Прескочи до съдържание

Най-дългият и най-късият ви полет


Препоръчани мнения

  • 8 месеца по-късно ...
Георги Матеев

Тази сутрин летях Джърси-Гърнси (JER-GCI) - 24 мили, 8 минути по часовник. Самолетчето на FlyBE дори не направи опит да набере голяма височина.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 15
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги Матеев каза:

Тази сутрин летях Джърси-Гърнси (JER-GCI) - 24 мили, 8 минути по часовник. Самолетчето на FlyBE дори не направи опит да набере голяма височина.

С какъв самолет летяхте? Имаш ли снимка? Даваха ли сандвичи? :)

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 11 минути , Topfly каза:

С какъв самолет летяхте? Имаш ли снимка? Даваха ли сандвичи? :)

Виж снимката от предния пост на cck - с този самолет летяхме. Кетъринг нямаше за това кратко разстояние, разбира се :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Тази сутрин летях Джърси-Гърнси (JER-GCI) - 24 мили, 8 минути по часовник. 

А кач пара е този полет? ;) 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Боян Димитров

При мене най-късия полет е Варна-София. Интересното беше, че се озовах на него случайно. Един самолет не излетя от Варна за Москва и се наложи да се предвижим много бързо до София, за да летим от там. Беше някакъв самолет с перки. За самия полет нямаше места, ама след много молби и уговорки ни намериха 2 . Моето момиче го сложиха първа класа, а за мене беше отредена тоалетната. Всичко това едва ли щях да го запомня и споделям, ако не беше Captain Totev. Самолетът закъсняваше с много, още стюардесата не беше си изприказвала приказките, а и не всички се бяха вързали, когато нашия капитан се представи: "Hi, I'm captain Totev", това в един завой на рульошката, когато вече се виждаше, че самолета се огъва под напора на скоростта. После не само кацнахме на време, ами даже подранихме няколко минутки.

 

След много години (близо 10 оттогава), тази година на връщане от Холандия, пак имах за капитан - капитан Тотев. Дали е същия не знам, но въпреки, че беше поулегнал, някой патернс се разпознаваха.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, Фил каза:

А кач пара е този полет? ;) 

 

24 евро го грабнах на промоция през някой edreams:)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 50 минути , Георги Матеев каза:

24 евро го грабнах на промоция през някой edreams:)

180 евро на час за полет не изглежда много евтино :lol:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Данните са според FlightMemory. 

 

Най-дълъг :

Париж - Сингапур  6671 miles (10736 km.)  с Air France   /  12ч. 26мин.

 

Най-къс :

Дъблин -  Ливърпул  140 miles (226 km.)  с Ryanair /  0.45ч. 

 

 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 50 минути , cck каза:

А лоундж?

Лаундж ползвах в Джърси, разбира се ;) И то на British Airways :)

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Моя най -къс е  полет е Доха - Манама  -140 км  , с много малко от Варна -Констанца - 143 км .

Най -дългият се води София -Дубай  3387 км  

Редактирано от Vanessabg
допълнение
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите "приятели" от Бг Еър неприятно ме изненадаха при полет Бургас - София да ме поразходят и до Варна, че да си запълнят самолета/маршрутката. 

