Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Ох, много лошо! Искрено ви съчувствам! Защо ли имам усещането, че нарочно го причиняват на чужденци? Особено ако има начин да им извиват ръцете да си платят. Дано не съм права! 

Пожелавам ви бързо да се измъкнете от тази ужасна ситуация!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , scot каза:

Пиши в тази група във фейсбук  Thailand Pass (Test & Go, Sandbox, Alternative Quarantine)  Тя е много активна и има и други хора където са минали или минават през същото. Предполагам има много ъпдейтната информация. Иначе, ако трябва да седите 14 дни карантина, поне виж не може ли да си удължите визата, за да си изкарате почивката. Иначе всичко е на вятъра... Успех

Благодаря много. Тази група е предполагам във фейсбук нали? Иначе по-принцип пишеше че ВОА не може да се удължава, но ще се пробваме.

преди 2 минути , Дани Магелани каза:

Ох, много лошо! Искрено ви съчувствам! Защо ли имам усещането, че нарочно го причиняват на чужденци? Особено ако има начин да им извиват ръцете да си платят. Дано не съм права! 

Пожелавам ви бързо да се измъкнете от тази ужасна ситуация!

Благодаря много.

Връзка към коментар
преди 11 минути , borislavpetkov84 каза:

Благодаря много. Тази група е предполагам във фейсбук нали? Иначе по-принцип пишеше че ВОА не може да се удължава, но ще се пробваме.

Благодаря много.

Да, във фейсбук е. Дано някой помогне с информация какво може да се направи и как! Но това с този положителен тест и това ако следващите са отрицателни да не може да се освободите от карантина е просто безумно. След твоя пост, пак почвам да се замислям дали да пътувам изобщо, защото ми предстои след 10 дена. Ако излизат положителни тестове за да си запълват ASQ хотелите и да им се наливат пари за тестове в системата просто няма смисъл. 

Връзка към коментар
преди 48 минути , T.E.Lawrence каза:

За съжаление, те решават. Нещо много важно, което сте пропуснали, но е мега важно. При всички документи навсякъде, никъде не трябва да се пише, че пътувате група. Навсякъде се попълва "пътувам сам", за да се избегне това карантиниране на всички, което се е получило. Съответно се буква отделно транспорт от/до хотела.

 

Може да се опитат в карантинния хотел да ви накарат да си платите. Ако застраховката ви е AXA, която обсъждахме, те плащат директно на хотела/болницата и вие с пари не се занимавате. В случай на проблем, настоявайте за това и звъннете на телефона в документите. 

 

Искайте стая с балкон поне, имате право на някакъв макар и минимален избор.

Когато има положителен човек, който е бил на полет до Тайланд означава ли, че целия самолет 300+ човека трябва да бъдат под 14 дни карантина в ASQ хотел?  Пак пътуват заедно и са в едно помещение значи са контактни?

 

Връзка към коментар

Човекът до теб в самолета (ако е средно място и от двете ти страни), ако заявиш, че си част от група, ако си букнеш шернат транспорт до хотела (всички в таксито ,вана), ако си в една стая с някой - това са случаите, че си контактен и задължителна карантина и да си отрицателен. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , T.E.Lawrence каза:

Човекът до теб в самолета (ако е средно място и от двете ти страни), ако заявиш, че си част от група, ако си букнеш шернат транспорт до хотела (всички в таксито ,вана), ако си в една стая с някой - това са случаите, че си контактен и задължителна карантина и да си отрицателен. 

Въпроса е ако направиш два последователни теста и са отрицателни дали ще ти свалят карантината или и 100 теста да си направиш ще си 14 дни карантина

Връзка към коментар

За съжаление, дотук всички случаи, за които съм чел, няма такъв по-ранен да са го пуснали. Говоря конкретно за Тайланд, Камбоджа е друга бира.

 

Най-доброто е това, че болниците са пълни и карантинират в хотели. Там можеш да натиснеш за по-добро място и стая, особено ако имаш читава застраховка и тя плаща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По скоро, ще трябва да останете. Но можеш да поискаш да ви се правят тестове през 2 дни. И на 10 да поискаш да ви пуснат. Гледал съм влогари още преди санд бокс програмите, седяха в карантини в такива хотели и ги тестваха и някой ги пускаха по рано. И ако удължиш визата и смениш полетите (ако си с катар е безплатно, можеш и сам то сайта), ще ви останат 10 дни за почивка. Отностно застраховката и стаята не мисля, че има общо. Ако имаш кинти може и младоженски апартамент да си наемете ако искате 😄 Пробвай да си вземеш парите от хотела където първоначално сте запазили.  

