Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Бях преди 2 години и тази зима ще прекарам отново на топло. Опознах Сурин бийч. Разгледах и Камала и Ката , а сега сме на Карон бийч.

Определно не препоръчвам Патонг, който е най-популярен. Всички са от западната страна на острова, на юг от летището. 

Така че харесайте хотел според бюджета и отмаряйте спокойно. Мисля че избоеринте 4 по-горе не се раличават много като плаж. Тази година ще сме и на Краби за разнообразие...

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 19.10.2022 г. в 16:34, Roberto Baggio каза:

Пиши им на 19001886@vietjetair.com

При мен отговориха в рамките на 2 дена. Иначе много странно е влизането в сайта, въобще не е интуитивно. Трябваха ми няколко опита, докато налучкам как точно са ми подредили имената, за да успея да вляза.

@Roberto Baggio, писах им, но никой не ми отговаря. И във ФБ им писахме - нищо. Нещо взех да се панирам 🙂 Как точно си нареди имената? При мен дава грешка "Reservation number is not exist", та не знам дали имената са проблем. Намерих и резервен вариант - с влак от Ханой до Хошимин за 36 ч. 🙂 Дано все пак не се стига до там. 

 

Опитвам и да се чекирам - дава ми Reservation code does not exist or has not been paid.

Връзка към коментар
На 28.10.2022 г. в 15:24, Mistela каза:

Ще спретнем и ние една програма за Пукет набързо. Идеята е релакс, слънце, почивка. За първи път ще сме в Тайланд, планираме 12 нощувки, с дете на 12 год. Има доста симпатични хотели 5 звездички на прилични цени, но поне тези които гледах са нощувка със закуска.

Който е ходил може ли да сподели от коя страна плажовете са ок и за дете /в Бали бяхме на плаж където океана имаше много силно успоредно на брега течение/?

А и съм отворена за всякакви предложения и съвети!

Ние избрахме района на Банг Тао бийч по препоръка на приятели, които посещават Тайланд редовно и познават Пукет и плажовете му. Добре, че бяха те, защото иначе щях да се лутам много кой плаж да избера.

Бяхме за 12 дни по коледните празници през декември 2019-та преди пандемията. На Пукет както и в нашия комплекс не беше пълно с туристи и съответно много приятно, че имаше малко хора. 

Плажът Банг Тао е доста дълъг, просторен и много хубав като плаж. Шегувахме се, че на плажа сме само ние и руснаците. Сега руснаците може би ги няма, което ще е супер.

Ние бяхме в Laguna, модерен комплекс ново строителство, построен на естествена лагуна, с няколко хотела вкл. апарт-хотели и вили, с градини, голф игрище, с хубава инфраструктура. Има скъпи 5-звездни хотели като Outriger и Banyan Tree и други по-бюджетни. Има вътрешен безплатен транспорт в комплекса, едни открити бусчета, които развозват туристите до плажа, до супермаркетите, до шопинг центъра и т.н. различни места из комплекса. Разбира се може да се върви и пеша, но това невинаги е приятно във влажното и горещо време. Нашият хотел беше Laguna Holiday Club, 4 звезди, полускрит в горичка до голф игрището, има сянка, много зеленина, чудесен басейн с водна пързалка за деца, много добро обслужване, ресторантът не е лош, но е скъп, закуската е прилична, би могла да е по-богата. Хотелът си отговаря на категорията 4 звезди. Нашето настаняване беше в апартамент със спалня и дневна, където спеше детето, и кухненски бокс, който не сме ползвали за готвене, но е напълно оборудван. Аз съм с голямо дете и настаняването ни е за 3-ма възрастни. Купих го от Orbitz, цената там беше най-добра, но помня, че много разглеждах и избирах хотели в Agoda.

