Прескочи до съдържание

Kaтар


stanimir

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Аз съм от тези които са `били` в Катар. Били е условно, защото както и по-вечето беше полет с много дълъг престой ~ 24ч, който решихме този път да си прекараме по - цивилизовано от това да дремеме на и без това малкото и до болка познато летище :) За визите съдействаха Qatar Airways - София, само че сега не помня колко струваха, но май 120 евро с хотел с вкл. закуска и вечеря. Там на място /до колкото си спомням след като слязохме от терминалния автобус и влязохме в сградата веднага в ляво имаше гише/ те разпределят в хотел, според късмета и налични места, ние попаднахме в доста мизерен - тип хотел в Кайро, но пък беше с много добра локация - на пешеходно разстояние от пазара Waqif. Пазара е типичният арабски `сук` - сергии със сувенири, шалове, подправки. От него попаднахме на друг пазар на който продаваха папагали, пиленца - боядисани като великденски яйца :) , който пък преливаше в такъв на който продават всякакви джунджурии от типа на въжета, метални пръти и каквото още се сетите. Успоредно на пазара Wakif има пешеходна улица с много приятни заведения - кафета, ресторанти където може да пиеш чай, да хапнеш арабска кухня и да пушиш `шиша` ;)

Наши приятели бяха ходили на джип сафари. До района с небостъргачи не сме стигали, ама те хич не ме и влекат...

Долу горе времето ни стигна за това.  И все пак друго си е да се наспиш и да продължиш пътуването :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я пак за привилегиите , че нещо не вдянах - ако престоя ми е повече от 8 часа какво..?
На отиване имаме 9:45 часа !!!! Дано да не забравя някое одеалце, че предния път се изръбих на тия пейки

Връзка към мнение

Имаш право на виза на място и настаняване в хотел (заплащат се )  ако :

 

1. Няма друга връзка до крайната ти дестинация под 8 часа ( тоест не си избрал полета с  9:45 часа престой само , защото е по-евтин )

 

2. Транзитното ти време е между 8 и 24 часа

 

3. Не важи за полети от/до Абу Даби , Дубай , Кувейт , Бахрейн и Мускат

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаш право на виза на място и настаняване в хотел (заплащат се )  ако :

 

1. Няма друга връзка до крайната ти дестинация под 8 часа ( тоест не си избрал полета с  9:45 часа престой само , защото е по-евтин )

 

2. Транзитното ти време е между 8 и 24 часа

 

3. Не важи за полети от/до Абу Даби , Дубай , Кувейт , Бахрейн и Мускат

 

Все пак се заплащат... Въпросът е, ако престоят по разписание е над 8 часа, но по стечение на обстоятелствата (закъснял първи полет) падне под 8 часа, дали важат горните условия? И другият въпрос е дали тази виза на летището отнема много време и бумащина, или се изкарва бързо (като под бързо разбирам да кажем 30-40 минути максимум с всичките му тъпотии)? 

Връзка към мнение

С въпроса  си поставяш много интересен казус. Не вярвам да получиш отговор тук поради малкия брой потребители летяли с Катар , и затова малката вероятност някой да се е сблъскал с нещо подобно .

Според мен това е въпрос за tripadvisor или flyertalk , където със сигурност ще има хора изпадали в такава ситуация  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато купите билет и отговаря на условията за предоставяне на хотел и трансфер пишете на Sofreservations@bg.qatarairways.com ще ви поискат имената и брой на пътниците, брой стаи и копие на паспортите . Те ви връщат един STPC ваучер . Когато пристигнете в Доха слизате на терминал пристигащи . Отивате на гишето на Катраците - то е единствено и се вижда от входа . Срещу този ваучер  те издават формуляр който се състои от три части. Във всяка част са описани в кой хотел ще отседенете и вашите данни . Един екземпляр е за вас, един за митницата , един за хотела . На практика виза в паспорта не се полага, а се движите с тези картончета . В паспорта слагат печат и на ръка добавят 24 часа . При мен се падна доста голяма опашка на митническият контрол и отне около един час въпреки огромния брой гишета . Интересното е, че се правят снимки и на влизане и на излизане , като за да бъде успешна трябва да си с широко отворени очи ( гориките азиатци :) . Така, че според мен ако самолета ти закаснее с 15 минути и вече ти остават 7,45 мин едва ли ще ти откажат настаняване,  Все пак вече имаш STPC ваучер 

Редактирано от Mitko
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

нтересното е, че се правят снимки и на влизане и на излизане , като за да бъде успешна трябва да си с широко отворени очи ( гориките азиатци  :) 

 

Да не става въпрос за "iris scan"? 

Връзка към мнение

Да не става въпрос за "iris scan"? 

Не разбрах, защото си представях, че ако сканират ирисите  става съвсем отблизо а те те снимаха от около 1-1,5 метра 

Връзка към мнение

Това е същото като автоматите за паспортен контрол на Гатуик, София Т2 и още куп други вече летища. При тях също трябва да погледнеш точно в камерата, докато паспорта със снимката е поставен на сканиращото устройство, иначе не светва зелен сигнал и вратата не се отваря. Разликата е само в това, че на клипа в Доха няма автоматични врати, а човек на тяхно място, който разрешава преминаването. Не виждам друга разлика.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега се сещам , че и в Банкок беше така. Направиха ми забележка , че съм се приближил прекалено много и камерата не ме хваща -:)

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

тъй като ми се очертава пътуване до Тайланд с престой от 22 часа в Доха (след по-малко от 3 седмици) и предвид чуденията ми и Вашия опит бих искала да се посъветвам за следното:

 

1. Визата през Quatar airways ли да я пускам или има и друг сравнително удачен вариант.

