Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Благодаря ivooo за подробния отговор  и доколкото разбирам да не го мисля за придвижванията предварително, а на място ще успеем да се справим. Мисля,  че с интерест изчетах всичко за Филипините във форума, но не бях намерила отговорите на тези въпроси. 

Връзка към коментар

Здравейте! Моля за препоръка - коя от високите сгради ще препоръчате за посещение в Банког. Bayoke, MahaNakhon /ако не се лъжа тази сграда е със стъкления под/ или някоя друга? Ще сме настанени в района на Grand palace, придвижването не е без значение. Благодаря на отзовлите се! 

Връзка към коментар

Как става чекирането с Jetstar? Мобилното им приложение за Андроид ми пише, че "не работи за вашата държава". Ако се чекирам онлай през сайта им и няма къде да разпечатам пдф-а? Ако на гише се чекирам заплаща ли се?

Връзка към коментар
преди 1 час, ivelina666 каза:

Как става чекирането с Jetstar? Мобилното им приложение за Андроид ми пише, че "не работи за вашата държава". Ако се чекирам онлай през сайта им и няма къде да разпечатам пдф-а? Ако на гише се чекирам заплаща ли се?

Не се заплаща , поне така беше на летището в Сингапур . Не мериха и ръчния багаж - 7 кг .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 28.01.2019 г. в 10:13, dotiraz каза:

Здравейте! Моля за препоръка - коя от високите сгради ще препоръчате за посещение в Банког. Bayoke, MahaNakhon /ако не се лъжа тази сграда е със стъкления под/ или някоя друга? Ще сме настанени в района на Grand palace, придвижването не е без значение. Благодаря на отзовлите се! 

Виж тази тема:

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

последен въпрос за Филипини: има ли значение Евро или долари ще носим?(имаме евро, но ако е проблем или много по неизгодно, утре да купим долари - ако остане време преди полета 😀)

Връзка към коментар
Преди 1 час, И. М. каза:

последен въпрос за Филипини: има ли значение Евро или долари ще носим?(имаме евро, но ако е проблем или много по неизгодно, утре да купим долари - ако остане време преди полета 😀)

Евро, долари и паунди са ок. Не виждам смисъл да обменяте еврото в долари, едва ли изгодата от курса долар-песо е толкова по-голяма, че да си заслужава да сменяте евро в долари. Поне моите наблюдения бяха такива. Ако някой има друг опит, нека сподели. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой пробвал ли е този бюфет в Банкок - https://www.novotelbangkoksilom.com/bangkok-silom-hotel/best-buffet-bangkok/

 

Изглежда доста добре, особено в частта "Special offer with come 2 pay 1." Ако го разбирам правилно, това значи, че ако отидат двама, ще платят като за един...

Някой с опит по бюфетите в Банкок? Аз намерих много, ама голяма част от тях са на много висока цена, а този си излиза направо евтин, ако тази оферта означава това, което си мисля. 

Връзка към коментар

Няма значение какво носите, приемат всички конвертируеми валути + валути от съседните държави (Малайзия, Тайланд, Индонезия и т.н.). Винаги на летището е най-неизгодно, но ако имате нужда, може да си смените малко пари и там. В Даунтаун има достатъчно обемни бюра.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А дали няма да е най-добре да си купя направо синг. долари от Тавекс? За да не обменям първо левове в евро, после пък евро в синг. долари. Ако курсът в Сингапур е подобен...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , ivelina666 каза:

А дали няма да е най-добре да си купя направо синг. долари от Тавекс? За да не обменям първо левове в евро, после пък евро в синг. долари. Ако курсът в Сингапур е подобен...

Влизаш в сложни бакалски сметки, виж и най-лесният вариант - теглене от АТМ в Сингапур с твоя дебитна карта. Много често таксата за теглене на кеш в чужбина е подобна на това, което ще загубиш при превалутирания в чейнджове.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте! Някой може ли да ми препоръча летищен трансфер от BKK до Hotel Royal Bangkok Chinatown или приложения, които мога да си сваля на телефона за транспорт в Тайланд?  

