Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Разликата е такава ако пътуваш хипарската без багаж и екстри. Освен това проигра ли купуване до края? На официалния превозвач цената е каквато я виждаш в началото, на виетджет нараства драстично.

Връзка към коментар
преди 1 минута , T.E.Lawrence каза:

Разликата е такава ако пътуваш хипарската без багаж и екстри. Освен това проигра ли купуване до края? На официалния превозвач цената е каквато я виждаш в началото, на виетджет нараства драстично.

Да, наясно съм с неприятните трикове на vietjet и симулирах купуване... Все пак Фу Куок излизаше около 20 долара в посока при най-ниската тарифа. Дано пак се върнат тези цени макар че вече се съмнявам след твоето мнение. 

Връзка към коментар

След няколко месечно следене на Da Nang - Ho Chi Min,  най - ниската цена се оказа точно на Vietnam Airlines.Горе долу месец преди датата пуснаха много добро промо. А и те често пускат промо, не ги отписвайте...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И от мен един бърз въпрос. Каква е добрата цена на самолетни билети до Бали от Варна, респ. от София? Възнамеряваме да почиваме там догодина по време на пролетната ваканция, т.е. в края на март и началото на април. Срещнах Варна-Истанбул-Бали-Истанбул-Варна за 616 евро. Как ви се струва тази цена? Да вземам или да дебна за още по-ниска? И кога може да се очакват промоции на Търкиш еърлайнс? Питам за тях, защото летят от Варна, но не изключвам и възможността за полет с други авиокомпании от София (напр. любимите катарци).

Връзка към коментар
преди 14 минути , Stefan каза:

И от мен един бърз въпрос. Каква е добрата цена на самолетни билети до Бали от Варна, респ. от София? Възнамеряваме да почиваме там догодина по време на пролетната ваканция, т.е. в началото на април. Срещнах Варна-Истанбул-Бали-Истанбул-Варна за 616 евро. Как ви се струва тази цена? Да вземам или да дебна за още по-ниска? И кога може да се очакват промоции на Търкиш еърлайнс? Питам за тях, защото летят от Варна, но не изключвам и възможността за полет с други авиокомпании от София (напр. любимите катарци).

 Това от днес е добро, но е само до март.  Може би ако си поиграеш  малко. 

Тук

 

Връзка към коментар

Всъщност цената от 616 евро е с отиване на 28.03.2020 г. и връщане на 08.04.2020 г. Имаше и 564 евро с отиване на 26.06.2920 г. и връщане на 06.04.2020 г. Тези дати са с най-удобни и кратки полети. Как ви се струва цена около 600 евро с полет от Варна?

Връзка към коментар
преди 44 минути , Stefan каза:

Още някой с информация по въпроса за цените на самолетните билети до Бали?

Преди около месец катарците пуснаха Бали на 400 евро от София. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, кой сайт/приложение ползвате за купуване на вътрешни полети (става въпрос за Виетнам) или си ги взимате от официалните сайтове? Благодаря

Връзка към коментар
преди 4 часа, PizzaVegetariana каза:

Здравейте, кой сайт/приложение ползвате за купуване на вътрешни полети (става въпрос за Виетнам) или си ги взимате от официалните сайтове? Благодаря

От официалните сайтове. Аз поне не съм попадал на намаления по другите, а напротив - много от вътрешните тарифи на Vietnam Airlines не излизаха в стандартните търсачки. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте,

прибързано купих билети така, че по време на китайската Нова година - 25.01.2020 трябва да бъда във Бали. И сега търся самолетни билети Сингапур - Денпасар, но цените, разбираемо, не са особено приятни 🤔 Въпросите ми са два:

Има ли вероятност цените да паднат или да не губя време и да купувам билети сега?

Предполагам се очаква да е лудница по това време, но има ли и положителна страна посрещането на китайската Нова година в Азия?

 

 

Връзка към коментар

Като цяло цените за китайската нова година са винаги високи. По-скоро няма да намалят, а ще се увеличават. Освен това отсечката Сингапур - Бали е традиционно по-скъпа от например Куала Лумпур - Бали. С коя авиокомпания и за каква цената говорите? Евентуално да проверите за цена от Куала Лумпур, като дотам от Сингапур най-евтино може да стигнете с автобус.

Аз като цяло положителна страна от китайската нова година не видях за няколкото години живот в Малайзия. Украсяват моловете, правят някакви намаления, ако ви интересува шопингът. Навсякъде танцуват характерния танц с драконите и има тълпи с китайци. Първата китайска нг в този район я изкарах в Пукет и не искам да се сещам за това. Ако искате донякъде спокойствие, търсете настаняване или в хотел, който не се предлага на китайския пазар, или в самостоятелни вили или къщи на Бали. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , alexnpopova каза:

Здравейте и аз имам няколко въпросчета относно Виетнам. След дълго лутане коя от азиатските държави да посетя, за да се запозная с тази част на света, реших, че в крайна сметка искам да изпълня голямта си мечта да посетя храмовете на Камбоджа, а покрай тях да разгледам и Виетнам. Обмисляме от около 16.04,2020 до 03,05,2020 за да използваме няколко почивни дни покрай Великден. Четох че в Камбоджа си е жега тогава, но заради работата ми няма как преди средата на април да се измъкна. Проблемът за жалост е че имаме бюджет. Искаме за 2ма човека да се вместим в 5 хил.лв. /в този бюджет включвам и самолетните билети от софия/ Ще си пуснем бонус още от около 500лв да имаме за всеки случай. За сега обмислям да търся билети от София до Да нанг и после от Ханой - София. Според вас как е най-удачно да го направя и кое със сигурност да видя във Виетнам, защото ми е ясно че с този бюджет няма как да обиколим всички места, заради разходите за самолетни вътрешни полети.

