Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

А какви са обичайните цени на екскурзиите на място - Джеймс Бонд, Пи пи и четирите острова, които mary_shery спомена? 
Примерно тази оферта за Пи пи - https://www.getyourguide.com/krabi-l2174/phi-phi-islands-day-trip-by-speedboat-from-krabi-t28512/  струва около 45 евро. На място каква ще бъде цената (приблизително)?

Връзка към коментар

Пи пи е затворен за посещение за неопределено време, няколко пъти сме го обсъждали. Цената зависи от много фактори - място за купуване, брой хора и екскурзии, умение за пазарене... Винаги е по евтино, стартовото пазарене започва с тяхно предложение под цената на брошурата винаги. (с изключение на някои специфични дейности, предлагани от чужденци, като гмуркане и риболов)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мая бей е затворен за посещение, но трипове до Пи Пи пак се предлагат. Ще ми е интересно с какво ще напълнят програмата... Затова и аз се колебая дали си струва тоя тур. Поне Laemthong beach бих искала да включат.

 

Аз имам и едно интересно местенце, което много искам да видя заради прекрасната гледка. Понякога го включват в турове до Джеймс Бонд, но не видях много агенции да го имат, поне в нета. Друг вариант е да се отиде с автобуса между Краби и Пукет и да се слезе на едно място, от където да се хване такси за около 14 км. Ето това е мястото Samet nangshe viewpoint:

samet-nangshe-viewpoint-1.jpg

 

Редактирано от mary_shery
  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Пи Пи е затворен да, от мястото където си ореждахме триповете бяха достатъчно учтиви и направо си ни казаха да не си взимаме такъв трип. Не си заслужавал. Казаха, че евентуално догодина може да бъде най рано отворен. Джеймс бонд мен лично ме разочарова доста (място тъпканица до дупка и обърнато на търговия - струваше ни 1500бати на човек). Ние бяхме отседнали на Ко Ланта (тихо и спокойно място). От там си направихме супер яките трипове до съседните южни островчета, от които останах очарована, като включваше и шнорхелинг( Ko Rok, Ko Muk, Emerald Cave-уникално изживяване, Ko Kradan, Ko Ngai). 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , emi_cen каза:

Пи Пи е затворен да, от мястото където си ореждахме триповете бяха достатъчно учтиви и направо си ни казаха да не си взимаме такъв трип. Не си заслужавал. Казаха, че евентуално догодина може да бъде най рано отворен. Джеймс бонд мен лично ме разочарова доста (място тъпканица до дупка и обърнато на търговия - струваше ни 1500бати на човек). Ние бяхме отседнали на Ко Ланта (тихо и спокойно място). От там си направихме супер яките трипове до съседните южни островчета, от които останах очарована, като включваше и шнорхелинг( Ko Rok, Ko Muk, Emerald Cave-уникално изживяване, Ko Kradan, Ko Ngai). 

 

Чак пък целият остров Пи Пи как  да е затворен. Мая Бей е затворен.

Връзка към коментар

Така е само Мая Бей е затворен, но като трип, който предлагат, не си заслужавало да се дават парите.  По-добрия вариатн е просто да си хванеш  фери до острова в такъв случай. 🙂 

Връзка към коментар
преди 2 минути , emi_cen каза:

Така е само Мая Бей е затворен, но като трип, който предлагат, не си заслужавало да се дават парите.  По-добрия вариатн е просто да си хванеш  фери до острова в такъв случай. 🙂 

Не е баш така, то само с трансферите от хотела до пристанището и ще надхвърли ферито. Както и да е. Жалко, че изброените острови са далеч от Пукет. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Kamen каза:

Някаква препоръка за трип с добър шнорхелинг около Пукет?

Нашият план е да си вземем от Пукет един трип до Джеймс Бонд и един до Симилианските острови.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , master_of_germs каза:

Нашият план е да си вземем от Пукет един трип до Джеймс Бонд и един до Симилианските острови.

Джеймс Бонд и при мен фигурираше, но по нагоре имаше много отрицателни мнения, а и там шнорхелинга изобщо не е бил опция. На Пи Пи видях че го предлагат, гледам програмата на едни руснаци имат и видеа за предлаганите турове:

http://www.phuket-cheap-tour.ru/phi-phi.php 

 

Симиланските острови много далече, а и цената около 3000 бата

Връзка към коментар
преди 41 минути , Kamen каза:

Джеймс Бонд и при мен фигурираше, но по нагоре имаше много отрицателни мнения, а и там шнорхелинга изобщо не е бил опция. На Пи Пи видях че го предлагат, гледам програмата на едни руснаци имат и видеа за предлаганите турове:

http://www.phuket-cheap-tour.ru/phi-phi.php 

 

Симиланските острови много далече, а и цената около 3000 бата

С тази фирма бях на тур до Джеймс Бонд. Хареса ми панорамата по път. На три места спирахме за плуване, гмуркане и канута. Не съм плувала и не мога да кажа как е под вода. 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

С тази фирма бях на тур до Джеймс Бонд. Хареса ми панорамата по път. На три места спирахме за плуване, гмуркане и канута. Не съм плувала и не мога да кажа как е под вода. 

