Прескочи до съдържание

Милано 25 евро, Болоня 25 евро, Рим 40 евро, Барселона 60 евро и други


Препоръчани мнения

Реших вместо да деля отделни най-евтини оферти на нискотарифните, веднъж седмично да пускам всичко най-евтино до повечето им дестинации. Все пак мога да тръбя за 25 евро полет до Бергамо, някой да го игнорира защото не му се ходи и да пропусне 30 евро до Рим, например.

 

И така, ето накратко таз седмичната колекция. Няма да пускам скрийншотове, вярвам че ще се оправите. Всички цени са крайни, за двупосочен билет, без включен багаж.

 

За Wizz Air са взети цените за членове на Wizz Discount Club, за не членове цените са +20 евро. Не, че гледам да подбивам реалните цени, просто членството се изплаща за двупосочен полет на двама, и според мен е добър ход, ако не летите сам и планирате друг полет с Wizz в следващата година.

 

За Easyjet цената е базирана на един пътник, при повече на една резервация ще падне с до 4-5 евро в зависимост от големината на групата и свободните места в тарифата. Всички полети са от София, при интерес може да пускам и Букурещ.

 

Дестинация |||| Примерни дати ||| Цена ||| Резервация

 

Милано - Бергамо ||| 18.11 - 21.11 ||| 25.5 евро |||| http://www.wizzair.com

 

Болоня ||| 25.11 - 29.11 ||| 25.5 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Брюксел - Шарлероа ||| 04.12 - 09.12 ||| 30.6 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Айндховен ||| 01.12 - 04.12 ||| 35.40 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Дортмунд ||| 03.12 - 05.12 ||| 35.72 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Франкфурт - Хан ||| 27.11 - 01.12 ||| 40.21 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Рим ||| 19.11 - 21.11 ||| 40.82 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Лондон - Лутън ||| 02.12 - 04.12 ||| 45.93 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Киев - Жулияни ||| 03.12 - 07.12 ||| 48.80 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Париж - Бове ||| 18.11 - 22.11 ||| 50.40 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Берлин ||| 21.11 - 24.11 ||| 53.28 евро ||| http://easyjet.com

 

Барселона ||| 10.12 - 12.12 ||| 56.14 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Валенсия ||| 04.12 - 08.12 ||| 61.24 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Мадрид ||| 18.11 - 22.11 ||| 91.87 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Манчестър ||| 03.12 - 10.12 ||| 103.45 евро ||| http://easyjet.com

 

Ларнака ||| 27.10 - 02.11 ||| 131.02 евро ||| http://www.wizzair.com

 

Докато за Милано и Болоня цените са очаквани в този сезон, за Рим, Барселон и Париж мисля е рядко да слизат толкова ниско. На ваше място бих си насочил вниманието на там. Всичко това е намерено благодарение на програмата Azuon. Ако искате сами да си търсите и летите често, цената си заслужава.

 

Кликнете тук, за да видите тази статия

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря! Ще се радваме и на Букурещ,ние от другата част на България.Благодарение вас /Вас по новите правила на българския език/ си направихме страхотна разходка в Будапеща от Варна с Wizz.Сърдечно благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря! Ще се радваме и на Букурещ,ние от другата част на България.Благодарение вас /Вас по новите правила на българския език/ си направихме страхотна разходка в Будапеща от Варна с Wizz.Сърдечно благодаря!

 

Ти, по местните правила, ако нямате против, мерси :) От другата седмица и Букурещ, хем и от там има по-шаренки дестинации :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Беше ми неудобно да те помоля, но се радвам, че сам повдигаш темата за хората от северна България. Използвам намалението да бъда още малко нахална - за хората от североизточна България е вариант и летището в Констанца, а понякога макар и рядко, варианти са Варна и Бургас.

Връзка към коментар

Беше ми неудобно да те помоля, но се радвам, че сам повдигаш темата за хората от северна България. Използвам намалението да бъда още малко нахална - за хората от североизточна България е вариант и летището в Констанца, а понякога макар и рядко, варианти са Варна и Бургас.

 

Ще бъде взето предвид, благодаря :) Още утре ще наваксам.

