Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 5 часа, DaBo каза:

+1

Не съм бил в този хотел ,даже не знаех че има в Куала Лумпур от веригата, но са ми най любимите и с 2 ръце препоръчвам. Не мисля че може човек да остане недоволен от тях където и по света да остане в техен хотел. За мен са the very best особено този на езерото Комо

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, ще ходим на Ко Панган и не мога да взема решение за хотел....бил съм два пъти там и двата пъти в района Salad beach i Secret beach на западния бряг....обикалял съм целия остров и помня че източната част беше доста дива, но това беше преди 4-5 години... Някой който е бил там да каже някой хубав резорт/хотел като за стандартите на панган разбира се и дали и водата се дърпа така по 100-200м като от западната страна....също ако сте били на южната част там и там бих разгледал предложения....искаме само да е на плажа да е хубаво и да не е мизерия....

Връзка към коментар

Гледай да не уцелиш Full Moon партито от южната страна, че тогава да видиш какво е мизерия. За Ко Панган трябва да се правиш на астролог и да следиш фазите на Луната. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , T.E.Lawrence каза:

Гледай да не уцелиш Full Moon партито от южната страна, че тогава да видиш какво е мизерия. За Ко Панган трябва да се правиш на астролог и да следиш фазите на Луната. 🙂

да бе знам ама се се надам че ше уцеля хубаво място, имам и хора с мен които са малко по-претенциозни и искам да няма драми :)))
иначе аз исках когато е фулл муун ама то тогава е още по-зле от към търсене....

Връзка към коментар

За спокойствие и почивка мога да препоръчам това:

https://www.longtailbeachresort.com/

В северната част на острова е, плажът е хубав, прилив/отлив е в порядъка на 5-10 метра. Закуската е а ла карт и е прилична. Малко по-отдалечено е в сравнение с други части на острова, но за мен това е плюс.

 

Ако приятелите ти са много претенциозни, може да разгледаш и опциите на съседния плаж - Thong Nai Pan Noi. Там е по-скъпарско.

 

Връзка към коментар
преди 1 час, S.Petrov каза:

За спокойствие и почивка мога да препоръчам това:

https://www.longtailbeachresort.com/

В северната част на острова е, плажът е хубав, прилив/отлив е в порядъка на 5-10 метра. Закуската е а ла карт и е прилична. Малко по-отдалечено е в сравнение с други части на острова, но за мен това е плюс.

 

Ако приятелите ти са много претенциозни, може да разгледаш и опциите на съседния плаж - Thong Nai Pan Noi. Там е по-скъпарско.

 

супер благодаря ти....ей този гледах. имаш ли впечатления от него? https://www.booking.com/hotel/th/havana-beach-resort-phangan.en-gb.html?aid=304142&label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIM1gEaEaIAQGYAQm4ARfIAQzYAQHoAQH4AQOIAgGoAgO4Auv2gKYGwAIB0gIkMTc5MTI2ZDgtYzE1OC00ZjM2LWJmNTYtYmQ0MjBiMjgxYzdi2AIF4AIB&sid=1e61555e6cffe419b29b50a4451f19da&atlas_src=sr_iw_btn&checkin=2023-11-29&checkout=2023-12-04&dest_id=5519&dest_type=region&dist=0&group_adults=2&group_children=0&highlighted_blocks=17668701_88872620_2_1_0&nflt=oos%3D1%3Broomfacility%3D11&no_rooms=1&room1=A%2CA&sb_price_type=total&type=total&ucfs=1&activeTab=main

Връзка към коментар
преди 47 минути , Grishkata каза:

супер благодаря ти....ей този гледах. имаш ли впечатления от него? 

До преди Ковид ситуацията това беше може би най-добрият резорт, като цена/качество на този плаж (Thong Nai Pan Yai). Собствениците са индийци и съответно ресторанта предлагаше както добро тайландско, така и превъзходно индийско меню.

По време на локдауна затвориха и поне до септември миналата година все още не бяха се възстановили напълно.

