Прескочи до съдържание

Kaтар


stanimir

Препоръчани мнения

Виждам на доста хора в профилите , че са били в Катар . Аз минавам вече четири пъти , но не съм напускал транзитната зона което не се брои  :)

Наясно съм със скъпата виза , но има ли нещо което много да си заслужава в Доха или само молове , пясък и небостъргачи ?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Аз не съм бил, но като никой не се включва...

Веднъж правих проучване и доста скромно ми се видя, на фона на Дубай, исках да се накарам нещо да ме впечатли, но не успях.

Въпреки това ако имам стоп, ще прежаля парите за виза, обичам да виждам нови места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз дори транзитната зона не съм посещавала, но моловете и плажовете не ме интересуват.

Имат един паметник на ЮНЕСКО:

http://whc.unesco.org/en/list/1402

и един кандидат:

http://whc.unesco.org/en/tentativelists/5317/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами аз съм чел тук-там.Града е доста модерен(нормално за тази част на света).Освен небостъргачите интерес може да предизвика у тебе:

1.Стадиона на Халифа(Khalifa international stadium)

2.Университета в Доха.

3.Музея на ислямското изкуство-обърни му внимание може изведнъж да имаш повод за ходене :)

И най-впечатляващата сграда в Доха-Ислямския културен център на Катар.Квартала около нея е в типичната арабска архитектура с бели къщи и множество кафенета(пиша все едно съм бил там :lol:  :lol:  :lol: ,а всъщност съм разглеждал през Гугъл Земя)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз го мисля тип стоп за два дни, ако се пътува с QatarAir от София.

Предполагам си видял, че и те самите предлагат да съдействат за виза

http://www.qatarairways.com/qa/en/holidays/Qatar/stopover_terms.page

Не знам дали има разлика с посолството в София

Връзка към мнение

Небостъргачите се виждат от летището и от въздуха при издигането ( струва ми се , че за година буквално се удвоиха) и май имат нещо във водата по подобие на дубайските изкуствени острови.

Май никой няма да сподели преки впечатления  :)

 

 

П.С. Форумът има опцията атлас да се вижда колко съфорумци са били в дадена дестинация , но има ли начин да се види точно кои са те  ?  Примерно гледам Катар - 12 , но не и кои са ...

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Небостъргачите се виждат от летището и от въздуха при издигането ( струва ми се , че за година буквално се удвоиха) и май имат нещо във водата по подобие на дубайските изкуствени острови.

Май никой няма да сподели преки впечатления  :)

 

 

П.С. Форумът има опцията атлас да се вижда колко съфорумци са били в дадена дестинация , но има ли начин да се види точно кои са те  ?  Примерно гледам Катар - 12 , но не и кои са ...

Има списък с никнеймовете на посетилите Катар.Обаче ако са от групата на дарителите няма да ги има в списъка.Не знам защо се получава така

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В дясно от бройката има (списък).

 

П.П. О Красен е отговорил бързичко :)

Редактирано от cck
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вярно , по ирония на съдбата до един не са сред редовните посетители. Това обяснява и защо темата е в миманса  :)

Връзка към мнение

А и още нещо,посетилите Катар не са от много активните в форума,затова ще трябва да обменяме "опит" сами,и то от кой какво е прочел и какво е видял.....в нета :lol:.Е повтаряме се

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Има списък с никнеймовете на посетилите Катар.Обаче ако са от групата на дарителите няма да ги има в списъка.Не знам защо се получава така

 

О, определено ще погледна защо е така. Ама защо тия неща ми ги споменавате ни в клин, ни в ръкав, а не проактивно :)

Връзка към мнение

Накараха ме да напиша нещо за Доха :) Ами какво да кажа, бях там само за ден и не съм имал възможност да обикалям много. Аи като цяло не е много за обикаяне пеш, ужасна жега и непоносима влага е. Мен лично ме развеждаха с лимонзина от летището до 5 звезден хотел и впечатленията ми са много добри  :lol: Но иначе там преобладават чужденците и повечето са в сферата на услугите. Резултата е че сравнително евтино може да си вземете лично индийско такси да ви разхожда навсякъде и да ви взема откъдеото си поръчате, когато си поръчате, примерно 4 часа вечерта ако ви хрумне че ви се ходи някъде може да му се обадите и ще стане и ще дойде. Цените ми се сториха доста приемливи за всичко, само бирата излиза малко солена. 

