Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 51 минути , T.E.Lawrence каза:

Да, трябва да минете имиграционните, преди да стигнете до вътрешните линии. Днес навалицата беше доста по-сериозна от на voa.

Благодаря ти. А да кажеш какъв е курса на долара /банкноти по 100/ и евро /банкноти по 50/

Връзка към коментар
преди 9 минути , Адриан ХН каза:

Благодаря ти. А да кажеш какъв е курса на долара /банкноти по 100/ и евро /банкноти по 50/

Мнението е преместено в тази тема, тъй като не е свързано с визи. Обменните курсове можете да видите тук.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Силвия Коцева

Моля за съвет! Как да стигна от Siem Reap  до Luang Prabang най-икономично? 10-ти или 11-ти юни. Дава ми, че с Vietnam Airlines е най-евтино - 154 $. Но, всъщност ми е скъпо. Някой по суша минавал ли го е? Възможно ли е, изобщо?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Силвия Коцева каза:

Моля за съвет! Как да стигна от Siem Reap  до Luang Prabang най-икономично? 10-ти или 11-ти юни. Дава ми, че с Vietnam Airlines е най-евтино - 154 $. Но, всъщност ми е скъпо. Някой по суша минавал ли го е? Възможно ли е, изобщо?

$150 е много добра цена за полет за тази неексплоатирана връзка. Луанг Прабанг е на другия край на държавата. Според мен ще е безкрайно пътуване с дни ( над два със сигурност, може и три) със смяна на няколко  автобуса. Автобусите за далечно придвижване и те са едни мега неудобни, полулегнал стоиш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 23.06.2019 г. в 21:13, Juliaaa каза:

Дайте идеи и препоръки къде да резервираме хотел на Пукет за 5 нощувки. Ще бъдем с 6 годишната ни дъщеря.

Novotel Phuket Resort 4 *

Намира се в началото на Патонг, на брега през улица, с безплатен шатъл до мола на всеки час или половин час до 19 ч. Хем сте близо до нощния живот на Патонг, хем не сте в лудницата. Много тихо и спокойно място. Територията е един истински тропически рай. От хотела се разкрива невероятна гледка към залива и града. Стаите са добри. Закуската също. Има тематични вечери. Три басейна. Хигиената е на отлично ниво. Дете до 16 г., настанено с двама възрастни, е безплатно. Цените са много добри. За 5 нощувки със закуски платихме по-малко от 1100 лв. ( 2 възр. и 1 дете). Бяхме там в края на март и началото на април и съм много доволен. Може да погледнете и другите Новотел хотели - има още един в Патонг (Novotel Phuket vintage park), но не е на брега, както и такива в Камала и Сурин. Разглеждал съм ги и ми допаднаха. Разбира се, на Пукет има голямо разнообразие от места за настаняване, в т.ч. бюджетни и много луксозни, като предложеният от мен Novotel Phuket Resort е едно отлично попадение за невисока цена. Приятно изкарване.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 6 минути , T.E.Lawrence каза:

Честно казано, аз не бих завел малко дете на Патонг. Всяка друга част на Пукет е по-добре. 

Не  посмях да го кажа. Подкрепям горното с две ръце.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз мога да ви препоръчам хотела, в който ние бяхме  Royal Phawadee Village https://www.booking.com/hotel/th/royal-phawadee-village.bg.html Намира се в Патонг, обаче е един прекрасен оазис със зеленина, къщички в автентичен тай стил, чист басейн, тишина и птичи песни. Изобщо не можеш да кажеш, че се намираш в Патонг. А същевременно локацията е топ - на 150м от плажа, на 15мин пеша от Бангла роуд, пред комплекса има фууд кортове на открито с много вкусна храна, сладоледи, коктейли... Закуската беше хубава, обслужването също добро. Преди е бил със занижено ниво, но след като го взима новата управа нещата си идват на мястото. Наоколо има безброй туристически агенции за дневни трипчета до островите.  Ние останахме много доволни. Бяхме си букнали след това и 1 хотел на Карон заради плажа и после съжалихме, че не си останахме за всички нощувки в Royal Phawadee. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В Патонг е шумно и пренаселено на и около Бангла роуд. Но не в целия град е така. Могат да се намерят и много спокойни места за настаняване. И когато на човек му се приискат забавления или места за хранене може бързо да се озове там. Незнайно защо във форумите циркулират митове, че Патонг е само лудница. В крайна сметка всеки сам избира според вкусовете и потребностите си.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абсолютно е така. Честно казано на Карон ми беше много скучно, въпреки че обичам спокойните места. Просто вечер обикаляхме едни и същи улици и нищо не се случваше интересно. Докато на Патонг си беше забавно и като ни станеше шумно си се прибирахме в хотела, където цареше тишина и нощна красота. Освен това на Патонг и масажите, и екскурзиите, и храната бяха по-евтини.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, не съм сигурен дали е тук мястото, но да питам. Имахме преди 3 дни премеждие на летището в Сингапур. Не искаха да ни издадат бордните карти за Денпасар (Бали) преди да видят билети за излизане от Индонезия. Купихме набързо онлайн билети Денпасар - Манила и всичко мина добре. Сега сме в Убуд. Питането ми е: ще ни поиска ли някой и билети за излизане от Филипините, преди да ни пусне на самолета за Манила?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Hristo Toshkov каза:

