Прескочи до съдържание

Дестинация за Меден месец през Декември


Препоръчани мнения

И след като жената каза "Да" настана време да се женим. Ама оставете сватбата настрана сега, дайте да измислим къде да идем на меден месец през Декември. Те това е по-вълнуващата ни част от всичките разправии и организации. :)

 

Датите са ориентировъчно заминаване на 15-16 декември и връщане между 30 декември и 02 януари. Желанието ни е да се излежаваме 1 седмица в някой по-така ризорт и 1 седмица за sightseeing. Бюджет - 9-10к. за двамата.

 

Дестинациите, които обмисляме:

- Сейшелите. Най-много ме притеснява времето там. Колко вали да му се не види? В момента има билети с Търкиш по 690 евро/калпак. Например една седмица в Пралин, 1-2 дни в Ла Диг и една седмица в Махе за sightseeing.

 

- Доминиканска Република - Punta Cana за една седмица в ризорт, ами sightseeing къде? Дали след Ирма си струва ходенето сега натам?

 

- Куба - Варадеро за една седмица за излежаване, Хавана за 2-3 дни, нещо друго?

 

- Мексико - Ривиера Мая + пирамиди + джунгла.

 

- Филипини + Сингапур - Десетина дни из Филипините в ризорт и след това 3-4 дни в Сингапур за Нова година и sightseeing.

 

И тук идва вашето мнение. Какви насоки бихте дали? А дали не изпускам някое местенце, което би било също подходящо по описаните критерии?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Младоженци мили,

Защо изключвате ризорт и хидроплан в Малдиви и приключение в Шри Ланка? Особено при билети до Мале под 330 евро на човек. Яничка и Деси да кажат повече. Те направиха такава комбинация. Времето тогава е супер.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

От изброените Филипини-Синагапур,но аз по принцип предпочитам Азия пред всичко друго. :)  Филипини ги мисля за другата година,само че планирам да е по-раздвижено.В Сингапур има хиляди забавления-скъпо е, но бюджетът ви е предостатъчен.Там МБС задължително и другто според интереса.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Поздравления!

Аз бих избрала Мексико - мисля че отговаря на изискванията ви - райски резорти колкото искате, има и доста за sightseeing. Като недостатък виждам единствено цената, със сигурност ще е по-скъпо от обикновено, защото е висок сезон точно тогава, а и ще има повечко канадци и американци по това време.

За Куба и Доминикана бих изчакала, не бих отишла 3 месеца след урагана, макар че сигурно само северните части са по-засегнати.

 

 

 

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес попрочетох малко повече за Куба и наистина май не е подходящ вариант за меден месец.

 

Малдивите ги бях отписал в началото, щото жената не може да плува и се чудих кво ще правим толкова време там. 

 

Някой да иска да си сподели мнението още. За Сейшелите нищо не казвате?

Връзка към коментар

И аз не плувам, но направих шнорхелинг и съм много доволна от видяното под водата. 

Вземи и маска от тези, които купуваха повечето магеланци.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам с какъв бюджет разполагате, но аз бих ги класирала в следната последователност:

Мексико - освен прекрасното Карибско море има много за разглеждане (все пак едно от новите чудеса е там)

Доминикана

В Сейшели е доста скъпо приличното настаняване (проучвах доста, но не съумях да направя добра цена).

Куба е отхвърлям (причини много)

За Филипини нямам личен поглед.

 

И още едно предложение, което може би измества всички в моята класация - Бали, но в хубави хотели - нянолко дни в Нуса Дуа и няколко в Убуд.

Редактирано от Diana Doncheva
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Моята класация:

1. Малдиви в добър ризорт от тези с подводен ресторант или от типа на Анантара. Това с плуването и не е проблем. Плитко до коляно е до самия риф.

2. Бали - от типа на хотел Хаят в Нуса Дуа с бял плаж или Инна в Санур и 1 нощувка в Убуд. И всички прелести на Бали. Мога да ви свържа с Мая. Тя ще помогне.