Връзка към коментар
преди 10 минути , loasenova каза:

Здравейте! Някой може ли да ми препоръча летищен трансфер от BKK до Hotel Royal Bangkok Chinatown или приложения, които мога да си сваля на телефона за транспорт в Тайланд?  

Защо ви е този трансфер? На летището отивате на опашката за таксита, казвате да ви откарват до хотела и те ви казват на кое такси да се качите. Плащате това, което показва брояча + една тол такса, мисля от 50 бата. За това сте уведомени предварително. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 6.02.2019 г. в 19:24, ivelina666 каза:

А дали няма да е най-добре да си купя направо синг. долари от Тавекс? За да не обменям първо левове в евро, после пък евро в синг. долари. Ако курсът в Сингапур е подобен...

Да, купи си от Тавекс, направо синг.долари с левове. Като купиш евро, пък , с еврото долари, няма да ти е по - изгодно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз само искам да вметна, че за тези валути магеланците от София е добре да проверяват и в Никар, освен в Тавекс. Оня ден си обменях обратно останалите тайландски батове (мислехме че всичко сме изхарчили на летището, но накрая открихме че сме скътали резервни пари на още едно място, та даже бяхме забравили за тях, и след почти месец си ги открихме. Та в Никар получих 106 лв, а валутният калкулатор на сайта на Тавекс ми даваше 102 лв. Ако се окаже и че и в другата посока и за други валути има такава подобна разлика от цели 4%, струва си една разходка, дори да не му е напът на човек. Или ако не разходка, то поне проверка в сайтовете им 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , master_of_germs каза:

открихме че сме скътали резервни пари

Винаги имам такива, поради което обменям само в бюрото на Гладстон и Витошка. Със запазена касова бележка връщат по курса на покупката.

Това е бюрото с най-изгодни курсове по начало. Ако им се обадиш /за по-големи суми и/или по-странна валута/, докато се занесеш до там и са ти ги приготвили 🙂 
С кола е по-трудно обаче. Аз съм с метро 🙂

Връзка към коментар
преди 6 минути , Niceday каза:

Винаги имам такива, поради което обменям само в бюрото на Гладстон и Витошка. Със запазена касова бележка връщат по курса на покупката.

Това е бюрото с най-изгодни курсове по начало. Ако им се обадиш /за по-големи суми и/или по-странна валута/, докато се занесеш до там и са ти ги приготвили 🙂 
С кола е по-трудно обаче. Аз съм с метро 🙂

И аз така. С метро и на същото бюро. Но в случая се оказа, че даже ми е по-изгодно да ми върнат левовете по курса си. Бяха сложили оня ден курс купува за батове с няколко процента над централния фиксинг, явно са им трябвали в наличност. А иначе аз нищо не хвърлям, ама ако за скътаните пари ми трябва месец да си ги открия, то за скътаните бележки от чейнджа ще ми трябват поне три месеца да ги намеря 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Някой скоро ползвал ли е трансфер от Летище Краби до Ко Пи Пи Дон? На място ли да си купя по отделно шътъла до пиера и после ферито или пакетно от някъде? В интернет намирам цени около 16$ общо в посока, но не знам до колко са актуални. В обратната посока в колко е първото фери, защото намирам 09:00ч. но полета ще е в 10:45 така че 8:30 трябва да сме на летището?

Редактирано от Jorro
Връзка към коментар

Да попитам и аз нещо. Резервирали сме си хотел до Phaya Thai, тъй като там е началната спирка на влака за летище Suvarnabhumi. Влаковете тръгват в 6 ч. сутринта, а полета ни е в 9,05 ч. Ще успеем ли за полета? Четох че влакът пътува до летището малко повече от половин час, но все пак нещата не зависят само от пътуването до летището, а и от натовареността на същото.

Редактирано от Stefan
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.