Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 5 часа, S.Petrov каза:

Благодаря ти! Гледах ги и ако и ти препоръчваш този вариант, направо там ще направя.

С тези 50-60 лева повече, които ще платиш, си спестяваш много нерви , чудения и главоболия. Най-разпознаваемата застраховка от тайландските имиграционни  и лекари. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Когато имахме билети за Тайланд се бях спряла на axa ,след много четене.аз ползвах mister prakan ,,през тях направих застраховката ,след като отменихме ходенето до Тайланд ми върнаха парите с 5% неустойка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, scot каза:

Някой знае ли, мога ли да си наема кола, или моторче с моята шофьорска книжка, или ми трябва междунатодна. За Тайланд става въпрос? 

Аз досега не съм имал проблеми с българската книжка. Никога не са ми искали международна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първо за много години на всички и много дестинации през 2022 година!

Да препоръчате агенция за коли под наем в Пукет. Евро или долари е по-изгодно да си вземем от тук. За визата ще вземем 4000-5000 бата да имаме, но не мога да преценя коя валута е по-изгодна.

Връзка към коментар
преди 3 часа, borislavpetkov84 каза:

Първо за много години на всички и много дестинации през 2022 година!

Да препоръчате агенция за коли под наем в Пукет. Евро или долари е по-изгодно да си вземем от тук. За визата ще вземем 4000-5000 бата да имаме, но не мога да преценя коя валута е по-изгодна.

За колите, специално на Пукет, не мога да кажа нищо.

За парите - долари. Обикновено за банкнотите с по-голям номинал (50,100$) ще получите една идея по-добър курс.

Връзка към коментар

Здравния министър на Тайланд е предложил удължаване на спирането на Test and go програмата до края на януари. Освен това е предложил тези, които са одобрени да могат да влязат в Тайланд до 10 януари, като след тази дата ще може да се влиза чрез Пукет Санд бокс или карантина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Спирането на програмата Тест ЕНД го ще е поне до края на Януари. Утре е главната среща за това да се реши какви нови мерки да се вземат по повод многото нови случаи. Преди малко здравния министър на Тайланд е казал, че ще предложи крайна дата за влизане в Тайланд за вече одобрени по Тест ЕНД го програмата да е 15 януари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , S.Petrov каза:

От 11 Януари, Sandbox дестинациите стават 4:

 

https://www.tatnews.org/2022/01/thailand-reopening-living-in-the-blue-zone-17-sandbox-destinations/

Да и все още няма крайна дата за влизане за одобрените за Test and go. Казват, че всички до 15 януари ще влязат без проблем, а тези които са след 15 са под въпрос, но реално официална крайна дата все още няма и може накрая всички да влязат ако не сложат крайна дата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес публикуваха в държавен вестник новите решения. За завареното положение test&go няма крайна дата. 

 

Според статистиката, голямата част от получилите паса са канселирали посещението си, заради голямата несигурност. Това означава, че големият аргумент за обсъжданата забрана (допускането на прекалено много рискови хора в държавата) вече го няма и е по-вероятно да допуснат останалите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние сме в Тайланд, но се случиха доста странни неща и не знаем какво да правим. Общо петима души сме - аз, приятелката ми и сестра й и още двама души наши приятели. Вчера ни взеха тестове и моята приятелка е позитивна, а ние останалите не сме позитивни. Аз и приятелката ми преболедувахме Ковид преди 5 месеца и сме ваксинирани. Другите са само ваксинирани. На 7 януари си направихме бързи тестове и на 8 януари ни е ПСР теста за Тайланд, като и двата са отрицателни. Според мен нещо е станало и теста е грешно позитивен, защото в противен случай и аз щях да съм позитивен, защото ние живеем заедно и сме посещавали едни и същи места преди да дойдем тук. Сега сме под карантина, като трима от нас отиват в ASQ хотел, а аз и приятелката ми чакаме да и излезе теста от днес за да се реши какво следва. На мен утре също ще ми правят тест. Ако повторните ни тестове са положителни ще ни изпратят 10 карантина в хостел за болни, а ако са отрицателни отиваме при другите в Asq хотела за 14 дни карантина. Свързах се с консула ни тук но той каза че докато не излязат вторите тестове отрицателни няма как да оспорваме първия тест от летището за неправилен. Ако са положителни значи сме болни и няма какво да се направи. Според вас има ли шанс да оспорим пред Тайландските власти първия тест за грешно позитивен или е загубена кауза. Ако някой може да ми даде съвет какво да направим за да не сме под карантина ще съм много благодарен.

  • Шок 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

@borislavpetkov84, доста неприятно. Мисля, че каквото и да напишем важното е властите там какви указания ще ви дадат. Хубаво, че имате връзка и с консула. Стискаме палци повторните тестове да са отрицателни! Бъдете здрави!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@borislavpetkov84 Ужас човек, много много неприятно.....Изчакайте да видите дали 2рият тест ще е отрицателен. Ако е нужно искайте и 3ти за най-сигурно. Но ако са отрицателни, и най-вероятно 1вият е бил грешен, защо ще ви поставят под карантина 14 дни?? Дали е възможно да правят положителни тестове на случаен принцип, за взимане на пари от застраховки? Вие за колко време по план трябва да сте там? И с  VOA ли влезнахте?

Връзка към коментар
преди 5 минути , scot каза:

@borislavpetkov84 Ужас човек, много много неприятно.....Изчакайте да видите дали 2рият тест ще е отрицателен. Ако е нужно искайте и 3ти за най-сигурно. Но ако са отрицателни, и най-вероятно 1вият е бил грешен, защо ще ви поставят под карантина 14 дни?? Дали е възможно да правят положителни тестове на случаен принцип, за взимане на пари от застраховки? Вие за колко време по план трябва да сте там? И с  VOA ли влезнахте?

