Прескочи до съдържание

Booking.com - вземи бонус при препоръка на приятел


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Личните реферални връзки към booking.com са разрешени само за златни членове, в тази тема. Ако търсите връзка, чрез която да резервирате с намаление, търсете там. 

Препоръчани мнения

преди 1 час, slujitel каза:

е поне два пъти стойността на Бонуса за препоръка, който ще бъде спечелен от Поканения

И според мен е 30 евро, а не 60. Поканеният ще спечели само 15 евро, а не 30. Останалите 15 ги печели канещият.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След резервацията като влезете в профила си, в лесни пари, най отдолу си пише колко бонуси имате да получавате. Ако сте изпратили линк и човека отсреща е резервирал за по малко от 60 лв. излиза че условията не са спазени. Сега погледнах, имам направени резервации в Босна за под 60 лв и пробвах, но не стана. Тази за 75 лв е одобрена и пише, че 15€ ме очакват.

Редактирано от slujitel
Връзка към коментар

от прочетеното разбирам, че ако дам линк на някой и той резервира стая за 30 евро, то всеки от нас двамата ще получи по 15 евро обратно. или иначе казано, тия 30 евро ще се върнат при нас двамата в бонуси, а хотела си получава 30 евро от букинг. те така ще са много прецакани? отново?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трябва резервацията да е за 30 евро. Аз така си резервирах хотел за 68 лева и получих 15 евро обратно, приятелят ми който ме покани, също получи 15 евро. Може да не сте нови клиенти на букинг и пак ще получите. 

Връзка към коментар
преди 22 часа, Алекс каза:

Може, може. Вече е изпробвано. Приятелят ми ми прати линк от своя профил и аз букнах през моя, който постоянно ползвам и на двамата ни върнаха по 15 евро. Сумата на резервацията беше 66 евро.

А 15-те евро по картата ли ги получавате или като Booking кредит за следваща резервация?

Връзка към коментар

Хммм, възможно ли е да има разлика при различните потребители?

 

На мен ми изписва това:

Можете да получите до US$150, като ни препоръчате на приятели. Получавате US$15 за всеки приятел, който резервира и осъществи престой (максимален брой приятели, които можете да препоръчате: 10). Освен това, вашите приятели получават 10% обратно.

Всичко, което трябва да направите, е да споделите линка по-долу, а вашите приятели трябва да го използват, за да направят резервация.

 

Снощи с приятел си разменихме линкове и си резервирахме хотели и ни изписа, че този който ползва линка получава обратно 10% от сумата за резервирания хотел. Както е видно и от снимката:

Screenshot_4.jpg.0fb6afae89101c0bcdc8a914dd435be4.jpg

 

Да не говорим, че пише 30$ в очакване, а долу на всички резервации пише 10,50$, колкото са и 10% от стаята която аз запазих.

Връзка към коментар

Нещо не мога да разбера. Може ли малко помощ?

Искам приятелка да резервира, а аз да получа 15 евро. Трябва ли тя да има регистрация предварително? Като влезем през уникалния ми линк отново сме в моя профил и излиза, че аз правя резервацията. Само да сменя моите имена с нейните ли? Или да и правя профил. Как ще разберат от Букинг на кого точно и на коя карта да преведат нейните пари?

Връзка към коментар
В момента, Dani Magelan каза:

Нещо не мога да разбера. Може ли малко помощ?

Искам приятелка да резервира, а аз да получа 15 евро. Трябва ли тя да има регистрация предварително? Като влезем през уникалния ми линк отново сме в моя профил и излиза, че аз правя резервацията. Само да сменя моите имена с нейните ли? Или да и правя профил. Как ще разберат от Букинг на кого точно и на коя карта да преведат нейните пари?

Като влезеш с твоя линк сте пак в твоя профил, тъй като го правите на твоя компютър, където е запазен и профила ти. Отвори си един incognito таб и там пейстни линка си. Ще се отвори Booking без да е логнат твоя профил. Създавате акаунт на приятелката ти и резервирате.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, Алекс каза:

Може, може. Вече е изпробвано. Приятелят ми ми прати линк от своя профил и аз букнах през моя, който постоянно ползвам и на двамата ни върнаха по 15 евро. Сумата на резервацията беше 66 евро.

Като си букнала през твоя, как точно си използвала линка на приятеля си?

Връзка към коментар
преди 5 минути , Dani Magelan каза:

Като си букнала през твоя, как точно си използвала линка на приятеля си?

Влизаш си в профила и търсиш линка който трябва да дадеш на приятел. Копираш си го и излизаш от профила. После пействаш линка в браузъра и ти отваря букинг с надпис, че ползваш линк на приятел и ще вземеш пари обратно. Правиш нов профил на приятелят ти (защото явно той няма, а ако има просто влизаш в неговия профил), резервираш хотел и готово. Изписва ти накрая на резервацията, че ще получиш еди колко си пари благодарение на човека на който е линка (споменава му името).