Хотелът е семеен, няма туристи с вид на социално слаби, няма сцени с капризни пищяши деца и т.н. Надявам се, че ме разбираш правилно. Има многодетни семейства от Индия и от Китай например, но всички са възпитани и културни. В този смисъл почивката е гарантирана.

Едно от семействата, с което бяхме заедно, бяха избрали Cassia Phuket, много симпатичен апарт-хотел пак в Лагуната. Сладки малки апартаменти с хубава закуска, хората бяха доволни. Също беше на много добри цени, но аз избирам по-просторно настаняване за нас тримата.

Другите ни приятели пък са семейство с 3 деца. Те бяха избрали голям апартамент в друг апарт-хотел по-надолу на юг по протежение на Банг Тао. По-луксозно настаняване, но по-изгодно за тяхната конфигурация. Не му помня името, но ще го намеря, ако те интересува.  Върна ме в хубави спомени за Пукет, желая ти приятна почивка!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 28.10.2022 г. в 15:24, Mistela каза:

Ще спретнем и ние една програма за Пукет набързо. Идеята е релакс, слънце, почивка. За първи път ще сме в Тайланд, планираме 12 нощувки, с дете на 12 год. Има доста симпатични хотели 5 звездички на прилични цени, но поне тези които гледах са нощувка със закуска.

Който е ходил може ли да сподели от коя страна плажовете са ок и за дете /в Бали бяхме на плаж където океана имаше много силно успоредно на брега течение/?

А и съм отворена за всякакви предложения и съвети!

А аз да попитам, с какви билети ще пътувате до там? От известно време оглеждам за някакви промоции от България или Турция и нищо приемливо не откривам 😊

Връзка към коментар

О тази година почти нямаше изгодни оферти приятелю. Турчетата пуснаха само през 1 седмица по 480 евра но още м. юни.

Емирейтс не са пускали, а от Катарците успях да взема през юли за 600 евра, което мисля бе най-доброто.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, Eva eva каза:

@Roberto Baggio, писах им, но никой не ми отговаря. И във ФБ им писахме - нищо. Нещо взех да се панирам 🙂 Как точно си нареди имената? При мен дава грешка "Reservation number is not exist", та не знам дали имената са проблем. Намерих и резервен вариант - с влак от Ханой до Хошимин за 36 ч. 🙂 Дано все пак не се стига до там. 

 

Опитвам и да се чекирам - дава ми Reservation code does not exist or has not been paid.

Гледам това, което те ми изпратиха като резервация в графата Full name. Първото име (или имена) до запетаята те считат  за фамилия, а след запетаята за middle and given name.  Ако в резервацията, в графа full name имената са изписани например Nikoleta, Petrova Ivanova, то при визане на сайта следва в графа Family name да запишеш Nikoleta, а в графа Middle and given name Petrova Ivanova. Поне при моята резервация тази логика сработва. Докато налучкам подребата, първоначално ми даваше същата грешка --  "Reservation number is not exist".

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Roberto Baggio каза:

Гледам това, което те ми изпратиха като резервация в графата Full name. Първото име (или имена) до запетаята те считат  за фамилия, а след запетаята за middle and given name.  Ако в резервацията, в графа full name имената са изписани например Nikoleta, Petrova Ivanova, то при визане на сайта следва в графа Family name да запишеш Nikoleta, а в графа Middle and given name Petrova Ivanova. Поне при моята резервация тази логика сработва. Докато налучкам подребата, първоначално ми даваше същата грешка --  "Reservation number is not exist".

😃 Получи се. Благодаря много 🙂 Групата вече е щастлива и спокойна 🙂 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 часа, Stelyan Ivanov каза:

ПС: Може ли да помоля за препоръка на агенция за турове в Банкок? 

За самия Банкок агенция не ви трябва. Храмовете разледахме сами. Ще се справите.

Ако искате да ходите до Аютая, според мен също ще се справите сами, но ако не ви се занимава може и на място да огледате тур. предложенията.

