Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 27 минути , Адриан ХН каза:

Имаме 8 нощувки през ноември в Бали. Решили сме 4 да са в Убуд и се чудим останилет 4 къде да са? Семиняк, Кута, Нуса Дуа или Санур?

А какво търсите? Ако е плаж в Нуса Дуа са най-хубавите, В Санур не е лош плажа, но аз съжалих, че отделих време за там. Ако сега отивам бих спала пак  в Убуд и някъде на север.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

По-скоро плажове, а може и един ден да отделим за екскурзия до Нуса Пенида. Четох някъде, че има фериботи до Ломбок, ама не съм сигурен, че можем в един ден да отидем, да разгледаме част от острова и да се върнем.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 40 минути , Адриан ХН каза:

Имаме 8 нощувки през ноември в Бали. Решили сме 4 да са в Убуд и се чудим останалите 4 къде да са? Семиняк, Кута, Нуса Дуа или Санур?

1. Нуса Дуа

2. Санур

Аз бих изключила другите.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

1. Нуса Дуа

2. Санур

Аз бих изключила другите.

Аз бих пропуснала всичиките🙂. За мен Бали не е плажна дестинация. Бих разделила нощувки между Убуд е северната част, както каза @Цвете.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Адриан ХН каза:

Имаме 8 нощувки през ноември в Бали. Решили сме 4 да са в Убуд и се чудим останалите 4 къде да са? Семиняк, Кута, Нуса Дуа или Санур?

Аз лично бих препоръчал да си вземете кола под наем и да разгледате  острова на север от Убуд-районите около Beratan,Kintamani и/или на изток -Sideman,Besakih,Аmlapura,Candidasa.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, според вас цени на билети около 750 евро до Тайланд - отиване до Банкок и връщане през Пукет от София добре ли са? Става дума за Февруари 2024. Има ли смисъл да чакам някоя промоция или вече това са нормални цени?

Връзка към коментар

Ние през 2019 година летяхме с катарците до Краби и се върнахме от Банкок за 550 евро на човек с включени вътрешни полети на Банкок еъруейз, но явно вече нормалните цени до Тайланд са по над 700 евро. Даже турците на майската промоция изобщо не бяха включили най-популярните дестинации в ЮИ Азия като Тайланд, Виетнам и Бали. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
On 6/28/2023 at 11:20 AM, Дани Магелани said:

1. Нуса Дуа

2. Санур

Аз бих изключила другите.

Здравейте, Дани,

може ли съвет за хотел в Санур? Ние имаме приятели там и вече купих билети за септември, но още не мога да избера хотел…

Връзка към коментар
На 28.06.2023 г. в 10:38, Адриан ХН каза:

Имаме 8 нощувки през ноември в Бали. Решили сме 4 да са в Убуд и се чудим останалите 4 къде да са? Семиняк, Кута, Нуса Дуа или Санур?

Преди два месеца бях в Melia в Нуса Дуа и останах изключително доволен от всичко, в.ч. и от плажа. Ходих до Hayat и бях приятно изненадан от плажа, който според мен e по-хубав и спокоен от този на Melia. И двата хотела не са евтини. Имахме две нощувки в Bali Tropic Resort - добър хотел с хубав плаж, но в стаите миришеше ужасно на мухъл.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
На 15.07.2023 г. в 13:44, Dukich каза:

Здравейте, Дани,

може ли съвет за хотел в Санур? Ние имаме приятели там и вече купих билети за септември, но още не мога да избера хотел…

Аз бях в плажен хотел в голям парк и собствен плаж.  Но е с доста поостаряло обзавеждане. СПА  центърът им е супер. Мога да ти пусна линк.

 

Името му беше Инна гранд ризорт или нещо подобно с Инна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, бих искала да попитам - имаме престой на летището в Сингапур от 9 сутринта /когато би трябвало да кацнем/ до 18:20 ч. /когато трябва да излетим/. Бихме ли могли да се организираме за кратка разходка в Сингапур, ако, разбира се, не ни закъснее полета? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Eva eva каза:

Здравейте, бих искала да попитам - имаме престой на летището в Сингапур от 9 сутринта /когато би трябвало да кацнем/ до 18:20 ч. /когато трябва да излетим/. Бихме ли могли да се организираме за кратка разходка в Сингапур, ако, разбира се, не ни закъснее полета? 