Да с Voa влязохме защото сме с 12 нощувки. Казаха ако искаш и 100 теста си направи ще трябва да си 14 дни карантина за контактните и 10 дни за приятелката ми, защото е вече болна, което е пълен абсурд контактните да са 14 дни а болните 10 дни. Иначе ние реално най-вероятно няма да влезем в болница а ще сме или в Asq хотел или в хостел за болни, но това ще стане след като излязат вторите тестове.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , borislavpetkov84 каза:

Ние сме в Тайланд, но се случиха доста странни неща и не знаем какво да правим. Общо петима души сме - аз, приятелката ми и сестра й и още двама души наши приятели. Вчера ни взеха тестове и моята приятелка е позитивна, а ние останалите не сме позитивни. Аз и приятелката ми преболедувахме Ковид преди 5 месеца и сме ваксинирани. Другите са само ваксинирани. На 7 януари си направихме бързи тестове и на 8 януари ни е ПСР теста за Тайланд, като и двата са отрицателни. Според мен нещо е станало и теста е грешно позитивен, защото в противен случай и аз щях да съм позитивен, защото ние живеем заедно и сме посещавали едни и същи места преди да дойдем тук. Сега сме под карантина, като трима от нас отиват в ASQ хотел, а аз и приятелката ми чакаме да и излезе теста от днес за да се реши какво следва. На мен утре също ще ми правят тест. Ако повторните ни тестове са положителни ще ни изпратят 10 карантина в хостел за болни, а ако са отрицателни отиваме при другите в Asq хотела за 14 дни карантина. Свързах се с консула ни тук но той каза че докато не излязат вторите тестове отрицателни няма как да оспорваме първия тест от летището за неправилен. Ако са положителни значи сме болни и няма какво да се направи. Според вас има ли шанс да оспорим пред Тайландските власти първия тест за грешно позитивен или е загубена кауза. Ако някой може да ми даде съвет какво да направим за да не сме под карантина ще съм много благодарен.

За съжаление, те решават. Нещо много важно, което сте пропуснали, но е мега важно. При всички документи навсякъде, никъде не трябва да се пише, че пътувате група. Навсякъде се попълва "пътувам сам", за да се избегне това карантиниране на всички, което се е получило. Съответно се буква отделно транспорт от/до хотела.

 

Може да се опитат в карантинния хотел да ви накарат да си платите. Ако застраховката ви е AXA, която обсъждахме, те плащат директно на хотела/болницата и вие с пари не се занимавате. В случай на проблем, настоявайте за това и звъннете на телефона в документите. 

 

Искайте стая с балкон поне, имате право на някакъв макар и минимален избор.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , T.E.Lawrence каза:

За съжаление, те решават. Нещо много важно, което сте пропуснали, но е мега важно. При всички документи навсякъде, никъде не трябва да се пише, че пътувате група. Навсякъде се попълва "пътувам сам", за да се избегне това карантиниране на всички, което се е получило. Сътовето се буква отделно транспорт от/до хотела.

 

Може да се опитат в карантинния хотел да ви накарат да си платите. Ако застраховката ви е AXA, която обсъждахме, те плащат директно на хотела/болницата и вие с пари не се занимавате. В случай на проблем, настоявайте за това и звъннете на телефона в документите. 

 

Искайте стая с балкон поне, имате право на някакъв макар и минимален избор.

Благодаря за съветите. Аз все още тая надежда, че ако вторите ни тестове са отрицателни ще можем чрез консула и чрез Министерство на външните работи да оспорим първия тест като фалшиво положителен. Защото ако сме отрицателни се получава абсурда да сме карантинирани като контактни без реално да сме били в контакт с болен, защото ако вторите тестове са отрицателни реално приятелката ми никога не е била болна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тази ситуация ми напомня случаят с Радост Драганова и дъщеря ѝ в Камбоджа. Стискам палци вторият тест да е отрицателен. Приятелката има ли някакви симптоми?

Ако няма българско посолство е Банкок, можете да се обърнете за съдействие към всяко посолство на държава от ЕС. Радост Драганова е получила съдействие от френското посолство в Камбоджа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , dechy каза:

Тази ситуация ми напомня случаят с Радост Драганова и дъщеря ѝ в Камбоджа. Стискам палци вторият тест да е отрицателен. Приятелката има ли някакви симптоми?

Ако няма българско посолство е Банкок, можете да се обърнете за съдействие към всяко посолство на държава от ЕС. Радост Драганова е получила съдействие от френското посолство в Камбоджа.

Няма никакви симптоми и се чувства чудесно, само единствено е срината и чувства вина че провали почивката на всички. Ние вече говорихме с консула на България в Тайланд, но ако трябва ще говорим и с някое посолство на държава от ЕС.

Връзка към коментар
преди 7 минути , borislavpetkov84 каза:

Да с Voa влязохме защото сме с 12 нощувки. Казаха ако искаш и 100 теста си направи ще трябва да си 14 дни карантина за контактните и 10 дни за приятелката ми, защото е вече болна, което е пълен абсурд контактните да са 14 дни а болните 10 дни. Иначе ние реално най-вероятно няма да влезем в болница а ще сме или в Asq хотел или в хостел за болни, но това ще стане след като излязат вторите тестове.

Пиши в тази група във фейсбук  Thailand Pass (Test & Go, Sandbox, Alternative Quarantine)  Тя е много активна и има и други хора където са минали или минават през същото. Предполагам има много ъпдейтната информация. Иначе, ако трябва да седите 14 дни карантина, поне виж не може ли да си удължите визата, за да си изкарате почивката. Иначе всичко е на вятъра... Успех

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.