Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Аз си нося рецепта с имената, написани на латиница, за да се вижда, че става въпрос за медикаменти, предписани от лекар. Разбира се, това се отнася само за медикаментите, които принципно у нас се продават срещу рецепта, не и за такива от сорта на панадол, имодиум и т.н. Друг е въпроса, че продажбата на лекарства с и без рецепта се различава по света. 

Връзка към коментар
преди 5 часа, Stefan каза:

Аз си нося рецепта с имената, написани на латиница, за да се вижда, че става въпрос за медикаменти, предписани от лекар. Разбира се, това се отнася само за медикаментите, които принципно у нас се продават срещу рецепта, не и за такива от сорта на панадол, имодиум и т.н. Друг е въпроса, че продажбата на лекарства с и без рецепта се различава по света. 

А аз нося само листовките от кутийките.

Връзка към коментар

Здравейте, от месец съм в Тайланд и  имам виза за еднократно влизане до 29-ти февруари, която получих в почетното консулство в София. Въпросът ми е мога ли да напусна страната и да се върна не по-рано от от 15 дни преди 29-ти и да получа безплатната 15 дневна виза или това, че имам друга ще е проблем? 

Връзка към коментар
преди 11 часа, mary_shery каза:

Благодаря! Значи махам кутийките им, оставям само блистерите и така куфарът ми остава наполовина празен. 😀

Аз обикновено блистерите с по-безобидните хапове от типа на ацетилсалицилова киселина ги тъпча в кутийките на по-сериозните и така куфарът ми остава наполовина празен :smile: Нося си и рецепта за всеки случай. Досега никога не съм имал главоболия с медикаментите.

 

преди 10 минути , draxter каза:

Здравейте, от месец съм в Тайланд и  имам виза за еднократно влизане до 29-ти февруари, която получих в почетното консулство в София. Въпросът ми е мога ли да напусна страната и да се върна не по-рано от от 15 дни преди 29-ти и да получа безплатната 15 дневна виза или това, че имам друга ще е проблем? 

Не би трябвало да имаш проблеми. Валидността на сегашната ти виза изтича с напускане на страната. Евентуалната следваща виза няма нищо общо с тази.

Връзка към коментар
2 minutes ago, Goal & Boss said:

Не би трябвало да имаш проблеми. Валидността на сегашната ти виза изтича с напускане на страната. Евентуалната следваща виза няма нищо общо с тази.

Благодаря за отговора, и аз така разсъждавам,  би трябвало да покривам всички изисквания за да получа безплатната виза, имам и полет на 29-ти февруари обратно към България, но се чудех дали няма да се заядат нещо като видят старата виза. Четох че понякога може да те накарат да докажеш, че имаш достатъчно пари в себе си.  Въпросната 15 дневна безплатна виза може ли да се получи и на сухопътна граница примерно с Лаос или Мианмар или трябва да е задължително на международно летище? Не успях да намеря ясна информация по въпроса.

Връзка към коментар
преди 6 минути , draxter каза:

Благодаря за отговора, и аз така разсъждавам,  би трябвало да покривам всички изисквания за да получа безплатната виза, имам и полет на 29-ти февруари обратно към България, но се чудех дали няма да се заядат нещо като видят старата виза. Четох че понякога може да те накарат да докажеш, че имаш достатъчно пари в себе си.  Въпросната 15 дневна безплатна виза може ли да се получи и на сухопътна граница примерно с Лаос или Мианмар или трябва да е задължително на международно летище? Не успях да намеря ясна информация по въпроса.

А, изискването за налични средства не е заяждане, напълно легитимно си е, могат да ти го предявят и бъди подготвен! На някои сухопътни граници може да се получи виза, но нека експертът каже @T.E.Lawrence :smile:

Връзка към коментар

Моля , препоръчайте екскурзии от Пукет до по- малки и не толкова популярни острови! Няма да понеса лудницата на Пипитата или Джеймс Бонд. А и за VOA на летище колко снимки са нужни?

Връзка към коментар
На 16.01.2020 г. в 7:43, Shlosera каза:

Има ли допълнителни такси за теглене на банкомат в Индонезия? По специално ме интересува в Бали.

Някъде из темите беше писано по въпроса. Май хората се оплакваха от такси, но не съм много сигурен. Всъщност този въпрос живо ме вълнува. Така че който знае да казва.

Връзка към коментар
На 19.01.2020 г. в 22:45, mary_shery каза:

Оправяйки багажа си за Индонезия (Бали и Ява) и Сингапур ми изникна един въпрос. Трябва ли да носим лекарствата си задължително в кутийките им? 

В Бали пристигнах с една купчина хапчета, които пиех в момента - антибиотици и съпътстващи разни. За по лесно ги бях напъхал в ръчния багаж без кутии, без листовки, без рецепти. Никой не ме попита какво е това и за какво ми е. Същото важи и за Катар. Говоря за дата 11.01.2020.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, ani51 каза:

Моля , препоръчайте екскурзии от Пукет до по- малки и не толкова популярни острови! Няма да понеса лудницата на Пипитата или Джеймс Бонд. А и за VOA на летище колко снимки са нужни?

Навсякъде е лудница. Дори на Симиланите и Сурин, до които се пътува по-дълго и е по-скъпо и е с определен брой туристи на ден си е лудница. Една снимка за всяка ВоА (ние имахме 2, че отскочихме до Камбоджа за спорта).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ani51, освен на ПиПи и Джеймс Бонд ние ходихме и на Рая айлънд. Хубаво беше, макар и пренаселено. А обедът беше в един ресторант, кацнал като на скала над водата и гледката беше невероятна /както и храната/. Фаворитът ми е Бамбу айлънд, но той е към ПиПи-тата - уникален плаж и вода /профилната ми снимка е от него/.

