Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Дани Магелани

Викаш, да се абонираме там. ;)

Да, има защо. Вкусна и ефтина риба на барбекю. Романтика на луна и свещи на покрива на Аметистчовия Самър гест хаус.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Да, има защо. Вкусна и ефтина риба на барбекю. Романтика на луна и свещи на покрива на Аметистчовия Самър гест хаус.

Ще опитаме значииии ;)

Връзка към мнение
Ametist, супер изглежда, особено терасата на покрива, където Дани препоръча да вечеряме на свещи и лунна светлина ;)

На една от снимките гледам едни туристи навирили крака - да не би да се организира някаква йога или нещо от сорта?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ametist, супер изглежда, особено терасата на покрива, където Дани препоръча да вечеряме на свещи и лунна светлина ;)

На една от снимките гледам едни туристи навирили крака - да не би да се организира някаква йога или нещо от сорта?

 

Ами не :). Според мен това са някакви слънчасали китайки :)))

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ами не :). Според мен това са някакви слънчасали китайки :)))

Ametist, предупреждавайте ги следобяд да не излизат на открито, че не се знае какви снимки още могат да си направят :)
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Те китайците по принцип се крият от слънцето, но тези са се объркали :)

 

Аметистче, сега се зачетох в отзивите . Много те хвалят руснаците, много доволни от теб:))Браво!
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ametist, супер изглежда, особено терасата на покрива, където Дани препоръча да вечеряме на свещи и лунна светлина ;)

На една от снимките гледам едни туристи навирили крака - да не би да се организира някаква йога или нещо от сорта?

Иска ми се и на мен йога, но няма. Аз си правя на плажа :) Днес вирих крака на хамака пред хотела на Аметист. (не знам защо, но не мога да качвам снимки от телефона)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет от мен. Искам да попитам следното - обрания ми полет за БГ е в 10:15 сутринта, смятате ли, че е реалистично да пътувам с такси от Маафуши

 рано същата сутрин , да кажем към 06:00, към летището или ще ми препоръчате да наема от предната вечер хотел в Мале

Благодаря предварително

Връзка към мнение

Да се разпиша в темата.

 

Може би е малко рано за планиране, въпроси и дискусии (взех билети за началото на февруари), може би не.

 

@Ametist, ти не си полускъпоценен камък, а 100 % скъпоценен. :good:  Да имаме постоянно внедрен агент баш на Малдивите, дето общо са два стадиона хора. :)

 

Разчитам много и на агентите ни в краткосрочните мисии - Дани Магелани, seagull_29. :)

Да се готви Яничка. :)

AlexandraKo, да не мислиш, че ще те пропусна. :)

Разчитам на всички вас да организирам почивката по най-добрия начин.

 

На първо време ми се върти нещо такова:

Общо са 13 дни, като първия пристигаме рано – около 9:00 и последния тръгваме късно – около 19:00

За сега планирам да останем 6-7 дни на Маафуши през което време да се запишем на еднодневни екскурзии:

1.           Необитаван остров      

2.           Остров с ресорт ???      

3.           Нощен риболов            

4.           Коралов риф                  

5.           Акули                                

6.           Костенурки                     

7.           Дневен риболов           

8.           Подводно гмуркане     

 

След това за 2-3 дни да се боднем в някой ресорт – (най-евтиния с един ден вила на плажа и един ден с бунгало над водата) и след това да се върнем на Маафуши или друг локален (населен) остров за останалите 1-2-3 дни.

За Маафуши имам следните въпроси/съмнения/терзания.

  1. Плажът, който е снимала Ametist ми се вижда доста гъсто населен. Отдавна не съм се подлагал на такова нещо – да стъпвам по главите и дупетата на хората и главата ми да е на 50 см. от нечии чужд крайник. :) Силно се надявам Ametist да отговори, че с разширението на плажа и в началото на февруари е малко вероятно да изпадна в тази ситуация.
  2. На Маафуши има ли коралов риф дето да мога да отида пеша/без пари и с една маска да се любувам на рибките и коралите. Ако да – трябва ли да съм облечен с тениска с къс ръкав или мога само по бански.
  3. На No bikini плажовете може ли жена ми да е с цял бански или трябва бедрата и раменете да са покрити (щото има разни картинки в Интернет, според които може, но има и писания, според които не може)

Имам (и ще имам) още купища въпроси, но да не досаждам с всичките накуп.