Ако е с авиокомпанията съм задължена да букна хотел през сайта им.

 

2. Хотела е добре да бъде близо до летището или по-скоро към центъра? Ще пристигна късно вечерта - към 22 часа и ще имам целия ден да обиколя центъра. 

 

3. Някакви препоръки за места или нещо друго което си струва там?

 

Предварително благодаря  ;)

 

П.С. Жоро, ако има подобна тема може да ме пренасочиш директно.

Връзка към мнение

Относно осигуряването на виза, трансфер и хотел за сметка на Quatar - на мен ми отказаха под предтекст, че имало и други опции за престой под 8 часа когато съм си купувала билета, т.е. сама съм си избрала толкова дълъг престой.

Всъщност опциите съществуваха, но нямаше места за полетите с престой от 2.45 часа или 8 часа (не съм сигурна за бизнес класата), следователно следва по мое мнение спрямо условията им ако са изчерпани по-късите престой да се брои, че няма available по-къс престой. 

Условията на страницата им наистина са прекалено общи и е пределно ясно, че е въпрос на преценка - според мен ако сте близки с някой работещ за Quatar airways в Българския им офис ще се уредите. 

 

Та .... има ли някой опит с виза без да ползва Quatar?

Връзка към мнение

Мисля, че това за което говориш е безплатната опция за хотел и виза, които Qatar предлагат, ако престоя е по-дълъг и няма как да е по-къс. Иначе ако си платиш би трябвало да я има услугата?

 

Намирам ей това: http://goo.gl/ifqN8X

 

Пак ги има същите дивотии като със Дубай до скоро, наличие на спонсори, голяма сума като депозит, потвърждение от хотел, за капак изглежда че визата се вади от посолство/консулство, а те май такова в България нямат. 

 

Пробвай през тази форма какво ще излезе: https://qatarvisa.qatarairways.com/qatarvisa/online/qrvisa/applyVisa/search

Връзка към мнение

Греда. Отказаха ми безплатния ваучер за виза. По обяснение на служителя в офиса, тъй като съм бил на промоционалната тарифа, трябвало да платя за въпросния ваучер 125 долара. Да припомня, че в едната посока имам 8 часа и 10 минути престой между двата полета без друга по-ранна възможност за трансфер, а според някои информации в нета при такава ситуация ти се полагал безплатен ваучер, включващ виза, хотел и трансфер. Уви, май не сме взели предвид скритите условия... 

 

Ами това е - явно ще се броят плочките на катарското летище :) Фак оф, чаршафи!!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще ми се наложи да мина през Доха след 2 седмици и на мен също ми се иска да извадя виза. На отиване престоят е малко над 8 часа, докато на връщане е малко над 20 и плочки не ми се броят. Скоро звънях на Qatar Airways и ме увериха, че могат да съдействат с издаването на визата. Цената според тях е $55 и се иска резервация за хотел. Смятам понеделник да проверя цената отново и да задействам процедурата за издаване на виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мисля , че не може . "Катар" съдействат за виза само при условието за осем часа престой. Не го правят с цел предоставяне на туристическа услуга по престой в Катар.

Ще ми е интересно да споделиш развоя на нещата.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен пък ми е интересно дали при спазване на условието за 8-те часа могат да съдействат само за визата, или задължително трябва да си вземеш целия пакет, който включва хотел, трансфери, храна и виза. Толкова бях шокиран вчера, че забравих да го задам този резонен въпрос. Но така или иначе 55 долара за няколко часа в някакво стерилно гейско място бих платил само ако парите ми растат на дръвчетата в градината...

Връзка към мнение

Споко карал съм осем часа там.Веднага отиваш в тихата зона о времето минава по-лесно спрямо много европейски летища

 

П.С. Колко още ще бавят откриването на новото летище ???

Връзка към мнение

Моя опит с визата за Катар:

Подадох по електронен път през сайта на Катар (задължително условие е да си букнал хотел през техния сайт, като аплайваш посочваш номер на резервация!!!), срещу 55 долара от кредитната/дебитната ти карта и задължително 10 дни чакане - визата е налице.

 

Моят престой на отиване не 22 часа и ми се вижда убийствено да вися на летище. А и не съм била в Доха. В крайна сметка съм тръгнала да си правя кефа, а не да пристигна спаружена и кисела от седене не катарското летище. А и щастието няма цена :)...

 

Относно офиса на Катар в България - не съм очарована. А и очевидно политиката е да се издевателства над хората със задължения за hotel booking,  вместо да се спазва каквото е обещано на сайта .... капитализъм какво да се прави...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз пък съм много доволен от младежите в офиса. Два пъти ми се е налагало да контактувам с тях и направиха всичко възможно да угодят на исканията ми :)

Едва ли имат контрол над политиката на "Катар"

Всъщност катарците наистина ми поомръзнаха и се радвам , че сега заложих на други. Разликата май беше основно в красотата на персонала ... такива "чудовища" като в Air France за пръв път виждам , но не това е основното при един полет . :rolleyes:

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.