Прескочи до съдържание

Барселона за 4 дни


П.Кръстев

Препоръчани мнения

Ние пък за посещението ни на 16 още нищо не сме планували, ще чета последните дни явно. Има ли нещо, за което бихте препоръчали да вземем билети предварително ако трябва ?

Връзка към мнение

Ние пък за посещението ни на 16 още нищо не сме планували, ще чета последните дни явно. Има ли нещо, за което бихте препоръчали да вземем билети предварително ако трябва ?

 На първо четене се сещам за Парк Гюел, тъй като нас ни върнаха - отидохме към обяд, и казаха, че за същия ден нямат билети (влизат определен брой хора само през час и половина), та да отидем на следващия сутринта, което малко разбърка плановете ни....... Това беше април 2015, сега може да е по-рехаво, но....

Връзка към мнение

Купете си за Парк Гюел билети предварително, понеже и нас ни върнаха, бяхме през Октомври

Тъкмо такова немерение имам, защото се опасявам не че ще ни върнат, а че ще се наложи да чакаме, ще изгубим ценно време :) Ще ме ориентираш ли за сайт и полезни подробности, ако е възможно?

Връзка към мнение

Ние пък за посещението ни на 16 още нищо не сме планували, ще чета последните дни явно. Има ли нещо, за което бихте препоръчали да вземем билети предварително ако трябва ?

 

За La Pedrera с купени  билети предварително влизате без да чакате. За Palau de la Musica също е хубаво предварително да  минете да си купите, влиза се с група и гид.

Редактирано от infinity
Връзка към мнение

Може би е добре да купите предварително билети и за La Sagrada Familia.

Да, въпреки че опашката върви сравнително бързо, макар и да е голяма.

Връзка към мнение

За парка Гюел ли? Според мен може максимум месец по-рано, да не говорим и седмица-две преди това ми се струва Ок, но не знам през август как е. Едва ли е необходимо отсега....

Връзка към мнение

ОК, благодаря ви. Май ще е през м. май :) А някой може ли да помогне с надеждни линкове към сайтове на местата, откъдето може да се купува? Испански думи знам няколко ;), но предполагам на английски има версии

Връзка към мнение

Когато ние бяхме в Барселона /през юли/, купих билети за Саграда Фамилия около седмица по-рано. Имаше такива за всякакви часове и за кулите също. Така че не виждам защо трябва да купувате билети два месеца по-рано, но това си е ваше решение. По принцип аз не обичам да купувам билетите по-рано, ако е възможно /в много случаи не е/, защото понякога времето е променливо и според ситуацията можеш да реагираш дали да избереш за този ден забележителности на открито или на закрито, т.е. да променяш плана си. За Саградата обаче не препоръчвам да оставяте билетите за закупуване на място. 

За Парка Гуел не бях купила билети предварително и се наложи да изчакаме около 2 часа, през които можеш да се разхождаш или да поседнеш на пейка в неплатената част. За нас това не беше проблем, защото бяхме отделили на Барселона 7 дни и не се налагаше да бързаме прекалено. Тоест при по-малък престой е добре билетите да се купят онлайн.

Що се отнася до сайтовете, те са официални, аз написах съответната забележителност в Гугъл на латиница, излиза си съответният сайт и всичко те води на избран от теб език. Аз избрах английски и нямаше проблем.

Странно, сега се опитах да приложа описания алгоритъм, но нещо страницата не се отваря. Не знам дали проблемът е в моя компютър или по-общ.

Връзка към мнение

Бях миналата седмица в Барселона и си купих билети в деня преди посещението. Може да не го принтираш, а да покажеш баркода, който са ти пратили в мейла. Като напишеш Парк Гюел излиза официалният сайт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз мисля, че е рано да се купуват билетите от май за август. Ние ги купихме, когато бяхме вече в Барселона. Ето и линк за Гюел: http://www.parkguell.cat/en/buy-tickets/

Ние бяхме 4ма+дете и си купихме онлайн и билетите за Аквариума, тъй като имаше намаление през сайта, а на място продаваха само стандартни билети. https://www.aquariumbcn.com/en/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бях миналата седмица в Барселона и си купих билети в деня преди посещението. Може да не го принтираш, а да покажеш баркода, който са ти пратили в мейла. Като напишеш Парк Гюел излиза официалният сайт.

Този вариант с баркода е много добър, защото едва ли ще имаме къде да принтим...Всъщност, в хотелите и хостелите в Барселона предлагат ли такива услуги по принцип, или никой не се занимава с това в местата за спане и трябва да си потърсиш офисче някакво?

