Прескочи до съдържание

Най-изнервящите неща по време на път


Препоръчани мнения

?!!

Аз пък не мога да проумея какви са тези хора, на които децата им пречат.

Понеже гледам и моето име е споменато ;) , та да направя (по-точно да повторя) едно важно уточнение:

няколко пъти вече се спомена, и аз пък на свой ред се чудя дали четете внимателно - не става дума за това да ни пречат децата и никой не очаква от деца да се държат като възрастни, дразнещо обаче е поведението на родители, които се държат така, все едно децата не са техни, и родители, за които думата възпитание е с неизвестно значение ... :)

 

Ще се радвам да се срещнем в някой самолет.

Да ви видя как ще ми зададете въпроса: "къде са родителите?"...

Ами точна така ще го задам: "къде са родителите?"

Или родителите нямат отговорност за децата си???

Те децата са деца и се наричат "малолетни", точно защото отговорността за действията им е на родителите!

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На мен децата ми пречат, но нито обвинявам тях, нито родителите, просто влизам в положението и на двете страни :) Далече съм от мисълта да обвинявам детето, за това че е дете. Далече съм от мисълта да обвинявам родителите, че точно поради причината че е дете не е възможно да го възпиташ като куче и че си има характер, с който не винаги може да се справиш. Особено в самолет, където често детския рев не е от лиготия, а от болки в ушите от разликата в налягането. Това обаче не означава, че ми е приятно да се реве до мен, точно като искам да дремна. 

 

Та, не ми е приятно, но го разбирам. А с подходящия подход, нямаш право да се сърдиш, например: 

 

original_Annoying_Kids_on_Planes-Top_10_

 

 

Да ви кажа, спора е от вечните, и от години се цикли и по форуми и по статии и до обща позиция никой до сега не е успял да стигне, и ние няма да го измислим също :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

ха-ха :) , сещам се че това май го беше пускал в Хрониките ;)

 

Ето прекрасен пример за чувство на родителска отговорност, чувство за хумор и чувство за уважение към околните!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

ИзСвинете ме, ама ние като бяхме малки и досадни, просто ни казваха "не прави това, пречиш на хората". Повечето деца, като им се каже 2-3 пъти, почват да се съобразяват. Въпрос на възпитание.

Редактирано от Прасунсен
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Явно,

но прави впечатление, че въпросните родители от снимката признават, дори доста оригинално, че може да създадат неудобство на другите пътуващи, а на някои коментатори тук това дори не им хрумва.

Аз не пътувам, за да контактувам с деца, а за да се придвижа. Ако много ви харесва контакта с децата може например да станете учители и да се учите от децата. Един учител на година отговаря за 100+ деца. От личен опит го знам, както и за някои от примерите, дадени по-горе от мен. Щом ви се виждат крайни, радвайте че малко сте живели още, за да ги изпитате. Но не съм чак толкова стара, че да коментирам за тоталитаризма, а и политиката тук не се толерира.

И може да предупреждавате кои полети ще вземате, за да взема друг например :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно,

но прави впечатление, че въпросните родители от снимката признават, дори доста оригинално, че може да създадат неудобство на другите пътуващи, а на някои коментатори тук това дори не им хрумва.

Аз не пътувам, за да контактувам с деца, а за да се придвижа. Ако много ви харесва контакта с децата може например да станете учители и да се учите от децата. Един учител на година отговаря за 100+ деца. От личен опит го знам, както и за някои от примерите, дадени по-горе от мен. Щом ви се виждат крайни, радвайте че малко сте живели още, за да ги изпитате. Но не съм чак толкова стара, че да коментирам за тоталитаризма, а и политиката тук не се толерира.

И може да предупреждавате кои полети ще вземате, за да взема друг например :P

Добре, какво практическо решение на проблема предлагаш? Освен да има отделни полети за семейства с деца, не виждам друго решение? Или един от двата вида пасажери да спрат да пътуват?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре, какво практическо решение на проблема предлагаш? Освен да има отделни полети за семейства с деца, не виждам друго решение? Или един от двата вида пасажери да спрат да пътуват?

