Прескочи до съдържание

По Коледа - с low cost превозвачи


Препоръчани мнения

Надеждно ли е да купя билет Лондон - София - Лондон с Easyjet за периода Коледа - Нова година. Дава ми най-добра цена, но съм чувала, че отменят полети. Става въпрос за сина ми. Да не остане в UK и да ни излезе после по-скъпо пътуването. По принцип той пътува с тях и Уиз през друго време, но миналата Коледа не рискувахме и си взе билет на Австрийците. Сега и при тях цените са високи. Дати 14.12.2013 - 05.01.2014. Може да се върне и на 06.01.2014.

Връзка към коментар

Рискът е от лошото време, а не от празниците. Може да се случи и на нормалните авиолинии, само разликата е, че при такъв лош късмет, те ще се погрижат по-добре с хотел, с пренасочване, докато с low cost ще трябва да се изчака вероятно повече време, но мисля, че един ден е прилична резерва, аз бих рискувал. Зависи и какво го чака на 6-ти в София, ако е просто един ден училище/работа едва ли е проблем, най-лошото е когато имаш връзка с друг полет и той може да изгори.

Връзка към коментар

Няма по-голям риск от колкото с нормалните авиокомпании. А и като цяло зимната ситуация в София е несравнимо по-добра, спрямо това, което беше преди години след инсталирането на CATIII на пистата. 

 

Easy имат достатъчно често полети за да си заслужава риска, дори да стане проблем с един, може лесно да бъде пуснат на друг. 14.12 даже не е толкова пиков сезон, не може да се получи така, че самолетите да са пълни за седмица напред. 

 

Има някакъв пренебрежим по-голям риск за easy спрямо австрийците - техните самолети и екипажи са сертифицирани за CATIII, докато за тези на изи не съм сигурен...но честно казано според мен доста по-проблемно би било излитането от Лондон в днешно време. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Студент ІІ курс и мисля, че няма проблем с 1 ден закъснение, т.к. след Нова година му започва сесията. Вероятно ще купя билетите.

Връзка към коментар

Давай смело с easy. На мен са ми отменяли полет от София зимата заради силен снеговалеж плюс мъгла, но на другия ден си излетяхме без проблем.

За екипажите на easy, мисля че голяма част са сертифицирани за CATIII, но самолетите - само по-новите предимно 320, с които започнаха да обновяват авиопарка си. Предполагам, че ако прогнозата е за снеговалеж, ще пуснат точно такъв насам. Важното е, че нашето летище вече е оборудвано с САТ III техника, и ще могат да кацнат и излетят.

По-голям риск според мен е да лети с Wizz дори и да бяха по-евтини техните билети, доколкото съм чувал тяхното отношение към пасажери на отменен полет, е по-лошо, отколкото това на easy.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

София-Лондон, февруари преди 2 години страшната зима, Easyjet. По пътя научаваме, че летище София е затворено. Пренасочване към Солун и кацане там. Чакане няколко часа дали ще отворят летище София, но не би. Става полунощ, решават, че ще се нощува в Солун. Извозват ни до 5-звезден хотел в центъра на Солун. Сутринта закуска в хотела и извозване до летището за полет Солун-София по обяд след като летище София е отворено. Бях впечатлен от организацията им, съмнявам се, че Wizzair биха подходили така в подобен случай, но всяка бяла компания би го направила. От тогава Easyjet са ми в белия списък и си мечтая за лошо време с тях :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

София-Лондон, февруари преди 2 години страшната зима, Easyjet. По пътя научаваме, че летище София е затворено. Пренасочване към Солун и кацане там. Чакане няколко часа дали ще отворят летище София, но не би. Става полунощ, решават, че ще се нощува в Солун. Извозват ни до 5-звезден хотел в центъра на Солун. Сутринта закуска в хотела и извозване до летището за полет Солун-София по обяд след като летище София е отворено. Бях впечатлен от организацията им, съмнявам се, че Wizzair биха подходили така в подобен случай, но всяка бяла компания би го направила. От тогава Easyjet са ми в белия списък и си мечтая за лошо време с тях :)

Връзка към коментар

И преди съм споменавал как easyJet се отнесоха с нас при технически проблем в Катания - обясниха , че ако проблема не бъде отстранен ще бъдем извозени до хотел в града и полет на другата сутрин. След като все пак излетяхме с три часа закъснение раздадоха безплатна храна и напитки.

 

При подобна ситуация във Валенсия Райън Ер ни зарязаха като кучета ... те пък оттогава са ми в черния списък -:)

Летя и досега с тях , но имам едно наум и знам , че при проблем трябва да се спасявам както дойде.

Връзка към коментар

София-Лондон, февруари преди 2 години страшната зима, Easyjet. По пътя научаваме, че летище София е затворено. Пренасочване към Солун и кацане там. Чакане няколко часа дали ще отворят летище София, но не би. Става полунощ, решават, че ще се нощува в Солун. Извозват ни до 5-звезден хотел в центъра на Солун. Сутринта закуска в хотела и извозване до летището за полет Солун-София по обяд след като летище София е отворено. Бях впечатлен от организацията им, съмнявам се, че Wizzair биха подходили така в подобен случай, но всяка бяла компания би го направила. От тогава Easyjet са ми в белия списък и си мечтая за лошо време с тях :)

Кви ругатни отнесе от моя страна този пренасочен полет (предполагам става въпрос за същия).  :biggrin:

Имах билет за обратната посока София - Лондон за един концерт, на който така и не успях да отида. Още си пазя трофейния неизползван билет от концерта. :) Същата вечер, когато ти си спал в 5-звездния в Солун, получих мейл от easy, в който ми се извиняват, и ми предлагат ако желая да летя отново с тях по същата дестинация, и произволно избрани от мен дати през следващите 7 месеца, без значение каква е настоящата цена, и без да доплащам разликата. Тогава набързо прегледах какво предлагат TicketMaster и другите сайтове за концертни билети, харесах си друг концерт, и си избрах полети за след 10 дена на почти двойна от моята цена. Пак отиване и връщане.

Също имаше опция, ако не желая да летя с тях през този период, да ми възстановят пълната платена сума по сметката на картата, с която е бил платен отменения полет.

easy са железни в това отношение. И те имат трески за дялане, но далеч по-малко от Wizz или Ryan.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.