Прескочи до съдържание

Нискотарифна търсачка - висока цена - защо?


Препоръчани мнения

Здравейте. Попаднах на казус, който ми е интересен да разчопля.

 

Направих спекулативно търсене на полет - да видя цената, и с изненада установих, че цената, дадена ми от http://www.azair.eu - които непрекъснато използвам за проверки, е два пъти по-скъпа от тази на Skyscanner - които също използвам много често  (офертата беше от самата авиокомпания).

 

Някакви идеи защо?

 

Azair.jpg.9729fff6cde3d7d05596d9794e8485c2.jpg

Skyscanner.jpg

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

За билети на егейците, търся винаги директно в сайта им. Понякога там излизат по-ниски цени от която и да е търсачка.

Друг любопитен момент - в сайта на олимпик са ми излизали по-евтини билети отколкото в сайта на иджиън, за едни и същи полети.

@Rainy предвид, че ще летиш конректно с тях, гледай само директните сайтове, не търсачките.

Връзка към коментар
преди 7 часа, macf1an каза:

То си пише, връзката със сайта им е в "maintenance", не е обновена цената...

Не видях такова съобщение, но пък много се изненадах...

преди 46 минути , Боби каза:

За билети на егейците, търся винаги директно в сайта им. Понякога там излизат по-ниски цени от която и да е търсачка.

Друг любопитен момент - в сайта на олимпик са ми излизали по-евтини билети отколкото в сайта на иджиън, за едни и същи полети.

@Rainy предвид, че ще летиш конректно с тях, гледай само директните сайтове, не търсачките.

О, да, да, да, винаги гледам и в сайтовете на доставчика. Търсачките ги използвам основно за ориентир. Например, шокираща е разликата между авикомпаниите във Виетнам в местните сайтове и цените им в международните търсачки. Просто цената в нискотарифката ме изненада и исках да споделя...

 

За егейците не знаех, но ще знам и за тях. А наче вчера се абонирах (пак) за новостите при олимпийците :) Благодаря!

Връзка към коментар
В момента, Звелина каза:

Доста отдавна е такова положението, в "maintenance" и като гледам, няма и да се оправи.

Хубаво, че попитах, иначе както редовно го ползвах... Има ли някаква алтернатива този сайт? 

Връзка към коментар
преди 5 часа, Боби каза:

За билети на егейците, търся винаги директно в сайта им. Понякога там излизат по-ниски цени от която и да е търсачка.

Друг любопитен момент - в сайта на олимпик са ми излизали по-евтини билети отколкото в сайта на иджиън, за едни и същи полети.

@Rainy предвид, че ще летиш конректно с тях, гледай само директните сайтове, не търсачките.

Аз нямам много голям опит с егейците/олипийците, но със сигурност съм купувал билети от външен сайт ( TripAir)  SKG-JTR-SKG  на цена 24€ при положение, че на сайтовете на Olympic/Aegean цената беше около 50€. 
Така че не бих казал да се гледа само на сайтовете на авикомпаниите, а по-скоро винаги да се поглежда и там:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Фичо каза:

Аз нямам много голям опит с егейците/олипийците, но със сигурност съм купувал билети от външен сайт ( TripAir)  SKG-JTR-SKG  на цена 24€ при положение, че на сайтовете на Olympic/Aegean цената беше около 50€. 
Така че не бих казал да се гледа само на сайтовете на авикомпаниите, а по-скоро винаги да се поглежда и там:)

Много точно - така и правя винаги! П.П. Доколко намирам най-добрите цени и сайтове - друга история :) Благодаря.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Боби каза:

Сърбят ме пръстите да го транслитерирам на кирилица :biggrin: освен билети, да не предлагат и други екстри? :lol:

Докато зацепяяяяяяяя... На глас се смея сега :) 

 

П.П. Сайтът е нов за мен, сега го преслушвам...

Връзка към коментар
преди 6 часа, Rainy каза:

Например, шокираща е разликата между авикомпаниите във Виетнам в местните сайтове и цените им в международните търсачки.

Това е по малко по-различна причина. Често компаниите от там не зареждат вътрешните си полети в големите бази данни, от които черпят информация глобалните търсачки. Просто защото това е допълнителен разход (плаща се на заредена тарифа) и явно са преценили, че международния пазар за вътрешните линии не си заслужава да изсипват всичките си тарифи там. Шибват само по най-скъпите, току виж някой чужденец се излъгал :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За Виетнам - Vietjet, дават ниски цени някъде около 4 месеца преди датата на пътуване. Аз ги следях от началото на септември 2016, при условие че щях да пътувам края на април 2017 и едва около нова година пуснаха сносни билети като цени. А за виетнамските авиолинии, така и не дочаках да видя кога ще настъпи този момент.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 години по-късно ...

Чудех се къде да си задам въпроса и попаднах на тази тема. Има ли работеща към момента нискотарифна търсачка? Предпочитаната доскоро azair e тотално извън строя от началото на пандемията. Попада ли ли сте на достоен неин заместител? 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Мари Николова каза:

Чудех се къде да си задам въпроса и попаднах на тази тема. Има ли работеща към момента нискотарифна търсачка? Предпочитаната доскоро azair e тотално извън строя от началото на пандемията. Попада ли ли сте на достоен неин заместител? 🙂

 

Имаше една много любима моя, както и на много други магеланци програма - Azuon. Бях абониран доста години за нея и вършеше добра работа, докато в един момент спря да работи коректно. От време на време "поглеждам" отново към нея, но все още не намирам основания да подновя използването й.

Ето само един съвсем актуален аргумент, на който попаднах сега след кратко търсене в интернет:

https://groups.google.com/g/azuon-info/c/3F66uVgWUy0?pli=1

Отговорът на Azuon от 15.04.2021 г. е много показателен, уви.

 

П.П. @Мари Николова, може би по случайност, а може би - не, и аз точно днес се замислих за нискотарифните търсачки. 🙂 Явно нещата започват да се развижват вече, дори и във вътрешно психологически план. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , rik4o каза:

Явно нещата започват да се развижват вече, дори и във вътрешно психологически план. 

Така е. :good:

За търсене на полети на Раян е много удобно тяхното подприложение Ryan Discovery, но и там често излизат полети, които вече са отменени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Мари Николова каза:

Чудех се къде да си задам въпроса и попаднах на тази тема. Има ли работеща към момента нискотарифна търсачка? Предпочитаната доскоро azair e тотално извън строя от началото на пандемията. Попада ли ли сте на достоен неин заместител? 🙂

 

Пробвай в kiwi,основните нискотарифни ги има там,можеш и да си зададеш кои точно авиокомпании да ти търси.Приложението им е доста удобно,на мен до сега винаги са ми вършили работа за намиране на полети,че и с прекачване.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.