 

Ами някои авиокомпании се опитват, не знам с какъв успех. Според мен не работи, просто гледат да изтискат поредната такса от пътуващите:

 

http://newsfeed.time.com/2013/08/26/singapores-scoot-airlines-to-offer-child-free-zone/

http://www.nydailynews.com/airline-ban-children-economy-class-malaysia-airlines-age-restriction-economy-section-plane-article-1.1058609

http://www.airasia.com/ot/en/inflight-comforts/quiet-zone.page

 

Просто летейки със самолет хвърляш малко или много ези тура. Дори да си платиш да няма деца около теб, може да се падне някой джентълмен със съмнителна хигиена, или шумни тийнейджъри, които си надуват музиката на максимум, или пък ще задремеш, а някой ще те вдигне да ходи до тоалетната. Досадни неща са, но абсолютно нормални, когато си в общо превозно средство. За всичко друго има http://privatair.com/website/index.php :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

ИзСвинете ме, ама ние като бяхме малки и досадни, просто ни казваха "не прави това, пречиш на хората". Повечето деца, като им се каже 2-3 пъти, почват да се съобразяват. Въпрос на възпитание.

 

Извинявай, но на колко години си бил, за да го помниш? Със сигурност не на една.

Или това ти го казаха родителите ти?

 

родители, за които думата възпитание е с неизвестно значение ...

 

Думата "възпитание" за някои родители наистина е с неизвестно значение, но за някои хора "възпитанието" е да раздават шамари, да крещят и да гледат лошо. Коя от двете сценки предпочиташ в самолета?

 

На един от последните самолети, с които пътувах, имаше малко бебе (около 2 месечно), което плака почти през цялото време. Може би е заради ушите, може да е било заради нещо друго. Чуваше се в почти целия самолет, понеже беше малък. Много ми е интересно дали щеше да отидеш да попиташ майка му къде е (тя си беше там, не знам дали татко му беше там)?

Не ми беше приятно, понеже ми се спеше, но съм бил на мястото на родителите и знам какво е.

 

Иначе ако три- или четиригодишно дете крещи през цялото време без причина е ясно, че вероятно го е научило отнякъде и най-вероятно от родителите си. Но тогава така или иначе каквото и да направиш, няма да ги трогнеш особено. По-вероятно е конфликтът да ескалира. Ама това си е мое мнение де.

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не говоря за деца на 1 година, те рядко са от най-създаващите проблеми. С ревящите бебета  е ясно, че няма какво да се направи (освен да не пътуваш с тях, ако не се налага). По лични наблюдения най-пречещите деца са някъде от 3 до 8 -9 години. 

Връзка към коментар

Противоречието май идва от екстремните позиции. От една страна са пътниците, които се оплакват, че родителите не правят абсолютно нищо за да успокоят немирното си дете. От друга страна са родителите, които правят всичко възможно и им иде в дън земя да потънат, но пак не могат да се справят и привличат досадни коментари от околните. 

 

А генерално, болшинството е по средата. Пътниците като цяло разбират, че не всичко може да е под контрола на родителите, а родителите разбират, че повечето пътници им влизат в положението. 

 

Честно казано, винаги детския рев съм го приемал за даденост. Никога не съм поглеждал да инспектирам дали реве, защото не му се обръща внимание или реве за номинал. Пък и не ми е в компетенцията да направя констатация кое дете може да бъде укротено и кое не...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Просто летейки със самолет хвърляш малко или много ези тура. Дори да си платиш да няма деца около теб, може да се падне някой джентълмен със съмнителна хигиена, или шумни тийнейджъри, които си надуват музиката на максимум, или пък ще задремеш, а някой ще те вдигне да ходи до тоалетната. Досадни неща са, но абсолютно нормални, когато си в общо превозно средство. За всичко друго има http://privatair.com/website/index.php  :)

 

Във влаковете това е решено много просто - в първа класа има обособена "тиха зона" - там е забранено да говориш по телефона и да слушаш музика (дори със слушалки) например. Сядаш където ти харесва повече. Пак казвам - само в първа класа. Във втора класа в много влакове има "family zone" и поне проблемът със шумните деца е решен. Ако си с дете - сядаш там. Има и едно друго предимство - сутрин рано и вечер след 18:00 семейните вагони често са почти празни, понеже децата вече са си у дома. Тогава спокойно можеш да се разположиш нашироко, докато другите, дето децата им пречат, се гърчат по четирима на четири седалки. Преди като пътувах често с влак към работа бях много доволен от този факт. Половин или един час детски крясъци ги предпочитам пред това да не мога да си опъна краката. Въпрос на вкус.

