Прескочи до съдържание

Виза за Индия


Препоръчани мнения

Здравейте,

С обикновена туристическа виза (т.е. не електронна виза) ще можете да минете сухопътната граница. Доколкото ми е известно, за нея не се изисква снемане на биометрични данни (за разлика от електронната такава). Дано това пояснява.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 13.11.2016 г. в 15:02, MCC каза:

Пак update: минах си с e-Visa-та, без никакъв проблем. Рутинно снемане на пръстови отпечатъци, снимка на място и бият печата. Очевидно вече няма смисъл да се ходи до посолството.

Здравей , планувам  пътуване до Индия през октомври 2018г. и търся всякаква информация относно е- виза , то не е и виза реално (след пипълването на електронния формуляр )защото приятелите ми с които ще пътувам не са от София и за тях е по удобен този вариант , но в същото време е и не сигурен . .Да  смятаме ли за достоверно , че този електронен  формуляр  или по скоро одобрение  са достатъчно сигурни . Да не стогнем до  летището в Делхи и айде обратно 😊Благодаря  Ви предварително !

Поздрави ! 

Г. Лазарова

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 16 минути , Lazarova каза:

Здравей , планувам  пътуване до Индия през октомври 2018г. и търся всякаква информация относно е- виза , то не е и виза реално (след пипълването на електронния формуляр )защото приятелите ми с които ще пътувам не са от София и за тях е по удобен този вариант , но в същото време е и не сигурен . .Да  смятаме ли за достоверно , че този електронен  формуляр  или по скоро одобрение  са достатъчно сигурни . Да не стогнем до  летището в Делхи и айде обратно 😊Благодаря  Ви предварително !

Поздрави ! 

Г. Лазарова

Здравей, абсолютно сигурно е, че след като получите е-виза ще може да влезете в Индия. Ние влязохме точно така преди 3 месеца. Просто си разпечатваш електронната виза, която ти изпратят и я предоставяш на граничните на летището, те ти слагат печат и ти вписват номера на електронната виза. Имаш право 2 пъти да влезеш в държавата с е-виза. Ние се възползвахме, защото отскочихме до Непал за 10 дни и после пак се върнахме в Индия. Това е и по-евтиният вариант. Ние всъщност първо се обадихме в посолството в София и оттам също ни препоръчаха да кандидатстваме за е-виза.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте!
Актуализация на информация.
Е-визата за Индия (туристическата) вече е мултипъл, период - 365 дни с право на престой до 90 дни.
Цената е същата - 80 USD.

🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

В случая на електронна виза колко време ще ми е нужно на летището за формалностите по получаване на визата? Три часа между полета, с който пристигам и следващия полет (вътрешен) дали ще са достатъчни?

Връзка към мнение
На 23.07.2016 г. в 0:17, MCC каза:

Здравейте, 

 

Нещо май ми убягва... 

 

На сайта на МВнР не се споменава никъде за явяване на интервю при кандидатстване за т. нар. e-Tourist Visa.. Пише, че при подаване на заявлението онлайн се получава "одобрение", което е достатъчно да се разпечата и да се представи на едно от 16-те летища в Индия, през които може да се влезе с въпросната виза. Вие за такава виза ли кандидатствахте и трябваше да се явявате на интервю? 

Аз преди 2 месеца си извадих по интернет e-Tourist Visa. Разпечатана я представих на летището в Мумбай и там ми сложиха  в паспорта истинската виза  едногoдишна многократна. Трябва да се пази за всеки случй е е-визата!

Връзка към мнение
преди 15 минути , Svetulche каза:

В случая на електронна виза колко време ще ми е нужно на летището за формалностите по получаване на визата? Три часа между полета, с който пристигам и следващия полет (вътрешен) дали ще са достатъчни?

Около час,ако няма голямо струпване на опашките. Приготви си химикал,защото се попълват едни карти. Огледай се къде са,вземи и веднага се нареди на опашката.Може да се попълват на крак. После трансфера е сравнително бърз - на секюрити се чака около 15 мин. По-интересно ще бъде,ако трябва да сменяш терминали. Тогава 3 часа са малко.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Svetulche каза:

В случая на електронна виза колко време ще ми е нужно на летището за формалностите по получаване на визата? Три часа между полета, с който пристигам и следващия полет (вътрешен) дали ще са достатъчни?

