Прескочи до съдържание

Волейбол


Георги

Препоръчани мнения

Немците имат един от най-високите блокове и ще е много трудно да ги бием с ТАКЪВ разпределител. Затова писах по-горе, че е нужно най-после да се намери и да заиграе. И силно се надявам да го направи, а не да се радва на това, че се е родил под щастлива звезда и че Андрей се отказа преди година. :)

Връзка към коментар

Германците са от нашата черга, спокойно можем да ги бием. Иначе Андрей не мисля, че беше чак толкова добър, че да го оплакваме. Принципно България винаги е страдала от липса на добри разпределители, а това е може би най-важният пост във волейбола.

Връзка към коментар

Е, аз не го оплаквам Андрей. Жив е здрав е и почна пак да играе от тази година. Просто Жоро се добра до мястото там благодарение на липсата му, това казвах. :)

Връзка към коментар

Е, аз не го оплаквам Андрей. Жив е здрав е и почна пак да играе от тази година. Просто Жоро се добра до мястото там благодарение на липсата му, това казвах. :)

Така е, но и двамата според мен не са класни разпределители. Изобщо в България има липса на такива, няма конкуренция на този пост.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За жалост германците почиваха снощи и са малко по в добро положение в момента, надявам се Жоро най-после да се събуди и разбере, че е на ЕП, а не на дискотека и че топката е за вдигане, а не дискотечна такава.

Успех де. :)

 

Не е за жалост. Когато нашите почиват, след 2 дни почивка са забравили как изглежда топката и мрежата. Този път се радвам, че няма време за отпускане. 

 

Когато имаме гръмки победи в групата, първия мач след това сме гола вода. Помня една Световна лига в която бихме всички с по 3:0 - Бразилия, Русия и т.н., после изгряващите франсета ни счупиха от бой. 

 

Сега едвам излязохме от групата, нямаме време за отпускане и се надявам на добра игра. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също мисля така. На практика снощи нашите изиграха първият си мач на европейското. Ако действително искат да постигнат нещо голямо този път, нека забравят за мачовете в групата...

Връзка към коментар

Аз пък мисля, че е време да им стискаме палци и да спрем да ги плюем ;) Нито сме на тяхно място, нито на техния талант за да изтъкваме грешките, които допускат ( в това число слагам и себе си, защото си спомням на един мач как хвърлях всичко около себе си в една стена). Съгласна съм с Zaro, че по-добре се получи да нямаме почивка и при добро желание адреналина ще превъзмогне умората.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз винаги им стискам палци. Обаче не мога и да не виждам какво правят. Аз не съм на тяхното, те не са на моето, живот... :lol: :lol: :lol:

Плюене и посочване на грешки са съвсееем различни неща. :) И малко реализъм вместо еуфория никога не е излишен. Но то си е въпрос на виждане де- има хора, които обожават да летят в облаците, често в розови балони и така. :)

А ако грешките не се търсят няма как и да се избягват занапред. :)

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

Аз пък мисля, че е време да им стискаме палци и да спрем да ги плюем ;) Нито сме на тяхно място, нито на техния талант за да изтъкваме грешките, които допускат ( в това число слагам и себе си, защото си спомням на един мач как хвърлях всичко около себе си в една стена). Съгласна съм с Zaro, че по-добре се получи да нямаме почивка и при добро желание адреналина ще превъзмогне умората.

 

Е как бе, ако не сме всички старши треньори как ще върви дискусията? :) Няма нищо лошо в умерена критика, ясно е, че аз от 10 сервиса сигурно един не мога да вкарам в полето, но не пречи да критикувам Соколов, когато прави същото, а обективно не би трябвало да го прави :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На него това му е работата щото. :PB):)

Цецо между другото миналата година ги беше пооправил сервисите, а сега нещо....Ама той вчера с тия 35 точки...как да му се сърдиш я!

Връзка към коментар

Жоро, тука дискусия няма. Много внимателно прочетох коментарите след вчерашният мач и не видях нито едно "Браво момчета!" , всеки е вариация на "браво, ама можеше и по-добре..." Само разбирачи сме се събрали ;)

а да и летящите в розовите облаци :)

Връзка към коментар

Ели, разбира се, че може по-добре!