 

В самолетите ми се струва, че навремето се опитваха да слагат малките деца по-назад в самолета, за да са далеч от бизнес класата, ама сега с уеб чек-ина май вече не им се получава. Иначе в големите самолети е ясно - първата класа е отгоре и там деца така или иначе не пътуват.

Редактирано от georgiev
Връзка към коментар

Да ти кажа и тук във влаковете има тиха зона, но като се качат двама приятели, които не се съобразяват пак става проблем. Те оня ден един приятел тук говори с друг по телефона 10 минути, на десетата оня се усетил, че е в тихата зона. Абе няма измъкване общо взето...

Връзка към коментар

georgiev,  понеже имам 3-4 годишно дете вкъщи искам много отговорно да ти заявя, че не се е научила от мен да крещи, лежейки по пода докато рита с крака. Прави го от 1 седмица и така по 3-4-5 пъти на ден. Трае пот 2 до 5 минути, после се извинява и обяснява, че няма да се повтори. Всеки опит да я успокоя води до увеличаване на силата и продължителността на истерията. Като извинение за себе си ще кажа, че това ми е второто дете (първото не е правило така, а това ми дете първата година и половина му се чу гласа само като ме прерязаха пъпната връв) .

Ако се случи в самолет:

1. мога да не правя нищо, знаейки, че ей сега ще мине. Рискувам да попадна в графа - безотговорни

2. Мога да се правя на любяща майка и съответно истерията вместо 3 минути да трае 30 минути

3. мога да и угодя и да млъкне, което пък  води до други проблеми с възпитанието. 

 

Така като се замисля сериозно със сигурност бих се спряла на вариант 1. И доколкото си познавам детето сигурно то само ще мине по редиците да се извини като и мине сръднята :lol: . Та... в този пример ще бъда или не безотговорен родител, който не прави нищо докато детето лежи на пода и реве ?

 

Иначе ей на... едното ми възпитано, другото беше и то възпитано преди да го натисне злобен детски пубертет, но  няма да го оставя пред блока просто защото не оправдава напълно очакванията ми за идеалното дете. Нито мога да го накажа да си седи при баба си просто защото е дете и тези детски глупости са типични.

 

 

Childish, примерите са ти потрисащи просто. не знам в каква фирма работиш. Но честно да ти кажа децата в самолета са ти последния проблем щом ти се налага да водиш тежки преговори 8-10 часа на ден в друга държава и фирмата ти не може един хотел да си позволи, че да не летиш и двете нощи.

Иначе няма да си водя детето с наморник и къс повод, нито ще го упоявам преди да го качвам в самолет само защото някой от пътниците може да е загубил дете или да отива на погребение. Децата са си деца, а дали един родител е безотговорен е някакво субективно решение на база 1часово наблюдение обикновено.

Редактирано от На път
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На един от последните самолети, с които пътувах, имаше малко бебе (около 2 месечно), което плака почти през цялото време. Може би е заради ушите, може да е било заради нещо друго. Чуваше се в почти целия самолет, понеже беше малък. Много ми е интересно дали щеше да отидеш да попиташ майка му къде е (тя си беше там, не знам дали татко му беше там)?

Е, мисля тук не сме идиоти и никой,  включително аз, няма предвид плач на бебе!

 

Но имам предвид случка като тази например - возя се в автобус, един хубостник люпи семки и плюе на пода, а мамка му блее през прозореца ...

Еми да - питам къде са родителите и правя забележка!

