Прескочи до съдържание

София


cck

Препоръчани мнения

На 12.09.2019 г. в 20:51, Фичо каза:

Нощ на хотелите ще превърне жителите на София в туристи

Благодарности на @Фичо - успях да букна Хилтън и вчера спахме там. Разглеждала съм стаите на повечето хотели в София по служебни причини и Хилтън отдавна ми хареса с това, че е много светъл като атмосфера. Та си направихме една романтична нощувка за 69 лв. стаята, при цена на сайта на хотела към 300 лв. Предполагам е жест от организаторите, че нощувката включва закуска, защото за нея по принцип се доплаща 20 евро, освен при по-скъпите стаи с вкл. закуска. Покрай магеланските пътувания съм спала в обикновени хотели и в по-луксозни, но отдавна, мнооого отдавна не ми се беше случвало да съм на хотел и да не бързам за никъде, че и после да се прибера вкъщи пеша 😉

Иначе хубава инициатива е "Нощ на хотелите", но очевидно бяха отпуснали твърде ограничена бройка стаи, защото буквално за 2 минути (!!!) всички 5-звездни хотели бяха разпродадени. Как успях да букна, не знам...

 

 

  • Харесвам 14
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Яничка каза:

Как успях да букна, не знам...

@Георги Матеев се е разсеял нещо, затова.

 

@Zaro, преди години Бате Арни бил инкогнито в София и се случило така, че пътувал с градския транспорт, а в рейса се качила контрольорка. Хванала го без билет, той се ядосал, извадил желязно левче и го продупчил на перфоратора. После го подал на лелята, а тя с каменно изражение на лицето го скъсала на две. Тру стори.

Аз чакам да видя дали ще доживея деня, в който с една и съща карта ще мога да се таксувам и в метрото, и в надземния транспорт.

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар

Дневните карти - и електронни, и хартиени, важат за всички видове транспорт. Но хартиената трябва да я покажеш на лелята в метрото, за да ти отвори гейта за бременни и майки с колички 🙂

Аз чакам да доживея деня, в който билетоматите в трамвая ще приемат всички монети и ще връщат ресто

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имах предвид пластмасовите карти, дето се зареждат с по 10 билета 🙂 Хартиените не просто ги показваш на лелята, ами и тя сканира баркода, че да можеш после да минеш през турникета... ако не ти се минава през портата за бременни.

Имам приятел в "Емисионно" в БНБ, ще го навия да изтеглят двулевките от обращение. Ама ще почерпиш! 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Снощи засякох репортаж за литературната обиколка на София и се сетих да я спомена тук. Аз присъствах на последната обиколка за миналия сезон, беше през юни. Научих интересни неща, събират се интересни хора, които също се включват с малко познати факти и мога да я препоръчам с две ръце.

 

На който му е интересно, може да намери повече информация и дати във Фейсбук - Разходки из литературна София.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

БАН става на 150 години и имат организирани събития по този повод:

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/10/02/3971244_za_150_godini_ot_suzdavaneto_na_ban_vhodut_v_muzeite_i/?ref=home_layer2

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Може ли да ми предложите хотел в София, който да е на достъпна цена, но да предлага добра обстановка и да създава усещане за скъп, близо до или в центъра на София 😊 Няма как да настаня хората у дома, мъж и жена, без деца. Предполагам по спокойна атмосфера ще е удачна за 2-3 нощувки. Може и апартамент 😊

Връзка към коментар
преди 12 минути , epetkov каза:

А какъв е Вашият критерий за "достъпна цена"? Какъв е Вашият бюджет?

Да кажем до 80 лв на вечер. Може и те да си платят, но все пак ако стане така, че аз да им направя изненада да не се разоря 🙂

Връзка към коментар
На 22.10.2019 г. в 14:36, vili_gp каза:

Може ли да ми предложите хотел в София, който да е на достъпна цена, но да предлага добра обстановка и да създава усещане за скъп, близо до или в центъра на София 😊 Няма как да настаня хората у дома, мъж и жена, без деца. Предполагам по спокойна атмосфера ще е удачна за 2-3 нощувки. Може и апартамент 😊

Не мога да преценя дали отговаря на критериите ти, не съм нощувал там, но от това, което видях, ми хареса, и ми се струва подходящ.

