Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 14 минути , S.Petrov каза:

О, значи изобщо не ви мисля 😆 В кой район сте?

 

Ние сме тук за 7 дни и после хукваме към Панган, че от две години чакаме.

Хотела ни се казва Thavorn beach village resort.

3EF3A455-0FA6-4FBC-9439-6DBEB7A0D578.jpeg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А кой изобщо ви кара или задължава да я спазвате тази карантина? Да речем, ако тръгнеш да излизаш от хотела привечер някой ще те спре ли? Мен тази драма тук беше последната капка, която преля чашата и отложих Тайланд поне с една година. Да се надяваме че 2023г ще се огледат и усетят че тези всички мерки които налагат са им сериозен автогол…

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Ivooo33 каза:

А кой изобщо ви кара или задължава да я спазвате тази карантина? Да речем, ако тръгнеш да излизаш от хотела привечер някой ще те спре ли? Мен тази драма тук беше последната капка, която преля чашата и отложих Тайланд поне с една година. Да се надяваме че 2023г ще се огледат и усетят че тези всички мерки които налагат са им сериозен автогол…

Никой няма да ни спре и ако искаме вечер можем да излизаме, но ако случайно установят, че ни няма ще се обадят в полицията и после можем да бъдем арестувани и да лежим 2 години в затвора и да платим глоба. Така, че предпочитам да не си правя експерименти и да се прибера когато ми падне карантината отколкото да рискувам да остана тук в затвора. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 48 минути , T.E.Lawrence каза:

Може да искат, особено ако си с VOA. 600 евро на човек е ок.

Да знам, че по наредба искат. Въпросът е дали реално са поискали да се покажат/преброят и така? И също колко струва на летището сим карта с около 30-50гб?

Връзка към коментар
преди 40 минути , scot каза:

Да знам, че по наредба искат. Въпросът е дали реално са поискали да се покажат/преброят и така? И също колко струва на летището сим карта с около 30-50гб?

На нас не са ни искали, както и на никой друг от опашката, доколкото видях. Ние сме с визи от БГ, за VOA е вероятно да поискат.

На летището имаше оферти от около 300-400 Бата за сим карти. Някои с неограничен, други с 30-40ГБ.

 

П.П. @scot Направи ми впечатление, че Laz (Lazada) имаха оферта от 399 Бата за неограничен интернет,  dtac (Telenor), предлагаха 30 ГБ ЗА 599, така че се огледай, опции има.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нормално, като е отворен само Тайланд в момента. Онази с ограниченията за пътуване явно е една за целия свят, тук голяма драма за три държави, от които е отворена една. 🙂

Връзка към коментар
преди 2 часа, S.Petrov каза:

На нас не са ни искали, както и на никой друг от опашката, доколкото видях. Ние сме с визи от БГ, за VOA е вероятно да поискат.

На летището имаше оферти от около 300-400 Бата за сим карти. Някои с неограничен, други с 30-40ГБ.

 

П.П. @scot Направи ми впечатление, че Laz (Lazada) имаха оферта от 399 Бата за неограничен интернет,  dtac (Telenor), предлагаха 30 ГБ ЗА 599, така че се огледай, опции има.

Благодаря за инфото 🙂  Вие по Тест и Го ли сте? И ако да,  тъй като теста който трябва да си направите на ден 6-7 е безплатен.  Какво ви дадоха (ваучер/друг документ), за да отидете в някоя лаборатория за взимане на проба? 

Връзка към коментар
преди 20 минути , scot каза:

Благодаря за инфото 🙂  Вие по Тест и Го ли сте? И ако да,  тъй като теста който трябва да си направите на ден 6-7 е безплатен.  Какво ви дадоха (ваучер/друг документ), за да отидете в някоя лаборатория за взимане на проба? 

За малко не успяхме да се класираме за Тест&Го. С Пукет сандбокс сме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , scot каза:

Благодаря за инфото 🙂  Вие по Тест и Го ли сте? И ако да,  тъй като теста който трябва да си направите на ден 6-7 е безплатен.  Какво ви дадоха (ваучер/друг документ), за да отидете в някоя лаборатория за взимане на проба? 