@master_of_germs, вие ходихте до Аютая. Дай точен отчет как се организирахте?😀

По принцип в азиатските страни гледам предложенията на място, а също питам и в хотела. Разбира се предварително съм решила горе-долу какво искам.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , mililia каза:

За самия Банкок агенция не ви трябва. Храмовете разледахме сами. Ще се справите.

Ако искате да ходите до Аютая, според мен също ще се справите сами, но ако не ви се занимава може и на място да огледате тур. предложенията.

@master_of_germs, вие ходихте до Аютая. Дай точен отчет как се организирахте?😀

По принцип в азиатските страни гледам предложенията на място, а също питам и в хотела. Разбира се предварително съм решила горе-долу какво искам.

Не,не сме ходили в Аютая. Отказахме се. Имахме твърде много здравословни проблеми тогава и последните два дни просто го раздавахме лежерно из Банкок. Но при едно кацане с някоя от лоу-кост компаниите на летище Дон Муанг може и оттам да се вземе директно влак до Аютая.

В Банкок, особено на Каосан роуд на всяка крачка се предлагаха турове.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Всичко във и около Банкок си сваляш Bolt. Това е най-евтиното в момента като граб и юбер. За аютая според хората и бюджета пазариш шофьор за деня или влак. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 31.10.2022 г. в 16:50, mililia каза:

За самия Банкок агенция не ви трябва. Храмовете разледахме сами. Ще се справите.

Ако искате да ходите до Аютая, според мен също ще се справите сами, но ако не ви се занимава може и на място да огледате тур. предложенията.

@master_of_germs, вие ходихте до Аютая. Дай точен отчет как се организирахте?😀

По принцип в азиатските страни гледам предложенията на място, а също питам и в хотела. Разбира се предварително съм решила горе-долу какво искам.

Ние ходихме в Аютая, ама вас ви срещнахме чак в Чанг Май 😉 
@Stelyan Ivanov, ние тогава взехме някаква опция от хотела, цената беше много добра и сме доволни. Обмисляхме да ходим сами с влак и там да се оправяме (имало опции да обикаляш с колела и подобни), ама за щастие се отказахме. Разстоянията и пътищата не ми се сториха изобщо подходящи за незапознати с обстановката.  
Знам, че е хубав вариант да се спазариш с шофьор (такси) и той да те кара и разхожда. 
Из самият Банкок агенции и пр. са излишни. @T.E.Lawrence е казал кое приложение за таксита е подходящото сега. Иначе в зависимост от това къде искаш да отидеш и къде си отседнал, може да се придвижваш идеално и с градската железница 
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинете за страничния въпрос, но относно визата за Тайланд. Чета че е еднократно влизане и е 75 евро. В моя случай летим от и до Бангкок, но междувременно ще излезем до Сингапур и Камбоджа и се очаква да летим през Бангкок. Това 2 визи ли ще ми коства, че не разбрах? 

Връзка към коментар
преди 6 часа, T.E.Lawrence каза:

Както се уморихме да повтаряме, вадите си две визи при пристигане лесно и изгодно. 🙂

Извинявам се, ще пусна търсачката, но все пак - да не вадя виза от Бг, а направо на летището?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има цяла тема за визите за Тайланд. Виза на пристигане в момента е 2000 бата на човек, което е около 50-на евро. За всеки член на семейството трябва комплект документи, но не е нито трудно, нито сложно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, имам няколко въпроса за Виетнам.

Пътуването ни е през февруари и още не съм купила вътрешните полети - кога е изгодно да се купуват и коя компания да предпочета?

Дневен тур на място ли да поръчам или да ползвам линка на препоръчана по-назад в темата https://funnytravelvietnam.com/?

За Виетнам грабо ли е най-изгодният транспорт? Мислех да резервирам трансфери през букинг, ама сега като чета темата, започвам да се колебая.

Полвала съм болт в други държави и е много удобен транспорт - грабо на същия принцип ли работи?