Връзка към коментар

Аналогично си мислех, дали за някой от северозападна България пък няма да е по-удобна Крайова.
Верно, че от там Уиз летят само до Бергамо и Лутън, но пак си ги има ноемврийските промоцийки съответно за по 30 и 50 евро.

Връзка към коментар

Ами то и Белград и Скопие...и в един момент ще дойде нанагорно, но ще видим как ще стане :) Крайова май е по-далечко от София дори за северозападна България.

Връзка към коментар

Тази цена е уникална! Ако си вземете и багажите, то изберете Бгер :)

Нищо, че са пълни смотаняци, има прах, пък облегалките за главата за намачкани и накриво :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А бе някой букна ли Айндховен? Може да се направи много приличен трип в триъгълника Айндховен - Бреда - Антверпен - Айндховен, който идва таман за разполагаемото време. Каучсърфърите в горепосочените градове също са доста активни. Ако има навити - да свиркат доде е време, понеже трафика който им препраща кинг Джордж посредством магеланци, вече ъпна цената на отиване с 10 лева :lol:

Редактирано от Plovdivian
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всеки който си включи в обиколката Делфт е добре дошъл на по бира, за други градове не обещавам, че с Бисер за един месец не успяхме да се засечем...

Връзка към коментар

За Wizz Air са взети цените за членове на Wizz Discount Club, за не членове цените са +20 евро. Не, че гледам да подбивам реалните цени, просто членството се изплаща за двупосочен полет на двама, и според мен е добър ход, ако не летите сам и планирате друг полет с Wizz в следващата година

 

Личното ми мнение, е че по-коректно би било да се дават цените БЕЗ отстъпката за членове на клуба. Тези оферти, които както разбирам смяташ да станат нещо като дежурна седмична рубрика, биха били интересни и атрактивни  и за някой не толкова голям фен на Wizz, който реши да ги опита от любопитство, и със сигурност не е член, и няма и да стане дори и 4 двупосочни полета да направи за година.

А тези, които са членове на клуба, никакъв проблем няма да им е, да си сметнат сами цените за тях като махнат 20-те лева на полет/човек. Те щом са членове, поне се предполага, че са достатъчно наясно с механизма и отстъпките, които дава членството.

Няма да давам пример със себе си, и това че едва ли някога пак ще си купя членство (след онова първото), въпреки че се случва да летя с Уиз понякога и 3 двупосочни и повече на година. Но никога не се знае със сигурност, може и един или николко, и съм преценил, че няма да им плащам таксата наведнъж предварително. А тези 20 лева отгоре като ги плащам разпределено, не се усещат, и знам че със сигурност ще ги "излетя", което не може да се каже за плащането на такса за членство, без да съм сигурен дали ще се възползвам оптимално от него.

Само казвам :)

 

 

П.П. а и наистина откровено изглежда, че все едно унгарците са те наели, и ти плащат комисион за всеки нов член, да им правиш реклама на Discount Club-a, и навсякъде да даваш цените с неговата отстъпка, което се съмнявам да е така. Или...  :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ами според мен цените както ги дава Георги са си добре... членството се явява като опция при пазаруването на билет и се избива само с 4-ри отсечки (т.е. 1 полет за 2-ма човека или 2 полета за 1 човек); а предполагам повечето четящи тук са членове на клуба

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Личното ми мнение, е че по-коректно би било да се дават цените БЕЗ отстъпката за членове на клуба. Тези оферти, които както разбирам смяташ да станат нещо като дежурна седмична рубрика, биха били интересни и атрактивни  и за някой не толкова голям фен на Wizz, който реши да ги опита от любопитство, и със сигурност не е член, и няма и да стане дори и 4 двупосочни полета да направи за година.

А тези, които са членове на клуба, никакъв проблем няма да им е, да си сметнат сами цените за тях като махнат 20-те лева на полет/човек. Те щом са членове, поне се предполага, че са достатъчно наясно с механизма и отстъпките, които дава членството.

Няма да давам пример със себе си, и това че едва ли някога пак ще си купя членство (след онова първото), въпреки че се случва да летя с Уиз понякога и 3 двупосочни и повече на година. Но никога не се знае със сигурност, може и един или николко, и съм преценил, че няма да им плащам таксата наведнъж предварително. А тези 20 лева отгоре като ги плащам разпределено, не се усещат, и знам че със сигурност ще ги "излетя", което не може да се каже за плащането на такса за членство, без да съм сигурен дали ще се възползвам оптимално от него.

