Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

1 hour ago, Tsvetyto said:

Здравейте някой може ли да сподели информация за придвижване от Patong до Coconut Island?

С такси до Laem Hin Pier (около 20 км.) и оттам с  long-tail boat до Ko Maphrao (Coconut Island).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой ходил ли е до Maeklong Railway Market, на 60км от Бангкок - този интересният от клипчетата, където прибират навесите на сергиите, за да мине влакът и веднага след това ги разпъват отново? Гледам, че има бусчета от Morchit New Van Terminal в Бангкок за по 3 евро до там, пътуващи 1.30ч. 

Връзка към коментар

Здравейте,

Хванахме промоцията на Turkish до Бали през м.Юли. След това се възползвахме и от намаленията на Air Asia за полети в района. Организирахме Тайланд с едно преспиване в КЛ на връщане. Кацаме в 21,50 на KLIA2 на 26,07,19, събота. Планирахме влака и т.н, но може и само с Grab за двама. Проблемът е, че след 22,00 часа  трябва да обменяме пари, да търсим Сим карта, активация на Grab и до хотела ... и стана 23-24 часа. Много искахме хотел с инфинити басейн, но в тоя час очаквам всичко да е затворено. Остава Трейдърс или нещо бях видял с вана с гледка към кулите... Някакви идеи от тези, които вече са били за хотел и трансфер. На другия ден 27,07 в 17,50 излитаме за Бали. Времето в КЛ ще е кът, така че ще е за сметка на цената. Благодаря предварително.

Връзка към коментар
58 minutes ago, Tsonyo Tsonev said:

Здравейте,

Хванахме промоцията на Turkish до Бали през м.Юли. След това се възползвахме и от намаленията на Air Asia за полети в района. Организирахме Тайланд с едно преспиване в КЛ на връщане. Кацаме в 21,50 на KLIA2 на 26,07,19, събота. Планирахме влака и т.н, но може и само с Grab за двама. Проблемът е, че след 22,00 часа  трябва да обменяме пари, да търсим Сим карта, активация на Grab и до хотела ... и стана 23-24 часа. Много искахме хотел с инфинити басейн, но в тоя час очаквам всичко да е затворено. Остава Трейдърс или нещо бях видял с вана с гледка към кулите... Някакви идеи от тези, които вече са били за хотел и трансфер. На другия ден 27,07 в 17,50 излитаме за Бали. Времето в КЛ ще е кът, така че ще е за сметка на цената. Благодаря предварително.

Сим карта ще успееш да купиш на летището, даже ако искаш разгледай опции през klook . Ние бяхме резервирали апартамент Luxury Homes Platinum Suites KLCC by Vale Pine, където има и хотелска част , но по спомен инфинити басейна затваряше в 22:30 или 23ч , а сутрин отваряше в 08:00ч. Сметни добре с Граб или с влак ще ти е по-евтино и по-удобно, ако трябва да се прекачваш някъде, защото КЛ като цяло не ми се видя много удобна за ходене с багажи и прекачвания.

Връзка към коментар

Граб при всички положения е по-евтино, освен ако пътува сам човек. Граб от летището до центъра на КЛ излиза 65 рингита плюс 10 рингита за тол-таксите. билетът за влака е 55 рингита, мисля, и после трябва прекачване към района на кулите. От друга страна вечерта трафикът около самите кули е чудовищен.

Връзка към коментар

Здравейте,

предстои ми пътуване до Тайланд. По 3 дни, ще изкарам в Банкок и Патая с приятели.
След което, ще се отделя от тях, поради това, че моята почивка, ще е по-малка и искам да изкарам следващите си 6 дни, на място, което да предлага:

1. Чиста вода - обичам да плувам и да гледам къде плувам.

2. Нормален плаж с близост до него хотел, за да мога да си държа ценностите там, понеже е пълно с крадливи маймунки.

3. Дестинацията да е добра, за бързи разходки с лодки до близки острови - минимум 2 подобни екскурзии, защото обичам и гмуркането.

4. Нормален нощен живот ( може едно - две момичета за престоя ), не диви партита ( оргии ) до зори.

 

Благодаря предварително за съветите.