На излизане трябва да дадат един розов лист за безплатния тест.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние сме с VOA и пари не са ни искали да покажем. Попълнихме декларацията, показахме всички потвърждения за нощувки, самолетен билет за връщане, платихме и това беше. За теста на 5-6 ден трябва първия хотел в който отсядаш да те регистрира в някаква тяхна платформа или ти си намираш най-близкия център от списъка и отиваш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, scot каза:

Да знам, че по наредба искат. Въпросът е дали реално са поискали да се покажат/преброят и така? И също колко струва на летището сим карта с около 30-50гб?

На нас ни искаха да показваме пари в брой ,настояваха даже 😁

преди 14 часа, S.Petrov каза:

За малко не успяхме да се класираме за Тест&Го. С Пукет сандбокс сме.

Защо сте със сандбокс ? Уж следя разговора ,но съм изпуснала .Нали всички вече одобрени влизаха с test and go програмата.

Връзка към коментар

Не знам дали скоро Тайланд ще си върне туристите, ако продължава с тези безумия. Поне на мен ми се струва прекалено това броене на дни за тестове, прекалени правила и т.н. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 10 минути , moli84 каза:

Защо сте със сандбокс ? Уж следя разговора ,но съм изпуснала .Нали всички вече одобрени влизаха с test and go програмата.

Защото хлопнаха кепенците за регистрация в деня, преди да сме готови с документите. Вината си е моя - трябваше да си подновя паспорта, а до последно не ми остана време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Учудващо бройките заразени падат, а очакваха огромно вдигане ( май основната причина е, че заради безумните карантинни правила всеки се тества и изолира вкъщи и не репортва на властите) В четвъртък има нов мийтинг, почти сигурно ще върнат test&go пак, ако някой се е засилил да ходи да изчака. Току виж отпаднало и някое от другите безумни неща.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Малко по-различна от предишната с два предлатени теста и задължителен sha+хотел на 1ви и пети ден. Уточнение, че може да я прекратят по всяко време, ако бройките тръгнат нагоре. 

 

От 24 ти увеличават пак работното време и продажбата на алкохол на "ресторантите" в синя и жълта зона от 21 на 23 часа. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да дам малко разяснение по повод карантината. Всичко зависи от вашия хотел. Могат да ви кажат, че сте 10 дни карантина, но могат и да ви кажат, че сте 14 дни карантина. Ние бяхме разделени и трима от групата още от началото бяха в карантинен хотел. Ние останахме в нашия си хотел, но заедно. На 5 ден ни преместиха и нас в карантинния хотел. Казаха ни че не можем да ползваме безплатния ПСР от правителството, защото сме под карантина. Само, че аз влязох в сайта Thailandpsas и направих резервация за втория тест на всички. Показах документа на рецепцията и те нямаха друг избор освен да ни закарат до лабораторията. Иначе искаха от нас за теста 5000 бата. Взеха ни теста и на другия ден всички бяхме отрицателни. Говорих с тях и още сутринта на 19 бяхме пуснати да си ходим. Всички изкарахме 10 дни карантина. След като изкараш карантината ти дават документ за край на карантината, а на преболедували я дават сертификат за преболедуване. Без тези документи не ти дават да напуснеш страната.

Мен ме притеснява сега, че нямаме ПСР преди излитане и да не вземат да ни върнат. Имаме ваксини и сме в оранжева държава, но дано да нямаме проблеми заради този ПСР 72 часа преди тръгване. Не знам дали Катарците няма да кажат трябва и ПСР.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Тайланд и Катар нямат изискване за pcr преди напускане. То е само за България, ако Тайланд мине в червена зона. Най-добре не си правете повече тестове там. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, borislavpetkov84 каза:

Да дам малко разяснение по повод карантината. Всичко зависи от вашия хотел. Могат да ви кажат, че сте 10 дни карантина, но могат и да ви кажат, че сте 14 дни карантина. Ние бяхме разделени и трима от групата още от началото бяха в карантинен хотел. Ние останахме в нашия си хотел, но заедно. На 5 ден ни преместиха и нас в карантинния хотел. Казаха ни че не можем да ползваме безплатния ПСР от правителството, защото сме под карантина. Само, че аз влязох в сайта Thailandpsas и направих резервация за втория тест на всички. Показах документа на рецепцията и те нямаха друг избор освен да ни закарат до лабораторията. Иначе искаха от нас за теста 5000 бата. Взеха ни теста и на другия ден всички бяхме отрицателни. Говорих с тях и още сутринта на 19 бяхме пуснати да си ходим. Всички изкарахме 10 дни карантина. След като изкараш карантината ти дават документ за край на карантината, а на преболедували я дават сертификат за преболедуване. Без тези документи не ти дават да напуснеш страната.

