Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Възможно е ако се извадят две виза от арайвъл всеки път на влизане в Тайланд или виза от посолство и реентри пермит преди излизането. Първият вариант с автобус няма да стане ,вторият да. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте, някъде бях мяркала, че за Индонезия/Сингапур/Малайзия (не помня точно за къде бях прочела) се изисква задължително застраховка с ковид покритие. В момента не мога изобщо намеря такова изискване за нито една държава... не знам къде съм го гледала и дали не е било стара информация... Мисля да пътувам със застраховката на Дженерали, която е към Diners картата. Някой наскоро влизал в тези страни дали може да каже изискваха ли сертификат някъде и дали мога да съм само с нея? Мерси предварително!

Връзка към коментар
преди 8 минути , Pepi Popova каза:

Здравейте, някъде бях мяркала, че за Индонезия/Сингапур/Малайзия (не помня точно за къде бях прочела) се изисква задължително застраховка с ковид покритие. В момента не мога изобщо намеря такова изискване за нито една държава... не знам къде съм го гледала и дали не е било стара информация... Мисля да пътувам със застраховката на Дженерали, която е към Diners картата. Някой наскоро влизал в тези страни дали може да каже изискваха ли сертификат някъде и дали мога да съм само с нея? Мерси предварително!

При влизане в Малайзия и Индонезия не са ни искали застраховка. На чекинг от Малайзия за Индонезия са ни искали сертификат за ваксинация, погледнаха го бегло.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 19 минути , marble_beach каза:

Откъде са най- евтините полети до Сингапур ? От София са около 1400 лв. Но пък от Истанбул или друг голям град сигурно ще са по добре като цена ?

В момента тече промоция на Турските авиолинии, проверете какво има все още налично. Имаше цени под 500 евро до Сингапур, но си зависи и за кои дати става въпрос.

Връзка към коментар

Тъкмо се навих да ходим в Бали с децата и ви чета за драми с ваксинации за Ковид. Ние сме с мъжа ми с по една Янсен отдавна изтекла, а децата на 10, 13, 16 тогава нямат ваксини. Какви варианти имаме?

Връзка към коментар
преди 13 минути , Madonna каза:

Тъкмо се навих да ходим в Бали с децата и ви чета за драми с ваксинации за Ковид. Ние сме с мъжа ми с по една Янсен отдавна изтекла, а децата на 10, 13, 16 тогава нямат ваксини. Какви варианти имаме?

Какви драми визираш, с една Янсен се водиш напълно ваксинирана, за децата не се изискват.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Marisha каза:

Какви драми визираш, с една Янсен се водиш напълно ваксинирана, за децата не се изискват.

Нали бустер се изисква, няой писа малко по назад? А деца над 12 години нали подлежат на ваксинация?

Връзка към коментар
преди 30 минути , Madonna каза:

Нали бустер се изисква, няой писа малко по назад? А деца над 12 години нали подлежат на ваксинация?

Бустер май с изисква само за вътрешни полети. Децата под 18 години нямат изискване за ваксини.

All international travelers over 18 y.o. still have to provide a full vaccination certificate to enter the country:

  • Indonesia currently accepts all known vaccine types.
  • There is no statute of limitations for vaccination in Indonesia. The main thing is that the last dose should be received no later than 14 days before departure.

International travelers with health conditions that do not allow them to receive the vaccine have to provide a doctor’s letter from the Public Hospital of the departure country which state that the person is unable to follow the COVID-19 vaccination.

Връзка към коментар
преди 41 минути , Marisha каза:

Бустер май с изисква само за вътрешни полети. Децата под 18 години нямат изискване за ваксини.

All international travelers over 18 y.o. still have to provide a full vaccination certificate to enter the country:

  • Indonesia currently accepts all known vaccine types.
  • There is no statute of limitations for vaccination in Indonesia. The main thing is that the last dose should be received no later than 14 days before departure.

International travelers with health conditions that do not allow them to receive the vaccine have to provide a doctor’s letter from the Public Hospital of the departure country which state that the person is unable to follow the COVID-19 vaccination.

Благодаря, къде мога да проверя със сигурност за бустер, за да знам дали да купувам билетите?

 

Чета темата какво да комбинираме с Джакарта и за колко дни евентуално да сме. Поеже ще сме с децата може и повече да останем, освен, че трябва да учат те някак си, че 2ма от тях ще кандидатстват след 4ти и 7ми клас 🙂 

Другото е, гледам, че най-ниски цени на билети са Март, а тогава, не е най-доброто време за Индонезия според гугъл. 

Някакви съвети?

Връзка към коментар
преди 26 минути , Madonna каза:

Благодаря, къде мога да проверя със сигурност за бустер, за да знам дали да купувам билетите?

