Прескочи до съдържание

бързи въпроси Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Мирослав Василев
преди 1 минута , ivan69 каза:

Това с еднократна виза е леко неприятно, ще го помисля още малко, но ако трябва 2 пъти да плащам Виза се обезсмислят евтините полети, ще разгледам дали за обратен полет се предлага нещо евтино до ОАЕ извън Бангладеш. Освен до Индия, до другаде може ли да се лети? Малайзия да речем, че е безвизово....

Ей тука са всички дестинации https://en.wikipedia.org/wiki/Hazrat_Shahjalal_International_Airport#Airlines_and_destinations, ние летяхме от Непал към Бангладеш и после към Индия, така че не съм сигурен за цените към другите дестинации. Виждам на пръв поглед Batik, че пътуват към Куала Лумпур, но на каква цена, не знам

Връзка към мнение
преди 3 минути , Мирослав Василев каза:

Ей тука са всички дестинации https://en.wikipedia.org/wiki/Hazrat_Shahjalal_International_Airport#Airlines_and_destinations, ние летяхме от Непал към Бангладеш и после към Индия, така че не съм сигурен за цените към другите дестинации. Виждам на пръв поглед Batik, че пътуват към Куала Лумпур, но на каква цена, не знам

Мерси, а вие по крайбрежието ли бяхте или в Дака?

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 2 минути , ivan69 каза:

Мерси, а вие по крайбрежието ли бяхте или в Дака?

Само в Дака, мислех си за вътрешни полети, но в крайна сметка решихме да останем само в Дака.

Предвиди си поне 3 часа по-рано за стигане на летището, огромни опашки, хаос и никаква организация, отделно от това, ако отсядаш в центъра на Дака, поне час и половина до летището с Убер не ти мърда.

Връзка към мнение
преди 17 минути , Мирослав Василев каза:

Само в Дака, мислех си за вътрешни полети, но в крайна сметка решихме да останем само в Дака.

Предвиди си поне 3 часа по-рано за стигане на летището, огромни опашки, хаос и никаква организация, отделно от това, ако отсядаш в центъра на Дака, поне час и половина до летището с Убер не ти мърда.

В Дака нямам работа, ще кацна по крайбрежието и ще итлетя обратно оттам ако изобщо ходя. Може седмица Бангладеш и седмица ОАЕ, няма да влизам 2 пъти със сигурност, мерси за инфото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 25.04.2024 г. в 9:03, ivan69 каза:

Аз да попитам някой със скорошни впечатления за Бангладеш? Запознах се със симпатично семейство от Бангладеш на Fulidhoo, а и за Коледа има евтини билети все още на airarabia до Чаторанг( не го бях чувал). Идеята е плаж, гледам че от Чаторанг полети има само до ОАЕ и вътрешни, едва ли може да се отскочи лесно до друга държава в ЮИ Азия

Да нямаш в предвид Чатограм (Chattogram) което е другото име на Читагонг(Chittagong).Живяла съм 3 години в Бангладеш и определено за мен не плажна дестинация.Както и по горе ти писаха мръсно,супер много хора,замърсен въздух.Читагонг е втория по големина град в Бангладеш и пристанище.Аз не съм ходила по крайбрежиеро но мъжът ми имаше доста проекти  по крайбрежието и някой малки островчета в тази част.Бангладешците не ходят по плажовете да се пекат и да плуват ,основно разхождане и седене .Няма да видиш никой по бански а ако ти се пуснеш по бански ще бъдеш атракцията.Не забравявай че Бангладеш е мюсулманска държава  .Бих ти препоръчала да преосмишлиш.Бангладеш не е много туристическа дестинация има чаени плантаций,мангларови гори където евентуално може да се види бенгалския тигър,но едно ходене по тези места трябва да бъде малко по добре организирано..От Дака се лети до Банкокг

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Nevena каза:

