Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

На фона на голяма част от другите програми, които се постват, тази си е доста постижима. 🙂  Имaйте предвид обаче, че от Панган ди Пи Пи си е доста брутална логистика и за възрастни. Това се набива на очи като най-слабата част в програмата с много смени на видове транспорт.  Не знам дали сте проучвали. Аз бих оставил Банкок за средата между двата острова. И да, Банкок си заслужава поне веднъж да се види. 

 

Ако нямате билети, скоро не съм гледал, но преди имаше на един билет до камбоджа, без да се вади още една виза за Тайланд. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , irinata каза:

Привет, как ви се струва следната програма в Тайланд, Камбоджа и Сингапур за семейство с 2 деца на 6г. за 3 седмици. 

 

Бангкок 2дни

Сием Реп - 3дни ( полет към Сурат Тани) 

Ко Пханган - 8 дни

Пи Пи - 4дни

Сингапур 3 дни ( полет от Пукет) 

 

Много ли ще се пренапънем? Има ли смисъл от Бангкок? 

Банкок си заслужава определено, но мисля, че 2 дни са малко за този мегаполис!На мен не ми стигнаха 5 дни,както и за Сингапур не ми стигнаха четири 🙂

Връзка към коментар
преди 6 часа, T.E.Lawrence каза:

На фона на голяма част от другите програми, които се постват, тази си е доста постижима. 🙂  Имaйте предвид обаче, че от Панган ди Пи Пи си е доста брутална логистика и за възрастни. Това се набива на очи като най-слабата част в програмата с много смени на видове транспорт.  Не знам дали сте проучвали. Аз бих оставил Банкок за средата между двата острова. И да, Банкок си заслужава поне веднъж да се види. 

 

Ако нямате билети, скоро не съм гледал, но преди имаше на един билет до камбоджа, без да се вади още една виза за Тайланд. 

 

Полетът ни е отиване и връщане до Бангкок. Той е в началото и в края на програмата. Благодаря, щом е постижимо ще проуча билетите. 

Връзка към коментар
преди 6 часа, Blagovesta78 каза:

Банкок си заслужава определено, но мисля, че 2 дни са малко за този мегаполис!На мен не ми стигнаха 5 дни,както и за Сингапур не ми стигнаха четири 🙂

Много разнопосочни мнения чувам за Бангкок.

Връзка към коментар
преди 1 минута , irinata каза:

Много разнопосочни мнения чувам за Бангкок.

На нас след островите два дни ни бяха достатъчни да видим старата част на Бангкок, друго не сме и искали. Бихте могли за ден да отидете и до Аютая. Разбира се, че и повече дни могат да се уплътнят, преценете си според интересите. Но според мене два дни стигат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, irinata каза:

Привет, как ви се струва следната програма в Тайланд, Камбоджа и Сингапур за семейство с 2 деца на 6г. за 3 седмици. 

 

Бангкок 2дни

Сием Реп - 3дни ( полет към Сурат Тани) 

Ко Пханган - 8 дни

Пи Пи - 4дни

Сингапур 3 дни ( полет от Пукет) 

 

Много ли ще се пренапънем? Има ли смисъл от Бангкок? 

За мен звучи натоварващо, но всеки има различен вкус за пъруване. Наистина, прехода от Панган до Пи Пи си е предизвикателство и ще ви изгуби цял ден в най-добрия случай. 

За трансфера до Ко Панган бих препоръчал полет до Самуи, вместо до Сурат Тани. Ще си спестите дългото лашкане с ферито, а и трансфера летище-фери е по-кратък. 

 

П.П. Сега видях, че отиване и връщане ви е БКК... струва ми се голямо препускане, ама аз съм склонен навсякъде да пускам корени, та не съм мерило 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , irinata каза:

Много разнопосочни мнения чувам за Бангкок

Като човек на които Азия му е слабост ,ще кажа че трябва Банког да бъде посетенЗа разнопосочните мнения идва от това кой с какви очи ще го погледне.Ако очите са ти отворени само да видиш мизерия ,мърсотия и бедност голяма е вероятноста да не ти допадне.Затова най добре е всеки да прецени за себе си.Хората са различни с различни интереси и вкусове.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Според мен 3 дни са много за Сингапур. Бих спестил един ден в полза на някое от другите места. Аз също смятам ,че Банкок трябва да се види и го намирам за много по-автентичен и жив азиатски мегаполис от стерилния Сингапур.Може да се направи дей трип до Аютая , плаващия пазар или друго.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , stanimir каза:

Аз също смятам ,че Банкок трябва да се види и го намирам за много по-автентичен и жив азиатски мегаполис от стерилния Сингапур

На нен страшно много ми харесва Сингапур ,но това сега не е важно .Доколкото разбрах хората са с деца  а в Сингапур има доста неща които мога да посетят.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Така, хайде и моите 5 стотинки по темата. Не разбрах кога ще е пътуването? Не забравяйте, че има дъждовен и недъждовен период по тези ширини. И дори в повечето случаи дъждът да е по-кратък, може да развали много планове.