Предварително, искрено  и много благодаря за евентуалните отговори на всички.

 

@Ametist, да те подкупя малко :)

Пътуваме с 30 кг check-in багаж. Мога да взема до 2-3-5 кг.  нещо, което искаш от БГ. За мен не е проблем да организирам пренасянето на „колета“ от всяка точка на БГ до София. Не знам от кой край си. Разбира се, мога и аз да взема нещо, което ми поръчаш.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Привет от мен. Искам да попитам следното - обрания ми полет за БГ е в 10:15 сутринта, смятате ли, че е реалистично да пътувам с такси от Маафуши

 рано същата сутрин , да кажем към 06:00, към летището или ще ми препоръчате да наема от предната вечер хотел в Мале

Благодаря предварително

Привет,
при положение, че полета е в 10 часа, по-добрия вариант е да се спи в Мале или Hulumale /aз не го отхвърлям като вариант /. Има възможност и за трансфер, но цената няма да е 20 $, а ще е 150 $, тъй като е частен трансфер.
Да добавя само, че "такси" в този случай означава скоростна лодка, тъй като Маафуши е на 26 км от летището.
Редактирано от Ametist
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се разпиша в темата.

 

Може би е малко рано за планиране, въпроси и дискусии (взех билети за началото на февруари), може би не.

 

@Ametist, ти не си полускъпоценен камък, а 100 % скъпоценен. :good:  Да имаме постоянно внедрен агент баш на Малдивите, дето общо са два стадиона хора. :)

 

Разчитам много и на агентите ни в краткосрочните мисии - Дани Магелани, seagull_29. :)

Да се готви Яничка. :)

AlexandraKo, да не мислиш, че ще те пропусна. :)

Разчитам на всички вас да организирам почивката по най-добрия начин.

 

На първо време ми се върти нещо такова:

Общо са 13 дни, като първия пристигаме рано – около 9:00 и последния тръгваме късно – около 19:00

За сега планирам да останем 6-7 дни на Маафуши през което време да се запишем на еднодневни екскурзии:

1.           Необитаван остров      

2.           Остров с ресорт ???      

3.           Нощен риболов            

4.           Коралов риф                  

5.           Акули                                

6.           Костенурки                     

7.           Дневен риболов           

8.           Подводно гмуркане     

 

След това за 2-3 дни да се боднем в някой ресорт – (най-евтиния с един ден вила на плажа и един ден с бунгало над водата) и след това да се върнем на Маафуши или друг локален (населен) остров за останалите 1-2-3 дни.

За Маафуши имам следните въпроси/съмнения/терзания.

  1. Плажът, който е снимала Ametist ми се вижда доста гъсто населен. Отдавна не съм се подлагал на такова нещо – да стъпвам по главите и дупетата на хората и главата ми да е на 50 см. от нечии чужд крайник. :) Силно се надявам Ametist да отговори, че с разширението на плажа и в началото на февруари е малко вероятно да изпадна в тази ситуация.
  2. На Маафуши има ли коралов риф дето да мога да отида пеша/без пари и с една маска да се любувам на рибките и коралите. Ако да – трябва ли да съм облечен с тениска с къс ръкав или мога само по бански.
  3. На No bikini плажовете може ли жена ми да е с цял бански или трябва бедрата и раменете да са покрити (щото има разни картинки в Интернет, според които може, но има и писания, според които не може)

Имам (и ще имам) още купища въпроси, но да не досаждам с всичките накуп.

Предварително, искрено  и много благодаря за евентуалните отговори на всички.

 

@Ametist, да те подкупя малко :)

Пътуваме с 30 кг check-in багаж. Мога да взема до 2-3-5 кг.  нещо, което искаш от БГ. За мен не е проблем да организирам пренасянето на „колета“ от всяка точка на БГ до София. Не знам от кой край си. Разбира се, мога и аз да взема нещо, което ми поръчаш.

