Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 11 часа, Eva eva каза:

Сега сериозно - как да разпределя 12 дни във Виетнам? Полетите са ни София-Ханой и ХоШиМин-София - края на ноември, началото на декември.

- първи вариант - повече нощувки в Ханой и няколко в ХоШиМин, съответно с директен полет между двата града;

- втори вариант - няколко нощувки в Ханой, няколко в Хой Ан и няколко в ХоШиМин, с 2 вътрешни полети. 

Май по-скоро клоня към първия вариант, преди всичко заради възможното лошо време тогава в централната част на страната. От логистична гл.т. също ще е по-удобно. Като гледам и красотите на север, май везните се накланят в посока на първи вариант. Съмнявам се някой от групата да ми се навие за трек, но със сигурност има как да уплътним времето 🙂 

@Roberto Baggio, ще си позволя да те тагна, ако имаш вече идея 🙂 @Адриан ХН, ти мисля сподели, че си взел и вътрешен полет? Директно Ханой-ХоШиМин?

 

Ние кацаме в Хо Ши Мин. Така направихме вътрешния полет до Ханой, че да имаме 5 нощувки. Това са 4 пълни дни. Задължително ще направим Делтата на Меконг единия ден. Един ден ще разгледаме града и може би ще направим два еднодневни трипа, които ще изберем на място. Ако е подходящо времето може да са към плажовете. На шестия ден летим за Ханой, което означава, че пропускаме Централен Виетнам. Много се чудехме, защото Хой Ан и Хюе не са за изпускане, но за 11 дни не може да се разгледа всичко. Т.е. оставяме си ги за следващ път. В Ханой имаме 6 нощувки и късен полет към Истанбул. Халонг е задължителен с една нощувка на кораб. Транг Ан също ще поместим в един от дните. За Сапа се чудим. Може би на място ще се решава. предполагам, че местни туристически агенции ще има на всеки ъгъл, та ще видим какво може да се спазари и на какъв кеф ще сме тогава. Чета, че в повечето хотели също има агенции.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз се разписах с билети до Ханой в средата на октомври. Сега остана някой  да даде координати на сериозен човек от Ханой и района, който може да се наеме като шофьор и гид за града и северната част на страната, с приличен български, английски или руски език. Please!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Stefan, мисля да разчитаме на фирми, които организират турове - например препоръчвана е https://www.lilystravelagency.com/. Моля, ако бъркам фирмата някой да ме поправи. Обмислям с тази фирма или подобна да направя и 2-3 дни в района на Сапа.  И честито за билетите 🙂 

@Цвете, благодаря ти много за пътеписа. Страхотен е 🙂 Ще ми е много полезен при изготвяне на програмата 🙂 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Адриан ХН каза:

Погледнах цените на тази фирма, ама не идва ли много 90 долара на човек за Халонг с една нощувка на кораба?

 

 

Тази фирма я срещнах като име по пътеписи и отзивите за нея бяха положителни. Предполагам, че на място ще може да намерим по-добри оферти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При избора на оферти за Халонг, търсете отзиви за самия кораб, а не само за агенцията. Разликата в цените често се дължи на състоянието на кораба, а доколкото знам някои са доста трагични. 

Ние също ползвахме Лили - не е нещо "уау", но всичко беше нормално и получихме това, за което платихме.

 

Относно чуденките по-горе за включване на централен Виетнам в плана - вижте и опциите за нощен влак. Доста е удобно (като изключим зверския студ от климатика) и спестява време 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, Eva eva каза:

@Stefan, мисля да разчитаме на фирми, които организират турове - например препоръчвана е https://www.lilystravelagency.com/. Моля, ако бъркам фирмата някой да ме поправи. Обмислям с тази фирма или подобна да направя и 2-3 дни в района на Сапа.  И честито за билетите 🙂 

@Цвете, благодаря ти много за пътеписа. Страхотен е 🙂 Ще ми е много полезен при изготвяне на програмата 🙂 

Във форума сме писали доста за Виетнам и за трипове, програми, и за агенции. В търсачката излизат лесно.

 

Възможно най-изпилената цена е https://thesinhtourist.vn/ , разбира се с всички неудобства, огромни групи  и събиране с часове из хотелите, миниатюрни порцийки ядене...

