Прескочи до съдържание

Въпрос относно лична карта при пътуване


Препоръчани мнения

Предстои ми (както вече повечето сте разбрали) пътуване до Германия. Престоят ми ще е в началото на ноември само за няколко дни. Личната ми карта е с валидност до средата на месец февруари 2014г. Въпроса, който ме тормози е дали да я сменя или да си карам със старата? Може ли да имам проблем с това, че картата ми изтича скоро, а и след почти 10 годишно ползване найлоновото и покритие е започнало да се отлепя по краищата.

Връзка към мнение

И мен ме вълнуваше подобен въпрос, ето ти темата: http://magelanci.com/topic/941-%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BF%D1%80-%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0/?hl=%2B%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82+%2B%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0+%2B%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0

С две думи: за ЕС няма проблем да пътуваш дори и в деня на изтичането на личната карта. Лично аз ходих до Гърция в началото на септември, а картата ми изтичаше през октомври и всичко беше наред. Използвам минало време, защото бях подала документи за нова и след като се прибрахме, си я взех, но никой не ме е и питал за нея на границата. А не е като да нямах картонче с дата, на която да си я взема :)

Връзка към мнение

Съжалявам, че темата ми общо взето се повтаря с твоята, ама в раздел Визи не съм търсил, въпреки че попрегледах темите. Благодаря за полезния отговор.  :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.