Привет,
 
Да започнем по ред на въпросите :)
 
Плажа не е чак толкова малък, а и предполагам че до Февруари ще са готови и другите места, които разширяват.
Пеша до коралов риф няма как, но с плуване със сигурност :) Има риф от другата страна на бикини плажа. Може да се плува с фланелка. Надявам се, че можеш да плуваш иначе не те съветвам да пробваш. Понякога има силни течения. 
На бикини плажа няма никакъв проблем да си по бански. Може да се разхождате и по потници, без да са покрити раменете. Хората го приемат тук, докато по другите острови e малко по-сложно защотo няма толкова много туристи. Има и някои, които прекаляват и се разхождат по бански по уличките, което за мен е крайно неуважение към местните.
 
Относно програмата, която си направил костенурките и кораловия риф са заедно :) 
 
За гмуркането трябва да имаш сертификат. 
 
За подкупа ще се възползвам :) но като наближи Февруари. 
 
Ако имаш още въпроси пиши ми на лични.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Покрай новия коментар на ven62, и аз да питам Ametist:

- колко излиза такъв тур до необитаван остров и какво представлява?

- акулите и костенурките могат ли да се видят на едно място, като се вземе някакъв тур до риф с гмуркане?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Привет,
при положение, че полета е в 10 часа, по-добрия вариант е да се спи в Мале или Hulumale /aз не го отхвърлям като вариант /. Има възможност и за трансфер, но цената няма да е 20 $, а ще е 150 $, тъй като е частен трансфер.

 

много благодаря, информацията е много ценна , ще се възползвам от всичко написано по темата  :)

Връзка към мнение

Не на лични, моля, пишете си тук да може всички да ползват информацията :)

Разбира се :) 

Покрай новия коментар на ven62, и аз да питам Ametist:

- колко излиза такъв тур до необитаван остров и какво представлява?

- акулите и костенурките могат ли да се видят на едно място, като се вземе някакъв тур до риф с гмуркане?

Необитаем остров наблизо до Маафуши няма в момента, а тези на които се ходи се намират на Вааву атол в близост до местния остров Фулиду. Около 40 мин с лодка. Обикновено за да се осъществи такава екскурзия е необходимо минимум 4 човека. Цената с трансфер, обяд и входна такса на острова е към 75 $.
 
Акули и костенурки на едно място са си късмет, но може да се посетят риф с костенурки и риф с акули. Цената пак зависи от броя хора и от това дали само 1 риф или 2 рифа или полудневна екскурзия. Може да излезе между 30- 40 $, понякога и с включен обяд на пясъчен остров :)

Иска ми се и на мен йога, но няма. Аз си правя на плажа :) Днес вирих крака на хамака пред хотела на Аметист. (не знам защо, но не мога да качвам снимки от телефона)

Аз знам защо, понеже не си избрал опция Пълна версия. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 

Привет,
 
Да започнем по ред на въпросите :)
 
Плажа не е чак толкова малък, а и предполагам че до Февруари ще са готови и другите места, които разширяват.
Пеша до коралов риф няма как, но с плуване със сигурност :) Има риф от другата страна на бикини плажа. Може да се плува с фланелка. Надявам се, че можеш да плуваш иначе не те съветвам да пробваш. Понякога има силни течения. 
На бикини плажа няма никакъв проблем да си по бански. Може да се разхождате и по потници, без да са покрити раменете. Хората го приемат тук, докато по другите острови e малко по-сложно защотo няма толкова много туристи. Има и някои, които прекаляват и се разхождат по бански по уличките, което за мен е крайно неуважение към местните.
 
Относно програмата, която си направил костенурките и кораловия риф са заедно :)
 
За гмуркането трябва да имаш сертификат. 
 
За подкупа ще се възползвам :) но като наближи Февруари. 
 
Ако имаш още въпроси пиши ми на лични.

 

 

Мерси за светкавичния отговор.

 

Моля за малко уточнения:

За корали и рибки трябва да плувам - колко. А защо с фанелка, а жена ми? А не може ли някой местен да ни закара, да ни остави там и след Х часа да ни върне или пък да чака. Разбира се, срещу заплащане.Там може ли да сме "голи".

