Прескочи до съдържание

Барселона за 4 дни


П.Кръстев

Препоръчани мнения

Съвсем спонтанно с една приятелска двойка си спретнахме екскурзиика до Барселона в края на Март месец. Ще летим на отиване с Ryan в четвъртък рано сутринта, пристигаме в 08:25 и летим наобратно в неделя в 21:40 с Wizz (да оползотворим кредита :lol: ). 

 

Което си прави сумарно почти 4 пълни дни, което за град като Барселона (никой от нас не е ходил до сега) не е много време, но не е и малко. Знам, че е от популярните дестинации тук във форума затова ще съм благодарен ако помогнете с малко съвети:

 

 - На първо място: търсим си апартамент с две спални, но не знам в кой квартал е добре да гледам. Не искам да се натресем в неправилната част на града. Районът между Sagrata Famillia и Parc de la Ciutadella добър ли е? Ако имате и предложение за апартамент направо ще е най-добре, изискванията ни са да е на добра локация с достъп до метро и задължитлено 2 отделни спални.

 

- След като намерим и запазим нещо вече ще почна да гледам и за забележителностите. Какво бихте препоръчали за това време, с което разполагаме? Кои са абсолютно задължителните места, които трябва да посетим?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виж дали ти представлява интерес някой от тези апартаменти

http://www.booking.com/hotel/es/charming-sagrada-familia-apartments.bg.html?aid=368032;label=postbooking_confemail;sid=e13853c4a7b9e0429343845c235b6dbc;dist=0&group_adults=4&group_children=0&no_rooms=2&sb_price_type=total&type=total&

Нашият беше на 5 минути пеша от Саграда Фамилия, спирка на метрото на две крачки, наблизо магазин на Меркадо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в този през 2013. Едната спалня е малко по - малка, но е чудесен.  Четири дни са много оптимален вариант за Барселона.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съжалявам, че не мога да помогна с апартамент!

За район, сигурно всеки си има предпочитания, но за мен и съпругата ми категорично най-добрият район е Бари Готик и то частта в близост до Ла Рамбла.

Миналата седмица по това време (еееееехх спомени) бяхме в хотел на площад Plaça Reial. Искам само да подчертая, че абсолютно всяка вечер като се прибирахме по нощите не пропускахме да оценим избора на район и място, а и петте вечери замръквахме в различни райони.

Редактирано от Georgi_G
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

През 2014г. бяхме наели този апартамент . Намира се на една ръка разстояние от Саграда Фамилия, но втората спалня е много малка и тясна. 

Връзка към мнение

Имате до март време за четене  и избор как да прекарате дните. Съветът ми е да не се опитвате на бегом да видите колкото се може повече, а акцентирайте на по-малко неща за достатъчно време. Малко йезуитска формула, но дава възможност за свободна интерпретация :)

Според мен задължителни са катедралата Светото семейство, поглед отвътре, качване по едната кула и слизане по другата, но по-раничко , че да не е претъпкано. 

Паркът Гюел, препоръчвам да почнете от горния му край(има спирка на общ. транспорт) и леко насам-натам и надолу. Но пак по-раничко, че май около 10ч нахлуват тълпите, дано пък март да са по-малко.

Пак Гауди - палау Гюел, ла Педрера, каза Батло, поне отвън да се видят. 

Щях да спомена и пеещите фонтани, но по това време ще са затворени.

Палау де ла музика каталана - една приказка, нарисувана с цветна керамика. За да е удоволствието пълно, в сайта им онлайн продават билети, може пък да имате късмет с концерт по това време. Но поне посещение с разглеждане отвътре.

На площад Каталуня(центъра) е големият търг комплекс ел корте инглес. На покрива му има прилично заведение с хубава панорамна гледка.

Пазарът ла Бокерия, предизвикателство за всеки кулинар, с много места за бързо и вкусно похапване.

И непременно хамон с чаша вино :), но не по заведенията по ла Рамбла.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет! Ако не сте намерили апартамент, вижте този. Бяхме там преди 2 седмици, само че 5 човека.... Района е централен. Има три метро спирки наоколо, също спирка на автобус, който те закарва пред вратата на парка Гюел, наблизо на пешеходно разстояние е пл.Каталуния от където може да се хващат и др.автобуси например за към крайбрежния район. и т.н.. Относно транспортните връзки е перфектно местоположението, включително на метри спира и автобуса от/за летището....  Изобщо района е много добър, мисля за по-удачно от района на Саграда Фамилия, където е чисто жилищен район и няма друго освен катедралата и даже за разходка трябва транспорт, а това е още пари за карти за транспорта :) ...  https://www.airbnb.com/rooms/1454173?wl_source=list&wl_id=26745836&role=owner&guests=4&adults=4&children=0&infants=0 

Апартамента не е голям, няма гледка :) освен някакви вътрешни мини дворчета , но е чист, тих , удобен и предлага абсолютно всичко необходимо за престоя :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имате до март време за четене  и избор как да прекарате дните. Съветът ми е да не се опитвате на бегом да видите колкото се може повече, а акцентирайте на по-малко неща за достатъчно време. Малко йезуитска формула, но дава възможност за свободна интерпретация :)

Според мен задължителни са катедралата Светото семейство, поглед отвътре, качване по едната кула и слизане по другата, но по-раничко , че да не е претъпкано. 