Напълно е възможно! Може да слезете до центъра с метрото, както и с някакви автобуси. Пише номерата им на страницата на летището. Имай предвид, че с автобусите е по-бавно.

Ако кацнете навреме, около час ще отнеме до излизането от летището. Зависи обаче дали ще чакате багаж и ако да, какво ще го правите. Но да сложим час и половина за всичко и докато слезете до центъра ще е някъде късния предиобед. Три-три часа и половина да завъртите около Марината са напълно достатъчни.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 8 часа, Eva eva каза:

Здравейте, бих искала да попитам - имаме престой на летището в Сингапур от 9 сутринта /когато би трябвало да кацнем/ до 18:20 ч. /когато трябва да излетим/. Бихме ли могли да се организираме за кратка разходка в Сингапур, ако, разбира се, не ни закъснее полета? 

Да. С метро и по-малко ходене пеш. Разстоянията между метростанциите са огромни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, някой може ли да ми даде What's up или някаква друга връзка с читав шофьор за Бали. Искаме да си организираме 2 еднодневни ексурзии до различни храмове от Убуд? Преди време изчетох доста положителни неща за човек на име Буда. И до каква цена да търся да се приближа при пазарлъка? Програмите са по около 130-140 км. на ден, но като време го дава по около 4-4.5 часа в колата?

Връзка към коментар
преди 7 минути , Адриан ХН каза:

Здравейте, някой може ли да ми даде What's up или някаква друга връзка с читав шофьор за Бали. Искаме да си организираме 2 еднодневни ексурзии до различни храмове от Убуд? Преди време изчетох доста положителни неща за човек на име Буда. И до каква цена да търся да се приближа при пазарлъка? Програмите са по около 130-140 км. на ден, но като време го дава по около 4-4.5 часа в колата?

Ние останахме много доволни от него.Цената се определя от разстоянието. +6282145710559.

И на месинджър може да му пишетe Nyoman Budayasa 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ние ползвахме този  https://www.facebook.com/nyoman.ariyana.79 - Ниоман Ариана  - +62 823 59523089.  Изключително доволни сме и мисля, че цените му бяха една идея по-ниски от тези на т.нар. Буда. Цените варират според дневната екскурзия, не мога да си спомня точно, но се различаваха в отделните дни. Не пречи да си поискате оферти от няколко места.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Адриан ХН каза:

Здравейте, някой може ли да ми даде What's up или някаква друга връзка с читав шофьор за Бали. Искаме да си организираме 2 еднодневни ексурзии до различни храмове от Убуд? Преди време изчетох доста положителни неща за човек на име Буда. И до каква цена да търся да се приближа при пазарлъка? Програмите са по около 130-140 км. на ден, но като време го дава по около 4-4.5 часа в колата?

Мая ми вземаше 50 долара на ден през 2017 г.  Мога да и звънна и да я попитам за актуална цена.

  • Браво 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за помощта. На почивка сме и нета не е много хубав. Но все пак се квързах с Буда и договорих 1 ден:  Ubud - Tirta Gangga - Pura Besakih - Pura Tirta Empul - Ubud за 55 $. 2 ден: Ubud - Ulun Danu Beratan - Tamah Lot Temple - Kopi Luwak farm  - Ubud за 50 $

с включено гориво, такси за паркинг, шофьор-водач и вода.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Свързах се и с двамата. Отговарят веднага и са много любезни. Ще се доверя на @dechy. Ниоман предлага и една идея по-ниски цени, по точно спазарихме се, от 55 на 45 usd. И на двамата показах моите два маршрута. Буда се опита да ги прекрои като намали някои от местата на цена от 55 usd.

На фона на цените в Европа в т.ч. и България, цените на нощувки, трансфери и обиколки из Бали, а и другите места из Индонезия/планирал съм общо 4 острова/ ми се струват брутално ниски.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мисля, че и някой друг във форума след мен беше ползвал услугите на Ариана и беше доволен. Аз също исках оферти и от двамата, но бях по време на магеланското нашествие през 2019 и капацитетът на Буда се запълни, докато се мотая и обмислям маршрути. Та бях принудена да избера Ариана и изобщо не съжалявам за избора си. Не е прекроявал маршрути, макар че при нас бяха доволно богати и запълнени. Единствено ни отказа от Agung Lempuyang, където чакането било безумно много, с часове за няколко снимки. Сега вече може да не е така. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.