 

За гмуркането : не може ли да се гмурнем пробно в рамките на курс/обучение. И не може ли това упражнение да го повторим няколко пъти. :) Ако не се лъжа имаше нещо такова споменато в предишните страници на темата

 

Ametist, ще пиша и на лични - няма отърване. :)

 

p.s. Само да кажа - изчел съм темата няколко пъти. Четох и други неща и на англ. и на руски в Интернет. Знам за бикини плажа. Е в началото така се зарадвах на "No bikini" плажа. Викам си - опа - може и без бикини. Но сега си мисля, че съм малко по наясно.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси за светкавичния отговор.

 

Моля за малко уточнения:

За корали и рибки трябва да плувам - колко. А защо с фанелка, а жена ми? А не може ли някой местен да ни закара, да ни остави там и след Х часа да ни върне или пък да чака. Разбира се, срещу заплащане.Там може ли да сме "голи".

 

За гмуркането : не може ли да се гмурнем пробно в рамките на курс/обучение. И не може ли това упражнение да го повторим няколко пъти. :)

 

Ametist, ще пиша и на лични - няма отърване. :)

 

p.s. Само да кажа - изчел съм темата няколко пъти. Четох и други неща и на англ. и на руски в Интернет. Знам за бикини плажа. Е в началото така се зарадвах на "No bikini" плажа. Викам си - опа - може и без бикини. Но сега си мисля, че съм малко по наясно.

Ако искаш има вариант до най-близкия риф за 10 $ и 2 часа плуване си е оферта. Другия вариант е за който ти писах. И двамата трябва да сте с фланелки. По - добре си вземете от екипите за плуване с къс ръкав. Това пази и от изгаряне. Рифа не е много далеч от брега.
Ако сте с лодка може да сте по бански, не голи :).
Може пробно гмуркане, но тук влизат и малко четене на правилата за гмуркане. 
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Ако искаш има вариант до най-близкия риф за 10 $ и 2 часа плуване си е оферта. Другия вариант е за който ти писах. И двамата трябва да сте с фланелки. По - добре си вземете от екипите за плуване с къс ръкав. Това пази и от изгаряне. Рифа не е много далеч от брега.
Ако сте с лодка може да сте по бански, не голи :).
Може пробно гмуркане, но тук влизат и малко четене на правилата за гмуркане. 

 

 

Идеално, почват да ми се нагласят нещата (засега само в мозъка)

Да бе, ти пък - как голи. Наясно съм - голи ми е в кавички. Те без фанелка не ти дават ...

Не ща да остана за по-дълго и то в недостъпната част на острова, знам, знам... :)

Връзка към мнение

Идеално, почват да ми се нагласят нещата (засега само в мозъка)

Да бе, ти пък - как голи. Наясно съм - голи ми е в кавички. Те без фанелка не ти дават ...

Не ща да остана за по-дълго и то в недостъпната част на острова, знам, знам... :)

 

Ами не видях кавичките :) :) :)
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Аз знам защо, понеже не си избрал опция Пълна версия. 

 

Избирам я, но не става. Принудих се да си включа компютъра най-накрая, защото искам да публикувам някоя и друга снимка.

 

Не ща да остана за по-дълго и то в недостъпната част на острова, знам, знам... :)

 

Ако изберете хотела на Аметист, както си го кръстих аз, поне няма да имаш проблем с трансфер до недостъпната част - входа й се намира на 6,58 метра от вратата на Аметист. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Избирам я, но не става. Принудих се да си включа компютъра най-накрая, защото искам да публикувам някоя и друга снимка.

 

 

 

Ако изберете хотела на Аметист, както си го кръстих аз, поне няма да имаш проблем с трансфер до недостъпната част - входа й се намира на 6,58 метра от вратата на Аметист. :)

Ми хайде де, къде са ти снимките?:)
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ми хайде де, къде са ти снимките? :)

 

Трябва ми малко време докато ги прехвърля на компютъра. Тръгнах да качвам, но то можело само по 10. Ще давам на няколко пъти и ще опитам да обясня накратко кое какво е.

