Прескочи до съдържание

Плащане на билети - British Airways


Препоръчани мнения

Преди няколко дни купих билети от сайта на British Airways, при което от дебитната ми карта беше блокирана сума, която е по-малка от цената на билетите.

Вчера е дръпната цялата сума, но блокираните пари си стоят блокирани.

Някой сблъсквал ли се е с това?

Трябва ли да направя нещо, за да ги отблокират, или да чакам? И колко ще чакам?

Връзка към коментар

Трябва да се оправи само. Не знам колко трябва да чакаш. И аз забелязах, че купих билети за 300 евро, а ми блокираха 300 долара, после си взеха точно. Но не съм следил кога точно са отблокирали.

Връзка към коментар

Благодаря!

Явно затова от банката твърдят, че е блокирана същата сума (колкото струва билета в евро) в долари.

Това, което ме притеснява/ядосва е, че от банката ми казват, че сумата ще се отблокира, ако търговеца до 45 дни не потвърди плащането.

Много са ми 45 дни да ми задържат повече от 440 лв. Че и такса са ми взели, като екстра към това, че не мога да разполагам с тези пари.

Връзка към коментар

искаш от смотаняците BA  да ти изпратят нa мейл, че нямат претенции в/у блокираната сума. с това отиваш в банката , полълнаваш формуляр, с който искаш отблокиране на сумата. след 2 дни сумата е отблокирана и си джиткаш :)  Tакава е процедура за отблокиране на блокирани суми при ТИМ банк :biggrin:

 

ПП щом са си дръпанали втори път цялата, напрово отивай в банката. :dancing:  Ако не чакаш 45 дни

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Трябва да се оправи само. Не знам колко трябва да чакаш. И аз забелязах, че купих билети за 300 евро, а ми блокираха 300 долара, после си взеха точно. Но не съм следил кога точно са отблокирали.

И на мен така, точно си викам ударих джакпота, тия са объркали еврото с долари, ама не :)

Връзка към коментар

Нищо недей да правиш, да не казвам голяма дума, ама почти съм сигурен, че до седмица парите ще са освободени. Имейли, разправии, разписки, няма нужда. 45 дни е обикновено срока, когато има пуснат refund, т.е. купила си си нещо, което не е получено, и магазина е върнал парите по сметката. Т.е. пари са заминали от теб към магазина и обратно.

 

Ауторизацията е съвсем друго - просто задържане на част от сумата по картата, обикновено когато се освободи сумата е налична моментално, зависи british колко бързо освобождават, но почти бас хващам, че няма да отнеме 45 дни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И на мен така, точно си викам ударих джакпота, тия са объркали еврото с долари, ама не :)

 С дебитна карта ли? Защото съм си буквал през Бритиш с кредитна и единствената блокировка бе 1 паунд...

Връзка към коментар

 С дебитна карта ли? Защото съм си буквал през Бритиш с кредитна и единствената блокировка бе 1 паунд...

с кредитна, в момента на купуването ми дойде смс със същата сума, но в $

Връзка към коментар

Най-често блокират символична сума примерно 1 или 5 долара за да проверят валидноста на картата и после дърпат основната сума. В 99% от случаите след 5-6 дни вече са отблокирани.

 

 

П.С. Днес за пръв път ми се случи да получа SMS  за транзакция от 0 $ и то при две последователни резервации. Явно всяка авиокомпания си има собствена политика по въпроса.

Връзка към коментар

Блокираната сума за единия билет ми е възстановена.

Само не разбрах - защото вдигнах пушилка в банката, или защото Бритиш я е освободила.

За втория билет още не са дръпнати парите, съответно блокираните си стоят, предполагам другата седмица ще стане.

Но поне вече съм наясно :)

Двете таксички от 1,95 лв си стоят блокирани. Те не са ми ясни

При мен за дебитна карта иде реч.

Редактирано от Надя
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.