 

Агенцията, която аз препоръчвам - https://funnytravelvietnam.com/ Познавам собственика на агенцията лично отпреди да започне туристическия бизнес. Страхотно персонално отношение към всеки клиент. по-скъпа, но безкомпромисно качество. Тук са и отзивите в трипадвайзър https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g293924-d6474359-Reviews-Funny_Travel-Hanoi.html

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Привет, не ми се иска да пускам нова тема за Тайланд...., но планирам първо ходене с деца. Имам колебания за два маршрута и не мога да преценя, защото изборът за маршрути е колосален. (Проучвах Ко Чанг и през Ко Липе и какво ли не., но се спрях на тези два):

 

Помогнете ми какъв маршрут да хвана с 6годишни деца. 

 

1. Банкок - Ко Панган - Као Сок - Пукет - Ао Нанг 

2. Банкок - Ко Панган - Ко Ланта - Ао Нанг (със спане в Пи-Пи) 

 

Не сме по ол инклузива, организирани пътувания, тълпи и партита....обичаме природата, лежерния начин на пътуване, но пък и не обичаме да се застояваме.Харесвам Холбош в Мексико и ми се иска нещо подобно в Тайланд:) - европейска хипстерия:) 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, irinata каза:

Привет, не ми се иска да пускам нова тема за Тайланд...., но планирам първо ходене с деца. Имам колебания за два маршрута и не мога да преценя, защото изборът за маршрути е колосален. (Проучвах Ко Чанг и през Ко Липе и какво ли не., но се спрях на тези два):

 

Помогнете ми какъв маршрут да хвана с 6годишни деца. 

 

1. Банкок - Ко Панган - Као Сок - Пукет - Ао Нанг 

2. Банкок - Ко Панган - Ко Ланта - Ао Нанг (със спане в Пи-Пи) 

 

Не сме по ол инклузива, организирани пътувания, тълпи и партита....обичаме природата, лежерния начин на пътуване, но пък и не обичаме да се застояваме.Харесвам Холбош в Мексико и ми се иска нещо подобно в Тайланд:) - европейска хипстерия:) 

Ами зависи от сезона, примерно декември никак не е добре за Ко Панган... Че и началото на януари, когато ходихме, в Ао Нанг един тайфун почти не го усетихме, но Самуи и Панган си ги помля с доста жертви. 

Връзка към коментар

Ко Панган, Пукет и Ао Нанг са нсй-цивилизованите части на юг, даже прекалвно урбанизирани. Као Сок си е адвенчъра. Логистично обаче с деца си е зор. Най-лесно между тези е Ко Панган -Пукет има директен полет, но декември-началото на януари Пснган си е риск за дъжд. Чак тайфун не вярвам, това е веднъж на десетилетия. Пукет -Ао Нанг е топ време тогава.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 31.05.2022 г. в 0:26, master_of_germs каза:

Ами зависи от сезона, примерно декември никак не е добре за Ко Панган... Че и началото на януари, когато ходихме, в Ао Нанг един тайфун почти не го усетихме, но Самуи и Панган си ги помля с доста жертви. 

Първите 3 седмици на февруари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Един малко глупав въпрос - предстои ми пътуване до Тайланд с кацане на 30.08 и полет обратно на 14.08. Чак сега осъзнах, че Август има 31 дни и нещата за 15 дни престой за VOA стават на кантар... Някой да е имал подобна ситуация?

Връзка към коментар

Да, проблемът е сериозен, няма да ти дадат виза при пристигане. Смени датите или си купи някакъв фиктивен полет за другаде, който после да канселираш безплатно. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Интересува ме кой вид виза за Виетнам е така да се каже най-безпроблемна и за предпочитане? Най-много ме изкушава онлайн визата, но ме притеснява дали всичко ще е Ок с нея при пристигане. Идеята за виза от посолството не ми допада много, тъй като живея далече от София, а и май не работят всеки ден с граждани. За VOA пък четох, че има някои допълнителни изисквания, напр. за покана от местна агенция или граждани. Освен това ще влезем в страната през Хошимин, където имаме малко над два часа престой. После продължаваме с местна авиокомпания към Ханой. Не мисля, че ще успеем за толкова кратко време да се справим с получаването на виза на място и всичко останало. И още нещо, при положение, че билета Варна-Истанбул-Хошимин-Ханой е закупен от Търкиш еърлайнс и отсечката Хошимин-Ханой се изпълнява от друга авиокомпания ще имаме ли ангажимент с багажа при смяната на полетите в Хошимин?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Stefan каза:

