Прескочи до съдържание

Пропускане полет отиване?


Препоръчани мнения

Easyjet не позволяват ползване на втория полет при пропускане на първия. Въпреки, че издават два еднопосочни, поради това че са платени заедно двата билета имат един номер. Пропускането на първия полет автоматично нулира втория. Проверено лично преди месец.

Аз съм изпускал полет на Изиджет от Лион за Ница поради 2 минутно закъснение от моя страна и затворен гейт. Казаха ми, че ако доплатя 50€ ще мога да хвана следващия самолет на другия ден, но не ме устройваше. Хванах следващия влак от Лион и след това си се прибрах със самолета на връщане без проблем. Това беше преди 2-3 години.

Връзка към коментар

Точно това щях да напиша. Ако все още четеш темата: пробвай да налучкаш различни оператори. Някои са магьосници, други са вещици :) Ако в действителност имаш екскурзионна промо тарифа, която е non-changeable, non-refundable, non-cancelable и в двете посоки, ти остава или да чакаш да направят промяна по времената на маршрута, което ти дава съвсем други права, или да си вземеш 36те евра, които задължително да провериш в авиокомпанията дали са толкова. Някои резервационни портали ще ти върнат само част от тях.

Благодаря за съветите, но самолета отлетя днес така или иначе :)  ... без мен.

 

Живея в Германия и си правих резервацията чрез бюро. Говорих с тях, също и с офиса в Австрия, но ми казаха че тарифата ми не позволява промяна. Ядосах се затова, защото специално си бях направил добавка "Umbuchungsschutz" или защита при презаверяване, но ме преметнаха - оказа се, че ми трябвало нещо различно. Вината не е на австрийците, а на посредника (и моя разбира се - който не отбира много от немския - така става). Не ми обясниха обаче как така предлагат "Umbuchungsschutz" за тарифа която не позволява предатиране. 

 

Вече го отписах. Имам си вече билет Берлин - Варна за 59 евро с включен билет за влака до Берлин. Сега остава да намеря нещо подобно и за връщане (Варна-Хамбург) и съм ок.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за съветите, но самолета отлетя днес така или иначе :)  ... без мен.

 

Живея в Германия и си правих резервацията чрез бюро. Говорих с тях, също и с офиса в Австрия, но ми казаха че тарифата ми не позволява промяна. Ядосах се затова, защото специално си бях направил добавка "Umbuchungsschutz" или защита при презаверяване, но ме преметнаха - оказа се, че ми трябвало нещо различно. Вината не е на австрийците, а на посредника (и моя разбира се - който не отбира много от немския - така става). Не ми обясниха обаче как така предлагат "Umbuchungsschutz" за тарифа която не позволява предатиране. 

 

Вече го отписах. Имам си вече билет Берлин - Варна за 59 евро с включен билет за влака до Берлин. Сега остава да намеря нещо подобно и за връщане (Варна-Хамбург) и съм ок.

 

Много заблуди има с тези допълнителни застраховки, подсигурявания и т.н. предлагани от сайтовете за резервиране. Доста сочен кокал са им и както виждаш плащаш пари, а не получаваш нищо в замяна. Общо взето на всеки, който наистина не е сигурен какво получава за парите си препоръчвам никога да не купува допълнителни услуги от сайтовете за резервиране. Австрийците пет пари не дават ти какво си купувал, след като те си знаят, че по техния билет няма презаверяване :)

 

Така де, малко след дъжд качулка го пиша, конкретно в твоя случай, но може някой друг да има полза за в бъдеще. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 години по-късно ...

Въпреки, че темата е стара, обаче има следния казус:  полет SOF-AMS- JRO- DAR и връщане DAR- AMS- SOF - може ли да пропусна отсечката на отиване  JRO- DAR, ако се пътува с ръчен багаж? Полета е с КЛМ и все пак искам да използвам връщането от DAR?

Връзка към коментар

темата е стара, ама промени не съм чувал да има

пропуснеш ли полет, билета се анулира. Багажа има отношение доколкото ти е по-лесно да го пропуснеш без багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
преди 29 минути , vinidj каза:

Има ли някаква промяна, ако пропуснеш отиването с УизЕър, връщането дали ще те пуснат да го ползваш?

На Уиз еър отсечките са независими една от друга ( нищо че може да са закупени заедно като двупосочен билет) и няма проблем да се ползва само връщането .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 5 години по-късно ...

Дали има промяна в политиките на авиолиниите след пандемията? Освен при Уиз (ако горното още е валидно) може ли и при Раян да се пропусне полета на отиване и да се ползва само този за връщане?

Връзка към коментар
преди 20 минути , chilko каза:

Дали има промяна в политиките на авиолиниите след пандемията? Освен при Уиз (ако горното още е валидно) може ли и при Раян да се пропусне полета на отиване и да се ползва само този за връщане?

Най-общо казано можеш при нискотарифните компании като Райън и  уиз да пропуснеш отсечка, но не и с редовни като Катар, Търкиш, България Еър, когато си купил двупосочен билет, а не две отсечки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
39 minutes ago, chilko said:

Дали има промяна в политиките на авиолиниите след пандемията? Освен при Уиз (ако горното още е валидно) може ли и при Раян да се пропусне полета на отиване и да се ползва само този за връщане?

Да. Валидно е. Лично тествано миналата седмица с Будапеща.
Закупен двупосочен. Ползвах само връщането с тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.