Прескочи до съдържание

Купуване на билети за Italo и Trenitalia


solange81

Препоръчани мнения

има ли разлика в цените от двата сайта. аз досега съм ползвал само трениталия. трябва да купувам едни билети точно по Великден. Дали е вече време за това, или да купувам на място от гарите?

 

Има разлика. Итало е друга компания. Частна е. В някои градове гарите са различни.

 

Знаеш. Зависи от билета дали е време. Едва ли може да се даде точен съвет. Така че проверявай и калкулирай. Но ако става дума за бързите влакове по-евтини няма да станат. Само регионалните на място.

Връзка към мнение

И  до колко годишни деца пътуват безплатно в италианските железници. Детето е на 5 години, ако е безплатно трябва ли да се впише някъде, или не се прави абсолютно  нищо?

 

Никой ли не е пътувал с деца в Италия....?  Става въпрос за Трениталия

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение

Още веднъж призовавам специалистите по Италия да ми кажат за детето, че днес трябва да купувам билетите за влака.

 

Лично аз съм пътувала с децата, но със сигурност са били по-големи от 5г.

В системата въведох брой пътуващи и вида на пътуващите.  

 

Погледнах сега какво пише в информацията:

Безплатно пътуват деца до 4г.

От 4-12 пътуват с 50% намаление - тук обаче имаше някаква тънкост, че най-ниската цена може да не е в тарифата за пътуване с дете. :)

За регионалните влакове, пък има друга особеност - там някъде пътуват безплатно до различна възраст - до 6г. мернах в някои райони.

 

За къде искаш да купиш билети?

Връзка към мнение

Искам да купя билети  Генуа - Малпенца еърпорт за 16 април, когато е точно Великден,. Самолета ми е в 11,55, значи към 10 да съм на летището.

Връзка към мнение

Искам да купя билети  Генуа - Малпенца еърпорт за 16 април, когато е точно Великден,. Самолета ми е в 11,55, значи към 10 да съм на летището.

Оги, съвсем малко намаление виждам за детето при тарифа Super Economy, която е с най-ниска цена в момента. Гледам влака, който тръгва в 6,44часа.

 

Ако разделите пътуването на две - с влак до Милано и после с шатъл до Малпенса, се получава по-ниска цена, но е по-неудобно, защото ще трябва да излизате от гарата и да се качвате на автобус.

Връзка към мнение

Е то пътуването и без това е до Милано със смяна. Директен влак до летището няма. Кажи за този шатъл нещо, че не го предвиждах. От къде тръгва и каква му е цената, а също и за детето. Например на Флибко шатълите, децата са безплатно.

Връзка към мнение

Е то пътуването и без това е до Милано със смяна. Директен влак до летището няма. Кажи за този шатъл нещо, че не го предвиждах. От къде тръгва и каква му е цената, а също и за детето. Например на Флибко шатълите, децата са безплатно.

Malpensa Shuttle  погледнах аз.

Цена за възрастен 8 евро, а цена за дете 2-12 години 4 евро.

Връзка към мнение

Искаме да ползваме Trenitalia от Месина до Палермо. Изпуснахме момента за билети за Intercity и сега цената им е 51 евро за двама. Така че ще ползваме Regionale Veloce влака, което така или иначе не е от особено значение - времето за пътуване и на двата е около 3 часа. От известно време гледам билетите за Regionale Veloce и си стоят на една и съща цена и са тип ordinaria. Има ли смисъл да купуваме билети предварително или можем да ги купим на място предната вечер? Ordinaria билетите за регионалните бързи влакове са без запазени места, нали?

Връзка към мнение

Искаме да ползваме Trenitalia от Месина до Палермо. Изпуснахме момента за билети за Intercity и сега цената им е 51 евро за двама. Така че ще ползваме Regionale Veloce влака, което така или иначе не е от особено значение - времето за пътуване и на двата е около 3 часа. От известно време гледам билетите за Regionale Veloce и си стоят на една и съща цена и са тип ordinaria. Има ли смисъл да купуваме билети предварително или можем да ги купим на място предната вечер? Ordinaria билетите за регионалните бързи влакове са без запазени места, нали?