 

Това е първото нещо, което виждате като излезете от летището и минете гишетата на всевъзможни фирмички и хотелчета, които си предлагат разни неща. Ние нощувахме първо на Хулумале, защото полетът на Катарците от Доха пристига в 15, когато е фериботът за Маафуши вече е заминал. Разбира се, винаги можете да си уредите директен трансфер както Аметист многократно е споменала, но аз лично избрах да пътувам с възможно най-нисък бюджет и да придобия възможно най-много впечатление от местния бит и това какви хора живеят по островите.

 

post-4953-0-75378600-1470416005_thumb.jpg

 

Ако сте на Хулумале - може да си уредите трансфер с хотела, или да хванете автобуса, който е на всеки половин час, но почти винаги е пълен, поне така беше когато пристигнах аз. Автобусът струва 20 руфии, което е почти нищо. Хулумале все още е просто една строителна площадка, но има изгледи в близко бъдеще да стане много приятно местенце. Нека това не ви отказва от нощувка там - нитко мястото е опасно или криминално, както изглежда, нито хотелът ви ще бъде лош, ако избирате мъдро - стаите в нашия хотел бяха много добри, наистина си починах добре първата вечер след дългия път.

 

post-4953-0-29284100-1470416052_thumb.jpg

 

Ако ще пътувате до Маафуши, от Хулумале хващате ферито до Мале - то пък беше съвсем без пари, 10 руфии по спомен, пътува се 10-15 мин. От там, където ще ви остави, хващате такси за Vilingili ferry terminal. За такси питайте колко пари ще ви вземе - терминалът е на другия край, но се съгласете на макс. 35 руфии. Над 40 вече е скъпо. В нашия случай по съвет на Аметист, хванахме директния ферибот за Маафуши, който е червен и пише Direct feryboat to Maafushi или нещо подобно - билети на самата лодка. Имате и опция за speed boat, която струва 20 долара на човек, ферито е 30 руфии (2 долара). Може да си оставите куфарите на лодката докато я товарят и да се поразходите из Мале ако имате време, понеже тръгвате в 15 часа. Пътува се час и половина, с бърза лодка е 20 минути (така поне казаха).

 

post-4953-0-62908500-1470416109_thumb.jpg

 

Ето и няколко снимки от улиците на Маафуши и "претъпкания" плаж, за който стана дума. По мое мнение, плажчето е супер, много приятно . Има къде да се скриете на сянка ако отидете по-рано и продават кокоси, за 40-50 руфии, които са много напояващи в жегата. Като го изпиете им го носите да ви го срежат - желето отвътре се яде и е много вкусно, а както твърди Аметистчето и много полезно :)

 

post-4953-0-54559500-1470416189_thumb.jpg

 

post-4953-0-98485500-1470416254_thumb.jpg

 

post-4953-0-07623900-1470416383_thumb.jpg

 

post-4953-0-53175700-1470416474_thumb.jpg

 

post-4953-0-09251500-1470416588_thumb.jpg

 

PS. Как се завъртат снимките?!

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Трябва ми малко време докато ги прехвърля на компютъра. Тръгнах да качвам, но то можело само по 10. Ще давам на няколко пъти и ще опитам да обясня накратко кое какво е.

 

Това е първото нещо, което виждате като излезете от летището и минете гишетата на всевъзможни фирмички и хотелчета, които си предлагат разни неща. Ние нощувахме първо на Хулумале, защото полетът на Катарците от Доха пристига в 15, когато е фериботът за Маафуши вече е заминал. Разбира се, винаги можете да си уредите директен трансфер както Аметист многократно е споменала, но аз лично избрах да пътувам с възможно най-нисък бюджет и да придобия възможно най-много впечатление от местния бит и това какви хора живеят по островите.

 

attachicon.gif20160801_160902.jpg

 

PS. Как се завъртат снимките?!

Благодаря ти, много ценна информация.

Снимките като ги свалиш на компютъра трябва да ги обърнеш с някоя програма.Дори там да ти излизат нормално, пак я отвори снимката с някоя програма, завърти я няколко пъти и я запамети в правилната позиция и тогава я сложи тук.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.