И аз мисля, че е рано да се купуват билетите от май за август. Ние ги купихме, когато бяхме вече в Барселона. Ето и линк за Гюел: http://www.parkguell.cat/en/buy-tickets/

Ние бяхме 4ма+дете и си купихме онлайн и билетите за Аквариума, тъй като имаше намаление през сайта, а на място продаваха само стандартни билети. https://www.aquariumbcn.com/en/

Много полезно, благодаря! Ама и вас да питам - принтихте ли билети, или с баркод от таблета? А в цените има ли разлика - между билетите от място и тези по интернет, проверявали ли сте?

Връзка към мнение

Нищо не сме принтирали, сега се сещам, че и за Зоопарка си купихме онлайн. Показвате билетите на телефона и влизате. Има семейни билети, които ние ползвахме, понеже бяхме повече хора и те излизат по-евтино.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За аквариума може да си вземете 20% отстъпка, като от летището си вземете безплатна карта на града, вътре има книжка с талони с отстъпки. Тези карти си ги взимате от един човек на спирката на терминал 2B (където каца Раян), откъдето тръгват AeroBus за Барселона. Като си вземете после билети на място, давате талона и ви правят отсъпка. С 1 талон- 1 билет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Още по темата може ли да питам? ;) Къде все пак е най-добре да се преспи, като изключим местата около площад "Каталуния", които и са по-скъпи, разбира се, но където също може да се намери все още нещо прилично...

Четох рейтинги на райони, обяснения къде било опасно или по-малко опасно, шумно или тихо, къде има повече места за хранене, къде по-малко, пазари и пр. Обаче все пак... Приятел ми каза, че е много добра локация районът около Университета, така ли е според вас?

За локацията само питам, не става дума за условията в хотела/хостела или каквото е там. Аз така търся сега, гледам първо локацията, пък после преценявам какви компромиси да направя за условията, извън задължително необходимото като банята, да речем :). 4 дни са все пак, не са 40... ;)

Редактирано от Geri K.
Връзка към мнение

Искам да си намеря хубава карта, но още не съм проверила из книжарниците за нещо добро - карта или книжен гид...В интернет мога ли да открия нещо добро, което да си изпринтя и да зяпам, търсейки?

Връзка към мнение

Можеш да си изтеглиш офлайн карта на Барселона в Google maps, аз си бях купила от тук и хартиена, но така и не я използвах - след месеци ровене, правене на маршрути с Google maps ми беше много по-лесно.

Университетът се намира близо до площад Каталуня, а района зад него Eixample е много приятен.

Редактирано от Весела Ч.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искам да си намеря хубава карта, но още не съм проверила из книжарниците за нещо добро - карта или книжен гид...В интернет мога ли да открия нещо добро, което да си изпринтя и да зяпам, търсейки?

Освен offline  картата на града на гугъл  си изтеглете и карта на метрото и карта на автобусите в pdf .... Могат да са доста полезни.

Връзка към мнение

Още по темата може ли да питам? ;) Къде все пак е най-добре да се преспи, като изключим местата около площад "Каталуния", които и са по-скъпи, разбира се, но където също може да се намери все още нещо прилично...

Четох рейтинги на райони, обяснения къде било опасно или по-малко опасно, шумно или тихо, къде има повече места за хранене, къде по-малко, пазари и пр. Обаче все пак... Приятел ми каза, че е много добра локация районът около Университета, така ли е според вас?

За локацията само питам, не става дума за условията в хотела/хостела или каквото е там. Аз така търся сега, гледам първо локацията, пък после преценявам какви компромиси да направя за условията, извън задължително необходимото като банята, да речем :). 4 дни са все пак, не са 40... ;)

 

 

Ние бяхме в Ла Рибера, точно до метростанция Парал-лел, супер удобно място, Ла Рамбла е на 500 м и центърът се обикаля пеша, морето е на 5 мин. Обиколихме и трите исторически квартала в центъра (Борн, Рибера и Бари Готик) пеша, има много магазини, супермаркети, Бокерията е близо. Аз съветвам там да търсите :)

Връзка към мнение

Бях около Parallel  (изписва се Paral-lel, заради двойното L, което , ако не е разделено с тире се чете като И) - спирката на метрото, бих казал чудесна локация, макар хотелът да не беше чак от най-бюджетните, но както казваш - 4 дни си бяха...

Ако 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.