 

П.П. От всички, единствено Лонгтейл продължиха да работят през цялата пандемия, запазиха си персонала и вдигнаха нивото.

Връзка към коментар

Здравейте, планувам пътуване като идеята ми е от северната част на Лаос да отида към Камбоджа без да ползвам самолет, възможно ли е? Има ли превозни средства?

Връзка към коментар
преди 12 часа, io_quills каза:

Здравейте, планувам пътуване като идеята ми е от северната част на Лаос да отида към Камбоджа без да ползвам самолет, възможно ли е? Има ли превозни средства?

Можеш да използваш булет влака до Винтиан .като най северна спирка или веднага след границата с Китай е Ботен.Аз го използвах от Луанг Намта до Винтиан.Влака е бърз и удобен.Недостатък билета не можеш да го купиш он лайн,мисля че по рано от 48 часа същоне може да бъде закупен ,влака спира  извън града,и опашките за билети са големи и се чака,също така ако имаш нож ,ножица  предмети не разрешени за ръчен багаж ти се взимат.

Билета със  самолет от Луанг Намта до Винтиан не беше скъп поне (говоря за Април месец)

Има автобуси,но отнема много време.

Мисля че първо трябва да стигнеш до Винтиан и от там трябва да хванеш друг аетобус за да отидеш на юг и да пресечеш границата

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бърз въпрос покрай промоцията на Saudia до Тайланд - има ли острови, където е по-малко вероятно да вали в края на май (Selective Asia препоръчва Koh Samui и източното крайбрежие) или е по-добре да се използва като стопоувър към Бали, където май и юни се водят добър сезон? 

Връзка към коментар
преди 8 минути , DenitsaS каза:

Бърз въпрос покрай промоцията на Saudia до Тайланд - има ли острови, където е по-малко вероятно да вали в края на май (Selective Asia препоръчва Koh Samui и източното крайбрежие) или е по-добре да се използва като стопоувър към Бали, където май и юни се водят добър сезон? 

Били сме в началото на май в прекрасно време без 1 облак около Краби и на Ко Панган и Тао.

Били сме и декември на Бали в дъждовен сезон, но без да ни вали, просто беше облачно. 

За морска почивка бих избрала Тайланд, независимо от облаците и потенциалния дъжд. Но обичам Бали, просто хората там се стараят да е красиво  - дворове, къщи, огради, детайли, танци, всичко.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Май е съвсем в началото на дъждовния сезон и дори се води добро време за Ко Самуи. Реално при малшанс по-сериозна драма с времето може да има август-октомври, но май досега драма не съм имал никъде в Тайланд, а съм ходил няколко пъти тогава.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз имам посещения в Ко Чанг и в Красимир без капка дъжд през май. И то края на май. Явно е на късмет. И в Бали за 17 дви през май само веднъж валя. Но пък бяха доста голями отливите/приливите. Те се влият от луната, но определено бяха най-големите, които аз хванах.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Lindt @T.E.Lawrence @РомиБлагодаря за отговорите! Не сме били никъде в Азия и можем да плануваме такова пътуване само за месеците май-юни, когато сме в България. Искаме и нещо по-бюджетно откъм настаняване, така че ще помисля за варианта 2-3 дни Банкок + 5-6 дни Ко Самуи, щом не са точно потопи в края на май 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма да сгрешиш с Ко Самуи. Ще си вземете едно моторче и ще пообиколите из него. Само виж обаче цените на смолетните билети от Банкок дотам, че линията се изпълняваше есклузивно само от Банкок еърлайнс и цените хич не бяха евтини. Сега може да се допуснали и някой лоу кост. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, DenitsaS каза:

Бърз въпрос покрай промоцията на Saudia до Тайланд - има ли острови, където е по-малко вероятно да вали в края на май (Selective Asia препоръчва Koh Samui и източното крайбрежие) или е по-добре да се използва като стопоувър към Бали, където май и юни се водят добър сезон? 

