Прескочи до съдържание

Виза за Индия


Препоръчани мнения

Синът ми (който учи в Англия) иска да пътува да Индия и Тайланд, паспорта си е в него. Въпросът ми е следния.: има ли възможност да се пусне формуляра он лайн, да се плати и на летището в Индия да му сложат визата. Тук в София искат ...даже интервю...той ням как да си дойде за интервюто и после пак да си се връща в Англия, за да лети към Индия и Банкок. Същото се отнася и до тайландката виза. Много сложна схема се получва. Моля, за някакви съвети и хитрини:)

Връзка към мнение

Аз докато бях студентка пътувах от САЩ до Тайланд - кандидатствах за виза в Ню Йорк, занесох документите и после ми изпратиха паспорта с визата до адреса в къщи с куриер. Няма ли посолство на Тайланд в Англия?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако ще стои по-малко от 15 дни в Тайланд, не му трябва виза предварително. Може да получи при пристигане на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Синът ми (който учи в Англия) иска да пътува да Индия и Тайланд, паспорта си е в него. Въпросът ми е следния.: има ли възможност да се пусне формуляра он лайн, да се плати и на летището в Индия да му сложат визата. Тук в София искат ...даже интервю...той ням как да си дойде за интервюто и после пак да си се връща в Англия, за да лети към Индия и Банкок. Същото се отнася и до тайландката виза. Много сложна схема се получва. Моля, за някакви съвети и хитрини :)

 

Проблемът с индийската виза е много сериозен. Не непреодолим, но сериозен. Това с Индия на място няма да стане. 

 

Взимала съм от Англия - с българско гражданство съм - и то за бизнес посещение със съответните писма от Индия, от Англия, и т.н. И трябваше да доказвам proof of address за - мисля - три години назад. Tenancy agreement и от сорта. Плюс банкови извлечения. Нужни бяха МИНИМУМ три седмици. На интервю не са ме викали. На мой колега с двойно гражданство му отказаха виза - щото не може да представи китайския си паспорт - какъвто той отдавна няма. И е бил преди това на друго посещение в Индия. Просто го споменавам, за да знаеш, че са непредсказуеми. 

 

За Тайланд проблема е никакъв.

 

Успех. 

P.S. Не съм казала да не опитва, напротив! Казвам, че е възможно да я извади оттук, просто да спази изискванията до запетайка. 

 

P.P.S. Била съм преди две години, сега може да има промяна в документите. Но знам, че е сериозно, защото имаме инструкция от фирмата при командировка за Индия да подаваме документи един месец предварително. Но е напълно възможно, просто бюрократизъм...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Аз взех виза от Великобритания миналата година с туристическа цел. Няма никакъв проблем, но трябва да се попълни формуляр online и да се запази час за подаване на документи в съответния офис (http://www.vfsglobal.com/India/UK/). За българи срокът е около 3 седмици и беше спазен в моя случай. Има някакъв вариант и само по пощата, на линка който съм дала всичко е описано много ясно. 

 

Като цяло съм чувала, че процедурата е доста по-лека сега, отколкото преди 2-3 години. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А и да добавя, че наистина са стриктни във формалностите....трябваше да подам ново заявление, защото на формуляра за кандидатстване бях написала само име и фамилия, а в паспорта ми пише и бащиното име (а естествено техния формуляр няма такава графа...). Та всичко да е точно така, както е в паспорта трябва. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, 

 

Нещо май ми убягва... 

 

На сайта на МВнР не се споменава никъде за явяване на интервю при кандидатстване за т. нар. e-Tourist Visa.. Пише, че при подаване на заявлението онлайн се получава "одобрение", което е достатъчно да се разпечата и да се представи на едно от 16-те летища в Индия, през които може да се влезе с въпросната виза. Вие за такава виза ли кандидатствахте и трябваше да се явявате на интервю? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговора, Мрън! 

 

P.S. Сега попаднах на сайта на една БГ тур агенция, според която "От 26.02.2016 г. за пътуване на български граждани в Индия, издаването на визи е електронно и не е необходимо лично явяване във визовия център в София"  (моля ако модераторите преценят, да премахнат линка). 

