118
Връзка към мнение

Ametist  направо си златна :) . Вярно ли е , че риболовът на острова е забранен?

Не, разбира се. Даже ловят и на пристанището. Забранен е лова с мрежи на Малдивите. Рибата се лови една по една.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ресторант Rehendi предлага богато меню. Цените не са от най-ниските, но е с изглед към океана. Такса обслужване и държавната такса не са включени в цената на Менюто и се начисляват след това. По ресторантите и в магазинчетата е хубаво да плащате в местна валута.

post-5188-0-38888200-1459084161_thumb.jpg

post-5188-0-41327500-1459084199_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Ресторант Rehendi предлага богато меню. Цените не са от най-ниските, но е с изглед към океана. Такса обслужване и държавната такса не са включени в цената на Менюто и се начисляват след това. По ресторантите и в магазинчетата е хубаво да плащате в местна валута.

Аметистче, много ти благодаря☺

И моля, пиши тук за каквото се сетиш, че е интересно там, даже да няма връзка с въпросите ни.

Много внимателно четем и отбелязваме всичко.Такъв късмет да имаме репортажи от мястото на събитието рядко ни се случва.☺ А като дойдем - почерпката от нас.☺

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Три прилични хотела относно настанаване. Естествено и цената е по-висока в сравнение с къщите за гости.

1. Kaani Beach

2. Sun Tan Beach - от трите, препоръчвам този

3. Crystal Sand - сравнително нов. Стаите не са толкова големи, колкото изглеждат в Booking.com

 

Трите хотела са на 2 минути от плажа.

post-5188-0-22815300-1459137015_thumb.jpg

post-5188-0-80040300-1459137057_thumb.jpg

post-5188-0-73489800-1459137178_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Едни от по-бюджетните места за хранене.

1. Вентуро - шведски стол за 6$ - възможно най-бюджетната вечеря.

2. Sunset Cave - чака се доста, докато ви донесат поръчката

3. Maafushi view и ресторанта към него. Намира се в близост до Вентуро. Предлагат и обяд.

post-5188-0-67617300-1459137614_thumb.jpg

post-5188-0-04777900-1459137653_thumb.jpg

post-5188-0-54306500-1459137690_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Аметистче, аз не зная дали ти казах, че съм букнала Арена бийч. Ако имаш някакви забележки, моля, кажи, да го сменям, докато е време. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аметистче, аз не зная дали ти казах, че съм букнала Арена бийч. Ако имаш някакви забележки, моля, кажи, да го сменям, докато е време. :)

Лично не съм проверявала стаите там, но не съм чула да се оплакват. Единствените оплаквания са относно това, че всичко е насочено към въпроса как да ти вземат парите. Били особено агресивни в това отношение /говорим за екскурзиите, които предлагат/

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Днес ходих да проверя как върви разширението на плажа и ви качвам 2 снимки. Тук определено е по-красиво, а като стане готов ще бъде достатъчно голям, за да не дишаш във врата на някой :)

post-5188-0-33155800-1459339551_thumb.jpeg

post-5188-0-04116900-1459339749_thumb.jpeg

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Днес ходих да проверя как върви разширението на плажа и ви качвам 2 снимки. Тук определено е по-красиво, а като стане готов ще бъде достатъчно голям, за да не дишаш във врата на някой :)

Аметистче, това от коя страна на Маафуши се явява?

Моля те, опиши острова така, както ти го виждаш.Как живеят хората там, имам предвид местните, с какво се занимават.За рибата е ясно, че си е там, но плодове и зеленчуци - предполагам, всичко се носи от някъде.Освен с туризъм, с какво друго са заети местните хора?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аметистче, това от коя страна на Маафуши се явява?

Моля те, опиши острова така, както ти го виждаш.Как живеят хората там, имам предвид местните, с какво се занимават.За рибата е ясно, че си е там, но плодове и зеленчуци - предполагам, всичко се носи от някъде.Освен с туризъм, с какво друго са заети местните хора?

Маафуши не е много голям. Заставайки е средата на главната улица, можеш да видиш океана и от двете страни :). Повечето местни работят, но като цяло, не им се работи. Има такива, които по цял ден висят по кафетата. Острова е като един малък квартал и всички се познават. Храната, която приготвят е ужасно вредна. В 90% от случаите е пържена. Основна храна е ориза, рибата и рошитата. Почти всичко е внос и това оскъпява допълнително стоката. Най-заредено е в Мале. Местните ходят често до Шри Ланка, а някои си наемат къщи и живеят там, тъй като заради храната имат доста здравословни проблеми, а тук здравеопазването не е най-силната им страна.

2004 година острова е бил залят от цунамито и всичко е построено наново.

Интересно е да си сред местните, особено като турист :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Маафуши не е много голям. Заставайки е средата на главната улица, можеш да видиш океана и от двете страни :). Повечето местни работят, но като цяло, не им се работи. Има такива, които по цял ден висят по кафетата. Острова е като един малък квартал и всички се познават. Храната, която приготвят е ужасно вредна. В 90% от случаите е пържена. Основна храна е ориза, рибата и рошитата. Почти всичко е внос и това оскъпява допълнително стоката. Най-заредено е в Мале. Местните ходят често до Шри Ланка, а някои си наемат къщи и живеят там, тъй като заради храната имат доста здравословни проблеми, а тук здравеопазването не е най-силната им страна.

