Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 2 часа, scot каза:

Ъплоудваш два  QR кода нали? За 1ва и 2ра доза?

Аз съм с Янсен една доза, но предполагам ,че да. 

 

преди 2 часа, moli84 каза:

На първа страница ,first arrival point in Thailand -имаме транзит в Банкок,1.30 Мин,но крайна точка е Пукет, пиша Пукет нали

@neuromancer е отговорил. Никакъв шанс да ви пуснат за Пукет без директен билет. Трябва да правите тест  и да стоите една нощувка в Банкок при тези билети. Там тест на летището не се прави, задължително пакет от хотела/агода - нощувка, тест и транспорт и те ви водят с която клиника имат договор. Там , за разлика от Пукет, шансът, ако не се прстига рано сутрин, да излезе резултатът на същия ден е почти нулев.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, moli84 каза:

Тоест няма да стане по този начин? Да сменям билетите

- With the exception of the sealed route to Koh Samui, travellers cannot transit from international flights to other destinations in Thailand as domestic transfers are currently not permitted.
Това е от сайта на Thai airways и както си мислех не е възможно да направиш трансфер от Банкок до Пукет без да си направил тест при влизане в Тайланд и да си бил един ден карантина в SHA хотел. И ние мислехме в началото да вземем този маршрут, защото беше най-евтин и сравнително бърз, но @T.E.Lawrence ми обясни, че не е възможно и избрахме директен полет от Доха до Пукет.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, scot каза:

Ъплоудваш два  QR кода нали? За 1ва и 2ра доза?

Ъплоудваш само QR кода за последната си доза. Никой не го интересуват предходните. Аз съм с 3 и сертификата с 2/2 съм го изтрила отдавна, нося само 3/2. След като имаш 2/2 или 3/2 е логично, че имаш и първа доза. Няма как да я прескочиш.

Връзка към коментар
преди 47 минути , chandni каза:

Ъплоудваш само QR кода за последната си доза. Никой не го интересуват предходните. Аз съм с 3 и сертификата с 2/2 съм го изтрила отдавна, нося само 3/2. След като имаш 2/2 или 3/2 е логично, че имаш и първа доза. Няма как да я прескочиш.

Предполагам не си попълвала тай паса? 🙂 Там всичко е подробно с две полета и дати кога си получила първа и кога втора доза с документ. Каквото имаш, всичко слагаш, ако трябва комбинираш файлове. Много недоизмислена система с малко полета и много изисквания.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Иначе и аз взех тай-пасса. Автоматично което ме изненада 😄  По въпроса с ъплоудването на застраховката и бележката за ПСР, може да се добавят и поотделно като се даде "допълнително документи" 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, 

 

бях обещал за инфо, когато съм готов с документите за виза за Тайланд. Срещнах големи трудности с ваденето на сертификат за първа доза ваксина. Звънях в "Информационно обслужване", РЗИ, МЗ, личен лекар, поликлиниката, в която ми поставиха дозата... Навсякъде казваха, че такъв документ не съществува. Последен отчаян опит - отидох лично в РЗИ - София. Попаднах на едно мило момиче, което също каза, че няма как да помогне и беше готова да ми подпечата картонче с датата на първата доза. Попитах я и тя ли вижда на компютъра си това, което виждам аз, когато вляза в his.bg (сертификат за втора доза и бустерна). Тя отвори някаква вътрешна система въведе ЕГН-то ми и чудото стана. Получих така невъзможния иначе сертификат 😁 В четвъртък сутринта в 9.30 бях в Посолството на Тайланд в Букурещ, а в 17ч получих паспортите с поставени в тях визи. Тук е важно да подчертая, че без уговорка няма да приемат документите ви, ако отидете. 

Поздрави на всички, весели празници и безброй пътешествия! 😊

  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, daniel85 каза:

Здравейте, 

 

бях обещал за инфо, когато съм готов с документите за виза за Тайланд. Срещнах големи трудности с ваденето на сертификат за първа доза ваксина. Звънях в "Информационно обслужване", РЗИ, МЗ, личен лекар, поликлиниката, в която ми поставиха дозата... Навсякъде казваха, че такъв документ не съществува. Последен отчаян опит - отидох лично в РЗИ - София. Попаднах на едно мило момиче, което също каза, че няма как да помогне и беше готова да ми подпечата картонче с датата на първата доза. Попитах я и тя ли вижда на компютъра си това, което виждам аз, когато вляза в his.bg (сертификат за втора доза и бустерна). Тя отвори някаква вътрешна система въведе ЕГН-то ми и чудото стана. Получих така невъзможния иначе сертификат 😁 В четвъртък сутринта в 9.30 бях в Посолството на Тайланд в Букурещ, а в 17ч получих паспортите с поставени в тях визи. Тук е важно да подчертая, че без уговорка няма да приемат документите ви, ако отидете. 

Поздрави на всички, весели празници и безброй пътешествия! 😊

Поздравеления за бързите визи!

 

По въпроса за сертификата за първа доза, мисля че юни е границата между картончетата и издаването на сертификат  и за първа доза. Днес помогнах на един такъв доайен във ваксинирането отпреди юни, нямаше картончето, въведохме му датата на първата ваксинация по памет и му ъполуднах и на двете дати официалния сертификат с изрязан qr. Тай пасът дойде за няколко секунди.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мислим да си вземем кола под наем, но никой няма международна книжка. Ако нямам такава книжка ще имам ли проблем при взимането на колата от агенция или ако ме спрат полицаи на пътя?

Връзка към коментар
преди 3 часа, borislavpetkov84 каза:

Мислим да си вземем кола под наем, но никой няма международна книжка. Ако нямам такава книжка ще имам ли проблем при взимането на колата от агенция или ако ме спрат полицаи на пътя?