За мен програмата е доста претоварена за пътуване с две деца на 6 г. Полетите са дълги, има джет лег и климатът, които ще ви посрещне, не е от най-леките в началото. После се свиква.

Банкок и Сингапур си заслужават повече от 2- дни. Сингапур пък особено с деца на тази възраст. Там забавленията за деца са доста изкушаващи и съм сигурна, че бързо ще им омръзне от храмове. Не знам защо искате и Ко Пханган, и Пи пИ... Преходът помежду им ще е доста труден и дълъг. Освен това, двата острова са от двете страни на Тайланд и все от едната ще има дъждовен период. За мен е най-добре Банкок - Сием Реп - Сингапур - Тайланд (остров) - Банкок. Преди Ковид имаше удобни полети, сега наистина не знам как е положението. И за Ко Пханган е по-добре от Ко Самуи, отколкото фери от Сурат Тани.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
2 minutes ago, Nevena said:

На нен страшно много ми харесва Сингапур ,но това сега не е важно .Доколкото разбрах хората са с деца  а в Сингапур има доста неща които мога да посетят.

За мен е най-безличният азиатски мегаполис ,но наистина с децата ще е по-добрият избор !

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 44 минути , S.Petrov каза:

За мен звучи натоварващо, но всеки има различен вкус за пъруване. Наистина, прехода от Панган до Пи Пи си е предизвикателство и ще ви изгуби цял ден в най-добрия случай. 

За трансфера до Ко Панган бих препоръчал полет до Самуи, вместо до Сурат Тани. Ще си спестите дългото лашкане с ферито, а и трансфера летище-фери е по-кратък. 

 

П.П. Сега видях, че отиване и връщане ви е БКК... струва ми се голямо препускане, ама аз съм склонен навсякъде да пускам корени, та не съм мерило 😄

Толкова трудно никога не ми е било да се организирам. Не съм вярвала, че Тайланд е толкова всеобхватен. Купихме билетите през май, а още нищо не съм букнала. 

Изчетох десетки ревюта кои острови да посетим, та едва се спрях като за начало на Ко Панган и Пи Пи. Ние хем не обичаме много да се задържаме (на децата 10 дни на море и им омръзва) хем искам и малко да починем:) Затова и реших малко да понапълня програмата с култура и малко забавления в Сингапур. А цените ми се струва че растат ли растат. 

Връзка към коментар
преди 12 минути , DaBo каза:

Така, хайде и моите 5 стотинки по темата. Не разбрах кога ще е пътуването? Не забравяйте, че има дъждовен и недъждовен период по тези ширини. И дори в повечето случаи дъждът да е по-кратък, може да развали много планове.

За мен програмата е доста претоварена за пътуване с две деца на 6 г. Полетите са дълги, има джет лег и климатът, които ще ви посрещне, не е от най-леките в началото. После се свиква.

Банкок и Сингапур си заслужават повече от 2- дни. Сингапур пък особено с деца на тази възраст. Там забавленията за деца са доста изкушаващи и съм сигурна, че бързо ще им омръзне от храмове. Не знам защо искате и Ко Пханган, и Пи пИ... Преходът помежду им ще е доста труден и дълъг. Освен това, двата острова са от двете страни на Тайланд и все от едната ще има дъждовен период. За мен е най-добре Банкок - Сием Реп - Сингапур - Тайланд (остров) - Банкок. Преди Ковид имаше удобни полети, сега наистина не знам как е положението. И за Ко Пханган е по-добре от Ко Самуи, отколкото фери от Сурат Тани.

Много изчерпателно. Благодаря. Много са ми големи колебанията на кой остров да се спрем. Хем да има какво да се прави, хем да не е твърде комерсиален. Приемам и други идеи? 

 

Иначе пътуването е 3.02-25.02. В интерес на истината до Ко Самуи билетите излизат доста по-дебело, особено умножено по 4. Иначе аз мислих Сингапур да остане последен и просто да направим прекачване в Багкок. Билетите от Тайланд до СИнгапур са по евтини, отколкото обратното. 

 

Връзка към коментар

Просто увеличете времето в градовете Банкок и Сингапур. През м.май Ко Пханган ще е в сух сезон. На мен лично Ко Самиу много повече ми допада.

В Сингапур има Universal studios, намира се на Sentosa island. Целият остров е рай за децата:

https://www.rwsentosa.com/en/attractions/universal-studios-singapore

От Банкок отидете на т.нар.мокър пазар. Ще е забавление за децата, а някои от екскурзиите включват и допълнителни забавления, като хранене на слонове.