3. Може да е странно, но много харесах хотел Галакси в Макао. За хубсв повод е добре да се изкарат няколко дни там, без казината. В добавка - спектакъла на водата, плажната част на Хонг Конг на обратната страна на острова и Оушан парк.

4. Хубав трансатлантическиктии круиз, а защо не и околосветско. Има добри цени. 

5. Хавай - не съм била, мечта е.

6. Полинезия - не съм била, но си мечтая.

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 9/15/2017 в 21:56, oli_mali каза:

И след като жената каза "Да" настана време да се женим. Ама оставете сватбата настрана сега, дайте да измислим къде да идем на меден месец през Декември. Те това е по-вълнуващата ни част от всичките разправии и организации. :)

 

Датите са ориентировъчно заминаване на 15-16 декември и връщане между 30 декември и 02 януари. Желанието ни е да се излежаваме 1 седмица в някой по-така ризорт и 1 седмица за sightseeing. Бюджет - 9-10к. за двамата.

 

Дестинациите, които обмисляме:

- Сейшелите. Най-много ме притеснява времето там. Колко вали да му се не види? В момента има билети с Търкиш по 690 евро/калпак. Например една седмица в Пралин, 1-2 дни в Ла Диг и една седмица в Махе за sightseeing.

 

- Доминиканска Република - Punta Cana за една седмица в ризорт, ами sightseeing къде? Дали след Ирма си струва ходенето сега натам?

 

- Куба - Варадеро за една седмица за излежаване, Хавана за 2-3 дни, нещо друго?

 

- Мексико - Ривиера Мая + пирамиди + джунгла.

 

- Филипини + Сингапур - Десетина дни из Филипините в ризорт и след това 3-4 дни в Сингапур за Нова година и sightseeing.

 

И тук идва вашето мнение. Какви насоки бихте дали? А дали не изпускам някое местенце, което би било също подходящо по описаните критерии?

Вижте това:

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/holiday-in-mauritius-2-weeks-at-top-rated-hotel-flights-from-germany-for-e562/

 

Във вашия месец е, екзотично, изгодно и ще останат средства и за още една дестинация.

Връзка към коментар

Малдивите в ризорт е най-най-удачният вариант . Неплуването изобщо не е проблем ,романтиката е гарантирана , а комбинацията от супер пясък , супер вода , супер време нямат аналог. Няма влага , няма насекоми( ама никакви) , няма абсолютно нищо ,което да наруши пълната идилия. Да не забравя и супер дупер удобните полети от София на Катарците - вечерта излиташ от София и в 09.00 си на плажа в рая , на връщане сутринта в 07.00 закусваш в рая и вечерта в 18.00 си в София.

Моите впечатления са от Бандос , бяхме във вила на плажа , безкрайно доволни останахме.А меден месец е веднъж в живота , аз използвах дестинацията за предлагането на годежен пръстен .

 

IMG_3924.JPG

IMG_3990.JPG

IMG_4016.JPG

IMG_4122.JPG

IMG_4153.JPG

IMG_3856.JPG

IMG_3873.JPG

IMG_4105.JPG

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ей това е силата на магеланците! :)  Вече избора се ограничава до 2 дестинации:

- Мексико - Плажове, пирамиди, допълнителни екскурзии до паркове... Как е най-удачно да се пътува до там (Канкун) от София?

- Малдиви + Шри Ланка - досега разглеждах тази опция и наистина изглежда мноого добра комбинация. Всички билети се вързват по около 1.5к/човек. Ризортите на Малдивите са си топ, няма какво да ги коментираме. Освен Шри Ланка има ли с какво друго да се съчетаят Малдивите за sightseeing?

Редактирано от oli_mali
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , stanislavpp каза:

Малдивите в ризорт е най-най-удачният вариант . Неплуването изобщо не е проблем ,романтиката е гарантирана , а комбинацията от супер пясък , супер вода , супер време нямат аналог. Няма влага , няма насекоми( ама никакви) , няма абсолютно нищо ,което да наруши пълната идилия. Да не забравя и супер дупер удобните полети от София на Катарците - вечерта излиташ от София и в 09.00 си на плажа в рая , на връщане сутринта в 07.00 закусваш в рая и вечерта в 18.00 си в София.

