Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

10 hours ago, andongatev said:

Мисля да посетя 1-altitude rooftop bar в Сингапур на 28 или 29.12. На място може ли да се купят билети, че пише, че при лошо време не се възстановяват закупени преди това билети (има и онлайн) ?

Да, може и на място, но отидете по-рано, защото стават големи опашки и се чака доста. Купували сме билети онлайн буквално два часа преди да отворят.

Връзка към коментар

Здравейте, 

Ще пътуваме до Тайланд края на Януари и се чудя къде да отидем на травеститско шоу (ще сме в Банкок, Краби и Пукет)

Също така искам да посетя ферма за слонове (яздене), няма да е лошо да има и тигри :). Тук също приемам идеи. Гледам няколко около Банкок. Къде и какво ще предложите. Знам, че е друго когато някой го е видял лично.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 6 часа, atrencheva каза:

Здравейте някой да е ползвал Банкок пас, за обектите в Банкок.

Според мен, вземи си организирани турове за града и наоколо. Не са скъпи. Понякога са с храна и подбират мястото. Вземат те с ван от хотела и те връщат там. Това не можеш да го получиш на добра цена в повечето държави.

Трансферите са в цената.

Същото е и за вечерните представления на травестит шоу и Сиам Нирамит.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Какви карти за мобилен интернет ползвахте на Бали и Ява? Трябва ми карта с добро покритие и на двата острова. Ще съм благодарна за препоръки за оператор или конкретна оферта. 😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , mary_shery каза:

Какви карти за мобилен интернет ползвахте на Бали и Ява? Трябва ми карта с добро покритие и на двата острова. Ще съм благодарна за препоръки за оператор или конкретна оферта. 😀

  За Бали всичко върши работа , а иначе за цяла Индонезия Телкомсел  . Имай предвид , че картите нямат фиксирани цени и може да ги намериш на различните места с чувствителна разлика .  Не е задължително но на летищата обикновенно са по скъпи .

Не че с тия цени там има голямо значение де. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 16.12.2019 г. в 8:28, DaBo каза:

Да, може и на място, но отидете по-рано, защото стават големи опашки и се чака доста. Купували сме билети онлайн буквално два часа преди да отворят.

Мерси 🙂 Отидохме в 17:30 , още не беше отворила касата. В 18:10 се върнахме и нямаше хора, това на 27.12. Мястото е с адската гледка иначе, задължително е за посещение.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
10 hours ago, andongatev said:

Мерси 🙂 Отидохме в 17:30 , още не беше отворила касата. В 18:10 се върнахме и нямаше хора, това на 27.12. Мястото е с адската гледка иначе, задължително е за посещение.

Хората се събират след 21 часа. Много добре сте направили, като сте отишли по-рано! За мен този бар е много по-готин от този на хотел Марина Сандс. 👍

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 3 минути , Vyara каза:

През юли подходящо ли е да се ходи в Тайланд? 

Не е сезона, но тогава имаме възможност. Води се дъждовен сезон, но сме били по това време и на Малдиви, валя веднъж се 7 дни и то за 2 часа. Та се надявам от 10 дни да имаме поне 8-9 слънчеви.

ако някой е бил по това време да сподели:)

като съм се спряла на Кхао Лак, заради това, че сме с дете

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , dtsekova каза:

Не е сезона, но тогава имаме възможност. Води се дъждовен сезон, но сме били по това време и на Малдиви, валя веднъж се 7 дни и то за 2 часа. Та се надявам от 10 дни да имаме поне 8-9 слънчеви.

ако някой е бил по това време да сподели:)

като съм се спряла на Кхао Лак, заради това, че сме с дете

Аз съм била август 🙂 Не по желание, командировка. Така е - вали за няколко часа, много изобилно, после спира. И пак е жега... И пак така.

 

Проблемът за мен беше огромната влага. Беше ми тогава едно от първите далечни пътувания и се чувствах безкрайно странно - нямаше го онова ярко слънце, сякаш беше зад пелена, но времето беше тежко. 

 

Но - когато няма риба, и рак ще ядем :laugh:

Връзка към коментар
преди 1 минута , dtsekova каза:

Rainy, но си става за плаж, нали? 
 

Категорично става! 🙂 Аз бях на един местен остров  за един ден като почивка - голям купон, никой не се печеше, чадърите покриваха цялата плажна ивица... Просто имайте предвид, че времето е различно от това, което сме виждали изобщо. Пазете детенце от ултавиолетовите лъчи, защото облаците лъжат. Приятно избиране на почивка! 

Връзка към коментар

Здравейте,

можете ли да ме ориентирате от къде е по-добре да се купят Донги - от България или на място (и ще трябват ли или може и само с долари да се разплаща там)?  

Връзка към коментар

За Сингапур мога да кажа - не, не ми направиха проблем, имах няколко хапчета и пръскало за гърло в ръчния багаж. Единствено в Autan-a се загледаха вече след пристигането ми в Сингапур - след митническата проверка в Сингапур, има допълнителна проверка на багажа и взеха Аутан-а и четоха, ама ми го дадоха.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@mary_shery, ние носим лекарства - антибиотик, аспирини, нурофени и подобни, до сега не се е случвало някой да им обърне внимание. То в техните аптеки лекарствата са си със същите имена, та не би имало проблем. Не съм разбрала някой да се заяжда за лекарства. За цигари - да. За алкохол - да. На влизане в Сингапур от круиза минаваха всички багажи - големи и малки на скенер и да си кажа честно, горко им се писа на хората, купили си евтин алкохол от Лангкави. За лекарствата въобще не им дреме.е,за собствена сигурност е хубаво ветоятно да нямат някакви дрогоподобни съставки, ама ти си фармацевт и знаеш най-добре. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

аз практически никъде не съм имал проблеми с лекарства, а носим много, включително инжекции

единственото, което е за притеснение е евентуални наркотични съставки, ако се влиза в Малайзия и Сингапур

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Единственото място по света, където се загледаха в лекарствата ми , беше на Хийтроу. Носех мазило от Бали и те решиха да му проверят съставките с някакъв полеви тест.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.