Прескочи до съдържание

Обичайната дилема: да купувам ли, да изчакам ли ?


Препоръчани мнения

София - Мюнхен - София

23.12.2017 - кацане възможно най-рано - има полет 6:05 - 7:05.

30.12.2017 - излитане след обяд - има полет 15:20 - 18:15.

Датите са фиксирани, часовете са фиксирани - свързани са с пътуване до Fügen, Aвстрия и резервации (ски-ваканция).

И сега започва треската... Цената тази седмица е 147 - Lufthansa. До полета остават 3 месеца.

Да купувам ли, да чакам ли ? Цената OK ли е, ще мръдне ли надолу или ще ми гръмне бюджета, ако се мотая ?

Пътуването е за двама, постоянно ме стряска надписът: на тази цена остават само 4 места, само 2 места...

Давайте кураж или успокоителни :unsure:

 

Връзка към коментар
преди 20 минути , tonica каза:

София - Мюнхен - София

23.12.2017 - кацане възможно най-рано - има полет 6:05 - 7:05.

30.12.2017 - излитане след обяд - има полет 15:20 - 18:15.

Датите са фиксирани, часовете са фиксирани - свързани са с пътуване до Fügen, Aвстрия и резервации (ски-ваканция).

И сега започва треската... Цената тази седмица е 147 - Lufthansa. До полета остават 3 месеца.

Да купувам ли, да чакам ли ? Цената OK ли е, ще мръдне ли надолу или ще ми гръмне бюджета, ако се мотая ?

Пътуването е за двама, постоянно ме стряска надписът: на тази цена остават само 4 места, само 2 места...

Давайте кураж или успокоителни :unsure:

 

А бе ... два въпроса

1. Колко ще ти струва цялото удоволствие, и на този фон

2. Колко процента от общата цена би свалил, ако чакаш по-ниска цена.

 

Мисля, че съм ясен. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Zaro каза:

А бе ... два въпроса

1. Колко ще ти струва цялото удоволствие, и на този фон

2. Колко процента от общата цена би свалил, ако чакаш по-ниска цена.

 

Мисля, че съм ясен. :)

Zaro, с една дума ми издуха всички колебания. Точно, кратко, ясно. Благодаря ти !

 

Да отговоря и на Stanislavpp - Wizz кацат след обяд - изпускам си организиран транспорт към Алпите след кацането.

Връзка към коментар

Въпрос на приоритет, бих казал.

Ако по-важно е да си изкараш на хубаво място с хубав човек, няколко ойрота не са важни.

Аз също обичам да си подсигуравам билетите овреме, така спокойно човек може да се съсредоточи върху подготовка, програма и тн. Имам си някакъв що-годе приемлив лимит и ако излезе нещо около и под него не се колебая.

Но все пак решението ще си го вземеш ти.

 

Връзка към коментар

Луфтханза за тези дати едва ли ще даде по добра оферта. По скоро трябва да се видят вариантите с нискотарифни авиокомпании до близки дестинации и разликата в цената на трансфера.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обичайната дилема: да купувам ли, да изчакам ли ?

 

 

Да, купувай :)

Има една приказка - Кеф цена няма...След няколко месеца няма да помниш дали билетите са били 100 или 200 евро, но Алпите ще помниш със сигурност :)

Редактирано от tolysgg
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Светославов каза:

Въпрос на приоритет, бих казал.

Ако по-важно е да си изкараш на хубаво място с хубав човек, няколко ойрота не са важни.

Аз също обичам да си подсигуравам билетите овреме, така спокойно човек може да се съсредоточи върху подготовка, програма и тн. Имам си някакъв що-годе приемлив лимит и ако излезе нещо около и под него не се колебая.

Но все пак решението ще си го вземеш ти.

 

С най-хубавите хора ще сме - семействата на децата ми с внуците :). Те пътуват от различни места с малки деца, координацията във времето и пространството е важна.

А ски-почивката е подарък от тях за нас по повод (много-)годишнина  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ритърн тикет до един от 2-та хъба на Луфти по това време на годината само за 147 евро си е някакъв бонус.... За сравнение - цените на Луфти за ритърн полети започват от 99 евро. 147 е с около 50% отгоре, но също така стигат до 450-500 евро (което е 5 пъти повече)...

Също така вземете под внимание, че зимата има твъъъъъъъъъъъърде много фактори, които оказват влияние на разписанието и стигането в точно определен час е по-скоро пожелателно по това време на годината. Веднага се сещам за "мъглище София", претоварени трасета, закъснели пътници, затворени писти заради снеговалеж, ...

Редактирано от akair
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.