Моите впечатления са от Бандос , бяхме във вила на плажа , безкрайно доволни останахме.А меден месец е веднъж в живота , аз използвах дестинацията за предлагането на годежен пръстен .

 

IMG_3924.JPG

IMG_3990.JPG

IMG_4016.JPG

IMG_4122.JPG

IMG_4153.JPG

IMG_3856.JPG

IMG_3873.JPG

IMG_4105.JPG

На местните острови има комари и др. насекоми. Вероятно на ризортите пръскат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, oli_mali каза:

Ей това е силата на магеланците! :)  Вече избора се ограничава до 2 дестинации:

- Мексико - Плажове, пирамиди, допълнителни екскурзии до паркове... Как е най-удачно да се пътува до там (Канкун) от София?

- Малдиви + Шри Ланка - досега разглеждах тази опция и наистина изглежда мноого добра комбинация. Всички билети се вързват по около 1.5к/човек. Ризортите на Малдивите са си топ, няма какво да ги коментираме. Освен Шри Ланка има ли с какво друго да се съчетаят Малдивите за sightseeing?

За Канкун препоръчвам от Мадрид. Така и полетът ще е по-кратък. А за Шри Ланка не знам дали е подходяща за меден месец. Бях там и много ми хареса, но си е малката Индия. Дали ще ви понесе храната и културния шок. Имам много за разглеждане, но се пътува бавно, движението е хаотично и натоварено и определено не е място за първи досег с Азия. Ако Мароко ви е било "циганийка" тук е по две. И пак казвам, че харесах Шри Ланка, но не бих казала, че я свързвам с представата ми за романтика.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Според мен най-подходящо е в хубав ризорт в Мексико- и то в Пуерто Валярта или Ривиера Майя. Лос Кабос  има по-големи вълни, но иначе също е става.

Малдивите е втория ми избор.

Мавриций- не в този сезон. Да цената е супер на това предложение, което са ти постнали, но си вали яко през този сезон, а при вас не се търси икономически ефект.

Е разбира се - Полинезия би била естествения ми избор, но там е първо- повече път , и второ - много далеч от икономичността. Но ако обичате да летите и няма финансов проблем е супер. Там горещо препоръчвам Maitai Polynesia Bora Bora и  Maitai rangiroa Lagoon  resort . Хотелите от тази верига са много добри, а доста по-евтини от други по-лоши. И са на прекрасни локации. Така че проверете и това като вариант.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Още го мислим кой е най-подходящия вариант. Като цяло ризортите на Малдивите не могат да се сравняват с тези в Мексико и това наклонява везната да се шета из ония район. Само че Шри Ланка и аз не мисля, че е подходяща за меден месец. Така се насочваме още малко на изток и стигаме до Сингапур и Малайзия за sightseeing. Гледах, че има директни полети от Мале с AirAsia и до двете места. Та варианта е следния:

- Малдивите - 8 нощувки

- Малайзия - 4 нощувки

- Сингапур - 4 нощувки

 

Какво ще посъветвате за този вариант? Къде е по-подходящо да сме на самата Нова година - Малайзия или Сингапур?

Връзка към коментар
преди 9 минути , oli_mali каза:

Още го мислим кой е най-подходящия вариант. Като цяло ризортите на Малдивите не могат да се сравняват с тези в Мексико и това наклонява везната да се шета из ония район. Само че Шри Ланка и аз не мисля, че е подходяща за меден месец. Така се насочваме още малко на изток и стигаме до Сингапур и Малайзия за sightseeing. Гледах, че има директни полети от Мале с AirAsia и до двете места. Та варианта е следния:

- Малдивите - 8 нощувки

- Малайзия - 4 нощувки

- Сингапур - 4 нощувки

 

Какво ще посъветвате за този вариант? Къде е по-подходящо да сме на самата Нова година - Малайзия или Сингапур?