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

О, фирмата си го позволява нормално и по правило. Още повече, че сутрешният и вечерният полет обратно са по-скъпи точно колкото един хотел + полет през деня. Но е малко трудно да обясниш как, напр. на французин, защо той може да лети сутринта и да се върне вечерта докато ти за един ден среща си с две нощувки (нищо, че като разходи излиза същото). Аз не можех да си позволя да отсъствам повече от ден тогава. Минало.

Да, съжалявам, че задълбах. Забравих, че винаги може по-зле. Аз обикновено приемам нещата много спокойно. Просто се шокирах, че някой ще ме дразни нарочно (и затова ще използва детето си) само затова, че не изглеждам достатъчно ентусиазирана от отрочето му.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако се случи в самолет:

1. мога да не правя нищо, знаейки, че ей сега ще мине. Рискувам да попадна в графа - безотговорни

2. Мога да се правя на любяща майка и съответно истерията вместо 3 минути да трае 30 минути

3. мога да и угодя и да млъкне, което пък  води до други проблеми с възпитанието. 

Всичко опира до компромиси според мен.

В този пример компромисът е вариант 3!

Има достатъчно време за възпитание, може в самолета да се направи изключение.

Според мен дори ив ресторанта също, въпреки че тук сме на различно мнение вкъщи :P

Връзка към коментар

 

georgiev,  понеже имам 3-4 годишно дете вкъщи искам много отговорно да ти заявя, че не се е научила от мен да крещи, лежейки по пода докато рита с крака. Прави го от 1 седмица и така по 3-4-5 пъти на ден. Трае пот 2 до 5 минути, после се извинява и обяснява, че няма да се повтори. Всеки опит да я успокоя води до увеличаване на силата и продължителността на истерията. Като извинение за себе си ще кажа, че това ми е второто дете (първото не е правило така, а това ми дете първата година и половина му се чу гласа само като ме прерязаха пъпната връв) .

...

 

Написах "най-вероятно", не "задължително". Изключения винаги има. Не съм искал да засегна някого. Съжалявам, че си се докачила.

Връзка към коментар

Явно остарявам или пък почвам съвсем да забравям. Моят син след по-малко от половин година става на 18. Честно да ви кажа, сега като чета как разпалено коментирате "възпитанието" на деца на възраст между 2 г. и 10 г. ми става доста смешно. Както казваше моят дядо, оставете децата да си изживеят детството. Имам привилегията да живея с педагог-психолог и да си призная възпитателният процес мина почти без мое участие. И все пак, не бих нарекъл невъзпитана която и да е проява на малолетно дете, което така или иначе не разбира свойството и значението на постъпките си. Дайте да не натоварваме излишно собствените си деца с очаквания под формата на възпитателни мерки. Не за друго, ама изпадаме в познатата ситуация: "леле-леле, моят/моята никога не би постъпил/а така..." Родителите от своя страна, отговарят за действията и постъпките на децата си, но нали не очаквате да повярвам, че само въз основа на този правен принцип, същите тези хора трябва да бъдат изправени за моментален разстрел пред стената до гишето за паспортен контрол, ако децата им малко преди това са се държали "невъзпитано" на борда и са причинили душевен дискомфорт на някой кисел чичко като мен?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Всичко опира до компромиси според мен.

В този пример компромисът е вариант 3!

Има достатъчно време за възпитание, може в самолета да се направи изключение.

Според мен дори ив ресторанта също, въпреки че тук сме на различно мнение вкъщи :P

Да... но май забравих да напиша за какво се тръшка обикновено... Вчера се тръшкаше, че иска рождения и ден и тортата да са и вчера, че не и се чака до следващата сряда... Мога да пея хепи бърдей до лекарска забрана, но РД не мога да и преместя :P . Онзи ден рева, че била пълнолетна (тя няма 4) и че можела да ходи сама на градина. Да не съм я излагала така като я водя като бебетата. Да не забравя любимия ми случай, че иска коса като на рапунцел (косата и е точно като на снимката и не расте изобщо :P ) Разбира се, всеки си изхожда от собствената камбанария и всеки си говори чисто теоритично... Надявам се този период да отмине до следващото ни возене със самолет иначе обещавам да отворя тема в кой полет сме, че да го избягвате.

