Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 9 минути , T.E.Lawrence каза:

Излезе нещо предварително. Има шанс тези, които сме си получили вече тай паса да уцелим бингото. 

 

new.jpg

Да и аз го видях това, че и безплатен тест ще имаме. Въпроса е какво става с тези, които пътуват след 4 януари и първата им нощувка е в SHA хотел, а следващите не са в такъв хотел. А на нас 2,3 и 4 нощувка не са ни в SHA хотел и имаме още 1 седмица за безплатно анулиране на тези нощувки. Освен това 5, 6, 7 и 8 нощувка ни е в Пи Пи айланд в SHA хотел, което не се води към Пукет мисля и съответно ще трябва и тях да анулираме. А и теста на 7 ден според мен ще трябва да се направи на Пукет и едва ли ще има опция да можем да останем на Пи Пи айланд. Много объркано стана!

Връзка към коментар

В документа няма никакви дати - чисто и просто заварено положение и ако не решат друго, влизаш според изискванията, когато си попълвал паса. Чакаме утре пресконференцията, когаот ще има и задаване на въпроси  и нищене на детайли. 

Връзка към коментар

Подробните последни разяснения от Ричард. Всички с одобрени тай пасове влизат, без крайна дата. Системата затваря довечера в 00 тайландско време. Имате време да бъдете одобрени автоматично при изрядни документи!

 

https://www.getrevue.co/profile/richardbarrow/issues/full-details-about-suspension-of-test-and-go-947139

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , T.E.Lawrence каза:

Подробните последни разяснения от Ричард. Всички с одобрени тай пасове влизат, без крайна дата. Системата затваря довечера в 00 тайландско време. Имате време да бъдете одобрени автоматично при изрядни документи!

 

https://www.getrevue.co/profile/richardbarrow/issues/full-details-about-suspension-of-test-and-go-947139

Тъкмо го четох и щях да го поствам. Притеснява ме, че в началото на Януари ще преразгледат нещата и дано да не се отметнат и да променят това, което са казали.

Връзка към коментар

По-добре да се канселира всичко и да се пренасочат самолетните билети към някъде другаде. На мен ми писна вече от техните промени и изисквания. Прекалено е трудно човек да отиде и да си почине. А и ако затворят барове и ресторанти, няма смисъл да се пътува до там! Да затворят всичко, да върнат парите за тестове и визи и да се приключва тая драма. 🤬😡🤬 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , scot каза:

По-добре да се канселира всичко и да се пренасочат самолетните билети към някъде другаде. На мен ми писна вече от техните промени и изисквания. Прекалено е трудно човек да отиде и да си почине. А и ако затворят барове и ресторанти, няма смисъл да се пътува до там! Да затворят всичко, да върнат парите за тестове и визи и да се приключва тая драма. 🤬😡🤬 

В началото като отвориха бях много навита,мъжа ми не беше,навих и него въпреки десетките си изисквания,3 пъти сменях полети и дати с катарците, накрая бях изтощена , решихме просто да отидем някъде ,където не искат нищо освен пср.Явно Югоизточна Азия и този сезон ще пропуснем да посетим. Всеки ден си пускахме лайв камери ,в ютуб всеки ден гледахме новите клипове,хората обаче ги няма ,почти всичко е затворено,леко депресиращо,освен на Патонг,където имаше някакъв нощен живот.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

"Travellers registered and approved to enter Thailand under the Thailand Pass Test & Go programme will still be able to enter under the programme until January 10. No more travellers will be able to register. Approved Test & Go travellers will now need to take a second RT-PCR test on their seventh day in Thailand, Public Health Minister Anutin Charnvirakul said in an interview with Thai media."

 

Тук се споменава конкретна дата, която е много неприятна за мен.

Връзка към коментар
преди 13 минути , moli84 каза:

В началото като отвориха бях много навита,мъжа ми не беше,навих и него въпреки десетките си изисквания,3 пъти сменях полети и дати с катарците, накрая бях изтощена , решихме просто да отидем някъде ,където не искат нищо освен пср.Явно Югоизточна Азия и този сезон ще пропуснем да посетим. Всеки ден си пускахме лайв камери ,в ютуб всеки ден гледахме новите клипове,хората обаче ги няма ,почти всичко е затворено,леко депресиращо,освен на Патонг,където имаше някакъв нощен живот.

Взеха ли ви някаква такса за смяната? И през оператор ли я направихте или през сайта? И ако не е тайна, къде на Малдивите запазихте? 🙂

преди 14 минути , S.Petrov каза:

"Travellers registered and approved to enter Thailand under the Thailand Pass Test & Go programme will still be able to enter under the programme until January 10. No more travellers will be able to register. Approved Test & Go travellers will now need to take a second RT-PCR test on their seventh day in Thailand, Public Health Minister Anutin Charnvirakul said in an interview with Thai media."

 

Тук се споменава конкретна дата, която е много неприятна за мен.

А за тези след 10 януари какво ще се случи? 

Връзка към коментар

ь

преди 17 минути , S.Petrov каза:

"Travellers registered and approved to enter Thailand under the Thailand Pass Test & Go programme will still be able to enter under the programme until January 10. No more travellers will be able to register. Approved Test & Go travellers will now need to take a second RT-PCR test on their seventh day in Thailand, Public Health Minister Anutin Charnvirakul said in an interview with Thai media."