Central Point Boutique Hotel 

Едно предложение дадено малко напосоки, но все пак гледах да съобразя изискванията ти. И повтарям, че нямам лични наблюдения.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

В 11.00 часа на 14 ноември – денят, в който е извършена първата масирана бомбардировка на София по време на Втората световна война, в Националния военноисторически музей ще бъде открито пространството за изживяване „Белезите на войната: загубеното архитектурно наследство на София“.

Със сетивни стимули, автентични видео кадри, фотоархивен материал и емблематични експонати посетителят ще се „потопи“ в периода преди и по време на бомбардировките, ще се разходи из спокойна и красива предвоенна София, ще види съкрушителния удар, който войната нанася върху облика на града, и ще съпреживее съдбата на стотиците, останали без дом. Разказите на очевидци, пресъздадени от известни български актьори като Стефан Мавродиев, Руси Чанев, Меглена Караламбова, Валентин Ганев и Асен Блатечки, допълват картината на едни от най-драматичните дни за българската столица...

http://www.militarymuseum.bg/Pages/News/news_11_Nov-19.html

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 28.09.2019 г. в 23:29, Branko каза:

Значи тази схема не работи. На станция Сердика първо сложих скрийн и изписа невалиден, после сложих оригинал и мина.

Днес си купих пак такава карта и проверих на практика как стоят нещата. Донякъде си прав, че не работи. Това, което са направили е динамичен QR код, който се променя през някакъв интервал от време и/или като рефрешнеш страницата с кода. Това означава, че трябва да пращаш скрийншот всеки път преди или по време на пътуване и същевременно да не рефрешваш, което е очевидно непрактично. Иначе пробвах с пресен скрийншот на входа на метрото и си минах без проблем. Интересното е, че платих и регистрирах карта Curve за втори път (първият път преди 2-3 месеца получих код за нея и веднага след това я изтрих от профила) и отново получих код. Другото интересно е, че на два пъти днес ме проверяваха, като и двата пъти нарочно им показах стари скрийншоти (разбира се си имах и валиден QR код) . Първият път контрольорът насочи машинката и ми благодари, но аз му се усмихнах и учтиво го попитах дали уреда наистина го е отчел като валиден билет. Тогава и той се усмихна и си призна, че машинката, с която разполага не ги разпознава тези билети. Вторият път контрольорката само се втренчи в екрана и дори не опита да си използва уреда. Очевидно и тя знаеше, че не става. Не знам дали всичките им уреди са така, но е възможно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Май,тези карти въобще не ги проверяват,дори и на хартия.Два пъти вече пътувам с такава,купена от гише на ГТ.И двата пъти минава контрола,само хвърлят поглед ,без да проверят дали е актуална(подавайки я,пръста ми беше върху датата) и отминават.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, koliob каза:

Днес си купих пак такава карта и проверих на практика как стоят нещата. Донякъде си прав, че не работи. Това, което са направили е динамичен QR код, който се променя през някакъв интервал от време и/или като рефрешнеш страницата с кода. Това означава, че трябва да пращаш скрийншот всеки път преди или по време на пътуване и същевременно да не рефрешваш, което е очевидно непрактично. Иначе пробвах с пресен скрийншот на входа на метрото и си минах без проблем. Интересното е, че платих и регистрирах карта Curve за втори път (първият път преди 2-3 месеца получих код за нея и веднага след това я изтрих от профила) и отново получих код. Другото интересно е, че на два пъти днес ме проверяваха, като и двата пъти нарочно им показах стари скрийншоти (разбира се си имах и валиден QR код) . Първият път контрольорът насочи машинката и ми благодари, но аз му се усмихнах и учтиво го попитах дали уреда наистина го е отчел като валиден билет. Тогава и той се усмихна и си призна, че машинката, с която разполага не ги разпознава тези билети. Вторият път контрольорката само се втренчи в екрана и дори не опита да си използва уреда. Очевидно и тя знаеше, че не става. Не знам дали всичките им уреди са така, но е възможно.