Само казвам :)

 

Ми две са гледните точки - едната е да се дава без членство, а членовете да си добавят отстъпката, другата да е с членство, а нечленовете да си добавят надценката. Мислил съм го и предпочитам втория вариант, дори за масовия потребител, който не лети често и няма членство. Просто защото същия тоя масов потребител рядко пътува сам. И ако си има компания, директно от членството има полза. А пък и това, че е ежеседмична рубрика само ще увеличава тая полза, след като предполагаме, че никой няма да се спре на един единствен полет.

 

В крайна сметка единствения момент, в който членството не е от полза, е ако планираш само едно пътуване годишно и си абсолютно сам, което мисля е миноритарния процент спрямо тези, които пътуват повечко и тези, които пътуват с компания. А дори и в този случай "набутвацията" ти е 10 евро. Докато ако неглижирам въпроса за членството е възможно цяла компания да загуби 100-ина примерно.

 

Въпреки това, не се случва да съм пуснал оферта, в която да не съм обяснил точно какво е членството и как работи, дори за този миноритарен процент да е наясно в какво се забърква. Това е. 

 

П.П. а и наистина откровено изглежда, че все едно унгарците са те наели, и ти плащат комисион за всеки нов член, да им правиш реклама на Discount Club-a, и навсякъде да даваш цените с неговата отстъпка, което се съмнявам да е така. Или...  :rolleyes:

 

 

Звънни им на колцентъра и ги питай, честно казано съм безкрайно открит за всичко, което правя и би донесло някакъв приход и подобни инсинуации, че има нещо скрито-покрито са ми обидни. Особено пък с теб и на лично съм обсъждал конкретни детайли. Ама карай, понеже чета малко напоследък за методите на българските интернет предприемачи, където мотото на деня е как да излъжем клиента, и хич не ме изненадва подобно мислене. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Звънни им на колцентъра и ги питай, честно казано съм безкрайно открит за всичко, което правя и би донесло някакъв приход и подобни инсинуации, че има нещо скрито-покрито са ми обидни. Особено пък с теб и на лично съм обсъждал конкретни детайли. Ама карай, понеже чета малко напоследък за методите на българските интернет предприемачи, където мотото на деня е как да излъжем клиента, и хич не ме изненадва подобно мислене. 

Точно затова ти го писах цялото това горното. В никакъв случай да те обидя, засегна или подразня! И защото нямам грам съмнение в концепцията ти като цяло, и конкретно за всичко свързано с пътуване. А в следващия момент на всяко мнение, в което споменаваш Уиз, и веднага този дискаунт клуб е намесен. Някой професионалисти в рекламния бизнес са по-слабо активни, и не толкова агресивни като споменаването на този клуб на Уиз във форума. :) Затова писах как изглежда отстрани, а не че си такъв. И нарочно сложих накрая това провокативно "или". Но и след него щом продължаваш да стоиш на досегашната позиция, явно твоята гледна точка е различна, и вероятно по-вярната. 

Пак казвам - въпреки че не съм нито от крайните им привърженици, нито от крайните критици на унгарците, ползвам ги когато са ми удобни и без членство, това постоянно рекламиране на клуба им ми идва леко в повече. Но щом така си преценил, няма проблем - ще се правя че не го виждам :)

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Точно затова ти го писах цялото това горното. В никакъв случай да те обидя, засегна или подразня! И защото нямам грам съмнение в концепцията ти като цяло, и конкретно за всичко свързано с пътуване. А в следващия момент на всяко мнение, в което споменаваш Уиз, и веднага този дискаунт клуб е намесен. Някой професионалисти в рекламния бизнес са по-слабо активни, и не толкова агресивни като споменаването на този клуб на Уиз във форума. :) Затова писах как изглежда отстрани, а не че си такъв. И нарочно сложих накрая това провокативно "или". Но и след него щом продължаваш да стоиш на досегашната позиция, явно твоята гледна точка е различна, и вероятно по-вярната. 