Билетите за регионални влакове не променят цената си.

Нямат запазени места.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

За първи път ще купувам билети от Italo (досега все купувах от Trenitalia ). Не разбирам избират ли се места и на кой етап от покупката става? Валидират ли се тези билети или си е същото като при Trenitalia? Когато си избера билета, направо ми излиза да попълня имената, никакви места не виждам като опция,а влакът е бърз, не регионален.

Притесни ме и това, което е написал Spqr  по напред в темата, че спират на различни гари - предполагам тези различни гари са си с различни имена, т.е. като пише от Milano Centrale  надявам се влака да го взема от там, а не тепърва да търся откъде тръгва?

Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Да питам за купуване на билетите от italotreno - трябва ли да имим регистрация и на и-мейл ли се получават. За trenitaliа от мобилната версия се иска да имаш регистрация, ама нещо не ми приема бг данните. Същото ли е за italotreno  и приемат ли се електронни билети т.е. само на екрана на телефона?

Връзка към мнение

аз съм купувала от Trentitalia през телефона 10 минути преди влака, защото на гарата гишето беше затворено, без регистраци, билетите дойдоха на имейла в PDF, прилагам screenshot да видиш условията, провери ни контрольор съвсем безпроблемно

 

Screenshot_20180325-115656.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 9 минути , ПоляД каза:

За първи път ще купувам билети за влак в Италия.Трябва ли да се  разпечата нещо , да се презавери на гише, багаж включен ли е .

И в двата сайта има инфо на английски. Прочети го, полезно е. Зависи от влака. Трябва ти или разпечатка или да покажеш на екран. Не се заверява на гише. Багаж винаги можеш да носиш, това не е самолет, все пак.

Връзка към мнение

Използвам темата да попитам:

Ще почиваме за кратко в Римини през юли.Летим до Болоня.Плана е да посетим Сан Марино и Равена.Навсякъде ще пътуваме с влак.Имали нужда предварително да взимам билети,предвид че е натоварен сезон?Досега не ми се е случвало да няма билети за даден влак в Италия, колкото и препълнени да са били.

Връзка към мнение
преди 35 минути , iMari каза:

Използвам темата да попитам:

Ще почиваме за кратко в Римини през юли.Летим до Болоня.Плана е да посетим Сан Марино и Равена.Навсякъде ще пътуваме с влак.Имали нужда предварително да взимам билети,предвид че е натоварен сезон?Досега не ми се е случвало да няма билети за даден влак в Италия, колкото и препълнени да са били.

Винаги има билети, но за бързите са по-евтини ако се вземат предварително от по-рано. До Сан Марино влак не ходи 😉

Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

Използвам темата да попитам:

Ще почиваме за кратко в Римини през юли.Летим до Болоня.Плана е да посетим Сан Марино и Равена.Навсякъде ще пътуваме с влак.Имали нужда предварително да взимам билети,предвид че е натоварен сезон?Досега не ми се е случвало да няма билети за даден влак в Италия, колкото и препълнени да са били.

Според мен няма нужда от предварително купуване на билети за тези места.

Пътува се с регионални влакове, а за тях цената е еднаква.

Ето тук съм описвала подобно пътуване, та може да ти допадне някоя идея.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Много ви благодаря🙂

До Сан Марино може да се отиде свлак,но сега видях,че от Римини  се пътува с 2-3 прекачвания 5-6 часа 😲

Автобуса е доста по удобен😉

@Mary,темата ти е страхотна и много полезна!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , iMari каза:

Много ви благодаря🙂

До Сан Марино може да се отиде свлак,но сега видях,че от Римини  се пътува с 2-3 прекачвания 5-6 часа 😲

Автобуса е доста по удобен😉

@Mary,темата ти е страхотна и много полезна!

Сан Марино на трениталия е съвсем друго място, където със сигурност не искаш да ходиш 😉

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.