2004 година острова е бил залят от цунамито и всичко е построено наново.

Интересно е да си сред местните, особено като турист :)

А какво е "рошитата"? Тия, дето висят по кафенетата, от какво живеят?Има ли училище?А джамия?

На Маафуши има ли болница - или на някой друг остров?

Как се лекуват,ти показа снимка на една аптека - единствената ли е?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тия, дето висят по кафенетата, от какво живеят?Има ли училище?А джамия?

На Маафуши има ли болница - или на някой друг остров?

Как се лекуват,ти показа снимка на една аптека - единствената ли е?

Явно имат пари, затова висят по кафетата. Тук ако си гладен все някой ще те нахрани. Най-малкото ще наловят риба:).Има 2 училища и детска градина. Има и един спешен център за медицинска помощ, но ако е нещо по-сериозно те изпращат в Мале. На някои по отдалечени острови също има регионални болници. Лекуват се в чужбина. Там качеството на обслужване е по-добро и възможностите са по-големи. На острова има 3 джамии.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аметистче, на мен винаги ми е интересно да науча повече неща за живота на местните хора.Много ще ми бъде приятно да се видим, живот и здраве, като дойдем и да си поговорим.Като наближи, ще се уговорим.И,естествено, ако имаш някакви поръчки да ти донесем нещо от България - с удоволствие. :)Много съм ти благодарна за информацията, която споделяш с нас.:)

А на теб там, като място за работа, харесва ли ти?

Всъщност, те на какъв език говорят там, имат ли си местен, освен английски?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всъщност, те на какъв език говорят там, имат ли си местен, освен английски?

Имат си местен език - дивехи. Повечето млади говорят английски, защото го учат в училище.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз се върнах преди две седмици от Малдиви и потвърждавам за храната - изключително вредна и еднотипна. Ако някой може да яде само ориз, хляб и пици, може и да е ок, но аз не ги консумирам и се чудех с какво да се храня. Обслужването не е на висота, меко казано. Просто са си африканци. Без да съм расист, особено тези по островите, които съм срещал, страшно са флегматични и невъзприемащи. Другото неприятно е, че не можеш да изпиеш поне една бира или чаша вино за вечеря. Един вид като храната е ужасна, поне алкохол да имаше хаха. Дори в луксозните ризорти бюфетът не е нищо особено,но определено можеш да се понахраниш.

Но пък Малдиви сякаш са създадени, за да покажат на човек, че няма нищо перфектно на тази земя. Цветът и чистотата на водата са уникални, подводният свят е невероятен. Дори само със шнорхел да си и близо околл риф до брега, могат да се видят страхотни неща. Поразително е как изведнъж от бледозеленикава, почвайки пропастта около рифа, водата става мастилено синя. И това е на около 20 метра от плажа. Бил съм на Сейшели и Занзибар, не можеш да видиш такова нещо. Но както казах, навсякъде и всичко в този свят е с плюсове и минуси.

За мен е безумие иначе да се спи в бунгалата. Човек може да мечтае за такива, но са отвратително скъпи и се предполага, че трябва да стоиш само в ризорта, няма смисъл да се дават луди пари и да се плащат турове за други комплекси. Мои познати бяха за по 700 долара на вечер в такова, като дори са нямали включена храна. И естествено са висяли само там, без да видят други места. Така че най-доброто е да се спи на Маафуши и оттам според вкусовете, интересите и възможностите, да се ходи на турове. Защото ако пък само се кибичи на местния плаж,ми това не са Малдиви, не че е лош, напротив:)

А който ходи на Маафуши, да се обади задължително на Аметист. Винаги ще ви помогне и упъти къде и какво може да се прави, на нас ни беше изключително полезна и приятна нейната компания. Аметист, ако четеш този пост - поздрави :)))

Приятно изкарване на всички, които тепърва ще ходят и не забравяйте, сложете по 2-3 луканки, кашкавал и малко лютеничка в багажа, никога не са излишни :D

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 23
Връзка към мнение
Ametist, а как е с престъпността положението - има ли дребни кражби от туристи?

И още един въпрос - има ли пчели и стършели, че да съм в с повишено внимание ;)

Връзка към мнение

Ametist, а как е с престъпността положението - има ли дребни кражби от туристи?

И още един въпрос - има ли пчели и стършели, че да съм в с повишено внимание ;)

Относно кражбите. - по скоро не се притеснявайте. Ако изгубите нещо или го забравите някъде, вероятността да ви го върнат е много голяма. Все пак винаги трябва да си имате едно на ум, тъй като не знаете какви туристи са покрай вас на плажа. Не оставяйте багажа си без надзор, а ценностите в сейфа :) Най-големите крадци на плажа.са враните. Не оставяйте никаква храна!

Пчели има, но не мисля, че са опасни. Стършели не съм виждала.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.