Същия маршрут, но преди мноооого години го направих с един Як 40 мисля беше, на БГА Балкан, но тогава по собствена воля.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Както вече споменах в друга тема имах късмета да се добера до борда на митичния полет QR921 между Окланд, Нова Зеландия и Доха, Катар. Най-дългия нонстоп полет в света към днешна дата - 14,550 км за 17 часа и 30 минути. Имам зад гърба си няколко 14-часови полети и имах очаквания какво предстои, но на този след 15-ия час нещата малко започват да придобиват сюрреалистичен оттенък. Добрата новина - имах огромния късмет да окупирам 3 седалки (бях един от малцината с такъв шанс, тъй като затовареността си беше стабилна). Лошата новина - това бе първи ред от економи, където седалките са разделени с прегради и не може да се лежи по тях. А това е и зоната за бебошоци и врявата в определени моменти бе като в преизподнята :) В крайна сметка метнах едно одеяло на пода пред седалките и се проснах по очи. Просто тялото ти има крещяща нужда да се просне за определен момент и всякакви задръжки за благоприличие падат. В тази връзка видях нови невиждани пози досега от мен на хора опитвайки се да се разпънат по седалките в невероятни конфигурации :) Към края на полета минах през почти целия самолет и може би 70-80% от хората гледаха вцепенено в екраните си маршрута на самолета на интерактивната карта :) Определено си беше изпитание, но в един момент се вцепеняваш и почва да не ти пука. Днес споделях преживяването си с един англичанин, който се оказа военен и ми разказваше как по време на фолклендската криза е направил нонстоп полет от Англия до Фолклендските острови в продължение на 18 час във военен самолет при адски студ и суха храна. Та си помислих, че няма какво да се оплаквам аз от климатика в моя случай и храната и напитките сервирани почти непрекъснато. Летеше се на един старичък 777-200LR, нямаше излишна помпозност или дори заигравки и споменавания от екипажа, че това е най-дългия полет в света. Дори в Доха не ни стовариха на ръкав, а на автобус. Абе с две думи си беше хардкор експириънс. Бих повторил ..

 

2D7CBF5F-107E-4617-AC05-B7873C37CC51.jpeg.cad71dfb775f44909859acac188b90e3.jpeg

 

360A2225-937A-44CF-9C8F-7A560C3773B8.jpeg.009a677e6c0ff2dd33ecadecb62e6c0e.jpeg

 

1CCDF00E-9108-4DE2-8B6D-8784ABCF50DD.jpeg.b516ed9e563e1b7276e2aee53224a0af.jpeg

 

403852FD-58E8-4581-B29A-B36B4F9EE231.jpeg.16e443c2fd1c093719b0cc81e0cbf841.jpeg

 

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 22
  • Шок 1
  • Браво 8
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 1/10/2017 в 23:41, домосед каза:

Тонгатапу (TBU) - Еуа (EUA): 15 мили, Britten-Norman BN-2 Islander

Йоханесбург (JNB) - Пекин (PEK): 7283 мили, Airbus 340-600

Миналата седмица си подобрих рекорда на дължина!

 

Чънду (CTU) - Ню Йорк (JFK) 7522 мили с Boeing 787-900 на Hainan Airlines

 

Тия Hainan Airlines не ги бях и чувал, пък те били 5-звездна авиокомпания в ранглистата на Skytrax: https://skytraxratings.com/worlds-5-star-airlinesю

А на Boeing 787-900 летя за сефте

 

Любопитно беше, че голяма част от служителите на летището в Чънду - 14 милионен китайски град - се изненадваха на бордната ми карта за Ню Йорк. Не вярвали, че е възможно да има такъв полет. Имигрантският лейтенант, дето трябваше да ми даде транзитен печат без виза, се опита да ме убеди, че за Ню Йорк със сигурност се лети през някакво друго място. Даже привика един майор за подкрепление, но в крайна сметка приеха бордната карта за чиста монета (банкнота) и сложиха печата. Пък полетът си беше почти пълен. 

 

Понеже не се сещам в коя друга тема да пиша, позлвам случая да се похваля с още две интересни постижения в личната ми полетна история за 2017.

 

1. Рекорден брой поредни полети с различни авиокомпании - 10

Полет при мене се брои стриктно от излитане до кацане. Спирка за заредждане или качване на пътници прави два полета.

Списъкът върви отзад напред във времето, което е не повече от месец.