georgiev, не съм се докачила :) . Спрягам глагола "мотам се" и се оплаквам, защото баш детските и глупости на моята щерка са ми на дневен ред.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вчера се тръшкаше, че иска рождения и ден и тортата да са и вчера, че не и се чака до следващата сряда... Мога да пея хепи бърдей до лекарска забрана, но РД не мога да и преместя :P . Онзи ден рева, че била пълнолетна (тя няма 4) и че можела да ходи сама на градина. Да не съм я излагала така като я водя като бебетата. Да не забравя любимия ми случай, че иска коса като на рапунцел (косата и е точно като на снимката и не расте изобщо :P )

  :biggrin:

Сладурана , да ти е жива и здрава!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В самолетите ми се струва, че навремето се опитваха да слагат малките деца по-назад в самолета, за да са далеч от бизнес класата, ама сега с уеб чек-ина май вече не им се получава. Иначе в големите самолети е ясно - първата класа е отгоре и там деца така или иначе не пътуват.

Ами не е съвсем така, защото има места за бебета и те са точно на първия ред на икономичната класа, там на преградната стена има място за закачване на кошче. това при съответните самолети де.

Аз като летях с децата междуконтинентално, взех бизнес класа. Почти на две години бяха, без места за децата, и това беше най-комфортното, което измислих. Пък и някакси по-добре да притесняваш 20 човека в бизнес класа, отколкото 220 в икономична. Ако са сноби, техен си проблем. Те пък си бяха съвсем примерни, вероятно защото ги изморихме преди полета. На всичко отгоре беше доста празно, та си окупирахме съседните две седалки с разрешението на стюардесите и пей сърце. Това сигурно няма да го повторя, защото вече ще трябва да взимам 4 места и нямам толкова ресурси за харчене.

 

Между другото, в самолетите на Бритиш има едни комплектчета за деца, със пастели, книжка за оцветяване, и дневник на полетите, в която се разписва капитана, за спомен. Обаче ги дават само ако си поискате. (Не съм искал подпис от капитана, защото и без това не бяха достатъчно големи, за да разбират, няма смисъл да го занимавам с глупости).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предлагам ви да се поуспокоим и след това помирим. ;) Все пак всички или поне повечето сме замесени от едно тесто и целта е винаги една и съща-ПЪТЕШЕСТВИЕ.

Ето кратка справка на резултатите от двубоите в темата.Победителя е с главни букви :lol: .

1.Пусната седалка назад-ПЪТЕШЕСТВИЕ

2.Хъркащ спътник-ПЪТЕШЕСТВИЕ

3.Миризливи чорапи-ПЪТЕШЕСТВИЕ

4.Шумни пътници-ПЪТЕШЕСТВИЕ

5.Простатата алармира-ПЪТЕШЕСТВИЕ

6.Незаитересовани родители-ПЪТЕШЕСТВИЕ

7.Крещящи деца-ПЪТЕШЕСТВИЕ

8.Тихи деца-ПЪТЕШЕСТВИЕ

След като видях резултата той е 0:8 за ПЪТЕШЕСТВИЕТО.И не видях някой да се оплаче,че на Антарктида има много лед(замислете се) :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

След като видях резултата той е 0:8 за ПЪТЕШЕСТВИЕТО.И не видях някой да се оплаче,че на Антарктида има много лед(замислете се) :lol:

Не мой така, норвежки туристи се оплакали, че в хотела, в който почивали в България, има много българи :rolleyes:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Има два типа хора - такива, които са пенсионери по рождение и такива, които никога няма да забравят, че са били деца.

 

За пенсионерите по рождение бих препоръчал две четива - "Малкият принц" и словото на Ерих Кестнер за първия учебен ден (http://liternet.bg/publish12/e_kestner/slovo.htm), и по-специално думите " Само който стигне до почтена възраст и си остане дете, е човек!". Ако това не помогне, нищо не може да помогне.

 

Има и друго решение - както с пушачите - на който децата му пречат, да излезе отвън, отляво или отдясно, има избор. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.