Аз се  мотах наляво-надясно около час. Обикновено вътрешните полети са от друт терминал. Трябва да предвидиш време за редене на опашка плюс проверка на багажа и паспортен контрол. Надявам се да успееш!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря много! Ще проуча за терминалите и най-вероятно ще оставя повече време. Още съм на етап планиране, та ще мога да си го позволя..... надявам се .....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Svetulche каза:

Ще проуча за терминалите и най-вероятно ще оставя повече време.

Накратко - ако летиш с Еър Индия няма да сменяш терминал,със Спайсджет и ИндиГо ще сменяш.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Svetulche каза:

А с GoAir?

По-вероятно е да сменяш. Това е от сайта на летището:

https://www.delhiairport.com/igi-indira-gandhi-airlines/goair

Всичко написано по-горе касае летище Делхи. 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Индия вдига туристическите визи на трупчета:

 

India Shutting Down Travel For All Foreigners, Minus Some Exceptions
 

According to the latest statement from Indian government, here are the steps being taken at India borders/airports:

  • All existing visas, except diplomatic, official, UN/International Organizations, employment, project visas, stand suspended till 15th April 2020. This will come into effect from 1200 GMT on 13th March 2020 at the port of departure. 
  • Visa free travel facility granted to OCI card holders is kept in abeyance till April 15th 2020. This will come into effect from 1200 GMT on 13th March 2020 at the port of departure. 
  • Any foreign national who intends to travel to India for compelling reason may contact the nearest Indian Mission. 
  • All incoming travellers, including Indian nationals, arriving from or having visited China, Italy, Iran, Republic of Korea, France, Spain and Germany after 15th February, 2020 shall be quarantined for a minimum period of 14 days. This will come into effect from 1200 GMT on 13th March 2020 at the port of departure. 
  • Incoming travellers, including Indian nationals, are advised to avoid non-essential travel and are informed that they can be quarantined for a minimum of 14 days on their arrival in India.

 

https://skift.com/coronavirus-and-travel/

 

https://pib.gov.in/PressReleseDetail.aspx?PRID=1606056

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Георги Матеев

Индийците са пуснали отново електронните визи. Вчера подадох документи на https://indianvisaonline.gov.in/ и днес получих едногодишна бизнес виза, та имам достатъчно време да ходя в Индия до ноември 2022. Цена - $82, плаща се онлайн. Доста по-евтино спрямо визата в посолството.

  • Харесвам 17
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, някой вадил ли е виза в посолството скоро. Не електронна.

Трябва ми за влизане от Пакистан сухопътно. 

Ако да какви документи изискват?

Док за адрес, банкови извлечения....?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Тръгнах да си вадя виза онлайн и с изненада открих, че има за 1г, 5г, и 30 дни и цените са различни. Пиша го, защото не мисля, че е споменавано в темата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Oshko каза:

Тръгнах да си вадя виза онлайн и с изненада открих, че има за 1г, 5г, и 30 дни и цените са различни. Пиша го, защото не мисля, че е споменавано в темата.

Да така е,  като могат също да са еднократни и многократни.  30 дневната може и да е двукратна.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, към който е кандидатствал наскоро -  в крайна сметка валидността на е-визата от датата на издаване ли е или от посочената дата за влизане в страната? 25 долара ли е? И за колко време излезе? Благодаря ви 🙂

Връзка към мнение

От датата на влизане. Но се посочва период, през който трябва да влезете. Получихме ги няколко часа след подаването. $25 е.

Редактирано от Pepi
допълвам
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , Pepi каза:

От датата на влизане. Но се посочва период, през който трябва да влезете. Получихме ги няколко часа след подаването. $25 е.

Благодаря, Пепи. А какво писахте на reference за човек от Индия? Аз ще съм си сама и не знам какво да пиша там ..

Връзка към мнение
преди 14 часа, Mid91 каза:

Здравейте, към който е кандидатствал наскоро -  в крайна сметка валидността на е-визата от датата на издаване ли е или от посочената дата за влизане в страната? 25 долара ли е? И за колко време излезе? Благодаря ви 🙂

Искането за виза се подава не по рано от 1 месец от датата на кацане в Индия. Излиза до 2-3 дни. Ако подадете по-рано няма да е валидна при кацането.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • funny
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.