Винаги може по-добре. Примиренчеството и "Толкова си можем" СПОРЕД МЕН е най-грешния начин за реакция на каквото и да е. Нарочно ти посочвам важните думички в изречението. И когато мнението на някого не ти харесва, ти, разбира се, си в правото си да го кажеш, но не и да го укоряваш за начина му на мислене.

Толкова от мен по темата. :)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Жоро, тука дискусия няма. Много внимателно прочетох коментарите след вчерашният мач и не видях нито едно "Браво момчета!" , всеки е вариация на "браво, ама можеше и по-добре..." Само разбирачи сме се събрали ;)

а да и летящите в розовите облаци :)

 

Ааа, аз си казах, че браво ще е като вземем медал. Това, че сме прехвърлили плейофа за четвъртфинал ми е много ниско в приоритетите за да се ентусиазирам излишно - крайната цел е ясна, това беше правилна стъпка към нея. Стъпка, която ми съкрати живота с 2-3 месеца, ма съм им свикнал :)

Връзка към коментар

Тони, разбрах те много добре :) Нито се примирявам с играта им, нито със ситуацията във волейбола като цяло. Идеята ми беше по-скоро да не се изпада в крайности. Знам какво означава играта за теб и колко силно я обичаш. Но също така знам какво е когато не ти върви и колкото и да се стараеш единственото, което можеш да произведеш са грешка след грешка, а когато това се случи и си на свой терен и цялата зала те подкрепя....идва ти да се скриеш и никога да не се покажеш пред тези хора повече.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добре, пътя към финала е открит! Италианците, ако не се лъжа хич не са страшилище в днешно време, не че са слаби но преодолим отбор. Абсолютно съм доволен от мача, макар че след тъпата загуба на първия гейм, и когато втория тръгна по абсолютно същия начин ми се искаше да натисна копчето на телевизора (образно казано де, щото гледам стрийм на лаптопа). Всички бяха супер, да са така и в събота!

 

И понеже виден хейтър като мен не може да не каже поне една критика, тя е следната - да разкарат това недоразумение Любо Ганев от коментара, даже и главния коментиращ който постоянно му пригласяше. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз като изявен хейтър да споделя, че в първия гейм сами се бихме, за една бройка и втория щяхме да се бием, и тогава ставаше лошо. Все пак да честитим на момчетата и да им пожелаем успех срещу Италия, макар че като виден песимист предричам 4-то място. Малко стана като в САЩ'94 - едвам излизаме от групата, труден осминафинал, четвъртфинал с Германия, полуфинал с Италия ;) Дано само и да не завършим 4-ти, защото ще е провал. От 4-ката само Русия малко превъзхожда, останалите са от нашата черга.

Връзка към коментар

Ей, тоя път не ми спира сърцето и направо си гледах спокойно. Браво на момчетата и се надявам в събота да ги бият най-накрая италианците /винаги с удоволствие гледам някой как набива канчето на Зайцев :lol: :lol: /.

Наистина е време да го прескочим пустото 4 място!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бях спокоен за този мач. Както вече споменах за нас първенството започна от мача с поляците. Сега имам добро предчувствие за срещата с Италия. Познаваме им и кътните зъби, далеч по-добре е да играем срещу тях отколкото срещу вечно комплексиращите ни руснаци или непредвидимите сърби. Виждам финал, дано само да не прегорим...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бях спокоен за този мач. Както вече споменах за нас първенството започна от мача с поляците. Сега имам добро предчувствие за срещата с Италия. Познаваме им и кътните зъби, далеч по-добре е да играем срещу тях отколкото срещу вечно комплексиращите ни руснаци или непредвидимите сърби. Виждам финал, дано само да не прегорим...

 

Да, наистина, след втория гейм беше ясно, че няма да загубим. Полша ни озори доста повече с много добра игра, докато вчера точките на германците бяха предимно такива загубени от нас. 

 

Веднъж да се паднем в по-благоприятен поток, досега все се падаме на руснаците. 

Връзка към коментар

То пък бива подарен мач, ама това на нищо не прилича мамка му! 

И да, знам, че аз най-много ги защитавах, но това беше най-тъпата игра която съм гледала...кретени!

Връзка към коментар

Аз след втория гейм станах абсолютно непукист, 21-20, три възможности да организираш атака и накрая нищо... Ясно беше, че няма как и трите гейма да са като първия, но след втория просто рухнахме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.