Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 3 часа, viola7707 каза:

Сигурно е така. Четох някъде, че е база основно за китайски туристи. Резервацията е със закуска, определено ще я пропусна и минаваме на пакетирана храна. И все пак идея за по- малък хотел?

Innspire Bangkok - не е използван, но съм го букнала за нашето пътуване. Нямам лични впечатления.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, SK79 каза:

Аз не бих пропуснал закуската там. Бил съм в същия хотел 3 пъти, винаги е имало китайци, но не много. Според мен единствената опасност там би могла да дойде, евентуално, ако се засечете със заразен в някой от асансьорите. Но пък стълбищата им са хубави, провеждат се ежегодни маратони от първия до последния етаж, така че ако искате малко фитнес – също е опция 😉 на опашките за чек – ин / аут и за Ваше успокоение можете да си изберете такава без китаец около вас, предполагам същото ще е валидно и за асансьорите. В допълнение – „Байок скай“ за мен е един от много добрите хотели в Бангкок и с много стройна организация, предполагам ще са взели някакви мерки за ограничаване на евентуално пренасяне на заразата.

Всъщност аз много иска да спя точно е този хотел. Резервацията е за space зоната и фитнеса ще да е доста екстремен. Май вече забравих кога бяхме на по 20. Имам време до средата на март да мисля. Благодаря на всички за съветите. Мале, с по опашките как ще познаем китайците. Подозирам ще са под прикритие.

Връзка към коментар
преди 3 минути , viola7707 каза:

Всъщност аз много иска да спя точно е този хотел. Резервацията е за space зоната и фитнеса ще да е доста екстремен. Май вече забравих кога бяхме на по 20. Имам време до средата на март да мисля. Благодаря на всички за съветите. Мале, с по опашките как ще познаем китайците. Подозирам ще са под прикритие.

Не го мисли сега. Имаш време. Резервирай още един, с безплатна отмана, за да имаш избор.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , viola7707 каза:

Всъщност аз много иска да спя точно е този хотел. Резервацията е за space зоната и фитнеса ще да е доста екстремен. Май вече забравих кога бяхме на по 20. Имам време до средата на март да мисля. Благодаря на всички за съветите. Мале, с по опашките как ще познаем китайците. Подозирам ще са под прикритие.

Това с опашките и китайците на пръв прочит изглежда мааалко плашещо, но всъщност не е чак толкова. Освен това, в този хотел имаше бюра за обслужване специално на китайци, обозначени с националното им знаме, и се редяха предимно там. За рецепция точно нямам ясен спомен, но предполагам ще да са измислили нещо в тази посока; впечатлението ми е, че са достатъчно гъвкави.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

То дали пък няма и асансьори за китайци? Може все пак да се метнем в лобито в защитни скафандри.🙂 Шегата настрана...доста чета по темата и съчувствам на китайците, ама все пак гледам и ние да отървем кожите.

Връзка към коментар
преди 2 минути , viola7707 каза:

То дали пък няма и асансьори за китайци? Може все пак да се метнем в лобито в защитни скафандри.🙂 Шегата настрана...доста чета по темата и съчувствам на китайците, ама все пак гледам и ние да отървем кожите.

До лобито се стига с общ асансьор, а след това със специален, така че ти трябва да решаваш с кого да се качваш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

За Бали -  планираме 13 нощувки като ще пътуваме с дете на почти 2 години. Въпроса ми е как да разпределим нощувките като искаме да има хем хотелски експириънс, хем да разгледаме основните забележителностите? Не ни се иска да сменяме постоянно местата за настаняване. Какво мислите за 5 нощувки в Нуса Дуа и 8 нощувки в Убуд? Струва ли си да се разделят нощувките в Убуд на по-обикновено място през дните, в които ще се обикаля с шофьор и на по-луксозно за останалите като това?

Връзка към коментар
На 6.02.2019 г. в 19:24, ivelina666 каза:

А дали няма да е най-добре да си купя направо синг. долари от Тавекс? За да не обменям първо левове в евро, после пък евро в синг. долари. Ако курсът в Сингапур е подобен...

Не е изгодно от тук да си купувате, направих тая грешка 🙂

Връзка към коментар

Да, аз направих така - купих си от Тавекс синг. долари, колкото да мога да стигна до хотела, ако случайно чейнджа на летището нещо не работи да имам. И от там вече на място си обменях.

Връзка към коментар

В Никар курсовете са много по-добри, отколкото в Тавекс. Даже се оказа, че съм взел твърде много сингапурски долари и днес си обмених остатъка обратно. Въпреки това е леко дървен курс тук...