Пак казвам - въпреки че не съм нито от крайните им привърженици, нито от крайните критици на унгарците, ползвам ги когато са ми удобни и без членство, това постоянно рекламиране на клуба им ми идва леко в повече. Но щом така си преценил, няма проблем - ще се правя че не го виждам :)

 

Да не мислиш, че ми е голям кеф да дудна на 1000 места, +20 евро, -20 евро. Искаше ми се и на мен всичко да беше ясно и да не трябва да се обяснявам на всеки ред какво е дискаунт клуб и как се работи с него. Поне от банковия превод ме отърваха като изравниха таксите, че и за него трябваше да добавям параграф всеки път, тогава сигурно щях да съм рекламно лице на ДСК в очите на външните :)

 

Просто уиз така са си структурирали цените, може да ти пречи, но уточнението е необходимо да се направи абсолютно винаги. Всъщност дори да публикувам цените без дискаунт, то уточнението пак ще трябва да се направи, така че от "рекламата" няма отърване. Защото другото е въобще да не споменавам за клуба и хората да си плащат много, особено като навсякъде говорим как трябва да се казва "не", когато авиокомпанията предлага хотел, застраховка, кола под наем, място за краката и т.н....Ако го няма уточнението някой ще каже "не" на дискаунт клуба и уйде коня у ряката. 

 

Та, досадно-недосадно, това е положението, единствения по-сериозен фактор е, който трябва да се съобрази при уиз и влияе чуствително на цената, особено като говорим за ултра ниските им цени, и трябва да е уточнен. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

ОК, ясно. Разбрах идеята ти. Тогава, обаче,  е редно всеки път наред с останалото, да уточняваш и цената на въпросният  дискаунт клуб. Защото ще остава неприятното усещане, че си видял (приемаме, че си някой без никакъв опит със сайта и цените на Уиз, защото нали такива хора са таргета на идеята с тези седмични сводки) във форума цена да речем 100 лева до Париж и обратно, зарадван се втурваш да купуваш, и изведнъж се оказва, че не е точно 100 лева, ами 140 ИЛИ 100 лева + още 59 за клуб = 159 лева. Е да, ама ти си се зарадвал на 100-те лева, не на 159-те. И леко разочарован не си купуваш билета, защото в момента не си готов да ги дадеш тези 159, или не разполагаш с тях, или просто ти е докривяло, защото си се настроил за 100. Следователно мисията е провалена.

Ти самият колко пъти си се върнал в магазин, който обявява една цена на сайта си, но като отидеш на касата да платиш се оказва, че трябва да дадеш повече от половината от цената на стоката, заради която изобщо си влязъл в този магазин, за да получиш същата стока на обявената цена. Без значение, че след това ти обещават за година напред да ползваш намалението. Но и без гаранция, че за тази година отново ще харесаш стока от същия магазин. Нещо като договор, на който анексите след клаузите в основната част, са повече от предмета му (най-нехаресваните и подозрителни договори, между другото).

Аз николко. Директно кръгом, без обръщане назад.  :)

Другият вариант - виждаш във форума цена до Париж и обратно за 140 лв. Преценяваш, че е ОК за теб, и влизаш да купуваш билет. Избираш посочените дати, кликваш към следващия прозорец, и хоп - изскача обявата на самите Уиз "Не, не желая да спестявам пари", в която най-подробно са обяснени всички плюсове и минуси, колко е продължителността, каква е таксата, за колко време и как се "избива" цената на членството. Все неща, които в другия случай се налага винаги ти да обясняваш. 

Това, изхождайки от позицията на човек, попаднал случайно на твоята тема във форума, препратен от гугъл, свой познат, или неочаквано, просто браузвайки в свободното време. Защото за другите с опит със сайта на Уиз, не мисля че има нужда нито да обясняваш какво представлява този клуб, нито какви са му предимствата, или недостатъците.

 

Та вариантите остават два:

Вариант 1. Както до момента  - в обявите даваш цените на евтините билети с Discount Club и шаблонно пишеш за колко и как се избива, но добавяш и еднократната-едногодишна цена на самото членство първоначално във въпросния клуб.

Вариант 2. Даваш нормалните цени без дискаунт, като накрая допълваш пак шаблонно - "Желаещите могат да се възползват от отстъпките от 20 лева на посока на човек, които предлага членството в Wizz Discount Club. Подробности за това на сайта им (и линка) http://wizzair.com/bg-BG/travel_services/Wizz_Xclusive_Club ".