Връзка към коментар

 

On 1/17/2020 at 2:20 PM, explorer said:

Здравейте,

можете ли да ме ориентирате от къде е по-добре да се купят Донги - от България или на място (и ще трябват ли или може и само с долари да се разплаща там)?  

Ние носехме хубави, нови долари от България и обменяхме по летищата. Няма никаква нужда да се купува от тук. 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
новобранец-магеланец
On 1/20/2020 at 10:59 PM, ivelina666 said:

ani51, освен на ПиПи и Джеймс Бонд ние ходихме и на Рая айлънд. Хубаво беше, макар и пренаселено. А обедът беше в един ресторант, кацнал като на скала над водата и гледката беше невероятна /както и храната/. Фаворитът ми е Бамбу айлънд, но той е към ПиПи-тата - уникален плаж и вода /профилната ми снимка е от него/.

Напълно подкрепям за Бамбу , уникално красив остров!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте! Мои приятели са в момента на Бали и имат желание да посетят Комодо. Не са организирали нищо предварително и се чудят дали трябва предварително да си организират посещението или има възможност и на място да намерят трип – и кое е за предпочитане. Дали може да се очаква голяма разлика в цената, ако се организира на място? Ако някой може да даде съвет, ще съм благодарна.

Връзка към коментар

Току що обяснявах същото на един приятел американец с тайландската му жена. Да не ги познаваш и ти? 😄

 

На място няма проблем с триповете, но късмет с времето, да не ги канселират. Сега е слабият дъждовен сезон, има и разни кофти течения по това време на годината. И да търсят трип до Ринча, вместо Комодо, по-добре е за варани да се наблюдават.

Връзка към коментар

Хаха, не, моите приятели са българи. 🙂 Благодаря за бързия отговор. Имаш ли идея за цените ориентировъчно? Аз се поразтърсих за повече информация и попаднах на инфо за около 50 долара на човек за еднодневен трип, но не знам колко е актуално това (постовете бяха от 2018-началото на 2019).

Връзка към коментар

Здравейте, моля за препоръка за малък хотел на удобно място в Банкок. Запазила съм Baiyoke sky hotel, но предвид стълпотворението от хора там ще го откажа. Търся нещо малко, без китайски групи.

Връзка към коментар
преди 16 минути , viola7707 каза:

Здравейте, моля за препоръка за малък хотел на удобно място в Банкок. Запазила съм Baiyoke sky hotel, но предвид стълпотворението от хора там ще го откажа. Търся нещо малко, без китайски групи.

Китайците са навсякъде. В малък хотел, рискът да се засечеш с други гости е по-голям, от големите хотели.

Не мисля, че в Байоке китайците бяха голям процент при моите посещения. Ако се страхуваш, пропусни закуската, не ходи на пазар и се качи на наблюдателната площадка, когато няма групи. По-скоро се пази от Китайския квартал и уличната храна.

Или избери хотел, в който на рецепцията да не говорят китайски и английски, макар че и това не е гаранция.

Връзка към коментар

Сигурно е така. Четох някъде, че е база основно за китайски туристи. Резервацията е със закуска, определено ще я пропусна и минаваме на пакетирана храна. И все пак идея за по- малък хотел?

Връзка към коментар
Преди 1 час, viola7707 каза:

Сигурно е така. Четох някъде, че е база основно за китайски туристи. Резервацията е със закуска, определено ще я пропусна и минаваме на пакетирана храна. И все пак идея за по- малък хотел?

Има хубави airbnb-та, както и апартаменти през booking.

Връзка към коментар
Преди 1 час, viola7707 каза:

Сигурно е така. Четох някъде, че е база основно за китайски туристи. Резервацията е със закуска, определено ще я пропусна и минаваме на пакетирана храна. И все пак идея за по- малък хотел?

Аз не съм срещал китайци или поне не много. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, viola7707 каза:

Сигурно е така. Четох някъде, че е база основно за китайски туристи. Резервацията е със закуска, определено ще я пропусна и минаваме на пакетирана храна. И все пак идея за по- малък хотел?

Аз не бих пропуснал закуската там. Бил съм в същия хотел 3 пъти, винаги е имало китайци, но не много. Според мен единствената опасност там би могла да дойде, евентуално, ако се засечете със заразен в някой от асансьорите. Но пък стълбищата им са хубави, провеждат се ежегодни маратони от първия до последния етаж, така че ако искате малко фитнес – също е опция 😉 на опашките за чек – ин / аут и за Ваше успокоение можете да си изберете такава без китаец около вас, предполагам същото ще е валидно и за асансьорите. В допълнение – „Байок скай“ за мен е един от много добрите хотели в Бангкок и с много стройна организация, предполагам ще са взели някакви мерки за ограничаване на евентуално пренасяне на заразата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Понеже ми е малко спешно, ще си задам въпроса и тук: на летището в Манила, приблизително колко време да предвидя за слизане, паспортен контрол, вземане на багаж, прехвърляне на терминал за вътрешен полет, отново чекиране и качване на самолет за Пуерто Принцеса? Би трябвало да кацнем в 16:10ч. с катарците и се чудя за от колко часа нататък да буквам вътрешния полет. Не вярвам да има, но все пак – възможно ли е да има допълнително забавяне заради евентуални допълнителни проверки във връзка с истерията покрай коронавируса?

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.