Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

абе ivooo :) да знаеш, че са неприемливи такива паузи като тази между Куба и Борнео! ако пак настъпи подобно затишие, смятам ще сме склонни тук да издирим Феликс, а ако не - да съберем четирицифрена сума в някаква валута и да попътуваш пак, само и само да не оставаме без подобни разкази :biggrin:

  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Хм, много интригуващ и приятен разказ. Абе, човек, ти защо не пишеш по -често? Всеки път впечатляващ с майсторските разкази. Давай, че нямам търпение! Хем пътешественически сюжет, хем криминале, хем с чувство за хумор... ти да не си писател?

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , ivooo каза:

Полета до Джогджа е кратък и след плащането на визата май 35 долара беше се отправяме към изхода. А там ни посреща тълпа от шофьори  на таксита .

 

Каква е тази виза? За Индонезия е безплатна до определен брой дни, ако не се лъжа.

Връзка към коментар

Човече... магеланецо смел, ще те съдя. За опит за убийство! До края на първата част се задуших от смях :lol:.

Добре, че по-натам нещата се поуталожиха, че иначе щях да бера душа.

Прекрасен пътепис, потапящ читателя изцяло в местната атмосфера /макар и задочно/, разказан много свежо и цветно.

Моля те, пиши по-често :girlcrazy::drinks:.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За първи път чета така захласнато до край.Намирам се в до Полтава в Търново и слушам един ром,свирещ на кларинет на фона на един касетофон.Може би това допринася за кефа,но пътеписът ти направо кърти.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ivooo каза:

 

  Може би все пак да почна отначало

 

Еми време беше! :) 

Цитат

Оказва се че съм си купил последователно стар модел ГСМ , скъп дамски парфюм и някакъв подаръчен комплект . Всичко доставено на адрес в Новоросийск , Краснодарска област :) .

Да не се окаже, че си купил и някоя загородная дача в Краснодарска област :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Guinness каза:

 

Каква е тази виза? За Индонезия е безплатна до определен брой дни, ако не се лъжа.

Преди няколко години платихме виза . Даже си почакахме на една дълга опашка

 

 

Благодаря много на всички  за хубавите думи:) .

Аз си мислех че само ние се забавляваме с нашите глупости . Ще допиша продължение :) . 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Guinness каза:

 

Каква е тази виза? За Индонезия е безплатна до определен брой дни, ако не се лъжа.

От 2 години е така но не на всички КПП-та..

Страхотно писание!!!!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И да не забравите да ми благодарите, че съм вдъхновила пътеписанието :dancing:

 

Ivooo, как чак на третия смс реагира? Моят мъж се разхожда цял месец като тигър в клетка докато оспорваме благотворителните си дейности в  Крим, Запорожие или подобна закъсала област :) 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, mililia каза:

 ти да не си писател?

  Разкри ме .

  Аз съм Коелю. ...... Паулу Коелю . :biggrin:

 А иначе сериозно с оглед на това че винаги едвам избутвах българския и литературата  ти дължа едно сериозно черпене.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , ivooo каза:

  Разкри ме .

  Аз съм Коелю. ...... Паулу Коелю . :biggrin:

 А иначе сериозно с оглед на това че винаги едвам избутвах българския и литературата  ти дължа едно сериозно черпене.

Ти нали знаеш, че и Иван Вазов е получил двойка на есе за "Под игото". По скоро гледай колко хора се забавляват на разказите ти.

Пиши, човеко, пиши!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, ivooo каза:

  Разкри ме .

  Аз съм Коелю. ...... Паулу Коелю . :biggrin:

 А иначе сериозно с оглед на това че винаги едвам избутвах българския и литературата  ти дължа едно сериозно черпене.

О, неее, не можеш да ме заблудииииш!Познах те!

:resent:

Ти си Джак Ричър под прикритиеееее!

Много,много  ти благодаря за хубавата емоция рано сутринта.:yahoo:

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ivooo каза:

Първото ми впечатление  от Борнео напълно  контрастира с  представата ми за него . Няма ги наситените цветове , които съм очаквал . Няма ги джунглите от които любопитно надничат екзотични същества  .Всяка година откривали нови видове.:)

  Един сравнително еднообразен пейзаж в по-голямата си част от маслодайни палми . Повечето къщи край които минаваме са на кокили над земята. Единственото по забавно е че навсякъде хората се разхождат с огромни джипове или ванове .

Колко точно казано. Аз година не смеех да го изкажа на глас, живеейки със самозаблуждението, че не трябва да съм видяла това, което е.

 

А военните и на нас ни бяха небрежно представени, докато не се гмуркахме с двама въоръжени на лодката последния ден, поради отвличане на туристи от филипински пирати :) 

 

Чакам с нетърпение продължението!

  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , pikonio каза:

 

Чакам с нетърпение продължението!

Ами че вземи моля те си довърши твоето  де ,  че от колко време го чакам  :) .

 

 Лично на мен Индонезия също ми харесва повече  . Като изключвам комерсиалните части на Бали . Безброй острови , племена , култури като кутия със скрити съкровища е. :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.