Връзка към коментар
преди 20 минути , scot каза:

Отностно застраховката и стаята не мисля, че има общо.

Застраховката  и стаята имат много общо. Това е принудителна карантина за асимптомен ковид, която се покрива от AXA. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , scot каза:

По скоро, ще трябва да останете. Но можеш да поискаш да ви се правят тестове през 2 дни. И на 10 да поискаш да ви пуснат. Гледал съм влогари още преди санд бокс програмите, седяха в карантини в такива хотели и ги тестваха и някой ги пускаха по рано. И ако удължиш визата и смениш полетите (ако си с катар е безплатно, можеш и сам то сайта), ще ви останат 10 дни за почивка. Отностно застраховката и стаята не мисля, че има общо. Ако имаш кинти може и младоженски апартамент да си наемете ако искате 😄 Пробвай да си вземеш парите от хотела където първоначално сте запазили.  

Това искане за пускане към кого да го отправя. Към хотела, към здравните власти или към нашия консул?

Връзка към коментар
Преди 1 час, borislavpetkov84 каза:

Това искане за пускане към кого да го отправя. Към хотела, към здравните власти или към нашия консул?

Не мога да кажа, питай някой от персонала на хотела или от хората които ще идват да ви взимат тестовете. Но на консула не разчитай. Тях изобщо не ги е грижа (от собствен опит ти казвам)...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, scot каза:

Не мога да кажа, питай някой от персонала на хотела или от хората които ще идват да ви взимат тестовете. Но на консула не разчитай. Тях изобщо не ги е грижа (от собствен опит ти казвам)...

Не знам дали може да се разчита на конкретния консул, но описаният случай не е негова работа. Всеки турист, оказал се в подобна ситуация следва да си е оценил риска преди тръгването, да се е информирал за условията на приемащата страна в случая Тайланд и да си носи сам отговорността за решението. Извинявайте, но не е сериозно група от 5 човека да не прецени риска нечий тест да се окаже (фалшиво) положителен в някакъв момент като знаем, че ни предстоят N- броя тествания в чуждата държава. На мен ми звучи съвсем авантюристично, но както знаем в България всеки сам си преценя! 😉

 

@Дани Магелани, защо да го правят нарочно на чужденците? Няма логика. Просто управляващите в Тайланд са същите като в почти целия свят, нито по-умни, нито по-глупави. Това са успели да измислят, така действат.  Всичко опира до оценка и управление на риска. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това не знам дали не е за "Хумор", но новината е истинска: Тайланд сменя слогана от "Amazing Thailand" на "Amazing Thailand new chapter" и от Април въвежда туристическа такса от 300 бата. 

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Jenbel каза:

Не знам дали може да се разчита на конкретния консул, но описаният случай не е негова работа. Всеки турист, оказал се в подобна ситуация следва да си е оценил риска преди тръгването, да се е информирал за условията на приемащата страна в случая Тайланд и да си носи сам отговорността за решението. Извинявайте, но не е сериозно група от 5 човека да не прецени риска нечий тест да се окаже (фалшиво) положителен в някакъв момент като знаем, че ни предстоят N- броя тествания в чуждата държава. На мен ми звучи съвсем авантюристично, но както знаем в България всеки сам си преценя! 😉

 

@Дани Магелани, защо да го правят нарочно на чужденците? Няма логика. Просто управляващите в Тайланд са същите като в почти целия свят, нито по-умни, нито по-глупави. Това са успели да измислят, така действат.  Всичко опира до оценка и управление на риска. 

Няма смисъл да коментирам написаното от теб, защото подробно съм обяснил какво се е случило преди вземането на теста и няма логика при положение, че 5 дни преди да тръгнем сме били навсякъде двамата аз да съм отрицателен, а тя положителна. Ние сме си преценили рисковете и ще си носим последствията. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Медицината не е математика , не търси логика.

 

Дано всичко се нареди по най-благоприятен начин ,но ще е голяма изненада  да приемат първоначален тест за фалшиво положителен .Най-малкото , защото е напълно реално положителен вирусоносител в един скорошен последващ момент вече да е отрицателен.

Не е като при допинг контрол ,където се съхраняват няколко проби едновременно ,и се търси потвърждаване с отваряне на контролната проба в случай на положителен резултат.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да кажа пак за @borislavpetkov84 или някой друг ако изпадне в такава ситуация.  AXA покрива всеки един такъв случай на принудително безсимптомно карантиниране, без значение болница или хоспител (карантинен хотел). В нета са появиха какви ли не видеа и драми, как не плащат (случва се и некомпетентен служител), хотелите искат огромни суми предрарително и т.н. Трябва твърдо да се отстоява, че имаш застраховка, която покрива случая и плаща директно ,без ти да  се занимаваш с пари.