 

 

Дани, а тази панорама дали включваше това място - Samet nangshe viewpoint?

https://goo.gl/images/fp4GPM

Връзка към коментар
преди 4 часа, Дани Магелани каза:

С тази фирма бях на тур до Джеймс Бонд. Хареса ми панорамата по път. На три места спирахме за плуване, гмуркане и канута. Не съм плувала и не мога да кажа как е под вода. 

 

 

Дани, как резервира с руснаците - предварително, или на място някъде? 

Видяхме, че включват погледното място Самет Нангше в един от двудневните си турове до Као Сок и Чео Лан.

И това е много по-евтино от много други варианти, които бяхме гледали за турове по това езеро... Беше ни на върха на списъка, но цените преди ни бяха отказали...

Сега май в последния момент цялостно ще преправяме програмата... 😕 

Връзка към коментар
преди 44 минути , master_of_germs каза:

Дани, как резервира с руснаците - предварително, или на място някъде? 

Видяхме, че включват погледното място Самет Нангше в един от двудневните си турове до Као Сок и Чео Лан.

И това е много по-евтино от много други варианти, които бяхме гледали за турове по това езеро... Беше ни на върха на списъка, но цените преди ни бяха отказали...

Сега май в последния момент цялостно ще преправяме програмата... 😕 

Предварително. Изпратих имейл. Дадоха ми телефонен номер с вайбър и така контактувахме. Имат изискване до 21 ч. да е резервирано и платено за следващия ден. Носят ти в хотела ваучерите. 

Доволна съм.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, master_of_germs каза:

Видяхме, че включват погледното място Самет Нангше в един от двудневните си турове до Као Сок и Чео Лан.

И това е много по-евтино от много други варианти, които бяхме гледали за турове по това езеро... Беше ни на върха на списъка, но цените преди ни бяха отказали...

Сега май в последния момент цялостно ще преправяме програмата... 😕 

Пусни линк, може и аз да прекроя програмата

Връзка към коментар

http://www.phuket-cheap-tour.ru/khaosok.php

 

Това е линка за тура до езерото, което е един от най-красивие им национални паркове. Има два тура с по 1 нощувка, първия започва с онова място по-горе дето бях дала снимка и включват нощувка в бунгало на езерото.

Връзка към коментар
Преди 1 час, mary_shery каза:

http://www.phuket-cheap-tour.ru/khaosok.php

 

Това е линка за тура до езерото, което е един от най-красивие им национални паркове. Има два тура с по 1 нощувка, първия започва с онова място по-горе дето бях дала снимка и включват нощувка в бунгало на езерото.

Ще се въздържа. Най-вероятно ще направя от руснаците Пи Пи и разходка със слоновете и търся тур с добър шнорхелинг. Някакви идеи?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Как може да се хване shared van/minibus от летище Пукет до хотел в близост до Ката бийч? Пристигането ни на летището ще бъде към 21:30-22 часа и ме притеснява дали на място ще има такава опция или предварително трябва да си резервираме?

Връзка към коментар
В момента, mary_shery каза:

Как може да се хване shared van/minibus от летище Пукет до хотел в близост до Ката бийч? Пристигането ни на летището ще бъде към 21:30-22 часа и ме притеснява дали на място ще има такава опция или предварително трябва да си резервираме?

На място. Има 2 офиса преди изхода. Плащаш 400 и ти дават бележка. Излизаш и търсиш микробусите на твоята фирма. Даваш бележката и те качват.

Носи и разпечатка на букнатия хотел на английски. По нея казват на шофьора къде да те закара.

И аз кацнах късно вечерта.

Връзка към коментар

На нас от хотела ни предлагат трансфер за 1200 бата за тримата, тъй че щом и с тези бусчета е 400 на човек, то значи не си заслужават. Аз четох в нет цени от 200 бата и затова реших да попитам.

Връзка към коментар
преди 18 минути , mary_shery каза:

На нас от хотела ни предлагат трансфер за 1200 бата за тримата, тъй че щом и с тези бусчета е 400 на човек, то значи не си заслужават. Аз четох в нет цени от 200 бата и затова реших да попитам.

Провери. Може да греша цената. 

Връзка към коментар
On 9/17/2017 at 4:21 PM, Георги said:

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :)

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Бил съм в и в Пукет и Краби , определено Краби и най-вече Ао Нанг

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.