Да нямаш в предвид Чатограм (Chattogram) което е другото име на Читагонг(Chittagong).Живяла съм 3 години в Бангладеш и определено за мен не плажна дестинация.Както и по горе ти писаха мръсно,супер много хора,замърсен въздух.Читагонг е втория по големина град в Бангладеш и пристанище.Аз не съм ходила по крайбрежиеро но мъжът ми имаше доста проекти  по крайбрежието и някой малки островчета в тази част.Бангладешците не ходят по плажовете да се пекат и да плуват ,основно разхождане и седене .Няма да видиш никой по бански а ако ти се пуснеш по бански ще бъдеш атракцията.Не забравявай че Бангладеш е мюсулманска държава  .Бих ти препоръчала да преосмишлиш.Бангладеш не е много туристическа дестинация има чаени плантаций,мангларови гори където евентуално може да се види бенгалския тигър,но едно ходене по тези места трябва да бъде малко по добре организирано..От Дака се лети до Банкокг

Набързо се отказах от идеята, а и не срещна подкрепа нито от жената, нито от детето. Мерси за инфото!

Връзка към мнение

Едно бързо питане към аудиторията. 

Има ли причина през първата седмица след НГ да няма никакви евтини билети от Ханой до Камбоджа или просто е много рано? 

 

Връзка към мнение

Аз пак ще пробвам да си задам въпроса. Има ли място за оставяне на багаж на пристанището в Себу или в центъра? Намерих на летището и другите опции са ми през сайтове тип лъгичхиро.

Връзка към мнение
преди 6 часа, Tesh каза:

Едно бързо питане към аудиторията. 

Има ли причина през първата седмица след НГ да няма никакви евтини билети от Ханой до Камбоджа или просто е много рано? 

 

Тази отсечка по принцип е скъпа, а тогава съвсем. 

преди 2 часа, Jorro каза:

Аз пак ще пробвам да си задам въпроса. Има ли място за оставяне на багаж на пристанището в Себу или в центъра? Намерих на летището и другите опции са ми през сайтове тип лъгичхиро.

Там и себе си не бих оставил, да не говорим багаж без надзор. Единственото място в света, където ми се случи просяк да се пробва да влезе с мен в таксито.

  • Шок 4
Връзка към мнение
преди 16 минути , T.E.Lawrence каза:

Тази отсечка по принцип е скъпа, а тогава съвсем. 

Там и себе си не бих оставил, да не говорим багаж без надзор. Единственото място в света, където ми се случи просяк да се пробва да влезе с мен в таксито.

Е трябва да измисля нещо за няколко часа. Вариантите тогава са да отидем до летището и да го оставим там на luggage storage или да букна нощувка в евтин хотел където да го оставя за няколко часа.

Връзка към мнение
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Транспортът е без пари през Граб. Аз бих избрал вариантът с летището.

Така ще направим значи. А безопасно ли е да се разхождаме по тъмно в Себу и изобщо има ли какво да правим между 18 и 23ч? Аз си представях разходка по забележителности и вечеря в някой ресторант преди летището. Предполагам, че чек ин-а на Туркиш няма да отвори по-рано от 3 ч преди полета и затова мисля едва към 22:30-23:00 да отидем.

Връзка към мнение

Ами има откровено непрепоръчителни места за разходка, та внимавайте къде се разхождате. От малкото неща, които харесах е Casa Gorordo. Магелановият кръст с централната катедрала също е наблизо. 

Между другото имат топ ресторант за хапване на летището на разумни цени и страхотно обслужване. На фона на абсурдните им бургери и пици навсякъде си беше рай.  

Връзка към мнение
преди 10 минути , T.E.Lawrence каза:

Ами има откровено непрепоръчителни места за разходка, та внимавайте къде се разхождате. От малкото неща, които харесах е Casa Gorordo. Магелановият кръст с централната катедрала също е наблизо. 

Между другото имат топ ресторант за хапване на летището на разумни цени и страхотно обслужване. На фона на абсурдните им бургери и пици навсякъде си беше рай.  

Благодаря за препоръките. Ще разгледам какво има наоколо, ще разгледаме набързо и ще ходим към летището. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.