 

10airlines.png.704c10597829710a70a5490009c97847.png

 

2. Трето място по поредни полети с една и съща авикопания - 7

 

07airlines.jpg.04ff9981e9fe966783a20e6051bdde58.jpg

 

Класацията от 1 до 4 място изглежда така

  • South African Airways 9 (2003)
  • Air France 8 (2007)
  • Wizz Air 7 (2017)
  • British Airways 6 (2012)
  • Egypt Air 6 (2009)
  • Air France 6 (2006)

 

Редактирано от домосед
  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 4.01.2018 г. в 18:40, домосед каза:

Тия Hainan Airlines не ги бях и чувал, пък те били 5-звездна авиокомпания в ранглистата на Skytrax:

Те са и основен кандидат за концесията на летище Пловдив: https://m.capital.bg/biznes/kompanii/2017/08/03/3018628_china_maina/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 4.01.2018 г. в 18:40, домосед каза:
На 10.01.2017 г. в 23:41, домосед каза:

Тонгатапу (TBU) - Еуа (EUA): 15 мили, Britten-Norman BN-2 Islander

Йоханесбург (JNB) - Пекин (PEK): 7283 мили, Airbus 340-600

Миналата седмица си подобрих рекорда на дължина!

 

Чънду (CTU) - Ню Йорк (JFK) 7522 мили с Boeing 787-900 на Hainan Airlines

Подобрих си рекорда за най-къс полет между два Азорски острова - от Флориш (FLW) до Корву (CVU).

Flightradar дава разстоянието за 15 мили, като предишния рекорд, но самолетът Bombardier (бивш De Haviland) DH8 Dash 200 го взе за 5 минути 37 секунди, което е с около 4 минути по-кратко от цитираното постижение на BN-2 Islander в Тонга 

 

IMG_3472.JPG.90c15cbf6ce482630fc337378104a3d0.JPG

 

 

  • Харесвам 17
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Варна - Бургас, 75 км за 15 мин. За мен бе наистина интересно. Всъщност дори се продават билети по тази отсечка. Последно мернах за 11 евро, през някой от jetcost - овете. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Добра възможност за тези, които искат да опитат най-късия полет в света: Westray (WRY)– Papa Westray (PPW)  1.7 мили , 2мин. 
Различни дати от октомври до февруари, цена -  от £7.25 на посока
 

image.png.f8a3354578a5d256ed3f0e2c6eb10be8.png
 

птичка - Britten-Norman Islander
image.png.b31f32eac26a567627eb7f693b967e24.png

За резервации Loganair

 

 

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 9.11.2017 г. в 21:20, stanimir каза:

Данните са според FlightMemory. 

 

 

 

И аз според  FlightMemory

 

Най-къс: София-Г.Оряховица  121 miles/194 km (Balkan/An 24)

Най-дълъг: Амстердам-Б.Айрес 7130 miles /11474 km (KLM/Boeing 777-300)

 

Най-дългите ми международни след него са:

Мадрид-Канкун 4938 mi/7947 km (Air Europa) 

Мадрид-Пунта Кана 4082 mi/6569 km (Pullmantur) 

Мюнхен-Мумбай  3922 miles/6311 km (Lufthansa)

 

Разбира се това са данни по преки отсечки, не както са летяли самолетите, даже помня че в посока Аржентина първо летяхме на запад до източния бряг на САЩ и после право на юг, не по диагонал през океана

 

А скоро ми предстои международен най-къс Истанбул Ататюрк-Едремит (136 miles/219 km, Türk hava yolları)

Редактирано от montepinar
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 5.07.2018 г. в 19:25, домосед каза:

 Подобрих си рекорда за най-къс полет между два Азорски острова - от Флориш (FLW) до Корву (CVU).

Пак си го подобрих - тоя път между два гръцки острова: Касос (KSJ) и Карпатос (AOK) 14 мили. ATR 42-500 на Sky Expess. На изпроводяк стюардесата ми подари дълга 2 педи свещ за Великден

Редактирано от домосед
  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

The Independent е анализирал най-дългите и най-късите полети на европейските  бюджетни авиокомпании. За съжаление България отново липсва в анализа на изданието: цък

Връзка към мнение
Георги Матеев
На 9.11.2017 г. в 16:22, Георги Матеев каза:

Тази сутрин летях Джърси-Гърнси (JER-GCI) - 24 мили, 8 минути по часовник. Самолетчето на FlyBE дори не направи опит да набере голяма височина.

Неусетно и аз съм си подобрил рекорда - полетът между 2 острова във Френска Полинезия (PPT-MOZ) е бил точно 11 мили.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.