 

Редактирано от Gecata
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

В Ханой има доста чейндж бюра. Просто се гледа курса и ако е ок, сменяш. Помня, че в едно бюро даже се пазарихме за курса. Няма нужда да се търси определено място, където да сменяте. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Помня, че в Ханой на летището курса беше много добър. Иначе най-добра цена дават златарските магазини. Нелегално е и не всички го правят, ама става. Около Хоан Кием езерото примерно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въртят ми се идеи за (основно) гмуркаческо пътуване до Филипини, максимум 9 дни с полетите от които ще останат 7 пълни дни за Филипини.

 

Въпроси:

- Кой остров е най-подходящ? Има ли остров където има гмуркане+възможност за правене на нещо друго (походи, гледане на нещо уникално и интересно)?

- Има ли месец(и) които не стават?

- Дайв резорт или хотел + дневни турове с агенция?

 

Мерси!

Връзка към коментар
32 minutes ago, anita82 said:

Въртят ми се идеи за (основно) гмуркаческо пътуване до Филипини, максимум 9 дни с полетите от които ще останат 7 пълни дни за Филипини.

 

Въпроси:

- Кой остров е най-подходящ? Има ли остров където има гмуркане+възможност за правене на нещо друго (походи, гледане на нещо уникално и интересно)?

- Има ли месец(и) които не стават?

- Дайв резорт или хотел + дневни турове с агенция?

 

Мерси!

Аз мога да препоръчам El Nido, Palawan. Има супер места за гмуркане (Bacuit Bay, Secret Lagoon, Big Blue Lagoon etc.), а и тур агенции има безброй. Ние бяхме 4-ма и си наехме частна лодка за деня и ни заведоха до места където нямаше толкова много туристи. Може да си наемете и собствен каяк.

 Повечето хотели бяха или адски мизерни или прекалено скъпи и след няколко часа обикаляне отседнахме в Orange Pearl Beach Resort. В резорта имаше още няколко хотела, бунгала, ресторанти, бар и zipline.

 

Преди това бяхме няколко дена в Пуерта Принсеса, но природата не беше толкова хубава.

Palawan, Phillipines.jpg

Редактирано от ifcho90
  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 15.01.2019 г. в 17:02, Ивайла каза:

Препоръка за място за обмяна на пари в Ханой (освен летището) и  Ланкави и Куала Лумпур?

В КЛ навсякъде на летището беше дърво. 1 $ за 3.75. За всички банкноти един курс. В града курса беше около 3.99 - 4.07. За 50 и 100 $ по - добър. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , ivelina666 каза:

Не мога да намеря информация дали в размерите на ръчните багажи на Qatar (50x37x25) и Jetstar (56cm/36cm/23cm) влизат и колелцата?

Не съм видяла до сега никога никой да мери ръчния на Катар като размер. Дори не съм Видяла да има макет с размери. Та ако проблема са ти само колелцата... По-скоро гледай в килограмите да се вместиш. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Предният път не бях обърнала внимание на размерите на ръчния на Катар, само спазвах килограмите. Но сега ми направи впечатление, че са по-малки дори от на нискотарифните.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, Erin said:

Здравейте! 

Предстои ми пътуване до Филипините и ми изниква следният въпрос - какви са контактите там. Трябва ли да нося адаптор или са като българските? 

Носете си адаптор. Това е много полезен сайт при пътувания, свързан точно с тези въпроси:

https://www.power-plugs-sockets.com/philippines/

 

Може да си въведете страната, в която живеете и ще разберете дали ви трябва адаптор.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 18.01.2019 г. в 2:09, ifcho90 каза:

Аз мога да препоръчам El Nido, Palawan. Има супер места за гмуркане (Bacuit Bay, Secret Lagoon, Big Blue Lagoon etc.), а и тур агенции има безброй. Ние бяхме 4-ма и си наехме частна лодка за деня и ни заведоха до места където нямаше толкова много туристи. Може да си наемете и собствен каяк.

 Повечето хотели бяха или адски мизерни или прекалено скъпи и след няколко часа обикаляне отседнахме в Orange Pearl Beach Resort. В резорта имаше още няколко хотела, бунгала, ресторанти, бар и zipline.

 

Преди това бяхме няколко дена в Пуерта Принсеса, но природата не беше толкова хубава.

Palawan, Phillipines.jpg

в Ел Нидо съм буквала х-л CUNA HOTEL  с рейтинг 8.8 и цена и цена за двойна стая около 105 лв. Не знам предварително дали мога да го препоръчам, но е ново построев изглежда добре, има басейн, но няма тераси към стаите. 