Връзка към коментар

Ние използвахме Виетнам еърлайнс за вътрешния полет. Не знам каква им е цената, защото всичко ни беше на една резервация заедно с международните. Със сигурност мога да кажа, че са с добро качество. Хошимин- Ханой летяхме с Боинг 787 Dream Linier. Hе се усети полета. Граб е много разпространен и евтин в Хошимин. За Ханой  не мога да кажа същото. Туровете ги запазихме на място. Така мисля, че идва най-изгодно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Grab е най-добре за транспорт (грабо е друго :)) Виетнам еърлайнс най-добре. В никaкъв случай vietjet освен ако не ви е ултра флексибъл програмата. Променят часове и отменят полети както и когато си искат. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние имахме билети с bamboo airways, ДаНанг - Далат, В последният момент плановете ни се промениха и трябваше да сменим полета на ДаНанг-ХоШиМин. През сайта на bamboo airways, сменихме дестинацията и доплатихме разликата. Стана лесно и без такси.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нямам търпение, останаха 10 дни за Виетнам 🙂 Имам чувство, че нещо пропускам... 

Имаме визи, разпечатани. Паспорти. Здравни застраховки, аз ще ползвам тази по КК. Също имаме и застраховка "Отмяна на пътуването". Букнати нощувки, закупен полет Ханой-Хошимин. Също букнах и турове, но може и да ги отменя 2 преди провеждането им, ако на място харесаме нещо друго. Имаме и 2 трансфера, единият ми е безплатен от букинг.

Май е това 🙂 Да не ми е съвсем безсмислен поста - моля, кажете дали пропускам нещо 🙂 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Eva eva каза:

Нямам търпение, останаха 10 дни за Виетнам 🙂 Имам чувство, че нещо пропускам... 

Имаме визи, разпечатани. Паспорти. Здравни застраховки, аз ще ползвам тази по КК. Също имаме и застраховка "Отмяна на пътуването". Букнати нощувки, закупен полет Ханой-Хошимин. Също букнах и турове, но може и да ги отменя 2 преди провеждането им, ако на място харесаме нещо друго. Имаме и 2 трансфера, единият ми е безплатен от букинг.

Май е това 🙂 Да не ми е съвсем безсмислен поста - моля, кажете дали пропускам нещо 🙂 

Абсолютно нищо не пропускаш. Трябват ви билети, визи и застраховки. Ние се върнахме вчера. Страхотно е. Вижте туровете на място. Според мен могат да се спазарят на добра цена. Нашите бяха:

Делта на Меконг - 400 к. на човек

Вунгтау - плаж и 3 забележителности - 800 к.

Халонг бей 1 ден - 900 к.

Нин Бин, Муа кейв, старата столица и Там Кок - 800 к. Тук има няколко варианта и се заблудихме, че сме букнали и Транг Ан. Останахме малко разочаровани.

 

Нас ни устроиха като цени

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 22.10.2022 г. в 21:04, irinata каза:

Разбъркахме сериозно програмата и благодарение на вашите съвети я организирах така: 

 

Бангкок - 2 нощувки ( Полет до Сурат Тани) 

Ко Панган и Као Лак - 12 нощувки

Сингапур - 3 нощувки ( полет от Пукет)

Сием Реп - 3 нощувки

Бангкок, директно на летището и полет към София

 

Имате ли мнение за Као Лак? Как е добре да се разпределят с Ко Панган предвид възможностите за активности на двете?

Ние сме били на Као Лак 2019 г. Единият хотел беше Robinson Club Khao Lak- уникален ресорт,плажа отпред беше страхотен,храната,обслужването ,всички, другия хотел в който сме били беше Manathai Khao Lak.Около хотелите няма много развлечение,като цяло курорта е семейно ориентиран ,тип отделни рисорти.Много ни хареса.Съвсем различно от Пукет.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.