Паркът Гюел, препоръчвам да почнете от горния му край(има спирка на общ. транспорт) и леко насам-натам и надолу. Но пак по-раничко, че май около 10ч нахлуват тълпите, дано пък март да са по-малко.

Пак Гауди - палау Гюел, ла Педрера, каза Батло, поне отвън да се видят. 

Щях да спомена и пеещите фонтани, но по това време ще са затворени.

Палау де ла музика каталана - една приказка, нарисувана с цветна керамика. За да е удоволствието пълно, в сайта им онлайн продават билети, може пък да имате късмет с концерт по това време. Но поне посещение с разглеждане отвътре.

На площад Каталуня(центъра) е големият търг комплекс ел корте инглес. На покрива му има прилично заведение с хубава панорамна гледка.

Пазарът ла Бокерия, предизвикателство за всеки кулинар, с много места за бързо и вкусно похапване.

И непременно хамон с чаша вино :), но не по заведенията по ла Рамбла.

да, тези места задължително ...

Имайте предвид също, че в парка Гюел вече има час за влизане в центъра на парка, там вече е оградено и се влиза през контроли, с апарат ти отчитат часа на влизане и ако закъснееш  апарата пищи :)  (моя изпищя между двамата проверяващи и ме пуснаха.:) ) Като се купи билет гледайте часа и внимавайте. В целия парк иначе може да се броди свободно, а като се влезе в центъра не разбрах да има час за излизане, но входа се следи стриктно...

Фонтаните работят в определени дни, проверете за март как е, може да успеете да ги видите. През декември работеха в петък и събота от 19 часа, само тогава. Преди или след   шоуто с фонтаните (може и двете :) се качете горе на последния етаж на терасата на Арената на площад Испания, гледката  към алеята, хълма с дворците и фонтаните е чудесна ... :)

Ако имате време идете в Испанското село, после с автобус 150 може  да обиколите хълма Монджуик, да разгледате олимпийския комплекс и т.н., а гледките към града са много добри...

Препоръчвам и разходки покрай морето, Барселонета, Порт Олимпик ... Рамбла естествено :)  и разходките из готическия център ....

Относно транспорта ... ако вземате карти Т10 ( 10бр возения за 9,95Е) вече не важат за придвижване от летището, купува се отделен билет за 4,50Е в едната посока - от летището до крайната ви спирка без да излизате от метрото. Автобуса от /до летището е 10,20Е двупосочен билет и е доста бърз и удобен (има даже интернет :) ) но има две спирки в града, зависи къде ще изберете настаняването и дали това ви устройва....  Иначе има и туристически карти за бройки дни с неограничени пътувания на ден, но прочетете за тях, може да ви е по-добре ако нощувате в по-отдалечен квартал....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Абонирам се за темата.

След като съпругата ме заведе през декември за моят юбилей в Рим,аз реших за нейният рожден ден,да отидем до Барселона.

Краят на февруари за 3 дни / мисля само с Раянеър в случая да летя /.

Живот и здраве,ще пиша , П.Кръстев ,защото ще съм преди Вас.

За сега съм нахвърлял стадиона Камп Ноу , Castell de Montjuïc и на другият ден- Park Güell , La Sagrada Família , Ла Рамбла и плажа .

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние с едни приятели обмисляме края на март да отидем до Барселона за 4-5 дни. За сега още нямаме резервирани билети, че "дебнем" по-сносни цени. 6 човека ни е групата. Ще търсим апартамент с 3 спални. Ако някой има идейки, да помага. Искаме да видим в общи линии : естествено символа на града Саграда фамилия, да се разходим по Ла Рамбла, да отделим един ден за Гауди, да посетим Монсерат, да идем в парк Цитаделата, да заведем дъщеря ми (13 г.) в зоологическата градина и аквариума, да пийнем фрешче на пазара Бокерия, да видим Триумфалната арка и ако работят фонтаните.