Здравейте! Интересува ме кой вид виза за Виетнам е така да се каже най-безпроблемна и за предпочитане? Най-много ме изкушава онлайн визата, но ме притеснява дали всичко ще е Ок с нея при пристигане. Идеята за виза от посолството не ми допада много, тъй като живея далече от София, а и май не работят всеки ден с граждани. За VOA пък четох, че има някои допълнителни изисквания, напр. за покана от местна агенция или граждани. Освен това ще влезем в страната през Хошимин, където имаме малко над два часа престой. После продължаваме с местна авиокомпания към Ханой. Не мисля, че ще успеем за толкова кратко време да се справим с получаването на виза на място и всичко останало. И още нещо, при положение, че билета Варна-Истанбул-Хошимин-Ханой е закупен от Търкиш еърлайнс и отсечката Хошимин-Ханой се изпълнява от друга авиокомпания ще имаме ли ангажимент с багажа при смяната на полетите в Хошимин?

През февруари 2020 взехме онлайн виза - безпроблемно. 
Багажът ще се чекира до крайната дестинация, щом е купен от Търкиш на един билет. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Питай все пак при чекирането.Има държави , които искат да си поемеш багажа в точката на влизане (в случая Хошимин) при международен полет последван от вътрешен , заради митническата проверка.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В момента се дават само онлайн визи за един месец, които са изключително лесни и елементарни за вадене. Няма никаква покана и т.н. Отваряш сайта, подаваш и до два три дни ти е готова за разпечатване. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 8 часа, T.E.Lawrence каза:

В момента се дават само онлайн визи за един месец, които са изключително лесни и елементарни за вадене. Няма никаква покана и т.н. Отваряш сайта, подаваш и до два три дни ти е готова за разпечатване. 

Ние пристигаме в Хошимин на 31.10 и напускаме Виетнам на 10.11 през Ханой. Кога най-рано можем да попадем документите за онлайн виза?

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой скоро ходил във Филипините да сподели какви са изискванията за влизане, че да знам дали има смисъл да започвам организация. И не мога да разбера за да си напълно ваксиниран във Филипини трябва да имаш едно дозова или две дозова ваксина и отделно трябва да имаш поне един бустер за да си напълно ваксиниран за Филипинските власти?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Имаме билети за вътрешен полет във Виетнам с vietjetAir. На мейла имам reservation itinerary, съдържащ Booking Number.

По никакъв начин не успяваме да си влезем в резервацията. Как ли не въртях имената, не става и не става 😞  Какво да направя?

Връзка към коментар
На 23.08.2022 г. в 11:39, T.E.Lawrence каза:

Вече можете, подавайте. 

Освен електронната виза и валиден задграничен паспорт, ще трябват ли някакви други документи за влизане във Виетнам към момента? Сертификат за ковид, изискване за някаква регистрация от здравните им власти или нещо друго, ако се сещаш? В сайта на МВнР не виждам някакви по-специални изисквания.

Връзка към коментар
преди 48 минути , Eva eva каза:

Имаме билети за вътрешен полет във Виетнам с vietjetAir. На мейла имам reservation itinerary, съдържащ Booking Number.

По никакъв начин не успяваме да си влезем в резервацията. Как ли не въртях имената, не става и не става 😞  Какво да направя?

Пиши им на 19001886@vietjetair.com

При мен отговориха в рамките на 2 дена. Иначе много странно е влизането в сайта, въобще не е интуитивно. Трябваха ми няколко опита, докато налучкам как точно са ми подредили имената, за да успея да вляза.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Адриан ХН каза:

Освен електронната виза и валиден задграничен паспорт, ще трябват ли някакви други документи за влизане във Виетнам към момента? Сертификат за ковид, изискване за някаква регистрация от здравните им власти или нещо друго, ако се сещаш? В сайта на МВнР не виждам някакви по-специални изисквания.

Всичко отпадна. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Привет, как ви се струва следната програма в Тайланд, Камбоджа и Сингапур за семейство с 2 деца на 6г. за 3 седмици. 

 

Бангкок 2дни

Сием Реп - 3дни ( полет към Сурат Тани) 

Ко Пханган - 8 дни

Пи Пи - 4дни

Сингапур 3 дни ( полет от Пукет) 

 

Много ли ще се пренапънем? Има ли смисъл от Бангкок? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.