и аз изкарах 20 дена май месец - банкок, камбоджа, панган, пукет и не валя нито 1 път

преди 11 часа, DenitsaS каза:

@Lindt @T.E.Lawrence @РомиБлагодаря за отговорите! Не сме били никъде в Азия и можем да плануваме такова пътуване само за месеците май-юни, когато сме в България. Искаме и нещо по-бюджетно откъм настаняване, така че ще помисля за варианта 2-3 дни Банкок + 5-6 дни Ко Самуи, щом не са точно потопи в края на май 🙂 

задължително посетете ко панган, уникален остров, все още не толкова застроен като самуй

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, DaBo каза:

Няма да сгрешиш с Ко Самуи. Ще си вземете едно моторче и ще пообиколите из него. Само виж обаче цените на смолетните билети от Банкок дотам, че линията се изпълняваше есклузивно само от Банкок еърлайнс и цените хич не бяха евтини. Сега може да се допуснали и някой лоу кост. 

Банкок еърлайнс пооправиха цените. Това е възможно най-добрия избор за летене. Където мога, летя с тях. Нормално разстояние между седалките, всичко включено в билета - багаж, ядене, избор на места. Имат лаундж със закуски и течности за всички, без значение точки, статуси... Досега не съм попадал на тяхно закъснение. През ковида върнаха парите за няколко дни, без никакви въпроси...

 

Друг не лети, защото летището е тяхно, ама при всички екстри и качество, защо ти е друг. 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Най-известните храмове, дворецът и най-високата сграда се гледат и за един цял ден. Вече от теб зависи колко искаш да пришпорваш, колко точно искаш да видиш от града, искаш ли да се поглезиш с хубави ресторанти, скайбарове ,шопинг, искаш ли дневни трипове до Аютая, древния Сиам и т.н.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Банкок еърлайнс пооправиха цените. Това е възможно най-добрия избор за летене. Където мога, летя с тях. Нормално разстояние между седалките, всичко включено в билета - багаж, ядене, избор на места. Имат лаундж със закуски и течности за всички, без значение точки, статуси... Досега не съм попадал на тяхно закъснение. През ковида върнаха парите за няколко дни, без никакви въпроси...

 

Друг не лети, защото летището е тяхно, ама при всички екстри и качество, защо ти е друг. 🙂

Супер! И ние с тях сме летели няколко пъти досега и нямам оплакване. И летището им в Ко Самуи е много сладурско.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, Pepi Popova каза:

Знам, че въпросът е много относителен, но колко дни да отпусна в програмата за разглеждане на Банкок? 

2-3 дни максимум за най-важните неща

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Четох из форума, че има доста недоволни от Vietjet напоследък, а аз точно с тях за моите дати намирам прилични цени от Банкок до Пукет. В същото време малко по-скъпи има на Thai, Bangkok Airways, Thai Smiles и Nok air. Нямам никакви впечатления от азиатските авиолинии, според вас коя е по-добре да избера от гледна точка на точност, удобства и т.н  На Vietjet са най-ниски цените и има по 4-5 полета на ден, та каква е вероятността да се провалят изцяло плановете? Мисля да купувам директно, за да нямам допълнителни разправии с посредници...

Връзка към коментар

1. Тай

2. Бангкок

3. Еър Ейша 

4. Тай Смайлс

 

Останалите изобщо не бих гледал , при подобна минимална разлика от 10-15$.

 

Бих избрал опция 1, защото единствена се изпълнява от широкофюзелажен самолет (777) , докато другите се изпълняват от тяснофюзелажни самолети (А320).  Бох препоръчал да направиш услуга на себе си , а и на останалите в компанията , и купете бизнес билети , особено ако не сте пътували бизнес в 777. За 100-120 левчета разлика , ще получите в пъти по-добър продукт 👍

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Няколко мнения по-нагоре съм обяснил коя за мен е най-добрата авиокомпания и защо. 

Vietjet постоянно променят полети и много често имат огромни закъснения. Съпорт никакъв, заяждат се за пълни глупости при бординг. Nok също не бих ползвал, ако имам избор. Другите са ок.

 

Едит: Air Asia летят от далечното летище.Това за мен е проблем да се ходи до там в задръстването. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.