 

Изглежда наистина промяната е отскоро, но е добра новина. 

Редактирано от neuromancer
премахната тур. агенция :-)
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Определено, благодаря, че го сподели. Супер новина, дано повече хора се решат да отидат. Макар и не за всеки вкус, Индия е много интересна държава. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Update: 

 

В понеделник подадох заявление за e-Tourist visa за Индия - става много лесно, необходими са само копие на паспорта (на pdf), снимка в електронен формат (jpeg) и да се отговори на няколко кратки въпроса относно семейство/работа/дали имате връзки с Пакистан. Таксата се плаща също лесно, с кредитна карта (48 USD).

 

По процедура трябваше да ми изпратят имейл след 72 часа, с който да ме уведомят за резултата, но преди малко като проверих статуса на сайта им, видях, че заявката ми е била одобрена още вчера и визата е "granted" (сваля се пак от сайта им на pdf).

 

Ако преценят модераторите, да обновят информацията в таблицата с визите.

 

Аз ще влизам в Индия с визата след месец и след това ще споделя дали е имало някакви особености. 

Редактирано от MCC
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Update: 

 

В понеделник подадох заявление за e-Tourist visa за Индия - става много лесно, необходими са само копие на паспорта (на pdf), снимка в електронен формат (jpeg) и да се отговори на няколко кратки въпроса относно семейство/работа/дали имате връзки с Пакистан. Таксата се плаща също лесно, с кредитна карта (48 USD).

 

По процедура трябваше да ми изпратят имейл след 72 часа, с който да ме уведомят за резултата, но преди малко като проверих статуса на сайта им, видях, че заявката ми е била одобрена още вчера и визата е "granted" (сваля се пак от сайта им на pdf).

 

Ако преценят модераторите, да обновят информацията в таблицата с визите.

 

Аз ще влизам в Индия с визата след месец и след това ще споделя дали е имало някакви особености. 

 

Обаче не можеш да кандидатстваш предварително, само за пътувания в следващите 34 дни. Което е доста тъпо.

Връзка към мнение

Малко не схванах, какъв е проблема?

Обаче не можеш да кандидатстваш предварително, само за пътувания в следващите 34 дни. Което е доста тъпо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ние днес бяхме в посолството на Индия в София за т.нар. интервю за виза. Един симпатичен чичко ни извикваше един по един, задаваше по 2-3 въпроса от сорта "къде точно ще бъдете" и "с какво се занимавате", попита дали имам въпроси към него и за около две минути интервюто приключи.

След това платихме по 105 лева за визата - директно на гишето в посолството, не може да се плаща по банков път.

 

И като цяло документите, които изискваха бяха онлайн формуляр от сайта на посолството, две снимки (5см. x 5см.), самолетен билет и паспорт с валидност поне 6 месеца.

 

Не знам дали има смисъл да се минава през това като може да се попълва директно е-виза.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Пак update: минах си с e-Visa-та, без никакъв проблем. Рутинно снемане на пръстови отпечатъци, снимка на място и бият печата. Очевидно вече няма смисъл да се ходи до посолството.

Редактирано от MCC
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Бях в Индия април 2016. Визата е 50$ електронна виза. Получавате в до 48 часа по емаил номер. След което влизата пак в евиза и се регистрате номера, за да излезе официалния документ за принтиране.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, искам да попитам, тъй като ми предстои ходене до Непал и искам да включа и Индия за няколко дни. Четох, че при електронната виза, трябва да се влезне през някое от летищата в Индия? Не може ли например с автобус от Непал до Индия и обратно?

Връзка към мнение

Не, просто целта ми е да минем от Непал до Индия. Вече дали с елетронна виза или не, за мен няма значение. Благодаря все пак. Утре ще се обадя да питам за най-сигурно :)

Връзка към мнение

Здравейте отново! Съжалявам, че ви занимавам отново с моя въпрос, но днес цял ден звъня в посолството на Индия в София и така и не можах да се свържа. Моля ви, ако някой знае да пише...

Ако отида да си изкарам визата до София, там ще могат ли да ми вземат въпросните биометрични данни, така че спокойно да мога да мина границата по сухо от Непал за Индия и обратно и да не се налаг да минавам през някое летище?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.