Мен ме притеснява сега, че нямаме ПСР преди излитане и да не вземат да ни върнат. Имаме ваксини и сме в оранжева държава, но дано да нямаме проблеми заради този ПСР 72 часа преди тръгване. Не знам дали Катарците няма да кажат трябва и ПСР.

Бях питала в другата тема точно това ,но Георги Матеев каза ,че няколко пъти се е качвал на катарски полет без тест и дори и да ти поискат трябва  да си готов да спориш ,че не са длъжни да ти искат понеже крайната дестинация /България/ не го изисква .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
новобранец-магеланец

Здравейте хора! Планирам 4-то ходене до Тайланд тези дни. Идеята ми е да стоя поне месец там. Знам, че затова трябва да си извадя виза. Прочетох дискусията и до колкото разбрах почетното консулство просто препащат документите към посолството на Тайланд в Букурещ и няма смисъл да се занимавам с тях.

Тези които сте вадили визи директно от там за колко време ви дойдоха? 

Иска ми се да съм там до 2-3 седмици, но ако си букна полет а визата още не е дошла става тъпо. То дори и паспортът няма да е у мен за да взема VOA.

Видях, че @daniel85 е взел виза на място в Букурещ, би ли споделил как се уговори с тях ( мейл или телефон) и колко време преди това?

Ако трябва обмислям да отида там на място да извадя визата за ден, ThaiPass който се вади веднага и дефакто мога да тръгна до седмица да кажем?

Мисля да кандидатствам за Phuket Sandbox, и без това мисля да съм там поне в първите 2 седмици.

Дали пропускам нещо важно?

Връзка към коментар
преди 3 часа, новобранец-магеланец каза:

Здравейте хора! Планирам 4-то ходене до Тайланд тези дни. Идеята ми е да стоя поне месец там. Знам, че затова трябва да си извадя виза. Прочетох дискусията и до колкото разбрах почетното консулство просто препащат документите към посолството на Тайланд в Букурещ и няма смисъл да се занимавам с тях.

Тези които сте вадили визи директно от там за колко време ви дойдоха? 

Иска ми се да съм там до 2-3 седмици, но ако си букна полет а визата още не е дошла става тъпо. То дори и паспортът няма да е у мен за да взема VOA.

Видях, че @daniel85 е взел виза на място в Букурещ, би ли споделил как се уговори с тях ( мейл или телефон) и колко време преди това?

Ако трябва обмислям да отида там на място да извадя визата за ден, ThaiPass който се вади веднага и дефакто мога да тръгна до седмица да кажем?

Мисля да кандидатствам за Phuket Sandbox, и без това мисля да съм там поне в първите 2 седмици.

Дали пропускам нещо важно?

Здравейте, 

 

уговорката се прави с Нина Михай - служител във визовия отдел на e-mail: visa.buh@mfa.mail.go.th

Помолете да Ви изпрати актуален списък с необходимите документи! През декември имаше голям наплив от кандидати румънци и беше необходимо да се запази час три седмици предварително. Държат да получат всички изискуеми документи, тоест ако липсва нещо вероятността да Ви върнат е голяма. На място в Букурещ - подадох документите с паспортите сутринта, а в 17ч ги получих с поставени визи в тях. 

Поздрави и успех! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Филипините отварят за ваксинирани след февруари и то без задължителна карантина на пристигане. Някой има ли представа за Азия говори ли се за валидност на ковид сертификати както в Европа 270дни .....а Филипините са една моя мечта още от преди ковид пандемията ,надявам скоро сбъдната. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.