Връзка към коментар

Здравейте, другата седмица заминаваме за Филипини и имам няколко въпроса с който не мога да се справя сама. 

- от тук ли да си купим възможно най-много песо или там е по-изгодно (и къде на летище в манила или на Боракай)

- придвижването от Бохол до Ослоб, за сега сме решили сме решили да е с ферибот до Аргао и от там може би с обществен транспорт до Ослоб. Това добър вариант ли е? или да се оглеждаме там за бързи лотки, които ходят на дневни екскурзии до Ослоб (но ние ще сме със багаж)? ега ми изникна въпроса дали срещу заплащане можем да си оставим багажа за няколко дни в някой хотел около летището?

-придвижването от Ослоб до летището в Себу освен градски транспорт (с който ги дават тези 130 км.за 3-3,5 часа, а може и повече поради трафика) някой ползвал ли е някакъв друг вариант, като сме група от 6-ма? Доколкото четах  Uber и Grab са само за градско придвижване?

-Понеже не съм ползвала Grab никога от тук ли да си сваля приложението или там след като си купя карта?

- на Ел Нидо наемането на частни лотки безопасни ли са и стават ли за група от 6-ма?

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , И. М. каза:

Здравейте, другата седмица заминаваме за Филипини и имам няколко въпроса с който не мога да се справя сама. 

- от тук ли да си купим възможно най-много песо или там е по-изгодно (и къде на летище в манила или на Боракай)

- придвижването от Бохол до Ослоб, за сега сме решили сме решили да е с ферибот до Аргао и от там може би с обществен транспорт до Ослоб. Това добър вариант ли е? или да се оглеждаме там за бързи лотки, които ходят на дневни екскурзии до Ослоб (но ние ще сме със багаж)? ега ми изникна въпроса дали срещу заплащане можем да си оставим багажа за няколко дни в някой хотел около летището?

-придвижването от Ослоб до летището в Себу освен градски транспорт (с който ги дават тези 130 км.за 3-3,5 часа, а може и повече поради трафика) някой ползвал ли е някакъв друг вариант, като сме група от 6-ма? Доколкото четах  Uber и Grab са само за градско придвижване?

-Понеже не съм ползвала Grab никога от тук ли да си сваля приложението или там след като си купя карта?

- на Ел Нидо наемането на частни лотки безопасни ли са и стават ли за група от 6-ма?

 

  Здравей ,

 

Никой не се включва та  да се направя на много компетентен.

За парите зависи колко сте .... пестеливи . За нас винаги е по удобно да сменяме на място . От тук долари по 100 . По правило ( не винаги )  на летищата обикновенно не е много изгоден курса така че пак обикновено там се сменя малко в началото . На Боракай има бюра с доста изгоден курс и без всякакви формалности като паспорти и лични данни . Обмяната  не е нещо от което се печели или губи много на фона на другите разходи . Освен ако не си направите харакири с теглене от банкомат . 

 

 Ако не сте платили още . Не си причинявайте Боракай в близките две години . Една голяма и мръсна строителна площадка е в момента.От преди 2 месеца едва ли се е променило нещо.

 

За китовите акули в Ослоб както можеш да прочетеш и тука  и в други форуми са си един голям туристически капан със стройна полувоенна организация за събиране на пари . Има много други места по света , където може да се плува по непринудено с тези прекрасни животни .  

 

За багажа ние имахме същия проблем и не можахме да го решим . Не намерихме място да го оставим . Ако нямаш последваща нощувка в хотелите досега поне на нас са ни отказвали. 

 

Приложенията естествено може да си ги свалиш тук и въобще  където ти е удобно , а да ги ползваш там . 

 

 За обществен транспорт особено с багаж  не бих си го причинил . От хотелите ще ви осигурят  или пък вие ше си намерите чудесен транспорт за не много пари . Ние на няколко пъти се возихме във ванове за 10-на човека сами  2-мата . 

 

Филипините е една от малкото останали  страни , където и за нас българите е евтино . 

 

 И накрая за Ел Нидо и Филипините въобще има доста писано във форума . Ако прехвърлиш някои теми и пътеписи не само че ще ви е от полза , но съм сигурен и че ще е забавно .

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.