Здравейте, не съм сигурен дали е тук мястото, но да питам. Имахме преди 3 дни премеждие на летището в Сингапур. Не искаха да ни издадат бордните карти за Денпасар (Бали) преди да видят билети за излизане от Индонезия. Купихме набързо онлайн билети Денпасар - Манила и всичко мина добре. Сега сме в Убуд. Питането ми е: ще ни поиска ли някой и билети за излизане от Филипините, преди да ни пусне на самолета за Манила?

Има такава вероятност. С коя авиокомпания ще летите?

Връзка към коментар
преди 31 минути , Hristo Toshkov каза:

Здравейте, не съм сигурен дали е тук мястото, но да питам. Имахме преди 3 дни премеждие на летището в Сингапур. Не искаха да ни издадат бордните карти за Денпасар (Бали) преди да видят билети за излизане от Индонезия. Купихме набързо онлайн билети Денпасар - Манила и всичко мина добре. Сега сме в Убуд. Питането ми е: ще ни поиска ли някой и билети за излизане от Филипините, преди да ни пусне на самолета за Манила?

В изискванията за влизане във Филипините фигурира

Цитат

- Visitors traveling as tourists or on business must hold
  return/onward tickets.

така че спокойно може да ви поискат билети за излизане (ако са небрежни може и да не ви поискат).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересувам се от полетите на JetStar Pacific и по-конкретно Сайгон - Да Лат. Забелязах обаче, че полети са заложени само до края на октомври (сходна е ситуацията и с други вътрешни полети във Виетнам) - имате ли представа дали е практика на компанията да залага по-късно полетите след този период или може би ги спира окончателно? 

Връзка към коментар

Да, интересувах се от няколко техни полета през декември за отсечки, които се обслужват по няколко пъти на ден до края на октомври, но след 26.10 е пълна мъгла и няма никакви заложени полети.

 

Часовете им са по-удобни в моя случай спрямо Vietjet, но вероятно ще изчакам още някоя друга седмица и ще купувам тези на Vietjet ако Jetstar не си обновят разписанието.

 

 

 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Някой забелязал ли е ОГРОМНОТО увеличение на билетите на vietjet наскоро? 

 

Купих няколко отсечки и ми предстоят още няколко за закупуване - цените на вътрешните полети във Виетнам скочиха от 20-30 USD на посока за кратки полети (до час и половина), до над 150 USD за популярна отсечка като Сайгон - Ханой за началото на декември, когато има по поне 10 полета на ден? 

 

Това нормално ли е за тази компания? 

 

Цените и за ноември и дори февруари за много по-високи от това, което наблюдавах...

 

EDIT: Забелязах, че са добавили честоти по някои линии (Сайгон - Фу Куок) - дали пък не напасват цените сега..? Целият декември е мин 80 долара на посока...

Връзка към коментар

Според мен причините са две различни. Декември е висок сезон, нормално е да е натоварено и цените да са нагоре. За след нова година обикновено така правят на първо време с полетите далече във времето и като наближи падат цените.

 

Ама защо ти е виетджет за вътрешни полети да ти сменят часовете по десет пъти и да ти канселират полетите. За вътрешни полети vietnam  airlines са много по-добре. 

Връзка към коментар
преди 4 минути , T.E.Lawrence каза:

Според мен причините са две различни. Декември е висок сезон, нормално е да е натоварено и цените да са нагоре. За след нова година обикновено така правят на първо време с полетите далече във времето и като наближи падат цените.

 

Ама защо ти е виетджет за вътрешни полети да ти сменят часовете по десет пъти и да ти канселират полетите. За вътрешни полети vietnam  airlines са много по-добре. 

Да, Vietnam Airlines със сигурност са по-добре, но доскоро разликата между тях и VietJet беше по 60-70 долара на посока (в полза на лоукостърите). Ако се задържат новите им цени обаче, май ще трябва да прибегна до Виетнамските авиолинии...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.