Според мен този бюджет за двама си е достатъчен ( с включени самолетните билети ) за посочения период. Вътрешните полети не ги мислете - има много добри цени и едва ли ще натоварят осезаемо бюджета. Жегата в Камбоджа не би следвало да Ви притеснява - има си я постоянно, по - скоро евентуалните дъждове тогава.  
Връзка към коментар
преди 3 часа, DaBo каза:

Като цяло цените за китайската нова година са винаги високи. По-скоро няма да намалят, а ще се увеличават. Освен това отсечката Сингапур - Бали е традиционно по-скъпа от например Куала Лумпур - Бали. С коя авиокомпания и за каква цената говорите?

Спряла съм се на сингапурските авиолинии. Цената е около 320лв на човек двупосочно и мисля довечера да купувам 👌. AiaAzia дават доста по висока цена. 

От 21 до 27.01 ще сме в самостоятелна вила в Убед, така че се надявам да усетя атмосферата, но и да имам избор да избягам от "тълпите китайци" 😀 Благодаря за включването 🌹

А имате ли идея дали в тези дни ще можем да си намерим водач/шофьор? Работят ли по празници или ще трябва си стоим в Убуд 🤔

Връзка към коментар

Аз съм летяла и за 50 евро от КЛ двупосочно, но в съвсем друг период. Сингапурските авиолинии са супер и тази цена, въпкери че не е ниска, е много добра за тях. 👍

Първия път на Бали бяхме точно в самостоятелна вила в Убуд, много добре сте го решили. Лично аз имам слабост към Убуд, усещането там няма нищо общо с останалата част на Бали и в частност с тази покрай океана. 

Китайската нг не е почивен ден на Бали, доколкото знам, така че не би било проблем да си намерите водач. Балийците празнуват други празници.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, DaBo каза:

@mariya*, директни полети имат още Silk air (те са на Сингапурските авиолинии), Scoot, Jetstar и Garuda. Не знам дали сте проверили техните цени?

Осигурих си спокойствие като купих от Singapore Airlines, като връщането се изпълнява от Silk air. Цената е 320лв двупосочно. Търсих из всички авиокомпании, но цените за тези дати са осезаемо по високи на всички. Имаше вариант да спестя по 20лв на човек, но предпочетох Сингапурските авиолинии. И без това оплесках нещата с тази китайска Нова година, сега замазвам положението 🤣 Благодаря за съдействието 🍀 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Сега и аз търся вътрешни полети от Ханой до Да нанг и Да нанг Хо ши Мин, както и някакво съчетание със Сием Реап но като гледам какви цени са по 250 лв полета в посока се чудя вече как да ги комбинирам нещата. Не вярвах, че са толкова скъпи билетоте 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , alexnpopova каза:

Сега и аз търся вътрешни полети от Ханой до Да нанг и Да нанг Хо ши Мин, както и някакво съчетание със Сием Реап но като гледам какви цени са по 250 лв полета в посока се чудя вече как да ги комбинирам нещата. Не вярвах, че са толкова скъпи билетоте 

Мене точно това ме отказа, че търсех Камбоджа и Виетнам за същия период... И смених кардинално посоката къмто Бали и Сингапур...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , master_of_germs каза:

Мене точно това ме отказа, че търсех Камбоджа и Виетнам за същия период... И смених кардинално посоката къмто Бали и Сингапур...

Ами аз от Бали и Сингапур тръгнах да търся и реших виетнам и Камбоджа, но въобще не погледнах полетите. Най много да търсим нощни влакове и автобуси да компенсират. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте- купувам билети от Виетджет, но има голяма разлика в цените на економи и скайбос 😄 17 долара срещу 74 преди такси, а не виждам чак такава разлика в нещата, които предлагат. Някой летял ли е икономично и има ли проблем. 

 

image.png.16417c42d0b87874923dc3c7afee7c53.png

Връзка към коментар
преди 15 минути , PizzaVegetariana каза:

Здравейте- купувам билети от Виетджет, но има голяма разлика в цените на економи и скайбос 😄 17 долара срещу 74 преди такси, а не виждам чак такава разлика в нещата, които предлагат. Някой летял ли е икономично и има ли проблем. 

 

image.png.16417c42d0b87874923dc3c7afee7c53.png

В икономичната цената вероятно е от промоция, а после и тя ще се покачи.. Летяли сме и си е нормално.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Това са препоръчителните ваксини за ЮИ Азия. 

Хепатит А и B, тетанус и дифтерия, коремен тиф, 
полиомиелит, менингококова инфекция, бяс. 

Бихте ли споделил вашето мнение относно до колко би било полезно една пълна ваксина. 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.