Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 19 минути , Roberto Baggio каза:

Мислиш ли,че два часа и половина са достатъчни за трансфер между двата терминала в Куала Лумпур? Няма да имаме чекиран багаж.

Ако турците са навреме, часът на кацане е часът, в който самолетът докосне пистата. Следва рулиране, позициониране и излизане от самолета. Ако сте в края на самолета, минава време. Следва безпилотно влакче до централната сграда на терминала и паспортна проверка. Колко ще отнеме паспортната проверка е най-голямото неизвестно, защото зависи от останалите полети и колко гишета са отворили малайзийците. После трябва да отидете и хванете влака до другия терминал, който е най-бързото решение и там да минете секюрити и пас.контрол. Там също много зависи, доколко им се работи. Освен това имай предвид, че ЕърЕйжа мерят ръчните куфари за тегло. Не мисля, че два часа и половина ще са достатъчни. На ръба сте и малко забавяне накъде по трасето, ще е много кофти. Като цяло, бих препоръчала 3 часа, макар че съм сигурна, че има магеланци, които са го правили и за по-малко. 😉

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз първо бих попитал 2,5 ч дали са само за пътя от единия до другия терминал или от кацането до излитането? Ако е на отделни билети и от кацането до излитането въобще не бих питал, риска е голям за закъснение, дълги опашки за паспортен контрол...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Само за протокола, под 3 часа на отделни билети не препоръчвам за никъде, дори на един и същи терминал, предвид опашките на паспортен контрол и вероятните закъснения.

Връзка към коментар
преди 20 часа, stanislavpp каза:

Трябваше да вземете мултисити с връщане от KUL ( или обратното)  , сега ще загубите два дни , които можехте да използвате за храмовете до Йогякарта или за удължен престой в Бали . Ние ще сме по същото време в региона  , делим престоя от 8 нощувки поравно между Убуд и Нуса Дуа . Семиняк не е зле  , Джимбаран е най-добре , но за там , аз не намирам нищо задоволително под 500-600$/нощувката  , и то за подобно оф пийк време, та ще се задоволим с Нуса Дуа ,  ( за справка - Риц Карлтън е за половината сума ).

 

 

Не мога да се ориентирам в сайта на ТА как да задам търсене за мултисити варианти. Букурещ-Джакарта-Куала Лумпур-Букурещ звучи много резонно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ползвай някоя търсачка , която ще те отведе до техният сайт ( Гугъл Флайтс ) , ако не става и предпочиташ да не минаваш през посредник , ще трябва позвъняване и покупка по телефона.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Roberto Baggio каза:

Благодаря.Ще се ориентирам към по-късен полет, по възможност.

Ако е за Бали  вижте този от 13.15ч. на Малиндо. Ние клоним към него, но засега изчакваме какви промени ще направят Търкиш на полетите 

Връзка към коментар

Сега погледнах полетите на турските авиолинии до КЛ последната седмица. 4 полета от 7 са закъснели брутално... има-няма отиват на повече от 4-4 1/2 ч. закъснения. Не знам какво им става и защо имат такива закъснения.

Връзка към коментар
преди 3 минути , DaBo каза:

Сега погледнах полетите на турските авиолинии до КЛ последната седмица. 4 полета от 7 са закъснели брутално... има-няма отиват на повече от 4-4 1/2 ч. закъснения. Не знам какво им става и защо имат такива закъснения.

Ние закъсняхме с излитане 2 часа . Имам чувство, че изчакват свързващи полети, които закъсняват.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Marisha каза:

Ние закъсняхме с излитане 2 часа . Имам чувство, че изчакват свързващи полети, които закъсняват.