А знаеш ли този код до кога е валиден,след като ти го изпратят?Има срок или е месец за месец?

Случи ми се да изпише,че е невалиден.Беше получен в края на месеца и исках да го ползвам в другия месец,някъде 10 дни да бяха минали от изпращането му

Връзка към коментар
преди 5 минути , Branko каза:

А знаеш ли този код до кога е валиден,след като ти го изпратят?Има срок или е месец за месец?

Случи ми се да изпише,че е невалиден.Беше получен в края на месеца и исках да го ползвам в другия месец,някъде 10 дни да бяха минали от изпращането му

Нямам представа. Ползвал съм го най-много след 7 дена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Хм, интересно, в София вече си имаме Музей на илюзиите:  http://museumofillusions.bg/?fbclid=IwAR29s9l1fux3gTkUFybOMtHUUICFBjkzxDy2YGoFiLd7BujwLw2TeEW2HI0

Входната такса обаче ми се вижда доста завишена за бг стандартите.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
1 minute ago, Яничка said:

Хм, интересно, в София вече си имаме Музей на илюзиите:  http://museumofillusions.bg/?fbclid=IwAR29s9l1fux3gTkUFybOMtHUUICFBjkzxDy2YGoFiLd7BujwLw2TeEW2HI0

Входната такса обаче ми се вижда доста завишена за бг стандартите.

Мда, моето дете ходи- леля ѝ ги води с племенницата. Много бяха щастливи. Интересно е там, забавно им е било.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Препоръчвам за отрезвяване 😉 след магеланска сбирка (или след няколко часа киснене в магеланския форум) да се посети фотоизложбата на Мартин Пар Този малък свят в галерия Синтезис на Васил Левски и Паренсов. Пар е един чичко от Бристол, световно име не само като фотограф, а и като съставител и колекционер на фотографски книги със силно присъствие в лондонската галерия Тейт модерн. Изложбата е ретроспекция на 30+ годишния му проект да обикаля света и ... да се подиграва (да им дърпа краката, англ.) с туристите от всички категори. Не са пощадени нито пакетираните, нито бакапакерите, нито плажуващите летовници, нито скиорстващите зимовници.  

 

https://photosynthesis.bg/statia/tozi-malak-sviat-izlozhba-na-martin-par-fotosintezis-sofia.html

 

Каталогът на изложбата по дизайн на тукашният екип, сам по себе си е произведение на изкуството, макар и в неугледен на пръв поглед формат - набор от турстически листовки в български ретро стил от соца.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Глобите за нередовни пътници в столичния градски транпосрт спират!

От днес контрольорите ще продават билетите, които продаваха шофьорите, а нередовните пътници ще могат да си закупят същите срещу 1,60 лв.

Мярката е до излизане от кризата с коронавируса у нас, тъй като достъпът на пътниците до водач на рейс oт градския транспорт на София към момента е блокирано.

Именно поради тази причина, а и тъй като много от касите на градския транспорт в София са затворени, контольорите, които минават на проверка временно спират да продават наказателни билети от по 30 лв. за нередовни пътници и ще продават редовните такива на цена от 1,60 лв.

„Центърът за градска мобилност“ призова гражданите да имат точно приготвена сума, за да не се разменят пари при възможност. Всички контрольори пък ще са с предпазни маски, очила и ръкавици, и няма да имат право да съставят актове към момента, сочи съобщението на столичното ЦГМ.

 

Мерките се въвеждат от днес, петък 20.03.2020г.

 

Информацията е взета от този сайт.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

България и Ирландия отбелязват 30 години от установяването на дипломатически отношения с чудесна изложба от снимки на Моста на влюбените , НДК . Много ми харесаха, сега разучавам как да стигна до Скелиг Майкъл. Никой не може да каже, че не съм пътувала днес...😀

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.