 

Тук се споменава конкретна дата, която е много неприятна за мен.

Това е вече стара информация, виж последния ми линк с подробните обяснения няколко мнения по-нагоре.  А другият ми пост с официалната двуезична информация тай/бг е вече пусната и на сайта на консулството в Букурещ. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Без такса за смяна ,при първата ми смяна направих корекцията директно от моя акаунт,при втората смяна ми изписа ,че трябва да се свържа с оператор и че не може онлайн,ако се обаждаш за смяна и си платил за седалки ,поискай да ти прехвърлят и платените места,защото се правят на глухи петли.на Малдиви резервирахме на остров Тодо,за втори път ще ходим там,но нямахме избор,всичко се случи за 2 дни,водим с нас един приятел ,общо сме 4-ма ,ресортите бяха 20к+

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 41 минути , T.E.Lawrence каза:

ь

Това е вече стара информация, виж последния ми линк с подробните обяснения няколко мнения по-нагоре.  А другият ми пост с официалната двуезична информация тай/бг е вече пусната и на сайта на консулството в Букурещ. 

Чудя се, дали да пробвам да мина между капките, като подам за Тай Пас преди 00 часа...

@T.E.Lawrence - беше писал, че вече не е необходима виза за регистрацията, правилно ли съм разбрал?

Връзка към коментар
преди 4 минути , S.Petrov каза:

Чудя се, дали да пробвам да мина между капките, като подам за Тай Пас преди 00 часа...

@T.E.Lawrence - беше писал, че вече не е необходима виза за регистрацията, правилно ли съм разбрал?

Аз съм одобрен и нямам виза, но престоя ми е по-малко от 15 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , S.Petrov каза:

Чудя се, дали да пробвам да мина между капките, като подам за Тай Пас преди 00 часа...

@T.E.Lawrence - беше писал, че вече не е необходима виза за регистрацията, правилно ли съм разбрал?

Не не е необходима виза за регистрация. Ако имаш платени ПСР-и  и застраховка нищо не ти пречи. Ако не, аз бих се замислил дали изобщо си заслужава. Хубаво е да изрежеш QR- кодовете от сертификатите за 1ва и 2ра доза и да ги ъплоуднеш и тях. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, borislavpetkov84 каза:

Аз съм одобрен и нямам виза, но престоя ми е по-малко от 15 дни.

При нас е повече, както и при T.E. Lawrence и VOA не е вариант. 

 

Като гледам, май ще чакаме 4-ти на стендбай и каквото стане.

Връзка към коментар

https://service.dmsc.moph.go.th/labscovid19/indexen.php
Списък с лабораториите, в които можеш да направиш безплатния тест по Test and go на 7 ден ако имаш одобрение за програмата.

302B9750-C3B6-4DAF-906D-BD02A8C06701.jpeg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Промените са публикувани вече в държавен вестник. Единствената промяна е, че вторият pcr трябва да се направи на 5 или 6 ден, което е по-добре от седмия.

 

🔴 The new rules about Thailand Pass have now been published in the Royal Gazette: http://www.ratchakitcha.soc.go.th/DATA/PDF/2564/E/313/T_0024.PDF

Here are the highlights:

📌 Test & Go and Sandbox registrations have been suspended for at least two weeks until 4th January 2022. The exception is for people using Phuket Sandbox 

📌 Test & Go people who have already been approved, and who arrive in Thailand from 24th December onwards, must do a second RT-PCR test on Days 5-6 at a government approved medical facility. The government is responsible for this expense.

📌 People who registered for Phuket Sandbox since 22nd December, must pay for  two RT-PCR tests themselves. The second test must be done on Days 5-6 or when they develop symptoms, while they are still in Phuket

#Thailand

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 52 минути , S.Petrov каза:

Някой може ли да даде препоръка, къде да си направя читава застраховка, която да отговаря на изискванията за Тайланд?

Моята е в Евро инс. След проучване се оказа, че само Евро инс и Алианц имат застраховка с покритие за Ковид. Моята е с покритие 50000€ и струва 60 лв. Самата полица е на български и на английски и има опция да ти впишат номера на паспорта за по-голяма сигурност.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , borislavpetkov84 каза:

Моята е в Евро инс. След проучване се оказа, че само Евро инс и Алианц имат застраховка с покритие за Ковид. Моята е с покритие 50000€ и струва 60 лв. Самата полица е на български и на английски и има опция да ти впишат номера на паспорта за по-голяма сигурност.

Много ти благодаря!

Връзка към коментар
Преди 1 час, S.Petrov каза:

Някой може ли да даде препоръка, къде да си направя читава застраховка, която да отговаря на изискванията за Тайланд?

Това е застраховката, препоръчана от тайландските власти. Една от много малкото покриваща задължителната карантина в болница от безсимптомен ковид, както и плащат веднага, не ти да плащаш и да възстановяват.

 

https://www.axa.co.th/en/axa-sawasdee-thailand-travel-insurance

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 40 минути , T.E.Lawrence каза:

Това е застраховката, препоръчана от тайландските власти. Една от много малкото покриваща задължителната карантина в болница от безсимптомен ковид, както и плащат веднага, не ти да плащаш и да възстановяват.

 

https://www.axa.co.th/en/axa-sawasdee-thailand-travel-insurance

Благодаря ти! Гледах ги и ако и ти препоръчваш този вариант, направо там ще направя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.