А както го правиш сега с това "за не членове цените са +20 евро" нито се разбира тези 20 евро на човек ли са, на резервация ли са, за една посока, или за няколко. Отделно, че не са и 20 евро, ами 40 лева. :)

Връзка към коментар

....приемаме, че си някой без никакъв опит със сайта и цените на Уиз, защото нали такива хора са таргета на идеята с тези седмични сводки

А що пък трябва да го приемаме това??? :rolleyes:

 

Аз, например, от години ползвам Уиз и едва ли може да имам проблеми със сайта и цените, но тия подсещания са ми доста полезни и даже само при последното намаление си напазарувах по 4 билета за 3 дестинации...

 

Колкото до "новаците" - вече няколко пъти стана дума - асо не е човек да пътува сам (което е по-скоро изключение) - една двойка още с първия с ритърн билет  избива клубната такса и нататък всичко е бонус.

 

И въобще не виждам къде е проблемът с тоя дискаунт клуб, че му отделяме толква думи и време :rolleyes:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

А що пък трябва да го приемаме това??? :rolleyes:

Щото нали не мислиш, че Жоро ги дава тези попадения само за редовните потребители, или хайде - само за регистрираните във форума, и запознатите с политиката на Уиз (най-малкото още от хрониките, където беше разисквана доста подробно във всичките й форми и капани)? А за всеки, който напише в търсачка някоя дестинация, и ако я има в тези предложения, да му излезе като резултат. Нали ако целта беше предложенията да са адресирани само към регистрираните, нямаше да е възможно нерегистрираните изобщо да четат мнения без акаунт - сигурен съм, че платформата позволява тази опция, но Жоро умишлено не я е активирал. ;)

 

 

Аз, например, от години ползвам Уиз и едва ли може да имам проблеми със сайта и цените, но тия подсещания са ми доста полезни и даже само при последното намаление си напазарувах по 4 билета за 3 дестинации...

Никъде не съм подлагал на въпрос, или изразявал несъгласие със самите подсещания. Единствено за един елемент - частта за неправилното (според мен) представяне на цената. Набляга се на това, че цената е за членове на клуба, но не се включва самата цена на членството, която се плаща макар и еднократно, но неизбежно, т.е. Е включено като задължително условие, но не се посочва също задължителната му цена.

 

 

Колкото до "новаците" - вече няколко пъти стана дума - асо не е човек да пътува сам (което е по-скоро изключение) - една двойка още с първия с ритърн билет  избива клубната такса и нататък всичко е бонус.

 И тук няма спор, че това е така. Най-малкото пише го същото подробно обяснено и на сайта на самите Уиз. Но въпросът с първоначалното плащане остава отворен. За да се "избие" таксата, първо трябва да се плати цената й. А тя не е калкулирана в предложенията, нито се споменава някъде нейната стойност. Колко човека пътуват няма никакво отношение към условието за членство в клуба - а то е заплащането на такса в определен размер. Никъде не се споменава, че таксата е само за пътуващите самостоятелно, а груповите едва ли не са освободени от нея. :)

 

 

И въобще не виждам къде е проблемът с тоя дискаунт клуб, че му отделяме толква думи и време  :rolleyes:

Тук ще си спестя коментара. Аз изразявам мнението си по конкретна тема. Което е целта на един форум поначало. :)

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

И според мен по-коректният начин е в посочената цена да не се калкулира отстъпката на дискаунт клуба. Трябва да призная, че дори аз, който съм дългогодишен член на клуба, първоначално бях подведен от посочените суми в заглавията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Личното ми мнение, е че по-коректно би било да се дават цените БЕЗ отстъпката за членове на клуба. 

 

Май и аз така мисля , но пък за хора като нас е все тая. Наясно сме с условията.

Аз също нямам членство и вече година не съм летял с тях . 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз си мисля, че информацията е достатъчно сдъвкана, за да е проблем за някого да се ориентира и да разбере каква е цената съответно с или без един си кой дискаунт. В крайна сметка основната цел на тези предложения, тип "подсказки" е да се ориентира човек на къде с кой е най-евтино и адекватно в конкретен времеви прозорец, т.е. просто да види и вече да тръгне сам да си търси и закупува билет. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.