Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 9 минути , DaBo каза:

Повече от достатъчно.

Благодаря!И да използвам възможността да ви поздравя и благодаря  за страхотният пътеводител за Малайзия!Планирам  стриктно по него 👏

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не е въпрос , но не намирам друг подходяща тема :

 

Тайланд официално са приели тази седмица новата туристическа такса за чужденци , която влиза в сила през юни месец - 300 бата за влизащи по въздух , 150 бата за влизащи по суша и вода .

 

https://www.washingtonpost.com/travel/2023/02/15/thailand-tourism-tax-entry-fee/
 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Малайзия, Сингапур и Индонезия кои сайтове за нощувки ползвате?

Прегледах няколко набързо и разликата в цените беше между 30-50$ на нощувка.

Преди сме ходили и сме резервирали през Букинг.

Връзка към коментар

Виза при пристигане: Снимка, формуляр, копие на резервациите за хотели и на самолетния билет за извън Тайланд в рамките на разрешеното време. Визата се дава за 30 дни до 31 март, ако не удължат промоцията, след това за 15. Маски ,ваксини и т.н. не са нужни никъде и никой не ги гледа. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 19.02.2023 г. в 9:57, T.E.Lawrence каза:

Виза при пристигане: Снимка, формуляр, копие на резервациите за хотели и на самолетния билет за извън Тайланд в рамките на разрешеното време. Визата се дава за 30 дни до 31 март, ако не удължат промоцията, след това за 15. Маски ,ваксини и т.н. не са нужни никъде и никой не ги гледа. 

Благодаря много.Този документ ли трябва да попълним

IMG_20230220_083146.jpg

Връзка към коментар

Здравейте,нова съм във форума и имам задачата да организирам почивка на Бали за 80-годишнината на моята свекърва,втората половина на юни;-)Моля за съвети,ще бъдем със съпруга ми и 12г ни син и мислех да прекараме 10дни без полетите:6-7дни на плаж(Нуса Дуа) ,от където ние да посещаваме интересни за детето места,а жената да си почива,и после 3-4 дни в Убуд храмове и маймунки..Като за първи път смятам да се придържам към изпитани места и маршрути и местен шофьор(Буда?).Като за начало :

1.Подходящ ли е периодът след 15юни-температура,туристи,комари,дъждове?

2.Откъм достъпност лесно ли е придвижването-жената има много ентусиазъм,но малко мобилност-тоест бързо се изморява,трудно изкачва стълби..,тоест за нея плаж,програма с танци и ..?Да маркирам няколко знакови забележителности без да е постоянно обикаляне.

3.Изобщо дестинацията подходяща ли е за възрастен човек,ще търсим най кратките полети с катар или турски авиолинии,тя е пътувала много и има желание за нещо различно от Европа,което да остане за спомен и на детето...ако имате други предложения ще ги разуча..

Много благодаря предварително ,доста изчетох..:-)))

Светла

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Времето е топ, нашето лято е най-добрият сезон там. Комари си има, особено Убуд, за първи път там ме хапаха комари след над 10 трипа в Азия преди това. Купете репелент от там ,нашият не върши работа, комарите са други. Гледайте да има DEET съставка.

 

Август е най-пренаселено и с най-високо цени заради отпуските на австралийците. Ако можете идете преди или след това.

 

Забеелжителностите трябва да ги гледате една по една и да решавате. Някои, като оризовите тераси, са си стръмно изкачване, други - има и храмове без стълби. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Оризовите тераси Джатилуи са на практика без стълби или поне по основната алея стълби няма. Според много магеланци са най-красивите на остров Бали, а и аз мисля така.

За храмовете. В Убуд имаше храм без стълби. Също така Таман Аюн, Тирта Емпул и Улун Дану Бератан са удобни за посещение без никакво натоварване. Тирта Ганга също.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, T.E.Lawrence каза:

 

Август е най-пренаселено и с най-високо цени заради отпуските на австралийците. Ако можете идете преди или след това.

