Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Какво ще стане, ако се явя на чек ин гишето на Джетстар без разпечатана борда карта? Ще летя от Пукет за Сингапур и не може с мобилен пас. Чекирах се онлайн и ми пише, че трябва да разпечатам бордната карта, но не знам дали ще има къде да го направя. 

Връзка към коментар
На 11.02.2019 г. в 22:16, Jorro каза:

Някой скоро ползвал ли е трансфер от Летище Краби до Ко Пи Пи Дон? На място ли да си купя по отделно шътъла до пиера и после ферито или пакетно от някъде? В интернет намирам цени около 16$ общо в посока, но не знам до колко са актуални. В обратната посока в колко е първото фери, защото намирам 09:00ч. но полета ще е в 10:45 така че 8:30 трябва да сме на летището?

За съжаление първото фери е в 9.00 и затова се наложи да си разпокъсаме почивката за да си хванем самолета. На Пукет, Карон при закупуване на билети за ферито, имахме и включен в цената трансфер със шернати ванове, което нас ни устройваше и беше удобно. Можеш да провериш за подобна схема и на Краби.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , Salsam каза:

Бърз въпрос - кога е най-подходящо, относно климата, да се ходи в Непал?

Април докъм началото на май. Или октомври/ноември.

Връзка към коментар
На 20.02.2019 г. в 17:45, Stefan каза:

Да попитам и аз нещо. Резервирали сме си хотел до Phaya Thai, тъй като там е началната спирка на влака за летище Suvarnabhumi. Влаковете тръгват в 6 ч. сутринта, а полета ни е в 9,05 ч. Ще успеем ли за полета? Четох че влакът пътува до летището малко повече от половин час, но все пак нещата не зависят само от пътуването до летището, а и от натовареността на същото.

Някой ще помогне ли?

Връзка към коментар

Според мен ще успеете. Летището по принцип е изключително натоварено, но сутринта е една идея по-добре от надвечер. Като чекирате, веднага влезте към секюрити проверките и имиграционните, че понякога е сериозен панаир.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте! Чудя се дали Тайланд е добра идея за Нова година? Мисля да комбинирам Банкок и няколко дни почивка. Пукет добра идея ли е? При това положение как ще е по-добре да комбинирам полетите - кацане в Пукет или в Банкок? Благодаря предварително 🙂 

Връзка към коментар

Здравейте, в момента сме в Патонг и искаме да си договорим екскурзия до Similian islands, средно ни дават цена от 2500бати на човек, с включена закуска, обяд, вечеря и шнорхелинг. Цената адекватна ли е или може дасе пробваме за по-ниска дори?

Връзка към коментар
преди 47 минути , Eva eva каза:

Здравейте! Чудя се дали Тайланд е добра идея за Нова година? Мисля да комбинирам Банкок и няколко дни почивка. Пукет добра идея ли е? При това положение как ще е по-добре да комбинирам полетите - кацане в Пукет или в Банкок? Благодаря предварително 🙂 

Зависи в кои дати са ви полетите. Ние сега посрещнахме ЧНГ в Пукет, но не в лудницата на Патонг бийч, а в много по-спокойния Карон. Красиво е посрещаш нова година по къси гащи на плажа и да гледаш как всички пускат запалени книжни фенери и те отлитат над морето. Е, имаше и фойерверки, но нищо общо с пукотевицата от пиратки по нашите квартали... И слава богу.

На Патонг пък става мега купон с диджеи и прочие, концертната сцена е на платформа в морето. Ако такова посрещане повече ви допада, мястото е много добро.

След това бяхме в Банкок за два дни, бих казал, че повече на мене биха ми дошли повече. Но да кажем, направете ги три, като единия го отделите за храмовете в Аютая.

преди 1 минута , tsvet каза:

Здравейте, в момента сме в Патонг и искаме да си договорим екскурзия до Similian islands, средно ни дават цена от 2500бати на човек, с включена закуска, обяд, вечеря и шнорхелинг. Цената адекватна ли е или може дасе пробваме за по-ниска дори?

Ние свалихме до 2200 бата. Нямаше вечеря, но преди да се качим на лодката и след като се върнахме на кея имаше възможност за сутрешна и следобедна закуска с кафе, чай, безалкохолно, сладки и разни други неща за хапване, включително някакви сладоледчета.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@master_of_germs Благодаря за мнението!

 

Някой може ли да ми обясни как се стига до Phi Phi View Point 1, 2 и 3? Кой от трите си заслужава най-много да се видим и колко време отнема "катеренето" до там? Нещо не ни разбират местните за какво им говорим или само ни посочват да тръгнем на дясно по някакъв хълм и не видяхме да има табели в градчето? Помощ? Утре ни е последния ден на острова, та няма да имаме друга възможност. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, tsvet каза:

 

Някой може ли да ми обясни как се стига до Phi Phi View Point 1, 2 и 3? 