 

Ето поредно директно потвърждение от днес с AXA сътрудник:

 

axa_confirmation.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 20 часа, T.E.Lawrence каза:

Лек път, късмет и чакаме нова информация от извора! 🍹

Благодаря!

 

Ние пристигнахме и сега чакаме резултат от PCR теста от летището. Въпреки, че се застъпиха два пълни полета, всичко мина изненадващо бързо - за мое учудване, Тайландците са направили доста стройна организация на летището.

 

Съвет - за да стане по-бързо всичко при кацането, носете си основните документи разпечатани на хартия. На слизане от самолета, слагат всички пътници на столчета и искат да се подготвят следните документи:

1. Паспорт;

2. Билетите (не ги изхвърляйте);

3. Декларацията, която сте попълнили в самолета;

4. Тай Пас;

5. PCR теста от заминаването.

 

Когато сте готови, минавате проверка на Тай Пас-а, следва паспортен контрол и накрая ви трябва бележката за платен PCR, който ви правят на самото излизане от летището. Следва осигуреният от хотела транспорт и изчакване на резултатите в стаята на хотела. Казаха, че обикновено излизат след 5-6 часа.

 

Май това е засега. Ако излезе нещо важно, ще пиша пак.

 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, S.Petrov каза:

Благодаря!

 

Ние пристигнахме и сега чакаме резултат от PCR теста от летището. Въпреки, че се застъпиха два пълни полета, всичко мина изненадващо бързо - за мое учудване, Тайландците са направили доста стройна организация на летището.

 

Съвет - за да стане по-бързо всичко при кацането, носете си основните документи разпечатани на хартия. На слизане от самолета, слагат всички пътници на столчета и искат да се подготвят следните документи:

1. Паспорт;

2. Билетите (не ги изхвърляйте);

3. Декларацията, която сте попълнили в самолета;

4. Тай Пас;

5. PCR теста от заминаването.

 

Когато сте готови, минавате проверка на Тай Пас-а, следва паспортен контрол и накрая ви трябва бележката за платен PCR, който ви правят на самото излизане от летището. Следва осигуреният от хотела транспорт и изчакване на резултатите в стаята на хотела. Казаха, че обикновено излизат след 5-6 часа.

 

Май това е засега. Ако излезе нещо важно, ще пиша пак.

 

Успех и дано да са ви отрицателни тестовете.

Връзка към коментар
преди 2 часа, S.Petrov каза:

Благодаря!

 

При вас нормализираха ли се нещата?

Ами не под карантина сме. Тук имат супер странни закони. На 10 януари приятелката ми е позитивна. На 11 януари другите трима ги местят в карантинен хотел и са 14 дни карантина. Аз оставам с нея и също съм 14 дни карантина като контактен. На 11 януари приятелката ми си направи втори тест и на 12 януари пак е положителна. На 12 януари аз си направих тест и на 13 януари излезе резултата и съм пак отрицателен. А аз си направих теста с надеждата да съм положителен и да имам само 10 дни карантина, но не съм. Но тъй като съм си направил втори тест и  е отрицателен, а тя продължава да е положителна (в смисъл, че няма все още отрицателен тест) започват от 13 януари да ми броят нова 14 дневна карантина и карантината ми от 11 е анулирана. И по тази логика докато тя няма отрицателен тест те ще ми слагат всеки ден нова 14 дневна карантина. Нямам думи просто. Всеки хотел си измисля нови правила и закони с цел да те задържи при него колкото се може повече.

  • Шок 7
Връзка към коментар

Ужасна ситуация 😞 Представям си, колко нерви сте изхабили покрай всичко това.

Да си призная, колкото и да харесвам Тайланд, не се учудвам на странните правила, които описваш. 

И ние до последно не знаехме, какво да очакваме от нашите тестове, но се успокоявахме, че дори и да са положителни, поне сме на топло и ще си отспим.

Пожелавам ви успех и ако мога някак да съм ви полезен, дай знак.

Връзка към коментар
преди 1 минута , S.Petrov каза:

Ужасна ситуация 😞 Представям си, колко нерви сте изхабили покрай всичко това.

Да си призная, колкото и да харесвам Тайланд, не се учудвам на странните правила, които описваш. 

И ние до последно не знаехме, какво да очакваме от нашите тестове, но се успокоявахме, че дори и да са положителни, поне сме на топло и ще си отспим.

Пожелавам ви успех и ако мога някак да съм ви полезен, дай знак.

Ние не сме толкова зле, защото си ходим на плаж, гмуркаме се, в бунгало на плажа сме и имаме тераса. Свърши ни джина и това е големият ни проблем 😀

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.