Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Зачестиха новините, че се готвят за отваряне "soon", вкл. днес от имиграционните, че са готови да посрещат туристи. Лошата новина е, че стартират с green list. Тайланд изненадаха с мащаба и че ни включиха. За Филипините съм песимист, ама дано не съм прав.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Говорих със сестра ми, тя е живее и се труди в САЩ😀.

Чела е, а и по телевизията е гледала, че тайландците мислели облекчаване на издаването на визи и отпадането на карантирането.

Понеже очакванията им за бум в туризма претърпели крах.

Но засега това са само хипоте(ну)зи, както е казал поета😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И още един пресен ъпдейт, чак па̀ри:

https://thethaiger.com/news/national/easier-entry-for-foreign-tourists-ccsa-approves-atk-for-on-arrival-screening

 

Напредваме…очаква се скоро да отпадне и абсурда транспорт и бърз тест до хотела, който може и да не ползваш?!?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 26.11.2021 г. в 17:48, Sun4o каза:

И още един пресен ъпдейт, чак па̀ри:

https://thethaiger.com/news/national/easier-entry-for-foreign-tourists-ccsa-approves-atk-for-on-arrival-screening

 

Напредваме…очаква се скоро да отпадне и абсурда транспорт и бърз тест до хотела, който може и да не ползваш?!?

Това за бързия тест вместо ПСР тест сигурно ли е вече, т.е. одобрено ли е вече официално, че мисля да купувам билети София-Доха-Бангкок-Пукет с престой 12 ч в Бангкок и ако е с бърз тест ще може веднага след теста да се разходим и няма да се наложи да плащаме за една нощувка?

Връзка към коментар

Не, стана обратното, уплашиха се от Омакарона и решиха да върна pcr теста. 😞 

 

Ти си знаеш ,ама за мен е непонятно защо продължаваш упорито със сложните билети през Банкок, буквално през ден са директните полети Доха - Пукет. В това несигурно време, канселиране на полети, рестрикции и смяна на политиката през няколко дни, колкото по-малко полети , толкова по-добре. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Не, стана обратното, уплашиха се от Омакарона и решиха да върна pcr теста. 😞 

 

Ти си знаеш ,ама за мен е непонятно защо продължаваш упорито със сложните билети през Банкок, буквално през ден са директните полети Доха - Пукет. В това несигурно време, канселиране на полети, рестрикции и смяна на политиката през няколко дни, колкото по-малко полети , толкова по-добре. 🙂

Защото по принцип при полета през Бангкок има престой в Доха 20 часа и ще може да излезем и да направим една бърза обиколка и на Доха. Иначе няма конкретна причина да искам точно този полет, защото разликата е само около 100 лв. А ако ще ходим трябва до една седмица да сме взели полетите, че първата ни нощувка в Пукет е на 10 януари. Да попитам къде си запази ПСР тест в Пукет, защото когато запазвах първия хотел никъде нямаше опция да резервирам теста през хотела. На някой друг сайт ли си запази ПСР теста?

Връзка към коментар
преди 7 минути , borislavpetkov84 каза:

Защото по принцип при полета през Бангкок има престой в Доха 20 часа и ще може да излезем и да направим една бърза обиколка и на Доха. Иначе няма конкретна причина да искам точно този полет, защото разликата е само около 100 лв.

Няма гаранция, че ще можете да се разходите. В момента България е в червен списък и пътници от БГ подлежат на карантина. Условията за влизане в Катар https://covid19.moph.gov.qa/EN/travel-and-return-policy/Pages/default.aspx

Връзка към коментар
преди 1 час, borislavpetkov84 каза:

Да попитам къде си запази ПСР тест в Пукет, защото когато запазвах първия хотел никъде нямаше опция да резервирам теста през хотела. На някой друг сайт ли си запази ПСР теста?

Това е сайта  https://www.thailandpsas.com/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес ми потвърдиха от консулството на Тайланд, че виза при пристигане са пуснати отново. Казаха ми също, че се очаква от другата седмица да отпадне изискването на извлечение от банкова сметка при издаване на туристическа виза. Цената на визата от консулството е 150 лв. 
Трябва ли някакво допълнително разрешително или документ от консулството ако избера да ползвам виза при пристигане или трябва да имам сертификат за ваксинация, ПСР тест, Thailand pass QR code, застраховка?

Питам защото има следния текст в сайта thai embassy 

(Updated last October 5, 2021)

Note: Starting October 1, 2021 the Visa on Arrival has been resumed. However, the travelers are still required to apply for Certificate of Entry or COE from the Thai Embassy or Consulate.

Текста е взет от този линк 

https://www.thaiembassy.com/thailand-visa/visa-on-arrival

 

Въпроса ми е при програма Test and go и при виза при пристигане трябва ли да се попълва този certificate of entry или Thailand pass QR code се получава след като се попълни certificate of entry?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе, хора, стига с този афилиейт сайт, това не е официален сайт. 🙂 

 

Иначе да, трябва ти thailаnd pass (COE и посолство не) освен другите неща и букнат sha+ хотел за първия ден. като си набавиш документите се изпращат тук и ти дават паса 

 

https://tp.consular.go.th

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой знае ли каква е процедурата, ако кандидатстващия е безработен или пенсионер и съответно не може да представи документи от работодател, необходими при кандидатстването за туристическа виза? 