 
Връзка към мнение
Светославов

 

И ние с едни приятели обмисляме края на март да отидем до Барселона за 4-5 дни. За сега още нямаме резервирани билети, че "дебнем" по-сносни цени. 6 човека ни е групата. Ще търсим апартамент с 3 спални. Ако някой има идейки, да помага. Искаме да видим в общи линии : естествено символа на града Саграда фамилия, да се разходим по Ла Рамбла, да отделим един ден за Гауди, да посетим Монсерат, да идем в парк Цитаделата, да заведем дъщеря ми (13 г.) в зоологическата градина и аквариума, да пийнем фрешче на пазара Бокерия, да видим Триумфалната арка и ако работят фонтаните.

 

 

За Монсерат си е ден. Предполагам ще искате да чуете и хора на момчетата в катедралата там. Бих препоръчал да се поразходите и по алеята, която е вдясно и по хоризонтал, преди да се влезе в комплекса. Безбой малки олтарчета да ги наречем от цветна керамика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря - и аз като се зачетох за Монсерат и бенедиктския манастир видях,че не може просто да се претупа. Ще отделим повече време и ще съчетаем с нещо друго вечер - например фонтаните,ако работят (петък и събота) и разходка по крайбрежната ... Сега да намерим някое сносно апартаментче с 3 спални или 2 двойни и две единични...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. Ще се радва да споделят опит пътувалите до Барселона наскоро относно добри места за нощувка. И конкретно питане - някой нощувал ли е в Hostal Capitol Ramblas? От Букинга постоянно изскачат оферти от това място, цената ме устройва, но се чудя, а и още не съм сигурна в конкретните дати, ориентирам се само в период. Ще сами нужни поне 4 нощувки, семейно сме, трима и нямам претенции почти никакви, освен все пак добрата локация, защото всеки ден трима души с метро...То е ясно, че ще се ползва, но поне ден-два хубавините да са наоколо, вървим много, пешеходци сме :)

Връзка към мнение

Здравейте. Ще се радва да споделят опит пътувалите до Барселона наскоро относно добри места за нощувка. И конкретно питане - някой нощувал ли е в Hostal Capitol Ramblas? От Букинга постоянно изскачат оферти от това място, цената ме устройва, но се чудя, а и още не съм сигурна в конкретните дати, ориентирам се само в период. Ще сами нужни поне 4 нощувки, семейно сме, трима и нямам претенции почти никакви, освен все пак добрата локация, защото всеки ден трима души с метро...То е ясно, че ще се ползва, но поне ден-два хубавините да са наоколо, вървим много, пешеходци сме :)

 

Апартамент от airbnb опция ли е? В съседна тема edbloom спомена колко е разпространено в Барселона и, че има драстична разлика в цените спрямо това, което получаваш в хотел и апартамент. Аз опит никакъв нямам там, но той има доста голям :)

Връзка към мнение

Апартамент от airbnb опция ли е? В съседна тема edbloom спомена колко е разпространено в Барселона и, че има драстична разлика в цените спрямо това, което получаваш в хотел и апартамент. Аз опит никакъв нямам там, но той има доста голям :)

 

Най-добрия вариант според мен е апартамент през букинг. В Аirbnb открихме нещо, което след това в букинг беше с 10% по-евтино.

Връзка към мнение

Най-добрия вариант според мен е апартамент през букинг. В Аirbnb открихме нещо, което след това в букинг беше с 10% по-евтино.

 

Да, ако се припокрива мястото най-често това е по-добрия вариант. Комисионните на букинг са по-ниски и едно и също място е нормално там да е по-евтино. 

Връзка към мнение

Апартамент от airbnb опция ли е? В съседна тема edbloom спомена колко е разпространено в Барселона и, че има драстична разлика в цените спрямо това, което получаваш в хотел и апартамент. Аз опит никакъв нямам там, но той има доста голям :)

За 4-5 нощувки апартамент ми изглежда твърде претенциозно ;) Не сме хипарски настроени, но апартамент ще ми дойде в повече. Дори и най-обикновено чисто триместно стайче с хубава малка тераска като бонус би ме устроило идеално :) Абе дрънкам си аз, каквото изгодно намерим за периода, това ще е ...

Редактирано от Geri Krysteva
Връзка към мнение

За 4-5 нощувки апартамент ми изглежда твърде претенциозно ;) Не сме хипарски настроени, но апартамент ще ми дойде в повече. Дори и най-обикновено чисто триместно стайче с хубава малка тераска като бонус би ме устроило идеално :) Абе дрънкам си аз, каквото изгодно намерим за периода, това ще е ...

А може ли да ме насочиш към тази съседна тема, за да прочета повече. Влизах в сайта, наистина има страшно изгодни предложения, май ще се възползвам...Благодаря!!