 

Чета темата какво да комбинираме с Джакарта и за колко дни евентуално да сме. Поеже ще сме с децата може и повече да останем, освен, че трябва да учат те някак си, че 2ма от тях ще кандидатстват след 4ти и 7ми клас 🙂 

Другото е, гледам, че най-ниски цени на билети са Март, а тогава, не е най-доброто време за Индонезия според гугъл. 

Някакви съвети?

Ние се връщаме днес от Бали.

С дете ма 12 г сме, не е необходима ваксинация.

Аз съм ваксинирана, но в Сингапур на летището при издаване на бордните карти искаха само билета за връщане. Сертификат за ваксинация не са искали. На влизане в Бали също никой не ни поиска, и не само на нас.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Madonna каза:

Благодаря, къде мога да проверя със сигурност за бустер, за да знам дали да купувам билетите?

Тия неща ги проверявам в сайта на ИАТА. В темата за ковида, първото закачено мнение и избираш държавата. Там обикновено има и линк към официалния сайт на държавата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 13.05.2023 г. в 20:42, Madonna каза:

Благодаря, къде мога да проверя със сигурност за бустер, за да знам дали да купувам билетите?

 

Чета темата какво да комбинираме с Джакарта и за колко дни евентуално да сме. Поеже ще сме с децата може и повече да останем, освен, че трябва да учат те някак си, че 2ма от тях ще кандидатстват след 4ти и 7ми клас 🙂 

Другото е, гледам, че най-ниски цени на билети са Март, а тогава, не е най-доброто време за Индонезия според гугъл. 

Някакви съвети?

Ние букнахме София-Джакарта с турците. Ето нашата програма: 14.02 кацаме живот и здраве в Джакарта рано сутринта, като сме предвидили без почивка да се отправим към Бали ( Убуд)  за 6 нощувки, след това 2 нощувки Куала Лумпур , 5 нощувки Пукет  и накрая една преди тръгване в Джакарта. Много ми се искаше да мръднем и до Камбоджа или Виетнам, но ще ги комбинираме в друго пътешествие. Единствената въпросителна ни е дали да разделим 6-те нощувки в Убуд да речем 4/2 или 3/3 Убуд/Семиняк или друго красиво място в Бали, по възможност в близост до плажа?! 

Връзка към коментар
преди 1 час, Ivooo33 каза:

Ние букнахме София-Джакарта с турците. Ето нашата програма: 14.02 кацаме живот и здраве в Джакарта рано сутринта, като сме предвидили без почивка да се отправим към Бали ( Убуд)  за 6 нощувки, след това 2 нощувки Куала Лумпур , 5 нощувки Пукет  и накрая една преди тръгване в Джакарта. Много ми се искаше да мръднем и до Камбоджа или Виетнам, но ще ги комбинираме в друго пътешествие. Единствената въпросителна ни е дали да разделим 6-те нощувки в Убуд да речем 4/2 или 3/3 Убуд/Семиняк или друго красиво място в Бали, по възможност в близост до плажа?! 

Ами според мен е по добре да разделите нощувките, ако сте за първи път на Бали,макар,че трафика е ужасен,и 10км ги минаваш за час, но от Убуд се намират в близост повечето туристически атракции. В Семиняк не съм била, но в Нуса Дуа е разкошно.,ако търсите спокойствие и хубав плаж,това е мястото! В Куала Лумпур мога да препоръчам мястото в което бяхме отседнали  Eaton residence в близост до Петронас и с гледка към тях!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Убуд има магическо излъчване, освен че е близо до основните забележителности, така че задължително разделете нощувките между Убуд и морето. За морето съм съгласна с @Blagovesta78 - Нуса Дуа и на мен ми хареса много повече, отколкото Семиняк. Била съм и на двете места.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivooo33 каза:

Ние букнахме София-Джакарта с турците. Ето нашата програма: 14.02 кацаме живот и здраве в Джакарта рано сутринта, като сме предвидили без почивка да се отправим към Бали ( Убуд)  за 6 нощувки, след това 2 нощувки Куала Лумпур , 5 нощувки Пукет  и накрая една преди тръгване в Джакарта.

Трябваше да вземете мултисити с връщане от KUL ( или обратното)  , сега ще загубите два дни , които можехте да използвате за храмовете до Йогякарта или за удължен престой в Бали . Ние ще сме по същото време в региона  , делим престоя от 8 нощувки поравно между Убуд и Нуса Дуа . Семиняк не е зле  , Джимбаран е най-добре , но за там , аз не намирам нищо задоволително под 500-600$/нощувката  , и то за подобно оф пийк време, та ще се задоволим с Нуса Дуа ,  ( за справка - Риц Карлтън е за половината сума ).

 

 

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При условие че ще ходите в Пукет в рамките на същото пътуване, защо ви е изобщо море в Бали? 

Друг е въпросът, че Джакарта ви дава възможност да комбинирате Бали примерно с Комодо, вместо с Малайзия и Тайланд, ама вие си знаете...