И трите водят до едно място горе. Качихме се по номер 3 (между пристанището и Long Beach, има табели), като пътя е по-дълъг и минава през някакъв беден квартал и гора с маймуни и слязохме по една от другите пътеки, която беше само по стълби. Не се отказвайте, много е красиво и си носете вода. Има вход от 30 бата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, бърз въпрос за Палаван:

 

Може ли някой да сподели впечатления от времето през декември? Четох, че тогава започва сухият сезон, но понякога се наблюдават по-интензивни валежи. Уточнявам допълнително, че се интересувам главно от туристическите зони в северната част на острова.  Ще ми се да преценя дали текущата промоция до Манила на Qatar би си заслужавала едно по-бюджетно пътуване през първата половина на декември. Благодаря!

Редактирано от super_sunshine
Връзка към коментар
Преди 1 час, super_sunshine каза:

Здравейте, бърз въпрос за Палаван:

 

Може ли някой да сподели впечатления от времето през декември? Четох, че тогава започва сухият сезон, но понякога се наблюдават по-интензивни валежи. Уточнявам допълнително, че се интересувам главно от туристическите зони в северната част на острова.  Ще ми се да преценя дали текущата промоция до Манила на Qatar би си заслужавала едно по-бюджетно пътуване през първата половина на декември. Благодаря!

Като цяло би трябвало да е ок, но закъснели циклони не са невъзможни. Ако имаш възможност, по-добре вземи за февруари, още важи промото за тогава. Не че преди две години нямаше ураган със затворени ферита за два дни и спрени екскурзии с лодки и тогава, но верятността е по-малка. При всички положения, предвид колко е далече и колко полети се сменят, си остави поне два дни резерва за непредвидено време, да не се окаже, че целият този път е бил напразно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Взехме си билети до КЛ през февруари с връщане от Филипините. Въпросът ми е колко време преди полета обратно е добре да сме в Манила за да няма неприятни изненади с отменени полети/фериботи. Полетът е в 23ч., предният ден около обед да се появим в Манила достатъчно ли е? Предполагам , че ще идваме от Палаван някъде или Cebu.

Редактирано от Ивайла
Връзка към коментар

Е. чак отменени полети през февруари заради време не вярвам . 🙂 Трябва да е голям малшанс. По-скроро преценете времето в самата Манила до летището, че задръстанията там може да са сериозни. Особено ако е петък вечер, аз бих тръгнал поне четири часа преди полета. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 2/27/2019 at 12:04 PM, Stefan said:

Някой ще помогне ли?

@Stefan аз съм в същата ситуация и все още се чудя дали да взема такси по-рано или да разчитам на метрото. При вас как се получи? Какво бихте ми препоръчали? 

Връзка към коментар
преди 9 часа, KaT каза:

@Stefan аз съм в същата ситуация и все още се чудя дали да взема такси по-рано или да разчитам на метрото. При вас как се получи? Какво бихте ми препоръчали? 

Заминаваме идната седмица. Все още го мисля.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 20.03.2019 г. в 13:31, Ивайла каза:

Взехме си билети до КЛ през февруари с връщане от Филипините. Въпросът ми е колко време преди полета обратно е добре да сме в Манила за да няма неприятни изненади с отменени полети/фериботи. Полетът е в 23ч., предният ден около обед да се появим в Манила достатъчно ли е? Предполагам , че ще идваме от Палаван някъде или Cebu.

Ние бяхме предвидили да сме в Манила от предната вечер преди полета за Доха, но Cebu pacific ни отмениха полета без причина и ни смениха за следващия ден сутринта рано (става въпрос за декември) . Пристигнахме към 10 сутринта в Манила и имахме време до вечерния полет, но си е риск дали в деня ще излети навреме и изобщо, и ако трябваше да избирам сега най-вероятно пак щях да си оставя буферна вечер в Манила. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой беше писал , че курсът на летището в Манила е бил много ок. Ако влизането ми във Филипините е през летището в  Себу, къде да обменя пари - на летището или някъде в града?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 22.03.2019 г. в 8:42, KaT каза:

Ще чакам тогава да споделите, аз летя чак в средата на април

Нещата се получиха безпроблемно за полета в 9,05 ч. Дори ни остана време за кафе и сандвичи. Това с пристигане на летището в 6,15 ч., след като взехме втория влак от Phayathai, който беше в 5,45 ч. Първият влак от Phayathai е в 5,30 ч. и след това са на 15 минути. Имайте предвид, че летището е голямо и се образуват големи опашки, особено на граничния контрол. Според мен, ако пристигнете там след 7 ч. е рисковано. Гейтовете отварят в 8,05 ч. Приятно и безпроблемно изкарване.

Редактирано от Stefan
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Попаднах на това в сайта на Cebu Pacific:
image.png.1e42e1f7c989eff71c4bf9b45b26e4b3.png

 

В такъв случай, когато те са отговорни за закъснението на полетите и имаш свързващ полет с тях, даже на друг билет, те ще е погрижат да те закарат до крайната дестинация и със следващ полет, така ли е? Някой изпробвал ли го е? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.