Връзка към мнение

А, няма нищо в съседната тема, тя е за общи промоции, просто човек който често ходи в Барселона коментира, че апартаментите там са доста изгодни, ето мнението

 

Иначе не знам какво имаш предвид под претенциозно. Престой от 4-5 дни е перфектен за апартамент, обикновено е проблем за ден-два, защото чекина може да е по-бавен от колкото в хотел. А колкото до условията - всякакви апартаменти има, включително и обикновени стайчета. Не мога да препоръчам нищо конкретно, не съм бил в Барселона, но просто като още една посока за мислене :)

Връзка към мнение

А, няма нищо в съседната тема, тя е за общи промоции, просто човек който често ходи в Барселона коментира, че апартаментите там са доста изгодни, ето мнението

 

Иначе не знам какво имаш предвид под претенциозно. Престой от 4-5 дни е перфектен за апартамент, обикновено е проблем за ден-два, защото чекина може да е по-бавен от колкото в хотел. А колкото до условията - всякакви апартаменти има, включително и обикновени стайчета. Не мога да препоръчам нищо конкретно, не съм бил в Барселона, но просто като още една посока за мислене :)

Вярвам абсолютно в това, което казваш. Имах предвид, че самите ние не сме претенциозни, а като гледам снимки от апартаментите, ми се струва, че това са някакви супер луксозни местенца и някак не ми се ще да повярвам, че хем можем да видим Барселона (голяма и все нереализарана досега мечта :)), хем да преспиваме на такова хубаво място... Е, знам, че е въпрос на пари и почти винаги е така и тъкмо по тази причина не се размечтавам прекалено, бюджетът ни винаги е (крайно) ограничен, но затова пък имаме в аванс мерак и изчетени страници за местата, които искаме да посетим :) 

Връзка към мнение

И аз не разбирам какво имаш предвид под това, че е претенциозно настаняването в апартамент. Аз разсъждавам от гледната точка на 4-членно семейство, което пътува заедно. Апартаменти има всякакви - за всеки вкус и бюджет, но съм сигурна, че за нас това е много по-удобният и в същото време икономичен вариант - хем получаваш всички удобства на домашната обстановка, в т.ч. да си направиш кафе сутрин или да сготвиш нещо бързо на печка или в микровълнова, в същото време не се блъскаш в две малки хотелски стаи, а накрая това ти излиза и значително по-евтино. 

Преди време тук се вихреше дискусия за предимствата и недостатъците на хотелското и airbnb настаняване. Всеки сам си избира, но ми се струва, че не трябва да се мисли, че апартаментът винаги излиза по-скъпо и съответно е само мечта при бюджетно пътуване.

Връзка към мнение

И аз не разбирам какво имаш предвид под това, че е претенциозно настаняването в апартамент. Аз разсъждавам от гледната точка на 4-членно семейство, което пътува заедно. Апартаменти има всякакви - за всеки вкус и бюджет, но съм сигурна, че за нас това е много по-удобният и в същото време икономичен вариант - хем получаваш всички удобства на домашната обстановка, в т.ч. да си направиш кафе сутрин или да сготвиш нещо бързо на печка или в микровълнова, в същото време не се блъскаш в две малки хотелски стаи, а накрая това ти излиза и значително по-евтино. 

Преди време тук се вихреше дискусия за предимствата и недостатъците на хотелското и airbnb настаняване. Всеки сам си избира, но ми се струва, че не трябва да се мисли, че апартаментът винаги излиза по-скъпо и съответно е само мечта при бюджетно пътуване.

Съгласна съм, pamela. Може би не се изразих точно - под "претенциозно" имах предвид най-вече досегашния ни, доста крехък опит ;) Обикновено сме ползвали хотели/хостели и места, тип "къща за гости", в България - и хижи. И ние сме семейно, но сме само трима, с голям син, без малки дечица, т.е. без кой знае какви изисквания. 

Връзка към мнение

Преди няколко месеца бяхме в Барселона и тъй като пътувам с деца предпочитам настаняване в апартамент. Ползвахме апартамент с 2 спални от http://www.thestreetsapartments.com/en/index.html

Рецепцията е в пресечка на Рамбла.

Редактирано от infinity
Връзка към мнение

Бих препоръчал, ако ви остане време разбира се, разходка до покрива на Барселона - паркът Тибидабо. До подножието му има градски транспорт, а нагоре - фуникляр:))

Връзка към мнение

И аз вече чакам с нетърпение 29 март и визитата в Барселона. Още не сме букнали апартамент. 6 човека сме. Вече сме начертали грубо какво искаме да видим. Решихме да си вземем Барселона кард за 4 дни и така решаваме въпроса с транспорта. В нея има доста отстъпки, което избива цената на първо четене.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.