Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 37 минути , T.E.Lawrence каза:

Едит: Air Asia летят от далечното летище.Това за мен е проблем да се ходи до там в задръстването

Доста подвеждащо си го написал - Еър Ейша летят нонстоп и от двете летища на Бангкок до Пукет .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, моя грешка. Верно че през ковида почнаха и от там. 🙂

Ама като им добавиш  всички допълнителни такси и става едно голямо нищо. Може би ако летиш без багаж си заслужава.

Връзка към коментар

Те се чудят как да спестят някой лев , ти бизнес та бизнес 🙂

Все си мисля, че бизнес (откъдето.идва и името на класата) е оправдана за хора заети наистина с бизнес.

Когато времето реално е пари не може да си позволиш загубен в джетлаг ден , а се наспиваш /почиваш си по пътя като човек и направо по задачи.

За останалите е просто скъпа глезотия, която може да си позволят.

Изключвам игри с наградни мили за напреднали ентусиасти , които намират много по-евтини начини да се отъркат  в бизнес седалка.

 

Между другото и Сам Чуй казва :

"Да не мислите че пътувам само в първа или бизнес? През повечето време ,особено при вътрешни полети летя в икономична , но когато съм в първа винаги искам да ви я покажа"

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Благодаря на всички отзовали се! Горе долу се ориентирах и сега според цената и наличните билети на тази цена ще реша! В крайна сметка за 1 час полет и права бих пътувала... от този тип магеланци съм 🙂 Честит празник и приятен уикенд на всички!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, stanimir каза:

Те се чудят как да спестят някой лев , ти бизнес та бизнес 🙂

Въпрос на нагласа и култура , ако щеш !
 

Едва ли форумното мнозинството  като влезе в магазин , си купува възможно най-евтините дънки /рокля , като отиде на бар си поръчва най-евтиното питие или като влезе в козметичен магазин,  купува  най-евтиният парфюм или червило . Освен това , примерите които се старая да давам  са от типа : по-скъпото излиза по-евтино ( иф ю ноу,  уот ай мийн) 😉 . Естествено , че не е за всеки и по-добре , че е така …

 

 

п.с. А Сам Чуй по-добре го замени с друг :)))

Връзка към коментар

Китаецът има достъп до места и хора за които само си чел и ще.видиш на снимка 🙂

За културата няма да споря.Някой са с повече , други с по-малко.Радвам се че не сме всички еднакви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 21.09.2023 г. в 21:18, Pepi Popova каза:

Четох из форума, че има доста недоволни от Vietjet напоследък, а аз точно с тях за моите дати намирам прилични цени от Банкок до Пукет. В същото време малко по-скъпи има на Thai, Bangkok Airways, Thai Smiles и Nok air. Нямам никакви впечатления от азиатските авиолинии, според вас коя е по-добре да избера от гледна точка на точност, удобства и т.н  На Vietjet са най-ниски цените и има по 4-5 полета на ден, та каква е вероятността да се провалят изцяло плановете? Мисля да купувам директно, за да нямам допълнителни разправии с посредници...

И аз имах същите колебания преди няколко години и в крайна сметка избрах Тай еъруейс от Бангкок Суварнабхуми до Пукет, всичко беше точно с тях.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 22.09.2023 г. в 12:21, stanimir каза:

Китаецът има достъп до места и хора за които само си чел и ще.видиш на снимка 🙂

За културата няма да споря.Някой са с повече , други с по-малко.Радвам се че не сме всички еднакви.

Това е най-хубавото на света , че е шарен и пъстър .

По странни за мен причини , си доста консервативно настроен или предубеден ,може би ? Термина “бизнес “ класа е онаследен  и от дълги години вече по болшинството от маршрутите , ползващите по-комфортната класа са ваканционно почиващи , а не бизнес представители . Ти ако нямаш никакво желание да пътуваш качествено , бъди сигурен, че има и друг вид хора , които пътуват по-рядко и нямат да имат нищо против , особено ако разликата в цената е една “маркова” тениска . От подобно пътуване в предната част на самолета (777 , lie flat angled seats , фаст трак + по-ексклузивен лаундж) ,  ще им остане  хубав спомен за цял живот. Няма никакъв смисъл да се дразниш от опциите ( хотели + самолети + дори и нова тема за Мишлен ресторанти ) за по-качествени и стойностни пътувания … 
 

Съвсем погрешно си разбрал намека ми  за господин Чуй и затова явно  ( съвсем  безсмислено ) ме сравняваш с него . Приятелският ми съвет да го замениш с друг означава,  че има далеч по-стойностни блогъри , които ще са ти много по-интересни 👍.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 22.09.2023 г. в 18:58, stanislavpp каза:

Въпрос на нагласа и култура , ако щеш !
 

Едва ли форумното мнозинството  като влезе в магазин , си купува възможно най-евтините дънки /рокля , като отиде на бар си поръчва най-евтиното питие или като влезе в козметичен магазин,  купува  най-евтиният парфюм или червило . Освен това , примерите които се старая да давам  са от типа : по-скъпото излиза по-евтино ( иф ю ноу,  уот ай мийн) 😉 . Естествено , че не е за всеки и по-добре , че е така …

 

 

п.с. А Сам Чуй по-добре го замени с друг :)))

Сравнението ти на храна и козметика с полет бизнес класа е абсолютно некоректно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз, ако мога да се намеся в спора да споделя, че също бях на мнение, че бизнес класата е глезотия, но веднъж като пътувах в бизнес с Катар и вече ми е супер трудно в икономи на дълги полети 😄, което доведе до проучване на програмите за лоялност на компаниите и търсенето на начини за повече пътувания в бизнес, когато говорим за дълги полети. Резултата е, че се оказа не толкова недостижима цел. Комфорта и цялостния експириънс на пътуванвто на дълги разстояния в бизнес е несравним особено, когато отиваш на почивка с любим човек и тя започва в приятната обстановка на бизнес лаунджа с чаша хубаво вино или шампанско и продължи на борда с гурме експириънс като в хубав ресторант на земята и удобно легло за да пристигнеш отпочинал и готов за приключения. 

