Прескочи до съдържание

бързи въпроси Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

На 7.02.2024 г. в 15:04, dafigg каза:

Лично не съм ползвал, но сайта трябва да е ок. Може да видите все пак и с автобус дали няма да е по-добра цената.

Проверете и тук   https://www.bookaway.com/

Видях, че там има и са една и съща фирма като в 12go.asia - SIMA CAR, но като ги търся като фирма и ми дава, че са постоянно затворени... много странно. 

 

Сега тръгвам да си правя застраховка за Тайланд и Камбоджа за 28 дни и както за Бали през SDI с SDI карта и отстъпка ми излиза най-добра цена. 
Според вас Левинс ии Булинс да избера? Условията и цената са почти еднавки, покриващи и ковид. Имал ли е някой опит да ги ползва, лесни ли са нещата с партниращите им компании там и дали е останал доволен?

Връзка към мнение

И друг път съм писал, ако искате да сте сигурни,че нещо правите - AXA Thailand. Всяка болница, дано не става, ще те приеме с отворени обятия. Разните бг застраховки, ама чакай да ти кажа кой е партньорът, звънни тук, иди там... Ако те боли главата и имаш температура, ок, ама за нещо спешно ще ти е само до това да се ровиш и звъниш, и я платят, я не.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 52 минути , T.E.Lawrence каза:

И друг път съм писал, ако искате да сте сигурни,че нещо правите - AXA Thailand. Всяка болница, дано не става, ще те приеме с отворени обятия. Разните бг застраховки, ама чакай да ти кажа кой е партньорът, звънни тук, иди там... Ако те боли главата и имаш температура, ок, ама за нещо спешно ще ти е само до това да се ровиш и звъниш, и я платят, я не.

А, каква застраховка препоръчваш за Сингапур, Индонезия и Малайзия? Номадите май съвсем изчезнаха или нещо не ги откривам...

Връзка към мнение

Не съм проверявал скоро за там. За съжаление, номадите спряха да застраховат българи. Пише, че е временно, и така от няколко години 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Те наще тук така си пишат условията, че да може всякакси да избегнат плащане. Ако се зачетете в условията ще ви изникнат повече въпроси от колкото отговори.

И да питаш някой служител, типично по български може да получиш 1 отговор, от друг агент друг.

Един просто пример - масово се пише за спешна медицинска помощ примерно 10000 покритие. Ама какво точно се разбира под спешно, не става много ясно.

Само един път съм си правил застраховка и то беше за Индия, нямахме ядове и не сме я ползвали. И като цяло колкото съм пътувал никога не съм имал здравни проблеми (да чукнем на дърво). Тогава моята застрахователна брокерка ми препоръча https://www.colonnade.bg/ 
Горе долу условията са като при другите, но мисля поне малко по-добре описани (поне аз като ги четох). Дали стават или не, не мога да кажа не ми се е налагало да ги търся за пари.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едно питане и от мен мен. При попълване на формата за Malaysia Digital Arrival Card получих уведомление за успешна регистрация и PIN код, но не и QR код. Така ли трябва да е или нещо пропускам? Мислех че ще получа QR код.

Връзка към мнение
преди 1 час, Stefan каза:

Едно питане и от мен мен. При попълване на формата за Malaysia Digital Arrival Card получих уведомление за успешна регистрация и PIN код, но не и QR код. Така ли трябва да е или нещо пропускам? Мислех че ще получа QR код.

Ние не попълваме, защото сме с резиденшъл пас, но мисля, че има само пин, няма qr код. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Stefan каза:

Едно питане и от мен мен. При попълване на формата за Malaysia Digital Arrival Card получих уведомление за успешна регистрация и PIN код, но не и QR код. Така ли трябва да е или нещо пропускам? Мислех че ще получа QR код.

И при нас не се получаваше QR код, а само PIN.

 

Три пъти влизахме в Малайзия и трите пъти беше така. Явно им излиза в системата, защото не ни и питаха да им показваме потвърждението. Между другото много хора изобщо не бяха разбрали за тази форма и я попълваха на място на опашката. Изглежда и това не е проблем поне засега, но се губи малко време.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

 

На 11.02.2024 г. в 7:51, Адриан ХН каза:

Това от кога е? През ноември 2023 г. два пъти влизахме в страната и нищо не съм попълвал.

01.01.2024

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Евгени Димитров
преди 40 минути , Eva eva каза:

Бих искала да попитам - ще летим от Suvarnabhumi, Банкок в 18 ч. Колко часа по-рано да сме на летището? Ще сме чекирани, само с ръчен багаж.

По стандартен регламент - 3 часа. Хубаво си преценете предвижването от

хотела до летището, че понякога трафикът е абсурден. Има и влак до летището. Щом сте чекирани и само с ръчен багаж, най-късно 16 часа, че опашките на секюрити чека и имиграционните понякога са потресаващи.  

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

На 28.01 летяхме от там,беше потресаващо!Само на имиграционните чакахме час.,полета ни беше в 21ч.Според мен 3-4часа по рано е ок.На мен ми се видя доста хаотично.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В допълнение като добавим и тълпите с китайски туристи покрай КНГ... наистина отидете възможно най-рано (поне 3 часа по-рано щом сте без багаж). Какъв полет е? Тоест дълъг ли е, с Търкиш ли е? И да не е с тях, големите самолети започват бординг един час преди излитането. Колкото и да е неприятно висенето по летищата, вие трябва да чакате самолета, защото той вас няма. 🤗 И лек полет!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Eva eva каза:

Благодаря за отговорите. Ще летим със Scoot към Сингапур.

Значи е стандартен бординг, но все пак си оставете достатъчно време за всички проверки.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ох, много неприятно. Сега се замислих кога трябева да тръгна аз ? Полета ми е от там в 8 сутринта за Пукет с Thai Airways. Май няма да се спи 😢

Връзка към мнение
преди 1 минута , elzbieta каза:

А на летището в Куала Лумпур как е? Предполагам и там е доста натоварено, а и чекин ако се прави - 3часа дали са достатчъни по рано да сме там?

За кой терминал става въпрос? По принцип за КЛ 3 часа са достатъчни.

Връзка към мнение

Не е до международни и вътрешни полети, а до това с коя авиокомпания ще летите? Полети до Виетнам има и от двата терминала.

Връзка към мнение
преди 3 минути , elzbieta каза:

Понеже имаме още две седмици и не съм си проверила всичко. Но беше полезно да го знам Благодая!

Летим с AIr Asia. Сега погледнах - от Терминал 2 сме.

KLIA 2 е терминалът на Air Asia, така че 3 часа за там са ок, а и след 2 седмици нещата ще са започнали да се успокояват покрай кнг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Адриан ХН
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.