Просто в Сингапур на повечето места може да си се плаща с карта, а и ние харчехме по-малко, отколкото си мислехме предварително. Днес ми попадна една класация, че Сингапур е на девето място в списъка на най-скъпите страни в света, а всъщност цените на храните в магазините са напълно човешки, а и по фууд-кортовете е доволно по-евтино, отколкото в Европа.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 14.02.2020 г. в 16:42, oli_mali каза:

За Бали -  планираме 13 нощувки като ще пътуваме с дете на почти 2 години. Въпроса ми е как да разпределим нощувките като искаме да има хем хотелски експириънс, хем да разгледаме основните забележителностите? Не ни се иска да сменяме постоянно местата за настаняване. Какво мислите за 5 нощувки в Нуса Дуа и 8 нощувки в Убуд? Струва ли си да се разделят нощувките в Убуд на по-обикновено място през дните, в които ще се обикаля с шофьор и на по-луксозно за останалите като това?

Май прекалено глупави въпроси зададох или неправилно съм ги представил, че никой да не каже две приказки 🤔 Моля, не се срамувайте и споделете какво мислите.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, конкретно някой пътувал ли е скоро от Хой Ан до Куй Нон? Чудим се как да се придвижим.. С влака ми се струва приключенски. Шест човека сме и палим след 2 дена. 

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Има ли някой (или някои), който (които) да следят региона по-подробно с цел бъдещи ( в рамките на следващите 4-5 месеца) пътешествия там?
Интересувам се конкретно как е ситуацията в Малайзия, Сингапур и Индонезия (без Бали, Бали не е Индонезия и кракът ми там повече няма да стъпи), смятам към края на Октомври да се спася, първоначално Малайзия, т.е. да летя към Куала Лумпур, и от там зимата да я изкарам в пътувания между Малайзия, Сингапур, Бруней и Индонезия.
Накратко - къде мога да гледам как е положението с рестрикциите в пътуванията за тези държави, и какво може да се очаква за зимата според прогнозите и изгледите за момента?

Връзка към коментар

Говорих с приятели в Куала Лумпур през уикенда. Ако говорим за ситуацията със самия вирус - нещата изглеждат да са под контрол и значително да се подобряват. Но за пътувания е още много рано да се говори. В момента дори на притежателите на работни визи може да им бъде отказано влизане в страната, за туристи засега е затворено до 31.08.2020. След това никой все още не знае, дори самите управляващи. От скоро са разрешени вътрешните пътувания, но за някои области в самата Малайзия се изисква предварително разрешение за пътуване.

В момента има и 14 дневна карантина между Малайзия и Индонезия. В Сингапур се говори за моб.приложение за следене и имунизационен паспорт за сингапурците, за туристи засега е 14 дневна карантина и пср тест. Тук има инфо: https://www.moh.gov.sg/news-highlights/details/gradual-re-opening-of-travel-and-changes-to-border-measures

 

С две думи положението е супер неясно и динамично и прогнози едва ли някъде ще намериш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 6.07.2020 г. в 18:59, KrumKrumov каза:

Има ли някой (или някои), който (които) да следят региона по-подробно с цел бъдещи ( в рамките на следващите 4-5 месеца) пътешествия там?
Интересувам се конкретно как е ситуацията в Малайзия, Сингапур и Индонезия (без Бали, Бали не е Индонезия и кракът ми там повече няма да стъпи), смятам към края на Октомври да се спася, първоначално Малайзия, т.е. да летя към Куала Лумпур, и от там зимата да я изкарам в пътувания между Малайзия, Сингапур, Бруней и Индонезия.
Накратко - къде мога да гледам как е положението с рестрикциите в пътуванията за тези държави, и какво може да се очаква за зимата според прогнозите и изгледите за момента?

За Индонезия официално се говори, че на 11.09.2020 ще я отварят за туристи, но това по-скоро няма да се случи, защото ситуацията с въздушния транспорт в ЮИ Азия е повече от несигурен. Преди дни отвориха вътрешния туризъм в Индонезия и сега чакат да видят какво ще се случи. Аз бих забравил за пътуване за 2020!

Връзка към коментар
На 6.07.2020 г. в 12:59, KrumKrumov каза:

Има ли някой (или някои), който (които) да следят региона по-подробно с цел бъдещи ( в рамките на следващите 4-5 месеца) пътешествия там?
Интересувам се конкретно как е ситуацията в Малайзия, Сингапур и Индонезия (без Бали, Бали не е Индонезия и кракът ми там повече няма да стъпи), смятам към края на Октомври да се спася, първоначално Малайзия, т.е. да летя към Куала Лумпур, и от там зимата да я изкарам в пътувания между Малайзия, Сингапур, Бруней и Индонезия.
Накратко - къде мога да гледам как е положението с рестрикциите в пътуванията за тези държави, и какво може да се очаква за зимата според прогнозите и изгледите за момента?