За влогърите е същото. В началото и на мен ми беше познат само той и го следвах по социалните мрежи, но с времето открих дръги влогъри с много по-полезни и интересни видеа от неговорите. Оценките и коментарите му са малко в стил Беновска за Герб... 

Все пак доста се отклонихме от темата. 

От посочените комании аз съм летял в Тайланд с Бангкок еъруейс и бях очарован от продукта който предлагат. Те са малка бутикова компания, която по това време (преди 5 години) предлагаше почти бизнес клас експириънс за икономи пътници като даваха достъп до специален лаундж на летището, от което летяха.... като цяло топ. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 5 минути , elzbieta каза:

Air Asia имат ли включен в стандартния билет голям ръчен багаж или е разрешена само раница?

Не. Нямат включен голям ръчен багаж. Купува се допълнително:

https://www.airasia.com/aa/inflight-comforts/en/gb/baggage.html

 

Връзка към коментар

 

 

Това не е ли голям ръчен?

 

"MUST NOT exceed the dimensions of 56cm (H) X 36cm (W) X 23cm (D)."

 

И доколкото разбирам се полага един от горе изброените и едина малка чанта за лаптоп.

Връзка към коментар

C предварително получена e-VOA как се процедира на летището в Денпасар? Редиш ли се някъде или направо с визата и паспорта на паспортната проверка?  

Връзка към коментар
преди 24 минути , Адриан ХН каза:

C предварително получена e-VOA как се процедира на летището в Денпасар? Редиш ли се някъде или направо с визата и паспорта на паспортната проверка?  

Има си гишета на който пише e visa,отиваш там.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 8.09.2023 г. в 22:23, DaBo каза:

Едва ли, по-скоро алтернатива:

https://www.marriott.com/en-us/hotels/kulwh-w-kuala-lumpur/photos/

https://www.mandarinoriental.com/en/kuala-lumpur/petronas-towers?src=loc.yext.mokul.ggl

https://www.eqkualalumpur.equatorial.com/?utm_source=local&utm_medium=organic&utm_campaign=GoogleMyBusiness

 

Барът на W в момента е тоталният хит, но ако сте с малкия няма да ви пуснат.

Да дам малко обратна връзка :


Направих по-сериозно проучване в мрежата и сведох опциите до три : Four Seasons , Grand Hyatt или Mandarin Oriental . Според експерти , FS и MO са твърде близко до кулите !?! , съответно клоня повече към GH. МО предлага целодневен детски клуб (4-11год) , 

https://happygokl.com/little-explorers-club-at-mandarin-oriental-kl/#
За парти настроените - W е без конкуренция .


 

гледката от GH и Tower view deluxe room

 

IMG_1671.jpeg.12f63fd215f2a16c1a7f5d24d55adfa1.jpeg

 

 

гледката от MO и twin tower view room :

IMG_1673.jpeg.1ed14255c6e620f603970adfac2e93c3.jpeg

 


 

 Няколко наблюдения:

1.в Куала Лумпур се намират най-достъпните ултра луксозни хотели (150-200$/ нощувка ) при особено популярното промо при тях , 2 за 3 нощувки .

2.В диапазона 80-100$ са луксозните ИнтерКонтинентал , Меридиан ( особено добър сървис ) , Трейдърс ( с най-добрата гледка към кулите, ако не е застроено вече нещо ново пред него  ). 

3. Риц и Сейнт РежИ да се избягват в ултра луксозният сегмент.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Прав си относно финансовата страна на нещата. КЛ си е направо глътка свеж въздух, особено в сравнение със Сингапур.

Пред Трейдърс нищо не е построено, но не е в категорията на избраните 3 хотела. Барът му има хубава гледка към Кулите, но и други барове имат не по-лоша.

МО и 4С са наистина най-близо до Кулите и не дават по-пълномащабна гледка към тях от стаята. МО е по-стар, а 4С е най-новият, заедно с W. МО е доста по-нисък, като сграда от 4С. До 4С имаше огромен строеж (Софител, офис сграда и кондо с апартаменти), но не знам докъде са го докарали. В общи линии е почти готов, пред завършване е уж. Този уикенд има някакъв огромен маратон, заради който ще блокират половината град, но другата седмица ще ходя до Кулите и мога да ти снимам хотелите.

Ако най-важното е гледката... да, може би GH и Трейдърс, но детският клуб в МО изобщо не е за подценяване. Оставяте малкия там, излизате от хотела и веднага влизате за асансьорите за Marini's 57. Коктейл с гледка не е за пренебрегване, мама и татко и те са хора, нали? 😉

Но като цяло, който и да избереш, няма да сгрешиш. Топ хотели на топ локация!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не знам за колко време планираш КЛ, но ето малко предложения за забавления за малкия, освен Аквариума и KL Forest Eco Park:

https://sunwaylagoon.com/

https://wetworld.my/shah-alam/

https://www.99wonderlandpark.com.my/

 

А ако имате време - Genting Highlands. Там има няколко хотела и е яко да се остане с нощувка. Само че е най-добре през седмицата. През уикенда е фраш с народ, не можеш да се обърнеш. Лифтът е бая висок и последния път повисяхме в кабинката 20-на мин, че беше станало нещо на долната станция.
https://www.rwgenting.com/

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.