 

Ако непременно искате да ходите пеш препоръчвам големия пазар и алеята покрай старото пристанище на търсачите на перли, от отсрещната страна на небостъргачите, късния следобед е по търпимо. Прикачих една снимка от там :)

 

2ic9x6q.jpg

 

 

Ако имате повече пари и време препръчвам разходка/пикник с джип в пустинята.

 

Но като цяло, Катар/Доха е място което е по интересно ако имете какво да правите там, примерно работа  :lol: и ви плащат да сте там, и то много, и правите тези неща междудругото. Повечето неща тип middle east paradise за много пари може да ги преживеете и в Дубай, а за пустинно преживяване може и по близко като примерно Тунис или Мароко.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

...или пътувайки с катарските авиолинии ....например за Банког, да си вземете билета така, че да има дневен 6-8 часов престой. Тогава имате право на  тур/платен/ с автобус на авиолиниите за разглеждане на Доха. По мое скромно мнение е абсолютно достатъчно в случай, че не отивате на шопинг туризъм

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма как да има дневен престой при положение , че полета от София е само един и каца в Доха около 23 часа.

Единствения вариант е да се резервира полета Доха-Банкок чак за другия ден следобед.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да да..това е варианта. Или да се ползва вечерния полет от Истанбул, който пристига в полунощ в Доха и пак същата схема за Банкок. Винаги ще има няколко часа повече в чакалнята :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

...или пътувайки с катарските авиолинии ....например за Банког, да си вземете билета така, че да има дневен 6-8 часов престой. Тогава имате право на  тур/платен/ с автобус на авиолиниите за разглеждане на Доха. По мое скромно мнение е абсолютно достатъчно в случай, че не отивате на шопинг туризъм

 

Я раздуй повече, че ми стана интересно :) 8 часа между полетите от кацане до излитане стигат ли за нещо? Доколкото бях чел някъде, май имало някаква специална транзитна виза, която се издавала на място на летището, ама няма ли да отнеме твърде много време? Примерно в Дубай, въпреки че имах предварително издадена виза, изгубих още поне час и нещо за разни малоумни формалности на летището. 

Връзка към мнение

Полета от София пристига в Доха около 23.00 така , че разходката е безполезна.

Единствения вариант е да си избереш следващия полет в ранния или късния следобед на другия ден , но пък тогава нямаш право на виза на летище ...

Връзка към мнение

Всъщност пристигането е 05:50, а следващият полет е от 14:00, т.е. 10 минути повече от изисквания 8-часов престой, над който уж ти се пишат определени привилегии от страна на авиокомпанията :) В сайта им обаче е съвсем повърхностно засегнат този въпрос. Пише само, че при подобни случаи ти поемат храна, хотел, трансфер и виза, но без подробности. 

Връзка към мнение

Това 05:50 да не е за обратния полет и няма ли към крайната дестинация друг възможен полет преди 14:00 независимо от цената?

Връзка към мнение

 Има още една възможност, но на връщане от Банкок към София. Пристигане в Доха 11,25  или 23.25 или 23.55  излитане за София 8,25 / на следващата сутрин/  ...съответно 9 или 20 часа престой . В  средата на декември ще имам актуална информация за организацията на престоя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обратният е. Има ли някакво значение? 

Няма друг полет към крайната дестинация между 05:50 и 14:00. Доколкото разбрах, ако има такъв и не го избреш, не носят отговорност за дългия трансфер и се разтоварват от каквито и да било задължения. 

Връзка към мнение

Директен полет за София има веднъж на ден в 8,25. Би трябвало да не отказват  опциите. Посоката също не би трябвало да е от значение.

Връзка към мнение

Замислих се друго - ако първият полет закъснее инцидентно примерно с 15 минути и времето до втория падне под 8 часа, имат ли право да ти откажат привилегиите?  :unsure:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.