Прескочи до съдържание

Къде да нощуваме в Бергамо?


Geri K.

Препоръчани мнения

Здравейте. Питане, свързано с Бергамо (защото обмисляме да се възползваме от пловдивската точка на Раян) - къде да търся място за преспиване - две или най-много три нощувки? Чета из сайтовете, но трудно мога да преценя, поради спецификата на градчето - стар и нов град и пр. Тези от вас, които са ходили, препоръчайте район или знаково място на градчето, което да ми е ориентир. Не е необходимо да е някакво централно място, но все пакне ми се ще и да е извън градчето - има доста такива местенца. Разбирам, че транспортът не е проблем, но все пак: полетът там има вероятност да е към 22.30, не е късно, нали? И още - до Милано от Бергамо с влак ли е най-удачният транспорт?

Връзка към коментар
преди 4 часа, Geri K. каза:

И още - до Милано от Бергамо с влак ли е най-удачният транспорт?

Пътували сме с влак и е удобно и приятно. За около час и за около 5 евро спокойно ще се придвижите между двата града.

Ето и линк за ориентиране в цени и разписания:

 

https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchOutputViewer&cFID=XZvpCKY2Xb87

 

Имате възможност да си купите билетите и онлайн, но за регионалните влакове това не е наложително, може и на място - на каса или от автомати.

 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 4 часа, Geri K. каза:

Тези от вас, които са ходили, препоръчайте район или знаково място на градчето, което да ми е ориентир.

Най-ключовото място в цяло Бергамо е фуникуляра свързващ стария с новия град. Ако сте в новия град, гледайте да имате лесен достъп до него и това е. В стария не е чак толкова задължително, но и там цените са по-височки. 4 дни / 3 нощи ми се струват множко за Бергамо между другото, кажи ако има нужда да предлагаме някакви допълнителни маршрути. 

Връзка към коментар

Ние сме нощували в B&B Alla Funicolare. Чисто, семпло и уютно. Намира се на 50м от спирка на автобуса от летището и долната станция на фуниколяра. Много добро попадение беше за 44 евро двойна стая. Препоръчвам го. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги каза:

 

Най-ключовото място в цяло Бергамо е фуникуляра свързващ стария с новия град. Ако сте в новия град, гледайте да имате лесен достъп до него и това е. В стария не е чак толкова задължително, но и там цените са по-височки. 4 дни / 3 нощи ми се струват множко за Бергамо между другото, кажи ако има нужда да предлагаме някакви допълнителни маршрути. 

Всъщност, смятаме да отидем до Милано, но реших, че ще ни е по-приятно да преспиваме в Бергамо. Казват, че цените за спане там били по-височки, но просто ще ми бъде по-приятно да се връщаме там. Иначе нещо наблизо още ако може да се види за ден... До езерата ми е ясно, но ще го оставим за пролетта или ранното лято, защото мисля, че ще е нужна поне седмица за такъв маршрут, за да е по-спокойно и да се види повечко. Сега опознавателно просто, а и от Пловидв Раян почват да летят до там в края на октомври, за час време сме в Бергамо, по-близо е, отколкото до София .:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В този случай от една страна това на oli_mali звучи чудесно като локация, защото е близо както до стария град, така и до удобни транспортни връзки. От друга, ако ще сте там предимно вечер не виждам смисъл от целия този път между Милано и Бергамо. Поне за мен чарът на Бергамо е в старата част и особено ако ще сте само вечер, по-добре там :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Виж Bella Italia. Много чисто и нощувкатабеше около 40€. Точно пред сградата има спирка с автобуси , както за стария град , така и за летището. Супер местоположение според мен, но рядко се намират места там. Провери твоите дати.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

В този случай от една страна това на oli_mali звучи чудесно като локация, защото е близо както до стария град, така и до удобни транспортни връзки. От друга, ако ще сте там предимно вечер не виждам смисъл от целия този път между Милано и Бергамо. Поне за мен чарът на Бергамо е в старата част и особено ако ще сте само вечер, по-добре там :) 

Проверих го, но явно са излезли от Букинг, има съобщение на сайта, че не предлагат оферти от това място. Ще потърся през друг сайт, не мога да открия техен обаче. А за Милано...Идеят ми е да отделим един цял ден на Милано и каквото успеем да видим - това. През останалото време - в Бергамо. Време колкото един уикенд, макар че дните няма да са точно уикенд, :) чак такава календарна "екстра" самолетът не предлага като график :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На ‎2‎.‎9‎.‎2017‎ г. в 22:34, oli_mali каза:

Ние сме нощували в B&B Alla Funicolare. Чисто, семпло и уютно. Намира се на 50м от спирка на автобуса от летището и долната станция на фуниколяра. Много добро попадение беше за 44 евро двойна стая. Препоръчвам го. :)

От информацията която намерих,не ми стана ясно  дали стаите са със самостоятелна баня. Бихте ли споделили ?

Благодаря Ви

Връзка към коментар
преди 11 минути , rayden каза:

От информацията която намерих,не ми стана ясно  дали стаите са със самостоятелна баня. Бихте ли споделили ?

Има 2 големи бани с тоалетна на етажа, които са на разположение на 3 двойни стаи. Не са напълно самостоятелни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, rayden каза:

От информацията която намерих,не ми стана ясно  дали стаите са със самостоятелна баня. Бихте ли споделили ?

Благодаря Ви

Bella Italia е със самостоятелна баня и тоалетна , много чисто. Има и включена закуска на самообслужване- т.е. вода , кафе  и др. са оставени в кухнята и всяка стая има маса.

Всъщност стаите (обектите)се рентират от  Cityhub Bergamo  и офисът им е на бус терминала срещу гарата. Виж и в сайта им излизат добри цени. :)

http://www.thecityhub.it/

Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.