Само малка забележка. Тогава няма ваканции в Австралия и отпуските са обичайно януари.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, master_of_germs каза:

Оризовите тераси Джатилуи са на практика без стълби или поне по основната алея стълби няма. Според много магеланци са най-красивите на остров Бали, а и аз мисля така.

За храмовете. В Убуд имаше храм без стълби. Също така Таман Аюн, Тирта Емпул и Улун Дану Бератан са удобни за посещение без никакво натоварване. Тирта Ганга също.

@T.E.Lawrence, @master_of_germs, благодаря ви за насоките, записвам и започвам да сглобявам програма и със сигурност ще се върна с по-конкретни въпроси;-) 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да, бързо, лесно и елементарно. Дори нещо повече, тъй като в Сингапур няма опасни квартали, спокойно можеш да букнеш хотел далече от центъра, стига да има спирка на метрото наблизо. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , Mistela каза:

Някой ползвал сингапурското метро:

 

Лесно ли е за ориентир? Четох, че било на нива.

От летището до центъра лесно ли ще се ориентираме с метрото?

Аз го ползвах този Декември за 1ви път , кацнах на терминал 1, но там няма станция или поне не видях, а и питах но ми казаха че няма. Отидох с airtrain до терминал 2 и от там хванах метрото. Прекачваш се на станция Тана Мера, няма директен влак от летището до централната част или Марината, аз бях до станцията City Hall. Не останах впречатлен от метрото им, може и по добре от държава такъв калибър. Преди съм идвал там само по работа и транспорта ми е бил организиран от хотела и не бях ползвал метро. Ползвах зелената линия https://www.lta.gov.sg/content/ltagov/en/getting_around/public_transport/rail_network.html 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Промо на Scoot https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/high-season-cheap-flights-from-athens-to-thailand-from-e349/?fbclid=IwAR2508JnBe0sKew_-Awj43Ilm8hFHoryMRP8hDbFFnvbqqEOdW7tlaPDVU0

 

Въпросът ми е - как да направя пътуването мултисити /ако за мултисити важат евтините цени, разбира се/. Например на отиване Атина - Банкок, връщането от къде? Цел - да видим всичко за около 2 седмици 🙂 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Eva eva каза:

Промо на Scoot https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/high-season-cheap-flights-from-athens-to-thailand-from-e349/?fbclid=IwAR2508JnBe0sKew_-Awj43Ilm8hFHoryMRP8hDbFFnvbqqEOdW7tlaPDVU0

 

Въпросът ми е - как да направя пътуването мултисити /ако за мултисити важат евтините цени, разбира се/. Например на отиване Атина - Банкок, връщането от къде? Цел - да видим всичко за около 2 седмици 🙂 

Какво значи всичко?

Връзка към коментар
преди 5 минути , master_of_germs каза:

Какво значи всичко?

Не съм сигурна 🙂 Иска ми се да разгледаме по-интересните места в Тайланд за около 2 седмици. Да не е препускане, да има време и за плаж няколко дни. Май Краби ме грабва най-много. Мултисити Атина - Краби, Банкок - Атина добре ли звучи?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами Краби и плаж за няколко дни е най-сложно. 🙂 Краби е за турове, там където стоиш Ао Нанг (щото Краби таун съвсем далече от морето) просто плажът не става, трябва лодка дори за най-близкия оттатък скалите. По-добре Пукет, Ко Самуи, Ко Панган ... според сезона, ако е идеята за плаж. Пукет е най-добрата комбинация между плаж и изходна точка за дневни турове. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Трябва да отседнете в Ао Нанг. Там има 2 плажа и е пълно с хотели. Плажовете наистина не стават, като ги сравнявам с тези по островите, но не са и идеално лоши. Можете да отидете на плажа Рейли, който е на 20 минути с лодка за 100 бата в посока на човек. Един от най-хубавите плажове в района е. Отделно можете да си правите турове по островите и всеки ден да сте на плаж на различен остров. Препоръчвам остров Хонг и остров Бамбо.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.