Няколко пъти съм взимал кола под наем и никога не са ми искали международна книжка. Но това е на Ко Панган и полицаи не са ме спирали, та не зная дали е валидно за всички агенции.

Връзка към коментар

Не плащайте нищо за момента  https://www.bangkokpost.com/thailand/general/2234887/test-go-entry-may-be-suspended-on-omicron-concerns Вероятността да върнат карантината е почти 100%. Ще се разбере днес или до дни най-късно.

 

Не искам да съм лош пророк, но от началото на пандемията новина започваща със "здравният министър ще предложи..." е била винаги приемана на 100% без значение в Тайланд, България или Тимбукту. 😞

  • Харесвам 4
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

Не плащайте нищо за момента  https://www.bangkokpost.com/thailand/general/2234887/test-go-entry-may-be-suspended-on-omicron-concerns Вероятността да върнат карантината е почти 100%. Ще се разбере днес или до дни най-късно.

 

Не искам да съм лош пророк, но от началото на пандемията новина започваща със "здравният министър ще предложи..." е била винаги приемана на 100% без значение в Тайланд, България или Тимбукту. 😞

За колко дни карантина се коментира и въобще какво става с тези, които са одобрени по Test and go програмата?

Връзка към коментар

Чакаме решението да разберем. Ако отпадне, както се очаква, най-вероятно, както досега, пиеш една студена вода за всички суми, които не се възстановяват. Има верятност да го отложат за след Нова година или да остане с още едни тест няколко дни по-късно, ама всичко са спекулации. Да изчакаме официалната информация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , T.E.Lawrence каза:

Чакаме решението да разберем. Ако отпадне, както се очаква, най-вероятно, както досега, пиеш една студена вода за всички суми, които не се възстановяват. Има верятност да го отложат за след Нова година или да остане с още едни тест няколко дни по-късно, ама всичко са спекулации. Да изчакаме официалната информация.

От това, което ти си постнал разбирам, че евентуално ще махнат Test and go и ще можеш да влизаш чрез Sandbox или AQ. Чрез Sandbox трябва да останеш 7 дни в SHA+ хотел минимум 7 нощувки и освен теста при пристигане да си направиш тест на 6 или 7 ден и след това си освободен от ограничения при пътуване. На нас първите 4 нощувки са ни в SHA+ хотел. Вторите 4 нощувки са ни на Пи Пи айланд, но са все още с безплатно анулиране и мога да ги анулирам и да запазя 4 в SHA хотел в Пукет и явно ще трябва да си платим за още един ПСР тест на 6 ден. Дано да не го приемат това, че ще ни отпаднат резервациите на Пи Пи айланд, а мисля, че там най-много щеше да ни хареса.

Връзка към коментар

Най-добрият вариант за нас е първият, преразглеждане на списъка с test&go страни, предвид, че сме надолу с инфекциите и няма още и един омикрон, ще сме вътре. Вторият със сендбокса не е лош също. Ако сложат карантина на всички, ще е катастрофа.

 

Има вероятност да изтече информация и поне ден по-рано какво ще гласуват, както обикновено става. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, T.E.Lawrence каза:

Най-добрият вариант за нас е първият, преразглеждане на списъка с test&go страни, предвид, че сме надолу с инфекциите и няма още и един омикрон, ще сме вътре. Втоият със сендбкокса не е лош също. Ако сложат карантина на всички, ще е катастрофа.

 

Има вероятност да изтече информация и поне ден по-рано какво ще гласуват, както обикновено става. 

И аз съм на същото мнение - преразглеждане на списъка засега е в наша полза.

 

Също така, ТАТ предлагат добавяне на изисквания, като PCR тест 24 до 48 часа преди заминаване, както и задължителна бустер доза, което ми се струва приемливо решение и за властите и за туристите.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Какво казва ТАТ не гледай изобщо, те си плещят нещо си политкоректно и никой не се съобразява. Важно е само докторът какво казва, както и че Пукет е 90% туризъм и бизнесът там се държи основно от местни влиятелни политици. Ако предстои карантина и има и минимален шанс област да не го отнесе, това ще е точно Пукет. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , S.Petrov каза:

И аз съм на същото мнение - преразглеждане на списъка засега е в наша полза.

 

Също така, ТАТ предлагат добавяне на изисквания, като PCR тест 24 до 48 часа преди заминаване, както и задължителна бустер доза, което ми се струва приемливо решение и за властите и за туристите.

Това за бустерната доза е супер тъпо, защото аз пътувам на 8 януари и дори и да си сложа днес бустерна доза няма да са минали 14 дни от нея за да отговарям на изискванията.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , borislavpetkov84 каза:

Това за бустерната доза е супер тъпо, защото аз пътувам на 8 януари и дори и да си сложа днес бустерна доза няма да са минали 14 дни от нея за да отговарям на изискванията.

Имаш време, въпреки че това с бустерната доза е само предположение засега. 

В момента, в който се заговори за Омикрон, си помислих точно това - че в един момент ще вкарат и третата доза като изискване за пътуване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много важно инфо поднесено по тайландски много неясно. Конкретно, уточнено и изяснено се очаква да бъде утре на пресконференцията в 7.30 сутринта българско време. 

Връзка към коментар
преди 3 минути , T.E.Lawrence каза:

Много важно инфо поднесено по тайландски много неясно. Конкретно, уточнено и изяснено се очаква да бъде утре на пресконференцията в 7.30 сутринта българско време. 

Чета коментарите на този Ричард и той обяснява на други хора, че до 10 януари могат да влязат при старите условия с втори ПСР на 7 ден иначе ще има карантина. Но нищо конкретно не е качвал за тази дата 10 януари. И усилено се коментира, че най-вероятно следващата мярка ще е да затворят ресторанти и барове.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.