Връзка към коментар
преди 15 часа, daniel85 каза:

Някой знае ли каква е процедурата, ако кандидатстващия е безработен или пенсионер и съответно не може да представи документи от работодател, необходими при кандидатстването за туристическа виза? 

Преди няколко дни се чух с една жена от консулството и тя ми каза, че изискването за доход от другата седмица ще отпадне. Най-добре звънни на този телефон +359 888 665166, г-жа Мария Донева.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За доход (банково извлечение) или служебната бележка, че си на работа, което пита колегата горе, два различни документа са. 🙂 

 

Моля, някой ако звъни скоро, да сподели, че на последния ъпдейт за документите отреди пет дни присъства всичко.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, borislavpetkov84 каза:

Преди няколко дни се чух с една жена от консулството и тя ми каза, че изискването за доход от другата седмица ще отпадне. Най-добре звънни на този телефон +359 888 665166, г-жа Мария Донева.

Много благодаря! 😊Днес звънях, но никой не отговори, при всички положения ще опитам отново в понеделник! 

преди 5 часа, T.E.Lawrence каза:

За доход (банково извлечение) или служебната бележка, че си на работа, което пита колегата горе, два различни документа са. 🙂 

 

Моля, някой ако звъни скоро, да сподели, че на последния ъпдейт за документите отреди пет дни присъства всичко.

Ако успея да се свържа следващата седмица, веднага ще пусна актуална информация! 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 39 минути , S.Petrov каза:

Току що получих това от посолството в Букурещ:

 

https://bucharest.thaiembassy.org/en/content/announcement-on-thai-visa-application-for-residen?cate=5d7e89db15e39c1d900056f2

И аз вчера го видях на сайта им, но уви никъде няма информация какво се изисква от пенсионери или безработни... 

Връзка към коментар
преди 13 часа, daniel85 каза:

И аз вчера го видях на сайта им, но уви никъде няма информация какво се изисква от пенсионери или безработни... 

Според мен, някакъв официален документ с размера на пенсията, плюс банково извлечение с налични 1000Е по сметка би трябвало да свърши работа за пенсионер. Виж, за безработен нищо не ми идва наум.

Защо не им пишеш на мейла? Отнема им 2-3 дни, но отговарят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За тези данни има разминаване от Букурещ и София. Там дават 1000 евро, от тук пишат 3000. Дано наистина отпадне поне това да не се занимаваме с допълнителни документи и легализации.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, S.Petrov каза:

Според мен, някакъв официален документ с размера на пенсията, плюс банково извлечение с налични 1000Е по сметка би трябвало да свърши работа за пенсионер. Виж, за безработен нищо не ми идва наум.

Защо не им пишеш на мейла? Отнема им 2-3 дни, но отговарят.

Писах им в четвъртък, надявам се през идната седмица да получа отговор. 

преди 48 минути , T.E.Lawrence каза:

За тези данни има разминаване от Букурещ и София. Там дават 1000 евро, от тук пишат 3000. Дано наистина отпадне поне това да не се занимаваме с допълнителни документи и легализации.

Направи ми впечатление и на мен... А разликата от хиляда до три хиляди на човек хич не е малка, особено ако пътува семейство. Да се надяваме, че ще отпадне това изискване скоро. Според изискванията обаче излиза, че безработен човек не може да се снабди с необходимите документи, съответно не би следвало да може и да пътува, което е абсурдно. Мислех си също, какво се случва с вече платени застраховки в случай на отказ за виза. Добре, че поне част от хотелите по програмата Test and go имат full refund. 

Връзка към коментар

При отказ най-безболезният начин ми се вижда смяна на полета да се вместиш във VOA 15 дни. Тогава само показваш 10к бата на човек или 20к на семейство.

 

Драмата с визите от посолството е, че примерно казваш че ще стоиш 20 дни и представяш документи, пари и застраховка за толкова , те ти дават виза за 2 месеца престой и ти решаваш да останеш легално повече. Разболяваш се на 21 ден от ковид, застраховката не важи, защото си взел за 20, няма кой да ти покрие лечението/задължителната карантина 14+ дни в хотел и ставаш поредния с gofundme кампания, "спасете ме нямам пари да се прибера".

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

При отказ най-безболезният начин ми се вижда смяна на полета да се вместиш във VOA 15 дни. Тогава само показваш 10к бата на човек или 20к на семейство.

 

Драмата с визите от посолството е, че примерно казваш че ще стоиш 20 дни и представяш документи, пари и застраховка за толкова , те ти дават виза за 2 месеца престой и ти решаваш да останеш легално повече. Разболяваш се на 21 ден от ковид, застраховката не важи, защото си взел за 20, няма кой да ти покрие лечението/задължителната карантина 14+ дни в хотел и ставаш поредния с gofundme кампания, "спасете ме нямам пари да се прибера".

А тези 10000 бата на човек как ще ги докажа на летището при пристигане. Трябва да ги имам в брой или трябва да представя извлечение от банковата ми сметка отпечатано преди тръгване?

Връзка към коментар

Ако имаш престой някъде (примерно Дубай или Доха) и излезеш от летището да се разходиш не би трябвало при кацане в Пукет да ти откажат достъп нали?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.