Аз съм била в Сингапур точно на Нова Година, но беше бюджетно - тоест, бях на улицата и е далече от романтика :biggrin: 

 

Ако отседнете в Marina Bay, ще си продължите Медения месец :) Цената тогава е много неприятна, обвързана е и с брой нощувки, но вие ще се поберете в лимитите вярвам. Има чудесни места с куверти, от където да гледате фойерверките... Проучвала съм и знам. 

 

За Малайзия съм пас, не съм била, но може би бих предпочела Бали или уникалната Yogyakarta, Indonesia, ако ще се въртите в този район... 

 

 

Връзка към коментар
преди 14 минути , AlexandraKo каза:

На Малдивите, в подводния ресторант.;)

Тази Нова година ще я помните цял живот.

Алекс, нЕма начин да не запомнят посещението в подводния ресторант, когато и да е осъществено. Доста е впечатляващ!

Но да се имат предвид и цените. Най-евтин вариант за посещение излиза колкото самолетен билет - чаша вино 20 долара, вечеря около 300 долара на човек.

Аз бих заложила Нова година да се посрещне в Сингапур.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

На Малдивите, в подводния ресторант.;)

Мерси за съвета. Със сигурност ще го посетим този ресторант, но едва ли ще е точно на Нова година. По-скоро мислим лежерната почивка на Малдивите да е в началото на пътуването ни и после да се насочим към Малайзия и Сингапур.

 

Преди 1 час, Rainy каза:

Има чудесни места с куверти, от където да гледате фойерверките... Проучвала съм и знам. 

Рейни, може ли да споделиш проучванията си? :) Мерсииии.

Връзка към коментар
преди 5 минути , oli_mali каза:

Рейни, може ли да споделиш проучванията си? :) Мерсииии.

Разбира се! :) Помня бях се спряла на TONG LE PRIVATE DINING - давам координати от кореспонденциата си, но имаше още доста варианти... Просто този ми хареса тогава.
 

Winnie Yong
Guest Relation Officer
Tóng Lè Private Dining
OUE Tower Level 8 & 10
60 Collyer Quay
Singapore 049322
T: +65 6634 3233
F: +65 6634 4480
tong-le@tunglok.com

 

http://www.tong-le.com.sg/

Връзка към коментар

П.П. Ако резервирате в Marina Bay, те също предлагат уникални пакети. Просто за мен беше непостижимо и не се рових там. Но ако отивате в Сингапур, задължително Marina Bay - можете да си го позволите.

Връзка към коментар

Ако аз планирах медения си месец сега, то щях да го изпълня само с удоволствия! :)

За културата и гледането ще има цял един живот!

И за да бъде гаргата рошава, щях да посрещна НГ и началото на многото ни години заедно в Marina Bay.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
На ‎17‎.‎9‎.‎2017‎ г. в 16:55, Роми каза:

 

Мавриций- не в този сезон. Да цената е супер на това предложение, което са ти постнали, но си вали яко през този сезон, а при вас не се търси икономически ефект.

Дъждовно време ли сте уцелили през декември? Аз ходих от 24 ноември до 5 декември и беше перфектно в началото на лятото. Декември е висок сезон, заради празниците много предпочитан, но и цените са по-високи. Мавриций е много популярна дестинация за младоженци, препоръчвам за излежаването "в някой по-така ризорт". Обаче една седмица sightseeing няма къде, най-много няколко дни и то не е нищо особено. Младоженци, с които се запознах на Мавриций, бяха ходили преди това на Мадагаскар за sightseeing, но Мадагаскар не е за всеки (съдя по себе си).

Ако аз имам достатъчно бюджет, бих комбинирала ЮАР и Мавриций.

 

Сейшелите проучвах преди да избера Мавриций - в пъти по-скъпа дестинация, но не намерих с какво евентуално превъзхожда близките/съседни в Индийския океан Мавриций и Малдиви. На Мавриций дори има повече sightseeing от Сейшели.

 

Много хубави предложения са дадени тук за комбинации на екзотични дестинации, особено с Малдивите, но не съм сигурна дали определеният бюджет ще стигне. Малдивските "по-така" ризорти са скъпи.

 

Бих предложила да разгледате комбинация Сингапур за sightseeing, а после Тайланд или Бали за почивка (според бюджета).

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.