Аз имам билет за 22.11 но за Бали, оттам Сингапур и Тайланд. Незнам дали ще се осъществи цялото това пътуване, но се надявам поне една част да се изпълни 🙂Аз съм по оптимистично настроена (сигурно,защото много ми се лети дотам),Но мисля, че тези държави основно разчитат на туризъм (изключвам Сингапур) и се нуждаят от туристи!Така,че все по някое време  ще стартират!Аз следя информацията от официалните им сайтове,.

Връзка към коментар
На 13.07.2020 г. в 5:16, Blagovesta78 каза:

Аз имам билет за 22.11 но за Бали, оттам Сингапур и Тайланд. Незнам дали ще се осъществи цялото това пътуване, но се надявам поне една част да се изпълни 🙂Аз съм по оптимистично настроена (сигурно,защото много ми се лети дотам),Но мисля, че тези държави основно разчитат на туризъм (изключвам Сингапур) и се нуждаят от туристи!Така,че все по някое време  ще стартират!Аз следя информацията от официалните им сайтове,.

В Бали и Тайланд в момента положението е повече от лошо за туристите. Понеделник (13.07) в Индонезия влезнаха в сила нови правила, прекратиха Emergency Stay Perit и всички с безплатни визи трябва да напуснат страната до 11 август. Официално се говори, че Бали отваря на 11.09, но в момента случаите на ковид на острова набират скорост и това най-вероятно няма да се случи.

А до 31.07 всички туристи с изтекли визи и възползвали се от временната амнистия трябва да напуснат и Тайланд.
Не знам защо, но в тези държави усилено се гонят останалите и малко туристи.
И на мен много ми се иска да отворят и двете страни, но като ги гледам какви решения взимат не го виждам да се случи тази година. Дано не съм прав!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, xligon каза:

В Бали и Тайланд в момента положението е повече от лошо за туристите. Понеделник (13.07) в Индонезия влезнаха в сила нови правила, прекратиха Emergency Stay Perit и всички с безплатни визи трябва да напуснат страната до 11 август. Официално се говори, че Бали отваря на 11.09, но в момента случаите на ковид на острова набират скорост и това най-вероятно няма да се случи.

А до 31.07 всички туристи с изтекли визи и възползвали се от временната амнистия трябва да напуснат и Тайланд.
Не знам защо, но в тези държави усилено се гонят останалите и малко туристи.
И на мен много ми се иска да отворят и двете страни, но като ги гледам какви решения взимат не го виждам да се случи тази година. Дано не съм прав!

Добре, че поне самолетните билети са flexible и мога да променя дестинацията, така,че да дойде това време пък,ще видим накъде ще потеглим 😊

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, stanislavpp каза:

Защото здравеопазването е с приоритет над туризма.

 

И с какво са заплаха туристите останали в тези страни? Не говорим за новодошли, а за такива в заварено положение и без възможност да се върнат в страната си през последните 4-5 месеца.

Връзка към коментар
преди 4 часа, xligon каза:

И с какво са заплаха туристите останали в тези страни? Не говорим за новодошли, а за такива в заварено положение и без възможност да се върнат в страната си през последните 4-5 месеца.

Не заплаха, а тежест. Тежест за здравната система.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, една моя позната, която не е на 'ти' с интернета и използването на компютър, смарт телефон и т.н 😄 ме помоли да се опитам да разуча достатъчни ли са 1500 евро джобни за 8-9 дена в Пукет? Стана ни интересно, защото като ги обърнем в британски лири, а след това в тайландски бат сумата става около 60200 бата. На ден се падат по около 7100 бата мисля, че беше и това не знаем дали е добре или е малко? С тези пари ще може ли да се храни нормално в не много скъпарско заведение или на вън и т.н

Връзка към коментар
9 minutes ago, Emiliq19 said:

Здравейте, една моя позната, която не е на 'ти' с интернета и използването на компютър, смарт телефон и т.н 😄 ме помоли да се опитам да разуча достатъчни ли са 1500 евро джобни за 8-9 дена в Пукет? Стана ни интересно, защото като ги обърнем в британски лири, а след това в тайландски бат сумата става около 60200 бата. На ден се падат по около 7100 бата мисля, че беше и това не знаем дали е добре или е малко? С тези пари ще може ли да се храни нормално в не много скъпарско заведение или на вън и т.н

В Тайланд не е скъпо като цяло зависи и от курорта. Например помня, че в Патонг (Пукет) беше по-скъпо отколкото в Ко Самуи където бяхме преди това. Има обаче заведения за всеки джоб. Сега покрай пандемията ще е още по-евтино. Не знам защо конкретно към Пукет се е насочила вероятно заради промо цената на Катар, но аз бих препоръчал да се насочи към Ко Пи Пи островите например, дори ако лети до Пукет, а не до Краби дирвктно не е толкова далече. Аз не останах доволен от Пукет, защото се забихме в Патонг, което е тип азиатска версия на слънчака. В Тайланд има много острови, които са и хубави и евтини. Не ми е ясно защо обаче ще превалутира евро в паунд и после в бат? 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.