Просто съчетайте посещения на исторически места с такива за забавления за деца.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , irinata каза:

Много изчерпателно. Благодаря. Много са ми големи колебанията на кой остров да се спрем. Хем да има какво да се прави, хем да не е твърде комерсиален. Приемам и други идеи? 

А кога ще е пътуването? 

 

Моят личен фаворит от островите на Тайланд е Ко Панган, точно по тази причина - "Хем да има какво да се прави, хем да не е твърде комерсиален.". Има чудесни плажове, без да са прехвалени и е идеалното (за мен) място за почивка, без да е твърде скучно. Освен, ако не сте в южната част, около Хаад Рин, островът е изключително спокоен и има много туристи с малки деца, както сте вие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , irinata каза:

Иначе пътуването е 3.02-25.02. В интерес на истината до Ко Самуи билетите излизат доста по-дебело, особено умножено по 4. Иначе аз мислих Сингапур да остане последен и просто да направим прекачване в Багкок. Билетите от Тайланд до СИнгапур са по евтини, отколкото обратното. 

 

Ко Самуи си е малко по-"бутиков" остров в сравнение със западната страна на Тайланд. Като цяло сам.билети до там са винаги една идея по-скъпи, освен това м.май си е сух сезон там и е нормално цената да е по-висока. Ко Панган или Ко Самуи - ами тук е въпрос на лично усещане. Ко Самуи е и по-скъп.

Между Златния триъгълник (Банкок, Куала Лумпур, Сингапур) цените са много по-ниски. Вижте дали не може да летите от Сингапур до Ко Самуи през Куала Лумпур. Ако може само до Сурат Тани, проучете феритата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , DaBo каза:

Ако може само до Сурат Тани, проучете феритата.

Това е добър съвет. Имайте предвид, че последното фери за деня от Сурат Тани е в 16:00, а от Ко Самуи е в 16:30. И от двете места, горещо ви съветвам да използвате Lomprayah

 

Бърз поглед показва следното: Малкото читави (около 5 часа) полети REP-URT, са на цена, сходна с тези до USM. Евтините са с обща продължителност 12 часа и повече. Ако твърдо сте решили, да включите и Пи Пи, и Панган, по-скоро сложете Пи Пи след Сием Реп и проверете опциите за полет REP-HKT и от там до Пи Пи. Излизат ми по-смислени цени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разбъркахме сериозно програмата и благодарение на вашите съвети я организирах така: 

 

Бангкок - 2 нощувки ( Полет до Сурат Тани) 

Ко Панган и Као Лак - 12 нощувки

Сингапур - 3 нощувки ( полет от Пукет)

Сием Реп - 3 нощувки

Бангкок, директно на летището и полет към София

 

Имате ли мнение за Као Лак? Как е добре да се разпределят с Ко Панган предвид възможностите за активности на двете?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, irinata каза:

Имате ли мнение за Као Лак? Как е добре да се разпределят с Ко Панган предвид възможностите за активности на двете?

От Као Лак нямам впечатления, освен информация от интернет, че много бизнеси са затворили по време на пандемията. Но такова беше положението навсякъде в Тайланд.

Проверете в нета, каква е ситуацията в момента - в YouTube  например често туристи пускат клипове и може да се види.

На Ко Панган бях през февруари и септември тази година и ситуацията се подобрява чувствително, въпреки че броят на туристите все още не е достигнал нивата от преди COVID.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте. Смятате ли, че средата на април е подходящо време за посещение на основни забележителности в Тайланд в рамките на двуседмично пътешествие? И промоциите на Qatar airways около рождения им ден ноември месец ли бяха? Или да не се надявам много на такива? Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Бих искала да попитам - при попълване на формуляра за виетнамската виза как си подредихте имената - както е посочено в кутийката (First name Middle name Last name) или както са подредени в ICAO line в паспорта?

Връзка към коментар
преди 4 часа, Eva eva каза:

Бих искала да попитам - при попълване на формуляра за виетнамската виза как си подредихте имената - както е посочено в кутийката (First name Middle name Last name) или както са подредени в ICAO line в паспорта?

Както е посочено във формата за попълване, визата дойде, всичко е наред.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще спретнем и ние една програма за Пукет набързо. Идеята е релакс, слънце, почивка. За първи път ще сме в Тайланд, планираме 12 нощувки, с дете на 12 год. Има доста симпатични хотели 5 звездички на прилични цени, но поне тези които гледах са нощувка със закуска.

Който е ходил може ли да сподели от коя страна плажовете са ок и за дете /в Бали бяхме на плаж където океана имаше много силно успоредно на брега течение/?

А и съм отворена за всякакви предложения и съвети!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.