 

Колкото до Ява, февруари месец там дъждовете могат да са брутални. Хазартно е малко, ама пък ние оцеляхме някак 🙂

Връзка към коментар
преди 14 минути , master_of_germs каза:

При условие че ще ходите в Пукет в рамките на същото пътуване, защо ви е изобщо море в Бали? 

Друг е въпросът, че Джакарта ви дава възможност да комбинирате Бали примерно с Комодо, вместо с Малайзия и Тайланд, ама вие си знаете...

 

Колкото до Ява, февруари месец там дъждовете могат да са брутални. Хазартно е малко, ама пък ние оцеляхме някак 🙂

Как защо? За да видим морето и в Бали 😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние ще сме ноември в региона. 8-те нощувки в Бали мислим да ги разделим поравно между Убуд и Санур. А останалите 4 ще прекараме в Куала Лумпур. Тъй като полетите са ни до/от Куала Лумпур все още не сме решили как да разположим нощувките. Дали формулата да е 2 (4+4) 2 или 1(4+4)3 или пък направо в деня на пристигане да тръгнем към Бали, а пък да си оставим 4 дни на спокойствие в Куала Лумпур.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В подобни ситуации винаги практикувам последният вариант и горещо го препоръчвам . Един ден тук за почивка , друг ден там за аклиматизация са чиста загуба на време . Ако човек разполага с неограничено време или е “на възраст “  сигурно ще има резон , а за аклиматизация има други , по-добри практики.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Към ходилите на Бали края на ноември, началото на декември, колко дъждовен е дъждовният период? Ние сме към Раджа Ампат, но мислим да го комбинираме с Бали. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Адриан ХН каза:

Ние ще сме ноември в региона. 8-те нощувки в Бали мислим да ги разделим поравно между Убуд и Санур. А останалите 4 ще прекараме в Куала Лумпур. Тъй като полетите са ни до/от Куала Лумпур все още не сме решили как да разположим нощувките. Дали формулата да е 2 (4+4) 2 или 1(4+4)3 или пък направо в деня на пристигане да тръгнем към Бали, а пък да си оставим 4 дни на спокойствие в Куала Лумпур.

Зависи кога пристигате в КЛ и с кой ще летите до Бали. Тоест имате ли достатъчно време за трансфер или пък ще е прекалено дълго чакането. Ако кацате с Турските авиолинии, а летите с ЕърЕйжа, това са полети на два различни терминала и от единия трябва да се отиде до другия и т.н. Ако пък няма удобен полет, а трябва да висите още 5-6 часа на летището, по-добре останете в КЛ. Иначе полетът КЛ-Бали е 3 часа.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, DaBo каза:

Зависи кога пристигате в КЛ и с кой ще летите до Бали. Тоест имате ли достатъчно време за трансфер или пък ще е прекалено дълго чакането. Ако кацате с Турските авиолинии, а летите с ЕърЕйжа, това са полети на два различни терминала и от единия трябва да се отиде до другия и т.н. Ако пък няма удобен полет, а трябва да висите още 5-6 часа на летището, по-добре останете в КЛ. Иначе полетът КЛ-Бали е 3 часа.

По разписание следва да пристигнем в Куала Лумпур в 08.10 ч. Намерих полети с Batik air, които се оперират от Malindo air от 13.15 ч. с включен 20 чекиран багаж за около 700 лв. за двама. Мисля, че летят от същия терминал.  На Air Asia не мога да намеря удобни полети. Има в 10.15 ч., за който не ми се рискува, а другите са след 19.00 ч. Иначе цените са сходни като се закупи багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Адриан ХН каза:

По разписание следва да пристигнем в Куала Лумпур в 08.10 ч. Намерих полети с Batik air, които се оперират от Malindo air от 13.15 ч. с включен 20 чекиран багаж за около 700 лв. за двама. Мисля, че летят от същия терминал.  На Air Asia не мога да намеря удобни полети. Има в 10.15 ч., за който не ми се рискува, а другите са след 19.00 ч. Иначе цените са сходни като се закупи багаж.

Два часа между тези полети е крайно недостатъчно. Случвало ми се е да чакам багажа и по 40 минути след полета от Европа, а и в зависимост какви други полети има и колко човека слязат от тях, паспортните проверки също отнемат немалко време.. Малиндо са от същия терминал като турците, така че този полет изглежда ок.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, DaBo каза:

Зависи кога пристигате в КЛ и с кой ще летите до Бали. Тоест имате ли достатъчно време за трансфер или пък ще е прекалено дълго чакането. Ако кацате с Турските авиолинии, а летите с ЕърЕйжа, това са полети на два различни терминала и от единия трябва да се отиде до другия и т.н. Ако пък няма удобен полет, а трябва да висите още 5-6 часа на летището, по-добре останете в КЛ. Иначе полетът КЛ-Бали е 3 часа.

Мислиш ли,че два часа и половина са достатъчни за трансфер между двата терминала в Куала Лумпур? Няма да имаме чекиран багаж.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.