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

А ако изпратя линка на приятел и той го използва за резервация сега и получи тези 10%, дали ще има проблем с получаването на бонуса 80/40 на по-късен етап? Пробвал ли е някой? Дали се водят като различни бонуси, тъй като в условията на Booking пишеше, че можеш да получиш до 3 бонуса годишно от различни програми...? Да не стане така, че заради по-малък бонус сега, да се прецака по-големият по-късно? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

А ако изпратя линка на приятел и той го използва за резервация сега и получи тези 10%, дали ще има проблем с получаването на бонуса 80/40 на по-късен етап? Пробвал ли е някой? Дали се водят като различни бонуси, тъй като в условията на Booking пишеше, че можеш да получиш до 3 бонуса годишно от различни програми...? Да не стане така, че заради по-малък бонус сега, да се прецака по-големият по-късно? 

Някой беше писал, че линка за приятел се брои за различен вид бонус, от линка с намаленията (25/50, 75/225 и т.н.)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , chandni каза:

А дали някой е тествал...? :) Имаме ли сигурно потвърждение или всичко е все още в сферата на догадките? :)

Ние тествахме с 80/40. Приятелят ми получи 40 долара, след това 15 евро, че ме е рифърнал. Естествено за друга резервация. Няма проблем. Водят се два различни бонуса. Иначе горе добре са го описали. Той ми праща линка за референция от неговия профил и аз го използвам, за да букна през моя. И двата профила отдавна съществуват. Не са нови. 

По картата ги превеждат. Тоест по две, защото трябва да запазиш карта в твоя профил, от който е направена резервацията, и в другия, чиито референтен линк си ползвала. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Тук май се появиха два алгоритъма. Аз успях да направя през моя линк резервация за приятелка. Излезе ми информация за 15 евро. В нейния профил резервацията излиза, но никъде не пише, че ще получи някакви пари.

Връзка към коментар

Много странно по какъв критерий избират на кого да дадат 15€ и на кого $15... :blackeye: Пак дискриминация. 

преди 8 часа, Dani Magelan каза:

но никъде не пише, че ще получи някакви пари

Провери какво пише в твоя профил на "Спечелете пари". Там пише колко ще получи приятелят - дали 15€ или 10%.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

А някой пробвал ли е да си наеме хотел от собствения си линк за приятели?

Сега ми хрумна, но вече съм резервирал през линк на приятел, а в условията пише, че само веднъж може да получиш 10% за резервиране през линк на приятел.

Връзка към коментар
преди 5 минути , boogy83 каза:

А някой пробвал ли е да си наеме хотел от собствения си линк за приятели?

Сега ми хрумна, но вече съм резервирал през линк на приятел, а в условията пише, че само веднъж може да получиш 10% за резервиране през линк на приятел.

Пробвах току-що. :) Нищо не става. Просто си се отваря Booking, без лентички, без отстъпки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , Dani Magelan каза:

Тук май се появиха два алгоритъма. Аз успях да направя през моя линк резервация за приятелка. Излезе ми информация за 15 евро. В нейния профил резервацията излиза, но никъде не пише, че ще получи някакви пари.

Аз не разбрах какво точно си направила, но ми се струва, че е трябвало да направите резервацията от нейния профил през твоя линк. Това е като бонус програмата 80/40. Само че линка го даваш ти на твоята приятелка, а не пиратските сайтове. 

Така тя ще вземе 15 евро и ти 15 евро, или бонуса в долари. Зависи какво ти излиза.

Връзка към коментар
В момента, Алекс каза:

Аз не разбрах какво точно си направила, но ми се струва, че е трябвало да направите резервацията от нейния профил през твоя линк. Това е като бонус програмата 80/40. Само че линка го даваш ти на твоята приятелка, а не пиратските сайтове. 

Така тя ще вземе 15 евро и ти 15 евро, или бонуса в долари. Зависи какво ти излиза.

Влязох през моя линк и и резервирах хотел. В хода на резервацията и регистрирах профил. Резервацията си излиза в нейния нов профил. Няма приятелската информация за очаквани пари.

В моя профил излизат 15 евро.

Връзка към коментар
преди 14 минути , Dani Magelan каза:

Влязох през моя линк и и резервирах хотел. В хода на резервацията и регистрирах профил. Резервацията си излиза в нейния нов профил. Няма приятелската информация за очаквани пари.

В моя профил излизат 15 евро.

Ами не знам честно казано. Аз тази опция я открих по-късно и към онзи момент не съм проверявала дали излиза. Но приятелят ми каза, че е получил мейл Your friend just booked a trip - after their stay is complete, you will both get 15 eur refunded to your credit card. Ти получи ли такъв имейл при резервазията на твоята приятелка.

Редактирано от Алекс
натисках enter
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

При мен линкът беше с 15 евро за двете страни. Днес изненадващо установих, че условията са се променили. Вече имам следния линк:

Поканете приятели на Booking.com и те ще получат 10% обратно, затова че пътуват с нас. А вие ще получите € 20!

Много странно. Лимитът ми вече е 200 евро, а не 150, и от предишните изплатени бонуси за рефърали няма и помен.

Редактирано от Алекс
Връзка към коментар
  1. Booking стават все по-дразнещи с всеки изминал ден! При едни е €, при други $, при едни е 15, при други 20... При едни максимумът е 150, при други 200.... А най-дразнещото е липсата на прозрачност на какъв принцип се определят тези условия! Определно не умеят да си ценят старите клиенти и ще ги избягвам винаги, когато мога! :mad:
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Препоръчах на приятел с линка за 15$  аз получих мейл,че парите пътуват вече към мен,а той получи мейл,че трябва да заяви възнаграждението си и някакъв код.Някъде въвежда ли се този код?

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.