Докато живеехме в КЛ, летяхме с тях многократно. Разписанието им си е същото, но тогава сме имали само едно закъснение и то заради адско време в Истанбул. Сега не знам защо е така. Бих препоръчала да се изчака с купуването на билети за следващия полет, за да се види каква е тенденцията. Ако продължават да закъсняват, може би е по-добре програмата да се промени с нощувка в КЛ за по-голяма сигурност.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Адриан ХН каза:

Ако е за Бали  вижте този от 13.15ч. на Малиндо. Ние клоним към него, но засега изчакваме какви промени ще направят Търкиш на полетите 

Благодаря.Ние май се ориентираме в посока Тайланд и Камбоджа. Заглеждах Бали,но ми се струва малко рисковано заради времето.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Roberto Baggio каза:

Благодаря.Ние май се ориентираме в посока Тайланд и Камбоджа. Заглеждах Бали,но ми се струва малко рисковано заради времето.

В Тайланд по Андаманското крайбрежие ноември е в края на дъждовния сезон. Та не знам как ще е времето в Пукет и Краби/Ао Нанг, та и Банкок. Мисля, че за Ко Самуи ще е ОК обаче.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Roberto Baggio каза:

Благодаря.Ние май се ориентираме в посока Тайланд и Камбоджа. Заглеждах Бали,но ми се струва малко рисковано заради времето.

Никак не лош избор 😊

 

Връзка към коментар
преди 4 часа, Адриан ХН каза:

В Тайланд по Андаманското крайбрежие ноември е в края на дъждовния сезон. Та не знам как ще е времето в Пукет и Краби/Ао Нанг, та и Банкок. Мисля, че за Ко Самуи ще е ОК обаче.

Ко Самуи ноември е най-бруталният месец с най-много дъжд. Дъждовният сеозн там е до януари. Ако трябва да се ходи ноември шансът за Пукет/Краби е по-добър, защото там е поне края на дъжда и вероятно ще попревалява евентуално за кратко.

 

Да, логиката от коя страна на Тайланд да се ходи е тази, но важи за след април, когато почва дъжда на Пукет.  а на Ко Самуи е още ок.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 3 часа, moli84 каза:

За Бали достатъчни ли са две дози Pfizer?

Да, и една доза Янсен е достатъчна. Преди 2 седмици като кацнах, изобщо не погледнаха тези сертификати никъде, камо ли да ги сканират... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От групата ни единия човек е не ваксиниран. И силно се надявам наистина да не правят проблем до другата година и да отменят напълно изискването за ваксинация. В повечето страни от региона още в началото на тази година отпадна изискването за ваксинация, ако не греша? 

Редактирано от chandni
коментар в посока политика, извън темата
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако по разписание кацаме в Куала Лумпер с Търкиш на 09.11 в 08.15 ч. ще имаме ли затруднения да хванем полет на Малиндо до Денпасар по разписание от 13.15 ч.? Следващият полет е от 16.40 ч. Чудя се кой да избера, за да минимизирам престоя на летището.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Адриан ХН каза:

Ако по разписание кацаме в Куала Лумпер с Търкиш на 09.11 в 08.15 ч. ще имаме ли затруднения да хванем полет на Малиндо до Денпасар по разписание от 13.15 ч.? Следващият полет е от 16.40 ч. Чудя се кой да избера, за да минимизирам престоя на летището.

Нали разисквахме точно този въпрос последните страници! Ако полетът няма някакво фрапантно закъснение - да, това време ще е достатъчно, за да се хване самолета на Малиндо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , DaBo каза:

Нали разисквахме точно този въпрос последните страници! Ако полетът няма някакво фрапантно закъснение - да, това време ще е достатъчно, за да се хване самолета на Малиндо.

Да спомням си. Фрапантното закъснение не може да се предвиди, затова се чудя кой полет да запазя. А, ако го изпуснем какви са възможностите да ни качат на някакъв следващ полет на същата авиокомпания? Някакво доплащане, или направо нови билети на място?

Връзка към коментар

До 2:30 ч. закъснение няма да е проблем, защото сте на един терминал. Хората проявяват разбиране, ако се помолите, че изтървавате полет, за да минете проверка. Ако нямате чекиран багаж, дори и 3 ч. и повече няма да са проблем. Даже не съм сигурна без чекиран багаж дали не може директно да се отиде за втория полет. Но ако имате чекиран багаж, ще трябва да минете всички проверки два пъти. 
За Малиндо виж какви им са условията за преиздаване на билет. Не съм летяла много с тях, повече вътрешни полети. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.